Parašė J.U.
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai
Collapse
X
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąReferendumo skelbimo ir vykdymo tvarką irgi numato įstatymas. Tai ten ir parašyta, kuriais atvejais skelbiamas privalomas (šiuo atveju - ne, nebent būtų surinkę 300 000 parašų). Dar ten parašyta, kas yra konsultacinis referendumas ir kaip jį paskelbti. Konstitucijoje apie tokį neparašyta, bet tai Konstitucijoje apie daug ką neparašyta, tam įstatymai ir reikalingi. Aiškiau parašyti nebemoku.
Analogiškai vartalioji ir „skelbimo ir vykdymo“ sąvokas.
Pvz., lietuvių kalbos žodynas žodį „skelbimas“ aiškina kaip „..Anonsas....būsimų spektaklių, koncertų skelbimas“, bet niekaip ne kokio tai daikto rūšiavimą ar skaidymą.
Konstitucijoje referendumas yra referendumas, tik 148–ame straipsnyje tikslinama referendumo „kvota“: Konstitucijos 1 straipsnio nuostata "Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika" gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.
O referendumo rezultatai, kadangi Konstitucijoje apie tai nutylima, turėtų būti daugumos balsavusiųjų, nes Konstitucija deleguoja įstatymu nustatyti tik referendumo vykdymo tvarką – kaip organizuojama, kaip balsuojama, kaip skaičiuojama ir kt. „kaip“, bet ne balsuotojų kvotų nustatymą (50%+1), kad referendumas būtų laikomas įvykusiu ar neįvykusiu ar referendumų rūšis.
Galop Konstitucinė nuostata „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“ anuliuoja galimybę manipuliuoti sąvokomis „privalomasis, konsultacinis, patariamasis “ ar kt. Jei visos reikiamos procedūros buvo įvykdytas ir referendumas paskelbtas, vadinasi jis – svarbus Tautai ir ir ta Konstitucinė referendumo nuostata neleidžia ignoruoti referendumo rezultatų.
O vietoje, kur kalbama apie 300 000, yra dar junginys „taip pat“, t.y., referendumą gali inicijuoti ne tik, pvz., Seimo nariai, bet ir gyventojai. Tiesa, kvota nustatyta nereali.
Referendumo įtatymas yra antikonstitucinis ir jei referendumo rezultatų nebus paisoma, toliau reikia „turkštis“ Konstituciniame teisme dėl antikonstitucinio referendumo įstatymo.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Nesuprantu kam Lietuvai reikalingas Konstitucinis teismas, nagrinėjantis bylas mėnesių mėnesiais, jei net šiame forume turime specialistų galinčių išnagrinėti viską per porą valandų ir nuspręsti kas prieštarauja konstitucijai, o kas ne.
Parašė Combat Rodyti pranešimąGalop Konstitucinė nuostata „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“ anuliuoja galimybę manipuliuoti sąvokomis „privalomasis, konsultacinis, patariamasis “ ar kt. Jei visos reikiamos procedūros buvo įvykdytas ir referendumas paskelbtas, vadinasi jis – svarbus Tautai ir ir ta Konstitucinė referendumo nuostata neleidžia ignoruoti referendumo rezultatų.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąO aš nesuprantu, kokiu infantilu reikia būti, kad vietoj reikiamos prekės pirkti atkakliai brukamą netinkamą. Ir kad sukčius pardavėjas, jei nenupirks jo prekės turės permąstyti savo komerciją ir atvežt tinkamą prekę. Po metų, po penkių - nesvarbu. Galiu garantuoti, kad bus dar vienas referendumas.
Klausiama, ar pritariate naujos AE statybai Lietuvos teritorijoje, o ne ar pritariate hitači siūlomo reaktoriaus pirkimui.N N N
Comment
-
Parašė LBP Rodyti pranešimąKartoju, referendumo klausimas nesusijęs su konkrečiu produktu.
