Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai
Collapse
X
-
Įdomi naujiena:
Japan Commits to Eliminating Nuclear Power:
http://spectrum.ieee.org/tech-talk/e...-nuclear-power
Comment
-
Iš dalies japonus galima suprasti, ten pastoviai vyksta žemės drebėjimai. Tad AE priešininkai turi gerą arkliuką, nežiūrint to, kad krūva elektrinių daug metų atlaiko tuos drebėjimus.
Tuo tarpu pas mus cunamio tikimybė yra mažesnė nei amžino debesuotumo kai saulės jėgainės nebeveiktų ar amžino štiliaus, kai malūnai nesisuktų. Kaži ką tada darytume?
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąIš dalies japonus galima suprasti, ten pastoviai vyksta žemės drebėjimai. Tad AE priešininkai turi gerą arkliuką, nežiūrint to, kad krūva elektrinių daug metų atlaiko tuos drebėjimus.
Tuo tarpu pas mus cunamio tikimybė yra mažesnė nei amžino debesuotumo kai saulės jėgainės nebeveiktų ar amžino štiliaus, kai malūnai nesisuktų. Kaži ką tada darytume?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTik gaila, jog dėl to nepavyko mažesnės kainos išsiderėti, nes kai tokios šalys kaip Japonija, Vokietija atsisako atominės energetikos, ji turėtų smarkiai pigti ir dėl psichologinių priežasčių ir dėl finansinių.
Comment
-
Parašė Recoiler Rodyti pranešimąGal padarykit kas nors sioje temoje apklausa del VAE, nes visgi referendumas arteja. Idomu, kokia forumieciu nuomone, nes kitoje internetineje erdveje kazkokio psichodelinio cirko uzuomazgos prasideda...
Comment
-
Užkalnis per pilnatį parašė apie pilnatį. Kaip sąmojinga . LRT išminčius Čekuolis agituoja, Lietuvos ryto išminčius Užkalnis agituoja. Tikrai šis projektas darosi vis labiau įtartinas.
Konservatorių programinės nuostatos kažkodėl iš esmės pasikeitė:
2008-2012 metų rinkimų programoje jie teigė, kad optimalus būsimos atominės elektrinės bloko galingumas yra apie 800 MW, jis "atitinka tarptautinės atominės energijos agentūros IAEA nustatytą maksimalaus galingumo sąlygą, yra pagrįstas ekspertų atliktais Baltijos elektros perdavimo sistemos stabilumo sąlygų įvertinimais". Didesnio galingumo blokas, kaip tada aiškino konservatoriai, keltų grėsmę nacionaliniam saugumui, nes pririštų Lietuvą prie Rusijos energetikos sistemos. Todėl jie žadėjo rinkėjams “tvirtai ir be išlygų” reikalauti, kad būtų statomi ne galingesni nei 800 MW blokai. Kitoks sprendimas būtų nusikalstamas Lietuvos saugumui.
Atsidūrus valdžioje grėsmės nacionaliniam saugumui išnyko?
Užkalnis:
Tik po kelių dešimtmečių įmanomas atsakymas apie tai, ar ji bus pasiteisinusi.Paskutinis taisė senasnamas; 2012.09.30, 13:07.
Comment
-
Man iškylo toks tiesmukas klausimas, kaip ne energetikos tinklų ekspertui. Tarkime mes atskirę savo tinklus nuo Rusijos bendro tinklo negalėtume esplatuoti savo elektrinės dėl per daug didelio galingumo. O tuomet jau savaime iškyla klausimas, ar Karaliaučiuje statomos jėgainės tinklai atlaikytų tokį galingumą?, nes Lietuvai atskirus tinklus Karaliaučius būtų visiškai atskirtas nuo likusios Rusijos tinklų.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąMan iškylo toks tiesmukas klausimas, kaip ne energetikos tinklų ekspertui. Tarkime mes atskirę savo tinklus nuo Rusijos bendro tinklo negalėtume esplatuoti savo elektrinės dėl per daug didelio galingumo. O tuomet jau savaime iškyla klausimas, ar Karaliaučiuje statomos jėgainės tinklai atlaikytų tokį galingumą?, nes Lietuvai atskirus tinklus Karaliaučius būtų visiškai atskirtas nuo likusios Rusijos tinklų.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKaraliaučius žada jungtis prie Europos elektros tinklų. Jei mes jungsimės, tai jiems net nebebus kitos išeities.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąKeista, jog Europoje niekas nekreipia dėmesio į akivaizdų rinkos monopolizavimą, netiesioginę ekspansiją.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO kur čia monopolija?Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąRusija gamins nekonkurencingai pigią energiją Vakarų Europos rinkai, kuri kaip žinia vis vien neišpirks visos energijos, o likusios valstybės, neturinčios pigių šaltinių visvien turės pirkti pigesnę energiją iš Rusijos nei iš savo šaltinių. Lietuva naudodama pažangias technologijas tikrai nesukurs pigesnės energijos, tad ir atsiranda monopolija, kadangi niekas negali konkuruoti. Kitas reikalas, kad Europa turi skatinti savo narių produkciją, o ne Rusijos produktą. Uždraudus jungtis, Rusijai tektų atsisakytų to projekto, bet kaip matome ES nusispjaut į mūsų interesus.
