Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Tai reikia savo AE statyti. Bet kad vis pirsčiojama. Rusai iš viso net nebūtų pradėję AE statybos, jei Lietuva iškart po įstojimo į AE, žinant, kad IAE bus uždaryta (data tai buvo aiški), būtų pradėjusi naujos AE statybas. Tam buvo palankus momentas - ekonomikos augimas. Taip kad Lietuva strategiškai pralaimėjo ir dabar tik mojuoja kumščiais po mūšio. Rusija elektrinę pastatys nori Lietuva ar nenori, elektrą per Lietuvą vis tiek transportuos į Rusiją ar eksportuos į Baltarusiją, net jei Lietuva ir nepirks... Tai ką iš to Lietuva laimės? Ar uždrausime ir nesaugios AE elektros tranzitą per Lietuvą?

    Comment


      #62
      Isvis ta atomine energetika yra nesamone. Pastatyti tokios pat galios vejo jegainiu parka juroje kainuotu maziau, rizikos jokios, radioaktyviu tersau irgi jokiu... Bet vat nuo tokio projekto matomai pernelyg mazi atkatai eitu, o Lietuva labai nenori isstoti is atominiu valstybiu saraso.

      Gaila.

      Comment


        #63
        Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
        Isvis ta atomine energetika yra nesamone. Pastatyti tokios pat galios vejo jegainiu parka juroje kainuotu maziau, rizikos jokios, radioaktyviu tersau irgi jokiu... Bet vat nuo tokio projekto matomai pernelyg mazi atkatai eitu, o Lietuva labai nenori isstoti is atominiu valstybiu saraso.

        Gaila.
        O tyliais ramiais vakarais degintume balanas, nes malūnėliai nesisuktų.
        Got sun in my face, sleeping rough on the road

        Comment


          #64
          Jei per 10-20 metų įvyks esminis persilaužimas transporte - perėjimas prie elektromobilių, elektros energijos poreikis išaugs kelis kartus. Iš kur reikės imti energiją? Malūnėliai ir saulė menkai padės.

          Comment


            #65
            Petrozilijau, juroje visada yra vejas, skiriasi tik jo stiprumas, gi kalbu ne apie sausumos jegaines Sausumos jegainiu efektyvumas yra 22-28% nominalios galios, kai juros jegainiu efektyvumas siekia iki 66-74% nominalios galios

            Comment


              #66
              Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
              Petrozilijau, juroje visada yra vejas, skiriasi tik jo stiprumas, gi kalbu ne apie sausumos jegaines Sausumos jegainiu efektyvumas yra 22-28% nominalios galios, kai juros jegainiu efektyvumas siekia iki 66-74% nominalios galios
              O kas tada, kai jūroje bus štilis?
              Flickr

              Comment


                #67
                Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                O kas tada, kai jūroje bus štilis?
                Importuosim kiek reikia
                Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                Comment


                  #68
                  bebop atsake stilis buna retai, o trukstama energija - importuojama, nes musu tinklai nera izoliuoti. Prie tokiu vejo jegainiu parku juroje pereina Nyderlandai, Vokietija, tai kodel turedami tokius gerus isteklius mes turime sieti savo ateiti prie atgyvenusiu technologiju?

                  Deka diversifikuotu parku butu galima net ir be importo apsieiti. Nes stilis nebuna visoje juroje ir tuo pat metu sausumoje Atomas yra atgyvena ir naudingas tik ganetinai siaurai grupei, o ypatingai - populizmui.

                  Comment


                    #69
                    Skaičiau prieš kelis metus apie vėjo jėgainių parkus jūroje ir kokio didumo jas stato vokiečiai. Vieno parko galingumo užtektų patenkinti Lietuvos poreikį. Tik kad tiriamieji darbai yra laaabai brangūs, todėl be privačių lėšų tikrai valstybė viena nepasistatytų. Aišku būtų pasaka tokį parkelį turėti..
                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                    Comment


                      #70
                      bet net iskaiciuojant tyriamuosius darbus, vieno kilowato kaina yra mazesne nei atomines jegaines

                      Comment


                        #71
                        Tos jūsų minimos šalys nekelia sau uždavinio patenkinti vėjo energija didžiąją dalį energijos poreikio.
                        Vėjo, jėgainės neužtikrina stabilaus energijos tiekimo. Importas ne prie ko, nes jis planuojamas iš anksto ir į priekį, o ne pagal principą - pritrūko ir tuojau pat perku. Taip nėra ir nebus. O gamtos "išdaigų" tiksliai numatyti negalima.

