Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Yra, bet matome, kaip pas mus jis "neapsimoka"... Be to geoterminė energija tik šildymui, o ne elektros gamybai.
    Tada pasakyk tai Islandam, kurie gauna 66% (2007m) energijos iš geoterminių elektrinių (greitu laiku jie planuoja iš viso atsisakyti energijos iš iškastinio kuro). Ir ši energijos rūšis tinka ne tik energijai gauti, bet ir karštam vandeniui, namų šildymui, o Islandai naudoja ją ir gatvių ir šaligatvių šildymui.

    O Lietuvoje ji apsimoka. Vaizdą sugadino geoterminės elektrinės nelaimė, dėl kurios keletą metų labai krito energijos gavyba:


    2 pav. pavaizduota geoterminės energijos gamyba Lietuvoje. Pradėjus veikti Klaipėdos geoterminei jėgainei 2004 m. per metus buvo pagaminta 16,9 GWh energijos, tiek pat pagaminta ir 2005 m., tačiau sekančiais metais elektros gamyba vis mažėjo, kol galiausiai 2008 m. pasiekė minimalią ribą – 3,8 GWh, sumažėjimas įvyko dėl 2007 m. įvykusios avarijos, dėl šios problemos buvo negaminama šiluma, tai ir lėmė didelį nuosmukį. Buvo likviduoti avarijo padariniai ir valstybė kartu su „Lietuvos energija“ neleido bankrutuoti „Geotermai“, padidino įmonės įstatinį kapitalą ir 2009 m. „Geoterma“ pasiekė 29,7 GW elektros gamybą, įmonė gavo 18, 3 mln. Lt pajamų, kai 2008 m. pajamos siekė tik 1,5 mln. Lt. (Povilauskas, 2010 m.)
    Lietuva turi didelius geoterminės energijos išteklius šalies vakaruose. Šiame Lietuvos regione geoterminis laukas leidžia panaudoti 75–90°C temperatūros kambro vandeningų sluoksnių ir 100–145°C temperatūros kristalinio pamato (slūgsančio 2,5–>4,5 km gylyje) šilumą elektros energijos gamybai. Geoterminės energijos ištekliai Vakarų Lietuvoje dideli. Vien tik kambro hidrogeoterminio komplekso ištekliai didesni kaip 5.1x109 GJ. Manoma, kad viena pora gręžinių vidutiniškai gali duoti 5 MW galingumą ir tarnauti 10–20 metų (Trutnevis, 2009 m.).
    O čia platesnis tyrimas kam įdomu:
    Geoterminės energijos potencialas
    Paskutinis taisė bebop; 2011.05.26, 14:25.
    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

    Comment


      #82
      Parašė bebop Rodyti pranešimą
      Tada pasakyk tai Islandam, kurie gauna 99% energijos iš geoterminių elektrinių. Ir ši energijos rūšis tinka ne tik energijai gauti, bet ir karštam vandeniui, šildymui, o Islandai naudoja ją ir gatvių ir šaligatvių šildymui.
      Naivuolis, Islandija vulkaninės kilmės sala, net žiemą kai kurie ežerai karšti. Palygint pirmiausia kokiame gylyje yra tie šiluminiai ištekliai ir kokia jų temperatūra Islandijoje ir pas mus.
      Flickr

      Comment


        #83
        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        Naivuolis, Islandija vulkaninės kilmės sala, net žiemą kai kurie ežerai karšti. Palygint pirmiausia kokiame gylyje yra tie šiluminiai ištekliai ir kokia jų temperatūra Islandijoje ir pas mus.
        O tu nesugebi pagauti minties A|1 rašė, kad iš geoterminė energija nenaudojama energijai gauti, o aš ir kontraargumentavau.

        P.S. Išgaunamos energijos skaičius patikslinau, o apie visišką Lietuvos energijos poreikį patenkinimą geotermine energija niekas net nesvajoja.
        Paskutinis taisė bebop; 2011.05.26, 14:49.
        Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

        Comment


          #84
          O aš ir nerašiau apie Islandiją. Aš turėjau omenyje Lietuvą. Pas mus geoterminę energiją galima panaudoti tik šildymui. Dėl jau minėtų Lettered priežasčių.

