Pavieniai politikai nepajėgūs, bet Valstybė - visiškai pajėgi.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai
Collapse
X
-
Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.01, 10:26.
-
Man tai toks vaizdas, kad pas mus forume labai daug žmonių nusimano apie reaktorius ir dar atominius. Efektyvumus žino ir t.t. Paskaitinėti galite ir pasigooglinti, bet ar nors vienas iš jūsų prie to dirba? Gerai Kubilius sakė, kad kitos firmos (Hitachi konkurentės) ir teigia ir teigs, kad Hitachi reaktoriai prasti ir t.t. Paprasta konkurencija.
VAE,kad ir mes pastatysime su atkatais ir brangiau, nei realiai galėtume, bet ilgu laikotarpiu ji atneš naudą. Net per daug į tai nesigilinu, nes tai faktas.You've got one life! Live it!
Comment
-
Parašė luknas Rodyti pranešimąYra atominių elektrinių su vienu reaktoriumi Slovėnijoje, Irane ir Armėnijoje. Planiniai ABWR remontai trunka iki mėnesio. VAE akcininkai būtų Ūkio ministerija, Latvijos, Estijos įmonės ir Hitachi.
Ūkio ministerija yra mokesčių mokėtojų išlaikoma, todėl Čekuolis meluoja, sakydamas, kad mokesčių mokėtojų pinigų statant VAE nereikės.
Hitachi tikrai neinvestuos į šitą elektrinę (netaps akcininke), jinai tik tieks technologijas, už kurias mokės projekto užsakovas, t.y. Lietuva ir Latvija su Estija (nors pastarosios dar nedavė joko sutikimo).
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąKokio galingumo tavo paminetos elektrines? Pasaulyje tiek atominiu elektriniu, o su vienu reaktoriumi (dar patikslink, kokio galingumo) tik Slovėnijoje Irane ir Armėnijoje
Ūkio ministerija yra mokesčių mokėtojų išlaikoma, todėl Čekuolis meluoja, sakydamas, kad mokesčių mokėtojų pinigų statant VAE nereikės.
Hitachi tikrai neinvestuos į šitą elektrinę (netaps akcininke), jinai tik tieks technologijas, už kurias mokės projekto užsakovas, t.y. Lietuva ir Latvija su Estija (nors pastarosios dar nedavė joko sutikimo).
Comment
-
Parašė luknas Rodyti pranešimąApie ką klausi, tai pats gali pasiskatyti internete detaliau ir čia parašyti. Nes tavo žinios yra nepilnos. O apie VAE akcininkus ir branduolines technologijas -tau dar reiktų pasigilinti žinias.
Klausimas vis dar atviras: kodėl tik vienas didelis reaktorius?
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimą
Klausimas vis dar atviras: kodėl tik vienas didelis reaktorius?
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąakcininkai aiškūs - Lietuva už savo dalį mokės valdiškais pinigais, Estai ir Latviais mums nesvarbu, Hitachi nevaldys nei vienos akcijos.
Klausimas vis dar atviras: kodėl tik vienas didelis reaktorius?
Akcininkais nuo Lietuvos bus valstybinės energetikos įmonės "Lietuvos energija", "Litgrid" ir t.t. Aišku, netiesiogiai tai yra mokesčių mokėtojų pinigai.
Bet kodėl niekas nevirkauja dėl, pvz.: kelių, kuriems išleidžiame po 1,5 mlrd. kasmet, kitų infrastruktūrinių projektų?
Pranešta, kad "Hitachi" planuoja turėti 20%.
Vienas reaktorius tikriausiai dėl to, kad mažesnis kainuos beveik tiek pat. Kita vertus, ten numatyta plėtros galimybė.
Comment
-
Pažiūrėjau apie Slovėniją ir Armėniją. Slovėnijos elektrinės Krško reaktoriaus galia 730 MW. Pradėjo veikti 1983 m., planuojama uždaryti 2023 m. Statyti naujos elektrinės Slovėnija neplanuoja.
Armėnija planuoja statyti (gal jau ir pradėjo) elektrinę su rusišku WER 1060 MW reaktoriumi. Bendradarbiauja su Rusijos įmonėmis Rosatom ir Atomstroyexport. Apie energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, kaip matyti, negalvoja. Apie Iraną neieškojau. Lietuvai kažkuri iš tų šalių turėtų būti pavyzdys?Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.01, 13:46.
