Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektromobiliai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Kitas dalykas, siūlau atkreipti dėmesį į tai, kaip keitėsi elektros suvartojimo ekonomija. Jeigu prieš 20 metų buvo normalu naudoti 60-100W elektros lemputes, tai šiandien su tokiu pačiu kiekiu energijos, kiek tais laikais reikėjo vien toms lemputėms, vienas household'as gali palaikyti visus savo elektrinius įrenginius (apšvietimą, kompus, TV etc) ir dar sutaupyti. Turime kur kas daugiau galimybių efektyviai naudoti energiją ir taupyti pagal poreikį.

    Kitas pavyzdys su kompais. Jeigu prieš 20 metų norint naršyti internetus ir daryti visus kitus darbus, namuose esantis PC reiškė burzgiančią dėžę su 750W PSU ir 100W monitorium, tai šiandien PC gali tereikšti 20-30W įrenginį su viskuo.

    Ir dar vienas dalykas, kuris neprasidėjo, bet neišvengiamai ateis: elektros tiekimo autonomizavimas. Mažėjant individualių įrenginių sąnaudoms ir gerėjant batereikoms, vis daugiau elektros tiekimo bus autonominis arba sąlyginai autonominis. Nebeliks poreikio nuolat imti elektrą iš centralizuotų tinklų (ar net išvis būti prie jų prisijungus), nes poreikius tenkins solar, vėjo ar kiti autonominiai ar lokalūs generavimo būdai.
    Buitiniai vartotojai apskritai sunaudoja mažą dalį visos elektros ir jiems kaina tikrai nėra svarbi, ar per mėn. mokės 10 ar 15 eur, panašiai kaip ir dujų kaina bulvienę namie verdantiems nėra labai auktuali, ar už tą sunaudotą kubą mokės 1 ar 1,5 eur, bet pvz. Achemai, kuri sunaudoja 1,2 mlrd. kubų "šiek tiek" yra skirtumas tarp kainos už kubą 1 ar 1,5 eur. Su elektra irgi tas pats, pramonei, technologijų ir duomenų centrams elektros kaina labai svarbi, todėl ir šalis su brangia elektra sunkiai gali būti konkurencinga.
    Flickr

    Comment


      Parašė sv-x-as Rodyti pranešimą
      visos tavo mintys susiveda i tai , kad baterijos kaip technologija nebetobules. bateriju talpa nedides ir nemazes ju nusidevejimas.t.y. mazdaug taip jei iki siol visi naudotu nokia 3310.

      beje jau anksciau siame forume buvau imetes youtube video, kur si sistema sekmingai isbandoma. laki fantazija tu zmoniu.
      technologijos tobuleja, bet esme, kad tobuleja tiek baterijos automobiliams, tiek namu elektros kaupimui, skirtingi elementai su skirtingais parametrais.

      Kaip pvz. Ukinikas turi traktoriu, bet su juo i Maxima dazniausiai nevaziuoja.

      Comment


        Parašė Sula Rodyti pranešimą
        Bet kokiu atveju, tolimesnėje perspektyvoje žmonijai reikės ne "atsinaujinančių", o fiziškai neribotų energijos šalitinių.
        Artimoje perspektyvoje saulė/vėjas galės patenkinti didelę dalį elektros poreikio. Šiek tiek tolimesnėje turėsime branduolinės sintezės reaktorius, o potenciali vandenilio pasiūla yra iš esmės neribota.
        Post in English - fight censorship!

        Comment


          Europa jau turi pamainą „Tesla“ fabrikams


          Vokietijos kanclerė Angela Merkel palaimino naująją 500 mln. eurų vertės gamyklą, kurioje bus surenkami ličio jonų energijos baterijos, skirtos „Daimler AG“ gaminamiems prabangiems „Mercedes-Benz“ ir „Maybach“ automobiliams

          Comment


            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Europa jau turi pamainą „Tesla“ fabrikams


            Vokietijos kanclerė Angela Merkel palaimino naująją 500 mln. eurų vertės gamyklą, kurioje bus surenkami ličio jonų energijos baterijos, skirtos „Daimler AG“ gaminamiems prabangiems „Mercedes-Benz“ ir „Maybach“ automobiliams
            Gal ir Lietuva turi šansų pritraukti investicijas ne tik iš Teslos?
            Flickr

            Comment


              Dvejojau ar dėti čia, ar į naftos temą:

              Drąsi profesoriaus iš JAV prognozė apie svarbų dalyką, kurio neliks po 8 metų
              T.Seba yra tos nuomonės, kad transporto priemonių su vidaus degimo varikliais teks atsisakyti vis pingant elektra varomoms automašinoms. Ekonomistas prognozuoja, kad elektromobilių eksploatavimo išlaidos sumažės 10 kartų, o jų ilgaamžiškumas padidės 5 kartus. Proveržio tikimasi po 2–3 metų, kai elektromobiliai galės nuvažiuoti apie 200 mylių (maždaug 320 km), o jų kainos nukris iki 30 tūkst. dolerių (apie 26, 7 tūkst. Eur). Vėliau jie turėtų dar labiau atpigti.
              T.Seba pranašauja, kad laikui bėgant bus sunku rasti degalinę, atsarginių dalių ar mechaniką, kuris galėtų suremontuoti vidaus degimo variklį. Šios rūšies transporto priemonių pardavėjų neliks 2024 metais. Jo nuomone, ilgalaikėje perspektyvoje naftos kainos nukris iki 25 dolerių už barelį. Dauguma skalūnų naftos ir giliavandenių naftos gręžinių taps nerentabilūs. Į keblią padėtį pateks priklausomos nuo iškastinio kuro šalys: Rusija, Saudo Arabija, Nigerija ir Venesuela. Staigios permainos kels grėsmę kompanijų „Ford“, „General Motors“ ir Vokietijos automobilių pramonės egzistavimui.
              http://verslas.lrytas.lt/energetika/...-metu-1423313/
              Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

              Comment


                /\ Energija iš niekur neatsiranda. Ar nebus brangiau naftą deginti elektrinėse ir tiekti energiją laidas, nei tiesiog deginti automobilyje ir pvz. tuo pačiu šaltą žiemą tiesiog pasišildyti. Viskas priklausys kaip pasaulyje vystysis atsinaujinanti energetika, ar nafta bus paklausi, ar nebe.
                Paskutinis taisė andyour; 2017.05.26, 21:35.

                Comment


                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                  /\ Energija iš niekur neatsiranda. Ar nebus brangiau naftą deginti elektrinėse ir tiekti energiją laidas, nei tiesiog deginti automobilyje ir pvz. tuo pačiu šaltą žiemą tiesiog pasišildyti.
                  Tai niekas naftos elektrinėse ir nedegins. Šaltinių pasirinkimas didelis

                  Šiaip prie temos:

                  UK achieves solar power record as temperatures soar

                  A record amount of solar power was generated on Friday as Britain basked in sunshine and temperatures of up to 28C, the National Grid has said.
                  It said 8.7 gigawatts (GW) had been generated at lunchtime, representing 24.3% of total generation across the UK.
                  Paskutinis taisė John; 2017.05.26, 21:40.

                  Comment


                    Parašė andyour Rodyti pranešimą
                    /\ Energija iš niekur neatsiranda. Ar nebus brangiau naftą deginti elektrinėse ir tiekti energiją laidas, nei tiesiog deginti automobilyje ir pvz. tuo pačiu šaltą žiemą tiesiog pasišildyti. Viskas priklausys kaip pasaulyje vystysis atsinaujinanti energetika, ar nafta bus paklausi, ar nebe.
                    Jau ne kartą buvo rašyta, kad net dyzeliną deginant elektrinėje ir taip gaminant elektrą, ją toliau dar paskirstant ir dar pakraunat akumuliatorius, gaunasi maždaug 2 kartu efektyviau, nei deginti dyzeliną vidaus degimo variklyje. Viskas slypi naudingumo koeficente, kuris elektros variklio siekia virš 90%.