                        Comment


                          #72
                          taip yra ir veikia nyderlanduose juriniai jegainiu parkai uztikrina stabilu energijos tiekima

                          Comment


                            #73
                            Nieko jie neužtikrina. Jie veikia sistemoje, kurioje veikia ir kitos elektrą generuojančios jėgainės, stabilios ir kompensuojančios galios sumažėjimus esant silpnam vėjui.

                            Comment


                              #74
                              nevisai jegainiu parkai statomi su didesniu nominaliu galingumu nei reikalaujama, tam, kad jie generuotu pertekline energija, bet ne stygiu

                              Comment


                                #75
                                O perteklinę energiją reikia kaupti. Vienintelė efektyvi priemonė - hidroakumuliacinė elektrinė. Tačiau netgi Kruonio HAE nepatenkins mūsų poreikių, jei vėjo elektrinės sudarytų didžiąją dalį energijos gamybos pajėgumų. Vadinasi, reikėtų dar daugiau hidroakumuliacinių elektrinių. Ir galiausiai paskaičiavus gautųsi, kad investicijų reikia daugiau nei AE, o energija ne ką pigesnė... Galiausiaio, kaip minėjau, jei per ateinančius pora dešimtmečių elektromibiliai išstums automobilius su vidaus degimo varikliais, elektros energijos poreikis išaugs kartais.

                                Comment


                                  #76
                                  Veju jegainiu parkai turi buti statomi Lietuvoje. Tik problema ta kad jie laisvos rinkos salygomis negaletu issilaikyti, nes ju gamybos kaina butu pati didziausia isskyrus saules energija. Siuo metu ji yra nezymiai didesne uz Elektrenu elektrines gaminamos elektros kaina. Skandinavijos salyse, isskyrus Danija, nera daug statoma vejo jegainiu parku, o jie tai tikrai issirenka pacius tinkamiausius musu salygoms generacijos saltiniu. Lietuvai pilnai perejus tik prie vejo gaminamos elektros, jos kaina vartotojams isaugtu apie 3 kartus (butu reikalingas didelis rezervas, labai dideles investicijos, bei sunkiai prognozuojamos gamybos apimtys). O Vokietijoje siuo metu tokios elektros kainos pagal generacijos saltinius...

                                  Общая мощность АЭС в Германии, по данным министерства экономики и технологий страны, составляет 21 миллион 497 тысяч мегаватт. В 2009 году это составляло 23% от общего объема энергопотребления. Атомная энергия является одной из самых дешевых: если киловатт энергии, выработанной на ГЭС, стоит 4,3 евроцента, энергия, получаемая из газа, стоит 4,9 евроцента за киловатт, из ветра - 9 евроцентов, каменного угля - 3,35, бурого угля - 2,4, то цена киловатта энергии с АЭС составляет всего 2,65 евроцента.
                                  http://www.rian.ru/world/20110520/377570812.html

                                  Comment


                                    #77
                                    Kazimiera Prunskiene jau tapo AE projektu saugos specialiste, kur jos zinios yra minimalios. Ji jau yra isitikinusi kad Baltijos AE projektas yra saugus, nors dar pati Rusija nera pilnai atlikusi sio projekto saugos pagrindimo ir nera atlikusi aiksteles geoinzineriniu tyrimu. Tik neaisku kokie Lietuvos ekspertai teigia, kad Baltijos AE yra butina Karaliauciaus krastui ir net Lietuvai, kaip ji teigia straipsnyje. Tik man neaisku ar K. Prunskiene pati savo noru isitrauke i sia propoganda ar ja tik pasinaudojo Rosatom.