Comment
-
Ar pirkti meškerę ar žuvį?? Aš pavyzdžiui kitos alternatyvos AE nematau ir niekas jos neparodė, tai kad statom ką turim, nes geresnio reaktoriaus niekas jau vargu ar bepasiūlys. 60% importo yra nesveikai daug, kaip supratau pastačius AE sumažėtų tik importo kiekis, o žaliesiems šienui kūrenti, saulę - vėją gaudyti vietos per akis dar lieka, todėl vienintelė interesų konfliktų vieta kaip matau yra arba rusiška aliektra arba visaginietiška.Aš neliūdnas - aš blaivus
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąGalbūt Hitachi kitokių negamina?
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPranešta, kad "Hitachi" planuoja turėti 20%.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąnetikiu. Ar dokumentais tai patvirtinta?
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąTai, matyt, techninės konkurso sąlygos buvo pritaikytos specialiai jiems?
Tačiau Westinghouse atsisakė investuoti savo lėšas į VAE projektą, o Hitashi sutiko. Čia ir buvo esminis skirtumas.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąnetikiu. Ar dokumentais tai patvirtinta?
Pats pirmas google paieškos šaltinis apie tai informuoja
http://zebra.15min.lt/lt/naujienos/l...na-276163.html
Visagino atominės elektrinės (VAE) statyba bus ne tik ilgalaikė, brangi, bet ir nepaprastai slapta. Koncesijos sutartis su strateginiu investuotoju – japonų kompanija „Hitachi“ apribos galimybes gauti informacijos apie projektą, net jei Lietuvos įstatymai tai leis. Išimtis bus duomenys, kuriuos panorės viešinti pati jėgainė arba „Hitachi“, turėsianti penktadalį jos akcijų.
Comment
-
Bijau, kad akcininkė ji bus tik tol, kol pastatys elektrinę. Idės savo pinigus už savo pačios įrangą, o po to iš Lietuvos atsiims. Taip Lietuvai gavosi mažesnė pradinė investicija.
Dėl techninių sąlygų, tai galėjo paruošti taip, kad būtų 2 reaktoriai su mažesniais galingumais, tada Hitachi nebūtų pasiūlęs savo vieno galingo.
Comment
-
Ar pirkti meškerę ar žuvį?? Aš pavyzdžiui kitos alternatyvos AE nematau ir niekas jos neparodė, tai kad statom ką turim, nes geresnio reaktoriaus niekas jau vargu ar bepasiūlys.
Be to, yra negerų pavyzdžių: Lietuvoje yra naftos perdirbimo gamykla, bet degalų kainoje tai neatsispindi. Dabar kyla visokių spekuliacijų dėl dujų terminalo. Jeigu jį pastačius, atsiras reali konkurencija ir dujos vartotojams taps bent kiek pigesnės, tada konservatoriams pirmas paplosiu.
Apskritai šalyje vykdant tokio masto projektus reikėtų pirma susitvarkyti saugumą ir teisėsaugą. Tada būtų kažkiek atsijoti kai kurie politikai, tarpininkai, interesai ir įtakos.
Straipsnis apie elektros importo situaciją:
http://www.alfa.lt/straipsnis/124451...1-09-16_07-12/
Bendrovę [Scaent baltic] valdo įtakinga Kauno politikų Garbaravičių giminė, kurios vyriausios atžalos ne tik artimai asmeniškai susijusios su pagrindinėmis valdančiosiomis partijomis, bet ir seniai finansiškai jas remia. Tad lieka atviras klausimas, ar neremianti vietos gamintojų, bet sudaranti palankias sąlygas importuoti rusišką elektrą vienai įmonei, dabartinė valdančioji dauguma tikrai siekia realios krašto energetinės nepriklausomybės?Mąstoma ir apie tolimą ateitį. Šių metų pavasarį „INTER RAO Lietuva“ pasirašė susitarimą su INTER RAO JES dėl elektros energijos tiekimo iš Kaliningrado srityje statomos Baltijos atominės elektrinės į Baltijos šalis ir gretimas valstybes. Susitarimas numato, kad nuo 2017-ųjų iki 2036-ųjų „INTER RAO Lietuva“ į Baltijos šalis ir gretimas valstybes galės tiekti iki 1000 MW atominės rusų elektros.
Jonas Garbaravičius per praėjusius prezidento rinkimus buvo vienas iš Dalios Grybauskaitės finansinių rėmėjų, o Ramūnas Garbaravičius daugelį metų solidžiomis sumomis finansiškai rėmė TS-LKD.Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.01, 15:35.