          Comment


            #85
            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
            O aš ir nerašiau apie Islandiją. Aš turėjau omenyje Lietuvą. Pas mus geoterminę energiją galima panaudoti tik šildymui. Dėl jau minėtų Lettered priežasčių.
            Tai, kad praktika rodo kitaip. Geoterminė elektrinė po remonto gerai dirba. Tyrimai rodo teigiamus rezultatus:
            Geoterminės energijos ištekliai Vakarų Lietuvoje dideli. Vien tik kambro hidrogeoterminio komplekso ištekliai didesni kaip 5.1x109 GJ. Manoma, kad viena pora gręžinių vidutiniškai gali duoti 5 MW galingumą ir tarnauti 10–20 metų (Trutnevis, 2009 m.).
            Profesorius Povilas Suveizdis "Vakarų ekspresui" yra sakęs, kad 1989 m. atrasta Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija yra unikali. 2 km gylyje esančio vandens temperatūra čia siekia 80-90 laipsnių. Kilometro gylyje jo temperatūra siekia 30-45 laipsnius.
            "Niekur kitur Baltijos šalyse nėra tokio geoterminės energijos potencialo. Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijos lygumoje geoterminis vanduo yra šaltesnis 2-3 kartus. Lietuva turi neišsenkančią Dievo dovaną, kurią reikia žymiai plačiau išnaudoti", - prieš keletą metų sakė profesorius.
            Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija apima Klaipėdos, vakarinę Jurbarko ir Kelmės, pietinę Kretingos, Plungės, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajono teritorijas. Tad potencialūs geoterminių išteklių vartotojai yra Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Plungės, Gargždų, Nidos, Šilutės, Šilalės miestai.
            Nereikia gyventi Islandijoje, kad pasinaudotum šiais ištekliais.
            Paskutinis taisė bebop; 2011.05.27, 22:25.
            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

            Comment


              #86
              Reikia, bet vis tiek ne elektros gamybai.

              Comment


                #87
                Gauti du pasiūlymai investuoti į Visagino atominę

                Po pernai gruodį buvusios nesėkmės ieškant investuotojo į Visagino atominę elektrinę Vyriausybė dabar gavo du pasiūlymus.


                Pirmąjį pasiūlymą pateikė Japonijos "Hitachi" kartu su amerikiečių "General Electric", antrąjį - amerikiečių koncernas "Westinghouse", kurio apie 70% akcijų valdo Japonijos "Toshiba", tvirtina VZ.LT šaltiniai.

                Anot jų, buvo ir daugiau susidomėjusių, tačiau viena kompanija iki vakar nespėjo pateikti pasiūlymo, o kita norėjo projekte dalyvauti, tačiau nenorėjo

                Vyriausybė numato prašyti Seimo suteikti daugiau laiko derėtis su dabartiniais kandidatais, mat iki liepos 14 d. nebus spėta pasirašyti sutarties.

                Tesioginės derybos

                Apie "Westinghouse" susidomėjimą atominės projektu VZ.LT rašė dar balandį. Tuomet pati teigė tokių pranešimų negalinti komentuoti.

                Lietuvos energetikos ministerijos pareigūnai kalbėjo, esą po pernai gruodį nesėkme pasibaigusio mėginimo surengti branduolinės technologijos tiekėjo konkursą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui, su galimais tiekėjais ir investuotojais bendrauta „tiesioginių derybų būdu“.

                Iki šiol nebuvo skelbtas nei derybų partnerių sąrašas, nei galimos jų dalyvavimo VAE sąlygos.

                Oficialiai buvo pranešta, kad kvalifikacinius konkurso pasiūlymus atitiko penkios bendrovės.