Klausiama, ar pritariate naujos AE statybai Lietuvos teritorijoje, o ne ar pritariate hitači siūlomo reaktoriaus pirkimui.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąBet juk akivaizdu, jog dauguma balsavo už arba prieš konkretų projektą, kaip ir atitinkamai visa agitacija už arba prieš buvo apie konkretų projektą. Gal ir referendume reiktų formuoti "ar pritariate branduolinei" energetikai Lietuvoje", bet tuomet būtų dar didesnis tuščias reikalas.
Aš pats nesu už šį konkretų projektą, bet balsavau "UŽ", nes ir esu už naują elektrinę Visagine. Tai yra paprasta kaip 2X2=4.
Parašė liutass Rodyti pranešimąJei būtų nubalsavę UŽ konservatoriai iš karto buldozeriu būtų stūmę Hitachi projektą, visi tą suprato, todėl, neturėdami pasirinkimo balsavo NE.Paskutinis taisė Sula; 2012.10.18, 17:04.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąJei būtų nubalsavę UŽ konservatoriai iš karto buldozeriu būtų stūmę Hitachi projektą, visi tą suprato, todėl, neturėdami pasirinkimo balsavo NE.
Projektas vyksta pakankamai seniai. Buvo ir viešas konkursas skelbtas, bet geresnių variantų neatsirado. Žinant, kad visi valstybiniai reikalai dėl biurokratijos apskritai juda lėtai, reikia džiaugtis, kad čia nesikuičiama vietoje ir kuitimusi nebeišeina apkaltinti valdžios. Tada kaltinkime, kad "stumiama buldozeriu"!
O kai nestumiama buldozeriu, tada jau galim vadinti "Vasiukais", nes juk "taip lėtai slinkdami 'kaip visada' nieko nepadarys"...
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąNei susiaurino, nei ką. Tai, kas Konstitucijoje vadinama referendumu, įstatyme vadinama "Privalomuoju referendumu" ir nei pro kur Konstitucijai neprieštarauja. Dar papildomai sugalvojo "Konsultacinį referendumą", kurio rezultatai nėra privalomi, tai kaip ir irgi Konstitucijai neprieštarauja, nes juo svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai nesprendžiami.
Tai dabar kad Al1 būtų laimingas reikia "Privalomą referendumą" pervadint į "Referendumą", o "Konsultacinį referendumą" pervadint į "Visaliaudinę apklausą"? Tada jau bus gerai? Koks skirtumas, kaip pavadinsi, svarbu kaip veikia.
Kas dėl konsultacinio referendumo ,tai jis iš viso neturi jokios prasmės, nes jo rezultatai nėra privalomi. Tai kam iš viso durnių volioti? Kam lėšas švaistyti? Jei valdžia vis tiek turi teisę spjauti ant rezultatų. Kam tie cirkai? Gal pigiau telefoninę apklausą surengti apklausiant 1000 gyventojų ir viskas?
Atominė elektrinė yra svarbiausias valstybės ir tautos gyvenimo klausimas. Nors kai kam atrodo, kad tai labai brangaus pečiaus statyba... Todėl nereikia žmonių atsiklausti.
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąO jei kalbėti apie galios rezervą, tai Kruonio momentinę galią, kaip jau rašiau, galima praplėsti bent dvigubai. Tai esu įsitikinęs, kad vykdant tokio lygio investicijas, jei tik bus poreikis/būtinybė, tai ir praplės per tuos 10 metų.
Blogiau jei liksim toks kaimelis (koks šiuo metu esame) kuriam nebus poreikio išnaudoti KHAE maksimalias galimybes
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąAš tai iki šiol nesuprantu kame konkrečiai problema dėl to, kad galios rezervas AE būtų užtikrinamas iš Rusijos? Kalbant apie energetinę nepriklausomybę man atrodo svarbiau ne iš kur rezervai užtikrinami, o tas faktas, kad sėdim prijungti prie Gazpromo lašelinės. Ir jei nestatysim AE tai priklausomybė nuo tos lašelinės tik didės, nes elektrą tada gaminsim šiluminėse elektrinėse (žalieji tą kažkodėl nutyli).