                    Comment


                      Elektra varomų transporto priemonių pardavimai Europoje auga
                      Per pirmuosius tris 2017 m. mėnesius hibridinių automobilių pardavimai didėjo 61,2 proc. iki 111 tūkst. 6 parduotų vienetų. Iš tinklo įkraunamų hibridų pardavimai augo 13 proc. iki 21 tūkst. 644 automobilių, o vien elektra varomų automobilių paklausa padidėjo 49 proc. iki 24 tūkst. 592 automobilių, rašo carscoops.com.
                      Remiantis Europos automobilių gamintojų asociacijos pateikiama ataskaita, baterijomis varomi elektromobiliai populiariausi buvo Prancūzijoje, kur jų parduota 7402 (praėjusiais metais jų parduota 6022). Vokietijoje fiksuotas įspūdingas 117 proc. elektromobilių pardavimų augimas (parduotų automobilių skaičius nuo 2332 išaugo iki 5060). Pirmąjį šių metų ketvirtį Europos Sąjungos (ES) šalyse narėse parduoti 212 tūkst. 945 alternatyvius energijos šaltinius naudojantys automobiliai, o tai rodo 37,6 proc. augimą lyginant su per tą patį praėjusių metų periodą parduotomis 154 tūkt. 754 tokio tipo transporto priemonėmis.
                      Šiais metais „Renault Zoe“ gamintojai gali didžiuotis didžiausiu populiarumu elektromobilių rinkoje: šio modelio transporto priemonių per pirmą ketvirtį parduota per 9 tūkst., o tai sudaro 14,7 proc. rinkos.
                      http://www.delfi.lt/auto/autonaujien....d?id=74735014
                      Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment



                        Kaip Danijos vyriausybė nokautavo „Teslą“

                        Danijoje, kuri garsėja pažangiu požiūriu į atsinaujinančius energijos šaltinius, per pastaruosius pusantrų metų dramatiškai sumažėjo elektromobilių pardavimai. Taip atsitiko, nes Danijos vyriausybė nori iki 2020 m. nutraukti paramą elektromobilių pardavėjams. 2015 m. lankydamasis Kopenhagoje kompanijos „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas griežtai pasisakė prieš paramos nutraukimą. Danų elektromobilių pardavėjai buvo atleisti nuo astronominio 180 proc. importo mokesčio, kuris šioje šalyje taikomas įprastiems automobiliams. E. Musko baimės nebuvo be pagrindo – 2016 m. Danijoje daugiau nei 60 proc. sumažėjo visų elektrinių įkraunamų (taip pat įkraunamų hibridų) automobilių pardavimai („Europos automobilių gamintojų asociacijos“ duomenimis). Nauja mokesčių tvarka „visiškai sužlugdė rinką“, interviu sakė „Danų elektromobilių aljanso“ vadovas Laerke Fladeris. Labiausiai iš visų elektromobilių Danijoje nukentėjo „Tesla“, kuri 2015 m. šioje šalyje pardavė 2768 elektromobilius, o 2016 m. – tik 176. Tai reiškia, kad amerikiečių pardavimai krito neįtikėtinais 93,5 procento.

                        Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/auto/autonaujien....d?id=74851908
                        Flickr

                        Comment


                          Anglai bando įdomią įdėją, kad galima miesto gatvių apšvietimo stulpus paversti įkrovimo stotelėmis:

                          „ubitricity converts streetlamps to charge electric cars in london“

                          <...>
                          hounslow council in london converts its streetlights to energy efficient LEDs with integrated electric vehicle charging points. created by german manufacturer ubitricity, their innovative solution features a custom charging cable with a built-in electricity meter that can be ordered by the electric car driver.
                          <...>
                          nuo.ma >>>

                          Comment


                            Parašė Carpenter Rodyti pranešimą
                            Anglai bando įdomią įdėją, kad galima miesto gatvių apšvietimo stulpus paversti įkrovimo stotelėmis:

                            „ubitricity converts streetlamps to charge electric cars in london“

                            <...>
                            hounslow council in london converts its streetlights to energy efficient LEDs with integrated electric vehicle charging points. created by german manufacturer ubitricity, their innovative solution features a custom charging cable with a built-in electricity meter that can be ordered by the electric car driver.
                            <...>
                            Tikrai įdomu ir gana "akivaizdu", bet niekas apie tai nepagalvojo. Klausimas man yra tik vienas: kokia yra tokios jungties galia? Tai yra, per kiek laiko pilnai įsikraus automobilis?

                            Comment


                              Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                              Tikrai įdomu ir gana "akivaizdu", bet niekas apie tai nepagalvojo. Klausimas man yra tik vienas: kokia yra tokios jungties galia? Tai yra, per kiek laiko pilnai įsikraus automobilis?
                              Priklauso nuo esamos elektros instaliacijos aišku, bet tikėtina, kad atvesta vienam stulpui viena fazė, tarp stulpų eina trifazis kabelis iki maitinimo šaltinio. Jeigu taip pagal reikalavimus, turbūt vienam stulpui kokį 4-5kW, bet jeigu daug stulpų ant vieno kabelio, tai mažėja galia pasikrovimui vienu metu.