                Su anonimiškumo sąlyga bendraujantys pareigūnai teigė, esą tarp kandidatų tapti VAE strateginiais investuotojais ir technologijos tiekėjais „yra tokie, kuriuos rusai sunkiai pastumdytų“. Užuominomis primindami patrauklų pasiūlymą VAE projektui pateikusią korėjiečių energetikos bendrovę KEPCO, o praėjusiųjų metų gruodžio 1 d. netikėtai jį atšaukusią.

                Tąsyk apie galimą Rusijos politikų įtaką siekiant sužlugdyti konkursą paklaustas energetikos viceministras Romas Švedas atsakė:

                „Geras klausimas. Bet, naudodamasis proga, nepraleisiu progos patylėti apie tai.“

                Anksčiau tarp galimų investuotojų buvo minima ir Italijos vyriausybės kontroliuojama elektros energetikos operatorė ENEL. Tačiau vėliau pastaroji skelbė "mielai investuosianti į branduolinės energetikos plėtrą Rusijoje".

                Lietuvos pareigūnai dar gegužę leido suprasti, kad italų energetikos koncernų nėra sąraše tų pretendentų, su kuriais tiesiogiai deramasi dėl investicijų į VAE.

                Strateginis projektas

                Anksčiau skelbta, kad strateginis investuotojas gautų apie 51% projekto akcijų. Visagino atominės elektrinės projektas yra vienas iš strateginių energetikos projektų, turintis padėti užtikrinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę bei prisidėsiantis prie ES energetikos strategijos įgyvendinimo.

                Planuojama, kad nauja atominė veikti pradės 2018-2020 m. Savo ruožtu atomines statyti planuoja ir Kaliningradas bei Baltarusija. Visa naujos Visagino AE statybos projekto vertė, priklausomai nuo technologijos, gali siekti 10–17 mlrd. Lt. Skaičiuojama, kad vien statybų užsakymų vertė sieks 2 mlrd. Lt. Projektavimo, licencijavimo ir inžinerinių paslaugų tiekėjai galėtų pretenduoti į 800 mln. Lt.

                Comment


                  #88
                  Jau ir rimtoje užsienio žiniasklaidoje atsirado nemažai straipsnių apie investuotojus į Visagino AE.
                  Šiose derybose, lyginant su tenderiu, lyg ir nueita toliau.

                  Japoniskoje spaudoje yra nurodoma neoficialia AE kaina apie 5 mlj. $
                  Astravo AE vertinama apie 4,5 mlj. $, tai kainos elektros gamybos nelabai ir skirtusi.

                  http://mdn.mainichi.jp/mdnnews/busin...bu041000c.html

                  Kitos nuorodos

                  http://nucpros.com/content/lithuania...ghouse-hitachi

                  http://www.sunherald.com/2011/06/01/...-proposal.html

                  http://www.bloomberg.com/news/2011-0...r-vz-says.html

                  http://www.sfgate.com/cgi-bin/articl...A9SRF76TAH.DTL

                  http://www.dailymarkets.com/stock/20...try-of-energy/

                  http://moneynewslink.com/2011/06/wes...try-of-energy/

                  http://uk.reuters.com/article/2011/0...75012E20110601
                  Paskutinis taisė luknas; 2011.06.02, 11:42.

                  Comment


                    #89
                    "I Lietuvą atėjo "Rosatom" konkurentai"

                    Rusija jau mato ateityje perteklių elektros energijos mūsų regione.
                    Литва предприняла очередную попытку найти инвестора для новой АЭС. Заявки на тендер подали японско-американские компании Hitachi-GE и Westinghouse. Обе они владеют технологиями строительства АЭС, но обычно выступают не как инвесторы, а как подрядчики.