Parašė sleader Rodyti pranešimąNesuprantu kam Lietuvai reikalingas Konstitucinis teismas, nagrinėjantis bylas mėnesių mėnesiais, jei net šiame forume turime specialistų galinčių išnagrinėti viską per porą valandų ir nuspręsti kas prieštarauja konstitucijai, o kas ne.
Ir aš manau, kad jei seimas imtų spyriotis dėl referendumo ir toliau stumtų AE statybos reikalus, reali galimybė tai sustabdyti būtų kreiptis į KT dėl referendumo įstatymo pripažinimo antikonstituciniu. Jei tai pavyktų padaryti, tai tuomet referendumo rezultatai būtų anuliuoti ir būtų galima skelbti naują referendumą dėl AE.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąKonstitucinis teismas negali pats inicijuoti bylos nagrinėjimo. Jis negali pats imti tikrinti visų įstatymų atitikimo konstitucijai. Štai piliečiams iškilo neaiškumas, ar referendumo įstatymas atitinka konstituciją. Tai ką, negalima apie tai diskutuoti? Aišku, pilietis kreiptis negali, bet gali kreiptis tie, kam tai leidžia konstitucija.
Ir aš manau, kad jei seimas imtų spyriotis dėl referendumo ir toliau stumtų AE statybos reikalus, reali galimybė tai sustabdyti būtų kreiptis į KT dėl referendumo įstatymo pripažinimo antikonstituciniu. Jei tai pavyktų padaryti, tai tuomet referendumo rezultatai būtų anuliuoti ir būtų galima skelbti naują referendumą dėl AE.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąAtominė elektrinė yra svarbiausias valstybės ir tautos gyvenimo klausimas. Nors kai kam atrodo, kad tai labai brangaus pečiaus statyba... Todėl nereikia žmonių atsiklausti.
Bet užtat jeigu kokios nors senolės karvė už 3km nuo vėjo jėgainės "neduoda" pieno, tai būna bendravalstybinės reikšmės įvykis - sukyla daugiatūkstantinės žaliųjų minios, rašo visa spauda, svarsto savivaldybės ir Seimas...
Comment
-
Elektrą nuspręsta padaryti prabangos preke
501,8 mln. litų - tiek grynojo pelno vien per pirmą šių metų pusę uždirbo „Visagino atominė elektrinė“.
Finansų ministerija paskelbė, kad valstybinės įmonės per 9 šių metų mėnesius į šalies biudžetą pervedė 159,383 mln. litų dividendų, nors tikėtasi gerokai daugiau. Vien iš „Visagino atominės elektrinės“ tikimasi iki spalio 21-osios gauti 275 mln. litų. Ji galės tai padaryti, nes vien per pirmą šių metų pusę uždirbo net 501,8 mln. litų grynojo pelno. Energetikos ekspertai tvirtina, kad tokį pelną bendrovei sukrovė elektros vartotojai, gerokai permokėdami už elektrą. O jei statysime naują elektrinę - elektros kaina tik didės.
http://www.respublika.lt/lt/naujieno...abangos_preke/
Comment
-
Parašė NIR_Rimc Rodyti pranešimą[B]. O jei statysime naują elektrinę - elektros kaina tik didės.
Kaina didės ir nestatant naujos elektrinės. Tai jau vyksta.
Comment
-
Parašė sleader Rodyti pranešimąAišku galima diskutuoti, bet nereikia visko nurašyti, kad įstatymas antikonstitucinis, nors niekas dar taip nenusprendė. Ir į konstitucinį teismą reiktu kreiptis su klausimu ar pastarasis įstatymas neprieštarauja konstitucijai, o ne nuspręsti ar jis antikonstitucinis.
Parašė Sula Rodyti pranešimąKodėl nereikia atiklausti imant dešimtmilijardines paskolas? Uždarant "Snorą"? Lopant kelius? Daugiau nei milijardu kasmet remiant kitus energetikos projektus (apie kuriuos retas girdėjo).
Bet užtat jeigu kokios nors senolės karvė už 3km nuo vėjo jėgainės "neduoda" pieno, tai būna bendravalstybinės reikšmės įvykis - sukyla daugiatūkstantinės žaliųjų minios, rašo visa spauda, svarsto savivaldybės ir Seimas...