                                    Балтийская АЭС ликвидирует энергодефицит в Литве, считает экс-премьер-министр страны
                                    18:50 | 25/ 05/ 2011
                                    КАЛИНИНГРАД, 25 мая - РИА Новости, Евгения Римко. Бывший премьер-министр Литвы, лидер Литовской народной партии Казимира Прунскене считает, что Балтийская АЭС, которую планируется построить в Калининградской области к 2016 году, поможет ликвидировать возникший в республике после закрытия Игналинской АЭС энергетический дефицит.

                                    Представители литовского бизнеса посетили во вторник строительную площадку Балтийской атомной станции в Калининградской области, работы на которой начались в феврале прошлого года. Впервые в отечественной атомной энергетике в проекте предложено участвовать частным инвесторам, в том числе иностранным.

                                    "В Литве началась довольно здоровая дискуссия по этому вопросу, но, с другой стороны, предлагается, чтобы и на верхах, на уровне властей тоже был диалог. Мы убедились в перспективности, надежности и безопасности станции, что очень важно для нас как для соседей. Также важно, чтобы потом, когда станция будет построена, прибалтийский регион, в том числе и Литва, была обеспечена дешево и надежно энергией и от Балтийской станции", - сказала Прунскене журналистам после посещения станции.

                                    Она добавила, что вместе с представителями литовских строительных компаний делегация Литвы оценила возможности для сотрудничества, прежде всего, для возведения инфраструктурных объектов - детских садов, школы, поликлиники и жилых домов.

                                    "Мы видим простор для сотрудничества и убеждены, что здесь есть что делать, реализовать свой набранный за многие годы опыт. В Литве началась довольно здоровая дискуссия по этому вопросу, наши эксперты констатируют, что станция нужна Калининградской области, и что ее нужно строить и соседям не мешать, но, с другой стороны, предлагается, чтобы и на верхах, на уровне властей тоже был диалог", - сказала экс-премьер-министр.

                                    В свою очередь губернатор Калининградской области Николай Цуканов отметил, что литовский бизнес уверен в безопасности АЭС.

                                    "Внимание к проекту Казимиры Прунскене, и желание литовцев принять участие в грандиозной стройке говорит о том, что у наших соседей остается все меньше опасений в безопасности станции. Вопросы безопасности так же важны для правительства и всех жителей региона. Мы будем совместно контролировать строительство и последующую работу БАЭС", - сказал Цуканов.

                                    Балтийская АЭС сооружается по проекту АЭС-2006, головные блоки которого строятся на площадке Ленинградской АЭС-2 в Сосновом Бору. Станция будет состоять из двух энергоблоков. Ввод в действие первого энергоблока запланирован на 2016-й, второго - 2018 год. Станция предназначена для обеспечения электроэнергией Калининградской области и для поставок энергии на экспорт.

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                                      Atomas yra atgyvena ir naudingas tik ganetinai siaurai grupei, o ypatingai - populizmui.
                                      Atomas yra realiai vienintelis būdas turėt daug ir švarios energijos. Vėjas ir saulė gali kažką dadėt, bet šiaip pagal generuojamos energijos kiekį tai ten vaikų žaidimas labiau. Danai su idealiu vėjo jėgainėms klimatu iš jo gauna penktadalį savo energijos, o kitos šalys ir gerokai mažiau.

                                      Vat kas yra atgyvena tai šiluminės elektrinės. Hidroenergetika apskritai mūsų lygumose jau nuo pat pradžių nesąmonė buvo.
                                      Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                      Comment


                                        #79
                                        Dar yra geoterminės elektrinės. Šiuo aspektu pavydžiu islandams...Lietuvos vakaruose tam yra gana geros perspektyvos.
                                        Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                        Comment


                                          #80
                                          Yra, bet matome, kaip pas mus jis "neapsimoka"... Be to geoterminė energija tik šildymui, o ne elektros gamybai.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X