                    Если Вильнюсу удастся построить новую атомную станцию, она вместе с российской Балтийской АЭС и Белорусской АЭС может создать избыток предложения энергии в регионе и затруднить окупаемость проектов, пишет "Коммерсантъ".
                    Министерство энергетики Литвы вчера объявило о получении заявок от двух инвесторов на сооружение Висагинасской АЭС. В течение июня свои предложения намереваются подать японско-американский консорциум Hitachi-GE Nuclear Energy Ltd и Westinghouse Electric Company, контролируемая японской Toshiba. По словам министра энергетики Арвидаса Сякмокаса, тендерная комиссия будет рассматривать заявки вместе с региональными партнерами Литвы по проекту новой АЭС — Польшей, Латвией и Эстонией. Сообщается, что интерес к тендеру выражали и другие компании. Решение по выбору стратегического инвестора Вильнюс должен принять в течение лета.
                    Решение строить новую Висагинасскую АЭС Литва приняла после того, как по требованию Евросоюза Вильнюсу пришлось согласиться на закрытие Игналинской АЭС, построенной еще в советское время. Но привлечь инвестора для этого проекта до сих пор не удалось. Последняя попытка провести тендер провалилась осенью 2010 года, когда от строительства АЭС отказался единственный претендент — корейская государственная компания KEPCO.
                    Президент Литвы Даля Грибаускайте вчера заявила, что ей было известно о заявках инвесторов, но добавила, что пока не знает конкретных деталей этих предложений. Пока неизвестно, намерены ли Westinghouse и Hitachi-GE строить АЭС на собственные средства либо привлекать финансирование из внешних источников. Обе компании производят оборудование для атомной отрасли и конкурируют друг с другом, говорит главный редактор независимого издания AtomInfo.Ru Александр Уваров. "Если им заплатят, они, конечно, построят АЭС",— поясняет он. Сейчас Westinghouse реализует единственный проект — строительство четырех энергоблоков в Китае, а GE вообще ничего не строит, отмечает господин Уваров. Японские компании, работающие в атомной отрасли, пользовались за рубежом поддержкой государства, добавляет эксперт, но "после землетрясения и аварии на "Фукусиме-1" Токио есть чем заняться и в своей стране".
                    С 2010 года, когда был остановлен последний энергоблок Игналинской АЭС, Литва стала сильнее зависеть от импорта электроэнергии. Если в 2009 году АЭС, по данным министерства энергетики, закрывала 32% энергопотребления страны, то уже в прошлом году импорт энергии вырос с 51% до 82%. Практически весь этот объем — это "закупки у единственного поставщика", которым для Вильнюса является российская госкомпания "Интер РАО ЕЭС". Целью Литвы является диверсификация поставщиков энергии, для чего республика намерена не только построить АЭС, но наладить перетоки электроэнергии из стран Скандинавии и Польши.
                    Но сейчас в регионе существует не менее трех проектов, которые могут заменить Игналинскую АЭС. Помимо Висагинасской АЭС, которую собирались ввести к 2020 году, это Балтийская АЭС мощностью свыше 2 ГВт, строительство которой начато в Калининградской области "Росатомом" и "Интер РАО", и Белорусская АЭС (более 2 ГВт), которая должна быть сооружена близ границы с Литвой на средства российского кредита. Раньше других — уже в 2016 году — должен заработать первый блок "БалтАЭС". Действующая в Литве Inter RAO Lietuva (дочерняя компания "Интер РАО") в марте уже подписала с "Росатомом" соглашение об экспортных поставках электроэнергии с "БалтАЭС".
                    При появлении нескольких АЭС в Балтийской энергосистеме может сложиться избыток энергомощностей, полагает заведующий сектором экономического департамента фонда "Институт энергетики и финансов" Сергей Кондратьев. Даже дополнительные 2 ГВт с Висагинасской АЭС — это 14-15 млрд кВт ч электроэнергии в год, что больше, чем энергопотребление всей Литвы (10,8 млрд кВт ч в 2010 году), поясняет он. В ситуации, когда предложение превышает спрос, цены на рынке электроэнергии могут пойти вниз, говорит господин Кондратьев, тогда как для окупаемости АЭС инвесторам нужны, напротив, повышенные тарифы. В этой ситуации, по мнению эксперта, главным было "выиграть гонку времени", и "Росатом", первым начав реальное строительство, получил определенное конкурентное преимущество.