                              Aktualu labiau ne pilnam pasikrovimui, o baterijos papildymui trumpam atstumui.

                              P.S. Pažiūrėjau gamintojo puslapį, tai jų kroviklis: Krovimo galia max. 4.6 kW (230 V, vienfazis, 20 A)

                              Čia esmė šito kroviklio manau yra integruotas skaitliukas pačiame kroviklyje, o ne krovimo stotelėje (rozetėje), mažesnė instaliacijos kaina, kroviklį su skaitliuku perka elektromobilio savininkas.

                              AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

                              Comment


                                Šiandien Vilniaus miesto taryba pritarė projekto pateikimui (dar kaip supratau bus antras balsavimas po svarstymų):

                                DĖL PRITARIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS EKOLOGIŠKO TRANSPORTO SKATINIMO STRATEGIJAI

                                Be kitų dalykų, jame yra tokie punktai:

                                3.1. iki 2030 m. dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų automobilių naudojimą mieste;
                                3.2. iki 2050 m. pasiekti, kad miestuose nebeliktų įprastiniu kuru varomų automobilių.
                                3.2. punktą turbūt reik suprasti, kad 2050 m. Vilniuje būtų uždrausti degimo variklių automobiliai? Nors draudimas lyg ir nėra minimas (tiesa, neskaičiau viso dokumento).

                                Comment


                                  3.1. iki 2030 m. dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų automobilių naudojimą mieste;
                                  3.2. iki 2050 m. pasiekti, kad miestuose nebeliktų įprastiniu kuru varomų automobilių.
                                  Ilgai galvojau, ką gi šie opusai man primena. Paskui prisiminiau:
                                  Первый секретарь КПСС Н.С. Хрущев, выступая 31 октября 1961 года на XXII съезде партии с докладом по проекту III Программы КПСС, заявил: «Нынешнее поколение советских людей будет жить при коммунизме». В документе, который был принят делегатами съезда, указывался и срок завершения «развернутого строительства коммунизма» - 20 лет.

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                    Šiandien Vilniaus miesto taryba pritarė projekto pateikimui (dar kaip supratau bus antras balsavimas po svarstymų):

                                    DĖL PRITARIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS EKOLOGIŠKO TRANSPORTO SKATINIMO STRATEGIJAI

                                    Be kitų dalykų, jame yra tokie punktai:



                                    3.2. punktą turbūt reik suprasti, kad 2050 m. Vilniuje būtų uždrausti degimo variklių automobiliai? Nors draudimas lyg ir nėra minimas (tiesa, neskaičiau viso dokumento).
                                    Visai neambicingas tikslas, 2050 m. lengvieji automobiliai su vdv. bus egzotika. Tereikia suprasti, kad tais metais automobiliai, kurie iš gamyklos išriedės po poros metų skaičiuojant nuo šiandien, jau bus laikomi antikvariniais.

                                    Comment


                                      Parašė Zilvis3 Rodyti pranešimą

                                      Visai neambicingas tikslas, 2050 m. lengvieji automobiliai su vdv. bus egzotika. Tereikia suprasti, kad tais metais automobiliai, kurie iš gamyklos išriedės po poros metų skaičiuojant nuo šiandien, jau bus laikomi antikvariniais.
                                      Dabar irgi prieš 50 metų gaminti automobiliai laikomi antikvariniai, bet tik dėl amžiaus, o ne kuro rūšies...
                                      Flickr

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                        Dabar irgi prieš 50 metų gaminti automobiliai laikomi antikvariniai, bet tik dėl amžiaus, o ne kuro rūšies...
                                        Manau, kad yra skirtumas kuro rūšyje irgi, tada buvo dauguma benzinai, dabar dauguma dyzeliai. Tai gal po 50 metų bus dauguma elektro.
                                        AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                          Dabar irgi prieš 50 metų gaminti automobiliai laikomi antikvariniai, bet tik dėl amžiaus, o ne kuro rūšies...
                                          Žinoma, kad ne dėl kuro rūšies. Bet kokį procentą dabar važiuojančių automobilių sudaro antikvariniai? Norėjau pasakyti, kad net ir nesistengiant vykdyti to užsibrėžto tikslo transformacija nuo vdv ant elektriniu auto jau bus įvykusi savaime.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X