Nelabai supratau, kaip gali būti nekonkurencingai maža kaina (nebent tai dempingavimas, bet tą irgi berods gina įstatymai, tad jeigu nebus dempingavimo, tada net teisiškai nėra galimybių uždrausti, Rusija yra PPO narė ir net nėra ko kalbėti apie kažkokį savo produkcijos protegavimą). Galų gale tiek Lietuva, tiek kitos ES šalys perka daug ką iš užsienio, nes šalyje pagaminta produkcija brangesnė, kam tuomet reikalinga ta elektros birža? Monopolijos taip pat yra teisiškai kontroliuojamos (jau ne viena gavo baudų iš ES).Paskutinis taisė Lettered; 2012.09.30, 13:51.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąJei taip, tai reiktų uždaryti sienas su Kinija, nes visą pasaulį tuoj nukonkuruos
Nelabai supratau, kaip gali būti nekonkurencingai maža kaina (nebent tai dempingavimas, bet tą irgi berods gina įstymai, tad jeigu nebus dempingavimo, tada net teisiškai nėra galimybių uždrauti, Rusija yra PPO narė ir net nėra ko kalbėti apie kažkokį savo produkcijos protegavimą). Galų gale tiek Lietuva, tiek kitos ES šalys perka daug ką iš užsienio, nes šalyje pagaminta produkcija brangesnė.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąPerka dėl to, kad patys neturime, arba turime labai mažai. Pastatę atominę mes turėtume perteklinės energijos, kurią galėtume parduoti savoje rinkoje(ES rinkoje). Lietuvai energijos gamybos kaina bus didesnė, nei Rusijai, nes vien projektų vertė skiriasi. Rusija pardavinės tą energiją pigiau, nei kitos šalys(ES), nes Rusijoje netaikomi kai kurie mokesčiai, o jei ir taikomi tai kur kas mažesni. Tad mes gamindami tą patį produktą, negalėsime jo įsiūlyti dėl didesnės kainos.
http://www.vae.lt/faktai/
Manau svarbiausia turėti jungtis su V.Europa ir Šiaure, o vėliau importuoti reiktų pagal ekonominius principus, iš to, kas pigiausiai parduoda. Nesinorėtų likti nekonkurencinga šalimi su brangiais resursais.Paskutinis taisė Lettered; 2012.09.30, 14:19.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąLietuva žada eksportuoti elektrą? Šiuo metu elektros suvartojama per metus 11,4 TWh, pagaminama 4,46 TWh, naujos elektrinės Lietuvos dalis bus 38%, t.y. apie 4 TWh. Netgi su dabartiniu poreikiu (o elektros poreikis tikrai augs) dar reiktų importuoti apie 3 TWh.
http://www.vae.lt/faktai/Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąNepamiršk, jog ta elektra nebus veltui dalyjama, net ir Lietuvoje, o dar turėsime tiekti energiją ir Latvijai ir Estijai.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKad atominė nebankrutuotų bus galima įvesti įstatymus, panašiai kaip dabar yra brangiai superkama saulės ir kita alternatyvi energija pagaminta šalyje, nors importuoti galėtume pigiau. Bet kokiu atveju, atominė padengs tik nedidelę dalį elektros poreikių ir likusią dalį reiks arba importuoti arba gaminti šalyje su alternatyvia energetika.
Čia ir yra bėda. jog mūsų energetinis trūkumas bus kompensuojamas iš tų pačių Baltijos ir Astravo elektrinių. Europa galėtų skatinti valstybes didinti savo energetinį potencialą, o pirkti iš Rusijos energiją, savi ištekliai atsiperka, o užsienio niekad.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
Comment