                    Comment


                      #90
                      Tai, kad atvyksta, dar nereiškia, kad statys jie. Yra dar ir amerikiečiai. Maskva gali širsti, bet vis tiek jie savo elektrinę užbaigs anksčiau.

                      Comment


                        #91
                        Tai aš ir nesakau, kad jie nerimta kompanija. Bet yra dar Westinghouse.

                        Comment


                          #92
                          Man tai Kaliningrado AE projektas atrodo grynai politinis. Visgi rusai nelabai moka daryti kokį verslą, išskyrus energetikos srityje. Tačiau energetikos srityje tas jų daromas verslas yra labai jau purvinas. Visiems aišku, kad Baltijos šalis Rusija laiko strateginėmis energetikos rinkomis. Tas puikiai matoma tiek dujų, tiek naftos, tiek ir elektros sektoriuose. Visokiais būdais buvo bandoma įsigyti Mažeikių naftą (ir po to sekęs drūžbos vamzdžio užsukimas). Į dujų sektorių Gazpromui pavyko įsisukti, ko pasekoje dujos Lietuvai pasidarė brangiausios Europoje. Tas yra bandoma daryti ir elektros rinkoje, ypač turint omeny tai, kad naujoji Visagino AE elektra aprūpintų ne tik Lietuvą, tačiau ir kitas Baltijos šalis bei dalį Lenkijos poreikio. Rusams toks konkurentas tikrai nėra patogus ir taip lengvai be kovos jie neužleis savo pozicijų.

                          Norint neprarasti Baltijos šalių elektros energijos rinkos, rusams būtina buvo sužlugdyti Visagino AE projektą, dėl to netruko jie paskelbti apie savo planus statyti AE Kaliningrade. Tačiau jeigu Baltijos šalys su Lenkija statosi savo elektrinę, Lukašenka kalba apie savąja, tai kam jie pardavinės elektrą? Juk Kaliningrado poreikiai yra kur kas mažesni, nei AE galingumas, o infrastruktūros eksportuoti elektrą toliau į vakaraus jie neturi ir apie ją net negalvoja.

                          Mūsų regionui tikrai užtenka vienos AE ir abejoju ar kas nuspręstų statyti daugiau, nes tai papraščiausiai ekonomiškai neapsimokėtų. Tačiau paskelbus apie planus statyti AE kaliningrade, taip pat nusprendus finansuoti Baltarujoje statomą AE, buvo sukurtas spaudimas investuotojui į Visagino AE, nes sunkiai atsiras investuotojas, kuris norėtų investuoti į AE toje vietoje, kur dar dvi AE statomos.

                          Labai tikėtinas variantas ir kad su korėjiečiais derybos sužlugo ne be Rusijos įsikišimo.

                          Jeigu tik vyriausybei pavyks su investuotoju į Visagino AE susitarti dėl normalių salygų ir jeigu tik Lietuvoje nebus sukeltas skandalas panašiai su tais banndymais išpūsti burbulą, kai vyriausybė 5 mln LT parėmė Barclays, tai manau visai realu, kad turėtumėm pasistatyti AE Visagine.

                          Jeigu mums pavyks pasistatyti AE, tai Kaliningrado projektas tikrai bus "sustabdytas". Kitas klausimas kas bus su Baltarusijos AE projektu, nes Baltarusija yra pakankamai didelė rinka AE statyti, tačiau kažin ar vien tik tokios rinkos Rusijos investuotojams užtektų. Situaciją dar labiau sunkina ir neaiški Baltarusijos ekonominė ir politinė situacija ir perspektyvos, juk vieną dieną Lukašenka gali būti nuverstas ir kas tada garantuos, kad projektas bus tėsiamas?


