„Aišku, kad neturi pagrindo neleisti susipažinti su viešąjį interesą turinčia sutartimi. Tai pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymą“, – sakė ji. J. R. Puškorienė nurodė, kad savivaldybės veiksmai pažeidžia įstatymo 7 straipsnio 3 dalies 3 punktą ir 18 straipsnio 11 dalį. „Kaip savivaldybė gali nenorėti paskelbti sutarties? Tai yra viešieji pirkimai ir kaip jie gali nevykdyti šio punkto?
7 straipsnio 3 dalis:
3. Perkančioji organizacija apie pradedamą bet kurį pirkimą, taip pat nustatytą laimėtoją ir ketinamą sudaryti bei sudarytą pirkimo sutartį nedelsdama, tačiau ne anksčiau negu skelbimas bus išsiųstas Europos Sąjungos oficialiųjų leidinių biurui ir (ar) paskelbtas Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, informuoja savo tinklalapyje bei leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“ (mažos vertės pirkimų atveju – tik savo tinklalapyje) nurodydama:
1) apie pradedamą pirkimą – pirkimo objektą, pirkimo būdą ir jo pasirinkimo priežastis;
2) apie nustatytą laimėtoją ir ketinamą sudaryti pirkimo sutartį – pirkimo objektą, numatomą pirkimo sutarties kainą, laimėjusio dalyvio pavadinimą, jo pasirinkimo priežastis ir, jeigu žinoma, pirkimo sutarties įsipareigojimų dalį, kuriai laimėtojas ketina pasitelkti subrangovus, subtiekėjus ar subteikėjus; 3) apie sudarytą pirkimo sutartį – pirkimo objektą, pirkimo sutarties kainą, laimėjusio dalyvio pavadinimą ir, jeigu žinoma, pirkimo sutarties įsipareigojimų dalį, kuriai laimėtojas ketina pasitelkti subrangovus, subtiekėjus ar subteikėjus;
4) taip pat kitą Viešųjų pirkimų tarnybos nustatytą informaciją.
18 straipsnio 11 punktas: 11. Perkančioji organizacija laimėjusio dalyvio pasiūlymą, sudarytą pirkimo sutartį ir pirkimo sutarties sąlygų pakeitimus, išskyrus informaciją, kurios atskleidimas prieštarautų teisės aktams arba teisėtiems tiekėjų komerciniams interesams arba trukdytų laisvai konkuruoti tarpusavyje, ne vėliau kaip per 10 dienų nuo pirkimo sutarties sudarymo ar jos sąlygų pakeitimo turi paskelbti Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Šis reikalavimas netaikomas pirkimams, kai pirkimo sutartis sudaroma žodžiu, taip pat laimėjusio dalyvio pasiūlymo ar pirkimo sutarties dalims, kai nėra techninių galimybių tokiu būdu paskelbtos informacijos atgaminti ar perskaityti. Tokiu atveju perkančioji organizacija turi sudaryti galimybę susipažinti su nepaskelbtomis laimėjusio dalyvio pasiūlymo ar pirkimo sutarties dalimis.
Pastarasis punktas galioja nuo 2015-01-01.
Gal patartumėte, kurioje dalyje šiuo metu intensyviausiai vyksta darbai su technika? Norisi vaikui suteikti akimirkų pasidžiaugti traktoriais, ekskavatoriais ir kranais.
Gal patartumėte, kurioje dalyje šiuo metu intensyviausiai vyksta darbai su technika? Norisi vaikui suteikti akimirkų pasidžiaugti traktoriais, ekskavatoriais ir kranais.
Vaizdas nuo Taikos g. 247A pradedant nuo vaizdo link Pilaitės pr. sukantis į dešinę link Ukmergės g. (matosi anksčiau planuoto aplinkelio likusi dauba).
Įdomi sutartis.
3 punktai apie kainą ir kas bus, jei pasikeistų PVM dydis.
Ir nė vieno punkto apie tai, kaip bus atsiskaitoma...
Toks pojūtis, kad švogeris betonuoja laiptus, ir dėl bendros tvarkos sukurpė sutartėlę, o pinigų duos bet kada prie progos
Įdomi sutartis.
3 punktai apie kainą ir kas bus, jei pasikeistų PVM dydis.
Ir nė vieno punkto apie tai, kaip bus atsiskaitoma...
Toks pojūtis, kad švogeris betonuoja laiptus, ir dėl bendros tvarkos sukurpė sutartėlę, o pinigų duos bet kada prie progos
Labai nustebčiau, jei 79,5 mln. EUR sutartis būtų surašyta vos 9'iuose lapuose. Pirmame nuskanuoto dokumento lape užrašas ranka nurodo, kad sutartį kartu su priedais sudaro 323 lapai. Nuskanuoti lygiai 9 lapai. O visa kita - konfidencialu.
Norint sužinoti, ar taip ir buvo numatyta, kad darbai kone metus bus vykdomi iš Rangovo lėšų, reiktų pamatyti šios sutarties 4'tą priedą - darbų vykdymo ir aktavimo grafiką.
... Pirmame nuskanuoto dokumento lape užrašas ranka nurodo, kad sutartį kartu su priedais sudaro 323 lapai. Nuskanuoti lygiai 9 lapai. O visa kita - konfidencialu.
...
Na taip turbūt ir yra - konfidencialūs viešieji pirkimai
Su ta ES parama įdomūs dalykai. Pvz. duosiu iš daugiabučių atnaujinimo. Buvo Vilniuje (o gal dar ir yra) keli namai, kurie renovuoti jau beveik metus laiko, o žmonės dar nematė atsiskaitymo grafiko ir tikslių sumų, o atsakingi asmenys sako taip yra dėl to, kad negauta parama. Su aplinkkeliu gali būti labai panašiai. ES fondai, matyt, jau pasimokė iš aferų, ir neskuba duoti iškarto...
O tiems, kad nežino kas yra sutarties priedai - tai ir brėžiniai, ir projekto aprašymas ir visa kita. Peržiūrėkit tuos dokumentus (viskas yra cvpp.lt skelbimuose) ir plius minus pasiskaičiuokit kiek ten lapų.
Comment