Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus pėsčiųjų perėjos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Turiu klausimą: prie Užupio tilto, bandant pėsčiomis kirsti Užupio g. (trajektorija pažymėta raudonai), manęs nepraleido į dešinę sukantis motociklo vairuotojas (pažymėtas oranžine spalva). Jis važiavo negreitai, buvau įsitikinęs, kad privalo duoti kelią pėstiesiems, bet rezultate prasilenkėme per kokių 20 cm.

    Išreiškiau jam savo nepasitenkinimą, bet jis argumentavo esą teisus: perėjos ženklo nėra, o gyvenamosios zonos ženklas stovi už kelių metrų toliau, dėl to šioje vietoje neprivalo praleisti pėsčiųjų.

    Gal padėtumėte suprasti, ar vairuotojas buvo teisus? Intuityviai atrodo, kad tikrai čia turi būti pėsčiųjų pirmenybė, bet jei ženklai to nerodo, tada keista situacija gaunasi...

    Click image for larger version

Name:	uzupio iejimas - Copy - Copy.png
Views:	385
Size:	2,41 MB
ID:	2196208

    Comment


      Yra KET punktas, kad sukdamas sankryžoj turi duot kelią pagrindiniu keliu einantiems pėstiesiems ir dviračiams. Dar kitas punktas sako praleisti, kai keičia važiavimo kryptį. Lengviau būtų paprašyt tvarkau miesto perėją nupiešt.
      ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

      Comment


        Nereik čia perėjos, o ypač kai įvažiavimas į gyvenamąją zoną.

        Pirmumą pėstieji turi pagal KET 27 punktą:

        27. Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio į šalia jo esančias teritorijas, vairuotojas privalo praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo praleisti į bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.

        Comment


          Jei perėja nenupiešta nereiškia kad perėjos nėra. Kelių susikirtimo vietose perėjos yra visur, automatiškai, nepriklausomai ar jos nupieštos ar ne.

          Comment


            Sukdamas į kairę ar dešinę turi praleisti kertančius kelią į kurį suka, todėl čia pėsčiojo pirmumas bet yra niuansų su panašiomis į šią vietą.

            Jei yra aplinkui matomumo ribose perėjos per kurias būtų galima kirsti kelią pėstieji turi jomis naudotis nebent sankryža jau būtų gyvenamosios zonos ribose.

            Daugumoje punktų apibrėžtas pirmumas galioja tik dviratininkams o ne pėstiesiems, nes dviratininkai yra transporto priemonė o pėstieji ne. Dėl to daugumoje žiedų pėstiesiems yra sužymėtos perėjos, nes kitaip jie eidami žiedu (pagrindiniu keliu) neturėtų pirmumo prieš atvažiuojančius šalutiniu keliu iki žiedo, o tik prieš tuos kurie išsuka iš žiedo.

            Ženklas gyvenamoji zona nesuteikia pirmumo kelių hierarchijoje ir nežymi įvažiavimo į šalia kelio esančią teritoriją (kiemą, automobilių aikštelę) ir gali stovėti šalia lygiareikšmių kelių sankryžos.
            Dėl to Išganytojo g. reikalingas šalutinio kelio ženklas kad sankryžą paversti nelygiareikšme.
            Paskutinis taisė jan; Vakar, 09:58.

            Comment


              Taigi šiek tiek aukščiau pacitavo 27. punktą, pagal kurį reikia praleisti pėstįjį. Kam tie išvedžiojimai, ka pėstysis ne transporto priemonė?

              Comment


                Parašė sleader Rodyti pranešimą
                Taigi šiek tiek aukščiau pacitavo 27. punktą, pagal kurį reikia praleisti pėstįjį. Kam tie išvedžiojimai, ka pėstysis ne transporto priemonė?
                Nes be teisingo atsakymo buvo pateikti dar du atsakymai kurie netaikomi arba taikomi neteisingai ir kad panašiose bet netapačiose situacijose pėstieji nebūtinai turi pirmumą.

                Pėstysis nėra transporto priemonė.
                Paskutinis taisė jan; Vakar, 09:59.

                Comment

                Working...
                X