                          Tačiau jeigu Lietuvoje nepavyks pastatyti AE, tai tikėtina, kad rusai atsisakys Baltarusijos AE projekto, pastatydamį Kaliningrado AE, nes tokiu būdu elektrą būtų galima eksportuoti ir į Baltijos šalis, ir į Lenkiją ir į tą pačią Baltarusiją, bent jau toks variantas rusams ekonomiškai ir politiškai būtų pats naudingiausias.

                          Situacija dar gali labai daug priklausyti ir nuo Vokietijos sprendimo nutraukti atominių elektrinių eksplotaciją. Viena vertus statyti AE Kaliningrade gali apsimokėti, jeigu elektrą būtų galima eksportuoti į Vokietiją. Tačiau tai reikštų, kad Vokietija uždarys atomines elektrines dėl jų sukeliamo pavojaus, o po to pirks elektrą iš šalia esančios Rusijos AE, kuri jiems taip pat pavojų gali kelti - vokiečiai to gali ir nedaryti ir elektros iš rusų nepirkti.

                          Comment


                            #93
                            Japonų „Hitachi“ nori padėti Lietuvai statyti naująją Visagino atominę elektrinę
                            Publikuota: 10.17 / Autorius: Jurgita Lapienytė / 15min.lt

                            Tarptautinė kompanija „Hitachi“ Vyriausybėje pristatė pasiūlymą investuoti į Visagino atominės elektrinės projektą. Detalių tiek Vyriausybė, tiek bendrovė šykšti, tačiau Lietuvoje lankęsis „Hitachi“ prezidentas pareiškė, kad pradėti darbus norėtų kuo greičiau.

                            Tarptautinis Japonijos ir JAV konsorciumas „Hitachi GE Nuclear Energy“ pirmasis Lietuvai pristatė investicinį pasiūlymą. „Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi, naujosios Visagino atominės elektrinės projekto įgyvendinimo komisija, regioninių branduolinės jėgainės statybos partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos – atstovais.

                            „Mes norime padėti Lietuvai ir jos regioniniams partneriams pasiekti patikimą, ekonomiškai naudingą ir nepriklausomą energijos šaltinį“, – sakė „Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis.

                            Premjeras Andrius Kubilius po susitikimo teigė, kad kompanija yra rimtas potencialus strateginis investuotojas, tačiau jokios konkrečios detalės nebuvo atskleistos.

                            „Šiuo metu vyksta derybos, potencialių strateginių investuotojų atrankos procesas, todėl pasiūlymai, mes tikimės, dar gali būti tobulinami ir tikslinami. Vyriausybė ir toliau skrupulingai vykdys įsipareigojimą užtikrinti vienodas sąlygas dalyviams bei konkuruojančių pasiūlymų vertinimo, analizės objektyvumą, todėl daugiau detalių apie pateiktus pasiūlymus ir procesą atskleisti negalime“, – sakė ministras pirmininkas.

                            Jo teigimu, Lietuva yra suinteresuota, kad ši tarptautinė kompanija investuotų ne tik į Visagino AE, bet ir į kitus sektorius, ypač aukštųjų technologijų sektorių.

                            H.Nakanishio teigimu, „Hitachi“ turi ilgametę energetinių projektų vykdymo patirtį, todėl gali užtikrinti ypatingą saugumą. „Mes esame pasirengę pradėti dirbti su Visagino atominės elektrinės projektu vos tik gausime sutikimą“, – sakė „Hitachi“ prezidentas.

                            Pasiūlymus Lietuvai dėl elektrinės projekto taip pat yra pateikusi „Westinghouse Electric Company“.

                            Comment


                              #94
                              Hitachi prezidentas įsisegęs Lietuvos ženkliuką

                              Comment


                                #95
                                Tai kai suprantu,jei prasides VAE statybos,tai tipo gali nauja geležinkelio ruoža tiesti,nuo VAE iki Dūkšto? ar visgi senu ruožu nauduosies?

