Planuojamas naujas Geteborgo Hisingsbron (vizualizacijoje: su tramvajais ir kt.) ir Älvstaden/River city (centro pertvarkymo projektas; ši dalis planavimo stadijoje)
Planuojamas naujas Geteborgo Hisingsbron (vizualizacijoje: su tramvajais ir kt.) ir Älvstaden/River city (centro pertvarkymo projektas; ši dalis planavimo stadijoje)
Kelios mano darytos tiltų nuotraukos iš Škotijos/Anglijos.
Almond Valley Viaduct (Edinburgh, Scotland, UK). 1839-1841 metais viadukas buvo statomas per Almond (Migdolo liet.) upės slėnį, esantį netoli Edinburgh oro uosto, tiesiant geležinkelio ruožą Glasgow-Edinburgh. Viaduką sudaro 36 skliautinės nišos, kurios yra 15.2 m pločio ir iki 21.3 m aukščio. Nutiesus viaduką, ruožas tapo horizontaliausias geležinkelio kelias visoje Didžiosios Britanijos saloje.
Jau mačiau, kad kažkas prieš mane rašė apie Forth Railway ir Forth Road tiltus, esančius prie Edinburgh (Scotland, UK), bet aš dar pridėsiu, jog šiuo metu, dėl Forth Road Bridge avarinės būklės, šalia šių dviejų yra statomas ir naujas tiltas automobilių eismui. Pastačius naująjį vantinės konstrukcijos tiltą, senuoju Forth Road tiltu bus leidžiamas tik pėsčiųjų/dviračių ir viešojo transporto eismas. Naujasis tiltas vadinsis Queensferry Crossing. Naujasis tiltas taip pat taps pasaulio rekordininku savo klasėje, kaip trijų pilonų vantinis tiltas su dižiausiais tarpatramiais tarp jų. Apskritai visi šie trys tiltai, esantys vienoje vietoje, savo laiku pasižymėjo kaip pasaulio rekordininkai savo klasėse. Tikrai verta dėmesio vietelė lankant Škotiją, juolabiau, kad South Queensferry miestelio senamiestyje yra įsikūrę daug pub'ų su vaizdais į šių tiltų panoramą. Tiltas bus 2.7 km ilgio, 4 eismo juostų. Statybos laikotarptis 2011-2017.
p.s. nuotrauka dariau pats, skrisdamas sraigtasparniu, bet toks pats vaizdas, esant geram orui, matomas ir leidžiantis/kylant iš Edinburgh oro uosto. Taip pat, šio tilto statybas galima stebėti tiesioginėje transliacijoje šiame oficialiame puslapyje: http://www.forth-bridges.co.uk/queen...-crossing.html
Connel (Oban) Bridge (Scotland, UK). 1903 metais pastačius šį tiltą, jis buvo naudojamas geležinkelio eismui ir buvo antrasis pasaulyje pagal gembinės (cantiliver ang.) konstrukcijos ilgį tiltas, kurį lenkė tik tas pats Forth Railway Bridge. 1966 metais tilto paklotas buvo perdarytas tik automobilių eismui.
The Butter Bridge (Western Scotland, UK). Tiltas pastatytas 1745 metais, kodėl taip pavadintas - nežinau, bet tiltą statė Anglijos kariuomenė, tam atvejui jeigu reikėtu žygiuoti į Škotiją malšinti škotų sukilimų ir pan. Tokių tiltų Škotijoje ne vienas, faktiškai per kiekvieną didesnį upelį, tik reikia paieškoti.
Tiltai Newcastlyje (Newcastle, England, UK). Nuotraukoje galima suskaičiuoti penktis tiltus, kurie pritaikyti įvairioms reikmėms, t.y. automobilių, traukinių ir pėsčiūjų/dviračių eismui. Naujausias yra arkinis Gatechead Millennium tiltas, atidarytas 2001 metais ir nuo to laiko laimėjo kelis apdovanojimus, dėl savo dizaino ir galimybės pasiversti praleidžiant praplaukiančius laivus. Tarpatramis - 105 metrai, bet einant lenkta perdanga susidaro 126 metrai.
Millennium Bridge (London, England, UK). Dar vienas "tūkstantmečio" tiltas atidarytas 2000 metais. Tiltas yra 325 metrų, o ilgiausias tarpatramis - 144 metrai. Tai yra kabantysis pėsčiųjų/dviračių tiltas, kuris vos atidarius buvo uždarytas, dėl leistinų svyravimų viršijimo eksploatacijos laikotarpiu. Vėliau "patobulintas" ir iki šiol traukiantis turistus, nes jungia Šventojo Pauliaus Katedrą su moderniojo meno muziejumi, esančiu kitoje Temzės (Thames) upės pusėje. Buvau nusiteikęs gana skeptiškai apie Londono tiltų lankymą, tačiau šis tikrai paliko įspudį.
p.p.s. tęsiant temą apie "tūkstantmečio" tiltus, Lietuvoje mes taip pat turime vieną - Lietuvos Tūkstantmečio tiltas Alytuje (automobiliams skirtas tiltas), atidarytas 2011, nors pradėtas projektuoti dar 1985 metais.
Tilto ilgis: 270 m,
Sujungia: parkus Taleghani Park ir Abo-Atash Park,
Virš: Shahid Modarres greitkelio,
Savybės: tilto plotis naudojamas žalumos augunimui, apžvalgos aikštelei, vietai susitikimams (kavinės) ir pan.
Architektė: Leila Araghian
Apdovanojimai Popular Choice Prize for Highways & Bridges from Architizer A+ Awards ir kt.
Jei iki šiol neturėjote planų aplankyti Vietnamą, naujas įspūdingas statinys gali pakeisti jūsų nuomonę. Šalyje virš Anamo kalnų iškilo lyg vaivorykštė išlenktas ir auksu žaižaruojantis tiltas, kurį laiko dvi milžiniškos rankos.
Šią spindinčią konstrukciją galima pamatyti Ba Na kalvose. Tilto aukštis – maždaug 1400 metrų virš jūros lygio, ilgis – 150 metrų. Jį apglėbusios žalsvos rankos specialiai pasendintos, kad atrodytų taip, lyg būtų buvusios čia amžių amžius. Tiltas, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas, atidarytas tik šių metų birželio mėnesį...
Genujos tiltas per Polcevera upę magistralėje A10 buvo pastatytas 1967 metais.
Jis vadinosi Viadotto Polcevera arba kūrėjo vardu Ponte Morandi. Deja garsaus tiltų projektuotojo Riccardo Morandi vardas neapsaugojo tilto nuo griūties.
Iki šios dienos tragedijos
Svarbiausia, kad daug kur turtingoje Europoje taupo žmonių sąskaita ir tiltai statomi virš gyvenamųjų namų. Arba leidžiama statyti namus po tiltu... Todėl ir aukos neišvengiamos net jei automobilis išlauš atitvarus ir užkris ant namo stogo.
Comment