Comment
-
Na ir apie BRELL bendram išsilavinimui. Buvęs prezidentės patarėjas Linas Balsys:
Kai kurių Lietuvos politikų kalbos apie tuoj tuoj įvyksiantį proveržį ir išsivadavimą iš Rusijos elektros žiedo, prisijungiant ir sinchronizuojantis su kontinentinės Europos tinklais, kol kas lieka tik propagandiniu triuku, skirtu lengvatikiams. Lietuvoje nevyksta jokie darbai ir į Vakarus netiesiamos jokios aukštavoltės linijos, kurių vienintelių pagalba būtų įmanoma bent jau teoriškai, sinchronizuoti Lietuvos elektros energijos sistemą su Vakarų Europos tinklais.„Vykdome du strateginius projektus: tai elektros tiltas į Švediją ir elektros tiltas į Lenkiją. Tiltas į Švediją – tai yra povandeninis kabelis, tiesiamas jūros dugnu. (…) Pati paskirtis, kam reikalingas šitas tiltas – kad būtume sujungti su Skandinavijos rinka. (…) Kitas elektros tiltas yra į Lenkiją, iš Alytaus į Elką. (…) Šis tiltas, skirtingai nuo „Nordbalto”, yra oro linija. Kas dar paminėtina, – kad mes būsime sujungti ir su Lenkija, ir su Švedija per nuolatinės srovės jungtis. O tai reiškia, kad mes vis dar būsime sinchronizuoti su Rytų kaimynu, bet dar ne su Vakarų. Sinchronizuoti – tai reiškia, kad mūsų sistemos valdymas vistiek dar bus..., tai yra sistema bus valdoma taip, kaip valdoma Rusijoje.“Galiojant BRELL sutarčiai, už mūsų bei Europos Sąjungos pinigus pastatytomis jungtimis netrukdomai galės naudotis ir Rusija savo elektros eksportui į Vakarus, nes Lietuva sutartyje įsipareigoja suteikti Rusijai elektros tranzito prieigą. Kadangi apie BRELL sutarties nutraukimą šalies visuomenė iš Lietuvą valdančių politikų kol kas nieko negirdėjo, greičiausiai bus taip, kaip Maskva nurodys.O jeigu prisiskoliname pinigų ir greitai greitai pasistatome Visagino atominę? Ko gero, tikrai užsitikrintume bent jau dalinę energetinę nepriklausomybę? Deja. Nepriklausomybė – nedaloma, o Rusija seniai suka galvą, kaip čia užkišus savo energetinės sistemos skylę, kuri atsirado sustabdžius Ignalinos AE.Akivaizdu, jog atominė elektrinė Lietuvoje buvo labai svarbi Rusijai. O dabar įsivaizduokime, jog burtų lazdele pamojus Ignalinoje (ar Visagine) vėl ima veikti galingas branduolinės elektros energijos generavimo taškas. Rusijos požiūriu – puiku! Visagino AE generuojama galia labai reikšmingai sustiprina Vieningąją Rusijos energetinę sistemą (BRELL sutartis ir technologinis Lietuvos elektros perdavimo linijų pririšimas prie Rusijos tai garantuoja). Jeigu Rusija pasistato AE Kaliningrade, sistemos pajėgumas dar padidėja, atsiveria dar geresnės galimybės Rusijai eksportuoti savo elektros energiją į Vakarus (pasinaudojant Lietuvos įsipareigojimu pagal BRELL suteikti tranzitą per jungtį į Švediją arba nusitiesus atskirą nepriklausomą elektros jungtį, pvz., iš Kaliningrado į Lenkiją, arba sustiprinus jau esamas Rusijos vieningos sistemos jungtis su ES šalimis bei Norvegija).
Galingas reaktorius puikiai įsipaišo į visa tai, kas čia parašyta. O gal vis tik VAE rėmėjai yra Kremliaus agentai? .Paskutinis taisė senasnamas; 2012.10.01, 15:54.
Comment
-
taigi Peterburge stato, Astrave stato, kam rusams tas Visaginas į kažkokią sistemą reikalingas ir dar su tokiais nepatikimais partneriais kaip fašistais - pribaltais?? vat neturint AE rusai ir toliau mus laikys pakabintais ant energetinės kilpos, tai čia faktas kaip blynasAš neliūdnas - aš blaivus
Comment
Comment