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                  Man tai Kaliningrado AE projektas atrodo grynai politinis. Visgi rusai nelabai moka daryti kokį verslą, išskyrus energetikos srityje. Tačiau energetikos srityje tas jų daromas verslas yra labai jau purvinas. Visiems aišku, kad Baltijos šalis Rusija laiko strateginėmis energetikos rinkomis. Tas puikiai matoma tiek dujų, tiek naftos, tiek ir elektros sektoriuose. Visokiais būdais buvo bandoma įsigyti Mažeikių naftą (ir po to sekęs drūžbos vamzdžio užsukimas). Į dujų sektorių Gazpromui pavyko įsisukti, ko pasekoje dujos Lietuvai pasidarė brangiausios Europoje. Tas yra bandoma daryti ir elektros rinkoje, ypač turint omeny tai, kad naujoji Visagino AE elektra aprūpintų ne tik Lietuvą, tačiau ir kitas Baltijos šalis bei dalį Lenkijos poreikio. Rusams toks konkurentas tikrai nėra patogus ir taip lengvai be kovos jie neužleis savo pozicijų.

                                  Norint neprarasti Baltijos šalių elektros energijos rinkos, rusams būtina buvo sužlugdyti Visagino AE projektą, dėl to netruko jie paskelbti apie savo planus statyti AE Kaliningrade. Tačiau jeigu Baltijos šalys su Lenkija statosi savo elektrinę, Lukašenka kalba apie savąja, tai kam jie pardavinės elektrą? Juk Kaliningrado poreikiai yra kur kas mažesni, nei AE galingumas, o infrastruktūros eksportuoti elektrą toliau į vakaraus jie neturi ir apie ją net negalvoja.

                                  Mūsų regionui tikrai užtenka vienos AE ir abejoju ar kas nuspręstų statyti daugiau, nes tai papraščiausiai ekonomiškai neapsimokėtų. Tačiau paskelbus apie planus statyti AE kaliningrade, taip pat nusprendus finansuoti Baltarujoje statomą AE, buvo sukurtas spaudimas investuotojui į Visagino AE, nes sunkiai atsiras investuotojas, kuris norėtų investuoti į AE toje vietoje, kur dar dvi AE statomos.

                                  Labai tikėtinas variantas ir kad su korėjiečiais derybos sužlugo ne be Rusijos įsikišimo.

                                  Jeigu tik vyriausybei pavyks su investuotoju į Visagino AE susitarti dėl normalių salygų ir jeigu tik Lietuvoje nebus sukeltas skandalas panašiai su tais banndymais išpūsti burbulą, kai vyriausybė 5 mln LT parėmė Barclays, tai manau visai realu, kad turėtumėm pasistatyti AE Visagine.

                                  Jeigu mums pavyks pasistatyti AE, tai Kaliningrado projektas tikrai bus "sustabdytas". Kitas klausimas kas bus su Baltarusijos AE projektu, nes Baltarusija yra pakankamai didelė rinka AE statyti, tačiau kažin ar vien tik tokios rinkos Rusijos investuotojams užtektų. Situaciją dar labiau sunkina ir neaiški Baltarusijos ekonominė ir politinė situacija ir perspektyvos, juk vieną dieną Lukašenka gali būti nuverstas ir kas tada garantuos, kad projektas bus tėsiamas?


                                  Tačiau jeigu Lietuvoje nepavyks pastatyti AE, tai tikėtina, kad rusai atsisakys Baltarusijos AE projekto, pastatydamį Kaliningrado AE, nes tokiu būdu elektrą būtų galima eksportuoti ir į Baltijos šalis, ir į Lenkiją ir į tą pačią Baltarusiją, bent jau toks variantas rusams ekonomiškai ir politiškai būtų pats naudingiausias.