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNevisai aiški sentencija.
Kaina didės ir nestatant naujos elektrinės. Tai jau vyksta.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTodėl ir didėja, kad visokiam ofiso planktonui iš VAE reikia babkių. Reik pinigų ir visokios saulės ir vėjo jėgainėms, kurių indėlis į bendrą pagamintą energiją juokingas. Reikia gi išlaikyti nedirbančius Elektrėnus budėjimo režime, kurie tik ryja pinigus, o patys neuždirba.
Comment
-
Jokios logikos uždaryti Elektrėnų nėra. Iš kur bus imamas galios rezervas? Jokioje išsivysčiusioje šalyje tokio dydžio elektrinė nebūtų laikoma rezerve. Tuo labiau, jei ji būtų privati. Bet mes turtingi, galime sau tokią prabangą leisti. Geriau elektrinė tegul budi, o mes statysime atominę...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJokios logikos uždaryti Elektrėnų nėra. Iš kur bus imamas galios rezervas? Jokioje išsivysčiusioje šalyje tokio dydžio elektrinė nebūtų laikoma rezerve. Tuo labiau, jei ji būtų privati. Bet mes turtingi, galime sau tokią prabangą leisti. Geriau elektrinė tegul budi, o mes statysime atominę...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJokios logikos uždaryti Elektrėnų nėra. Iš kur bus imamas galios rezervas?
Comment
-
Aš tai iki šiol nesuprantu kame konkrečiai problema dėl to, kad galios rezervas AE būtų užtikrinamas iš Rusijos?
Apskritai referendume galėjo būti daugiau klausimų, kad piliečių pozicija būtų aiškesnė. Pvz., ar pritariate, kad Lietuvoje apskritai būtų vystoma atominė energetika? Tada būtų aiškiau, ar žmonės balsuoja tik prieš šį projektą, apskritai prieš atominę energetiką, o gal pasirenka PRIEŠ, nes nepatinka vyriausybė, kuri tą projektą vysto.
O antra alternatyva – vėjo elektrinės, kurios, manau, yra labai konkurencingos, skirtingai nei bando pavaizduoti valdžia. Nežinau ar sąmoningai, ar nesąmoningai nutylimas faktas, jog tas rėmimo tarifas, kuriuo gąsdinama, t. y. 27-28 centai, yra nekonkurencingas. Tačiau jis yra tik 12-ai metų, o su šituo tarifu atsiperka visos kapitalo sąnaudos, tai reiškia, jog dar kokius 20 metų tos vėjo jėgainės gali dirbti beveik su nuline savikaina, mokant tik už jų eksploataciją. Vidutinė vėjo jėgainių kaina yra apie 15 centų, tai yra labai konkurencinga kaina, ir skandinavai, kurie masiškai investuoja į vėjo jėgaines, mano, kad nuo 2022 m. jiems jokios paramos nereiks ir vėjo jėgainės bus Šiaurės regiono kainų diktatoriumi“, – prognozuoja V. Lukoševičius.
Pramonininkai pateikdami savo pasiūlymus būsimai valdžiai nuosekliai laikosi savo pozicijos, kad jie ne prieš atominę energetiką, bet turi būti pasirinktas geriausias variantas, kuriant Lietuvos energetikos ateitį – gerai apskaičiuotas ir išdiskutuotas, atsižvelgiant į demografines ir ūkio prognozes. Pirmiausia – turi būti sumažintas energijos suvartojimas ir pajudėti renovacija, įvertintos biokuro vystymo galimybės, dujų terminalo apimtys, elektros gamyba modernizuotose kogeneracinėse elektrinėse, jungčių klausimai su kaimynais, subalansuota atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą bei Kruonio elektrinės užbaigimas“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
Ar būsimas el. energijos poreikis įvertintas? El. energijos vartojimas efektyvėja, gyventojų nedaugėja, stambių pramonės įmonių, kurioms reikėtų daug el. energijos, lyg ir nestatoma.Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.21, 09:38.
Comment
Comment