                                  Situacija dar gali labai daug priklausyti ir nuo Vokietijos sprendimo nutraukti atominių elektrinių eksplotaciją. Viena vertus statyti AE Kaliningrade gali apsimokėti, jeigu elektrą būtų galima eksportuoti į Vokietiją. Tačiau tai reikštų, kad Vokietija uždarys atomines elektrines dėl jų sukeliamo pavojaus, o po to pirks elektrą iš šalia esančios Rusijos AE, kuri jiems taip pat pavojų gali kelti - vokiečiai to gali ir nedaryti ir elektros iš rusų nepirkti.
                                  Kaliningrado AE energiją galės eksportuoti ir per Lietuvą tiek į Lenkiją (kurios energijos poreikių Visagino AE vis tiek nepatenkis, tiek į Švediją (jūriniu kabeliu), tiek į Baltarusiją, jei ten nuspręstų nebestatyti. Žinoma, jei Lietuva nerodys savo nesveiko "principingumo" - nepraleisime ivano elektros... Tokiu atveju Rusija taptų priklausoma nuo tranzito per Lietuvą. Žinoma, mums tai būtų papildomas koziris. Bet ir Rusija apie tai puikiai supranta.

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė Siemens Rodyti pranešimą
                                    Tai kai suprantu,jei prasides VAE statybos,tai tipo gali nauja geležinkelio ruoža tiesti,nuo VAE iki Dūkšto? ar visgi senu ruožu nauduosies?
                                    Nereikės. Juk naują elektrinę statys šalia senos. Tai tik esamą atšaką prives iki statybų aikštelės. Dabar vyksta branduolinio kuro ir atliekų saugyklos aikštele šalia elektrinės. Iki jos privestas nauja atšaka iš elektrinės. Pernai buvau patalpinęs nuotraukas temoje apie pramoninius geležinkelius.

                                    Comment


                                      #98
                                      Apie tvarką Rusijos atominės energetikos ūkyje

                                      Бернгард Глазен | Tageszeitung
                                      Аварийное отключение? Не запланировано!

                                      В официальном докладе, представленном на Госсовете РФ, говорилось о серьезных проблемах на российских АЭС, пишет Die Tageszeitung.

                                      В ходе прошедшего на прошлой неделе заседания Госсовета по экологии обсуждался, в частности, доклад, касающийся ядерного наследия России. "Он стал первым официальным документом такого рода после катастрофы на японской АЭС "Фукусима-1", - замечает автор статьи Бернгард Глазен.

                                      Несмотря на эйфорию по поводу ведущей роли России в сфере разработки ядерных реакторов, звучащую в начале документа, далее в некоторых разделах нынешнее состояние отрасли подвергается жесткой критике. Так, неоднократно указывается на риски, связанные с отсутствием сейсмической безопасности российских АЭС: нередко на атомных станциях нет даже элементарной системы аварийного отключения.

                                      Кроме того, говорится в статье, угрозу представляют погребенные в глубинах Карского и Баренцева моря атомные подлодки. Там, по мнению ученых, велика вероятность неконтролируемых цепных реакций. Дело в том, что на атомных подлодках осталось обогащенное ядерное топливо. В общей сложности в глубинах Северного Ледовитого океана покоится 3 атомных подлодки, 14 ядерных реакторов, 19 кораблей с твердыми ядерными отходами, 735 радиоактивных конструкций и блоков и более 17 тыс. контейнеров с прочими ядерными отходами, говорится в докладе.

                                      В документе также указывается на критические ситуации на АЭС в Белоярске, Курске, Смоленске и Санкт-Петербурге. Эксперты рекомендуют концерну "Росатом" не позднее 2012 года озаботиться новыми хранилищами для переработанных ядерных отходов.

                                      Источник: Tageszeitung

                                      Comment


                                        #99
                                        Neperšokęs griovio nesakyk op. Kai statyba prasidės, tai ir bus galima džiaugtis. Bet ir tai dar ne galas, nes ji gali sustoti... Pavyzdžių yra.

                                        Comment


                                          Šiuo metu mums svarbiausia kuo greičiau pradėti statyti tą atominę, nes Rusijos interesas yra tapti vienvalde regione, o jeigu mes pastatysim atominę neliks tikslo realiai statyti jiems atominių, nes jau nebus šimtaprocentinės rinkos. Tad pats laiks susitept ratus ir judėt.
                                          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X