Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Sudiev, Rusija, arba elektra už 7 ct
    http://www.delfi.lt/news/ringas/poli....d?id=55830183
    ...
    O dabar apie skaičius. Į 7-10 centų elektros gamybos VAE savikainą bus įtrauktos išlaidos, reikalingos elektrinės darbui, branduolinio kuro pirkimui, atominės elektrinės uždarymui ir panaudoto kuro saugojimui. Kita projekto išlaidų dalis – investicijos į jos statybas, vadinamieji kapitalo kaštai – atsipirks pardavinėjant elektrą rinkoje. Prognozuojama elektros kaina rinkoje 2020 metais – 17-25 centai už kilovatvalandę. Už tokią kainą pardavinėdama elektrą,VAE sugebės ne tik grąžinti paskolas ir taip padengti kapitalo kaštus, bet tuo pačiu bus pigiausia elektros gamintoja Lietuvoje. Neatmetama, kad ji pelningai dirbs jau nuo pirmųjų dienų.
    ...

    Comment


      Melas ir propaganda. Netgi Kinijoje elektros energijos, pagamintos AE savikaina yra 8-10 lietuviškų centų. O Rusijoje - 11 ct. senose elektrinėse, kur jau nebeskaičiuojami jokie statybos kaštai...

      Comment


        bet kokiu atveju turėtų būti pigiau, nei dabar?

        Comment


          Parašė daktaras Rodyti pranešimą
          bet kokiu atveju turėtų būti pigiau, nei dabar?
          O su kuo dabar lyginti? Nauja AE pradės veikti apie 2020 metus ar netgi vėliau. Tada ir kainos bus kitos. Ir savikaina bus kita... Be to tai komercinis projektas. Vadinasi, rinkoje bus parduodama vos centu pigiau nei vidurkis. Jei tuo metu vidutinė elektros energijos kaina bus 20 ct rinkoje (kas garantuos ~55 ct/kWh kainą galutiniams vartotojams), komerciniais pagrindais pastatyta elektrinė nepardavinės elektros už 15 ct. O jei stebuklingu būdu ir pardavinės už tokią kainą, tai juk ji patenkins tik palyginti nedidelę dalį elektros energijos poreikio rinkoje...

          Comment


            Aiškėja Visagino atominės elektrinės kaina ir akcijų pyrago dalybos

            Naujoji Visagino atominė elektrinė gali kainuoti 6,5 mlrd. USD (apie 17 mlrd. Lt), o Lenkijai numatytą akcijų dalį galėtų išpirkti Japonijos investiciniai bankai.

            Anot „Bloomberg“ naujienų agentūros kalbinto Vytauto Naudužo, ambasadoriaus energetikos ir transporto politikos klausimams, Lietuva planuoja valdyti 34% jėgainės akcijų, Estijai, Latvijai ir Lenkijai palikdama po 20%. Likę 6% tektų atominę technologiją parduosiančioms bendrovėms.

            Beje, Lenkijos – pačios nestokojančios ambicijų pasistatyti 2 atomines jėgaines - energetikos bendrovė "Polska Grupa Energetyczna" (PGE) nusprendė sustabdyti dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (VAE) projekte. Lietuvos pusė tuomet suskubo patikinti, jog Lietuvos strateginiai tikslai nesikeičia. Vėliau lenkų spauda paskelbė, jog PGE gali grįžti į projektą, jeigu Lietuva pasiūlys geresnes sąlygas.

            “Lenkijos dalyvavimas projekte šiek tiek painus”, - naujienų agentūrai pripažino p. Naudužas, pridėdamas, kad Lenkijos vyriausybė oficialiai nėra pasitraukusi iš projekto.

            Diplomato žodžiais, Lenkijos vietą projekte galėtų užimti Japonijos bankai.

            Lietuva planuoja 2020-iais Visagine kartu su partnerėmis šalimis ir strategine investuotoja “Hitachi“ pastatyti 1.300 megavatų (MW) pažangiojo verdančio vandens reaktorių (angl. Advanced Boiling Water Reactor, ABWR).

            Energetikos ministras Arvydas Sekmokas "Žinių radijui" pareiškė, kad Japonijos finansų institucijos žada finansuoti atominės projektą.

            Comment


              Na, jei norima prastumti akcijas Japonijos bankams, galima būtų pagalvoti apie Japonijos bankų atstovybių steigimą, duomenų centrų kūrimą ir kt. investciijas Lietuvoje. Norisi tikėtis, kad Hitachi atvers langus Lietuvos ir Japonijos santykiams.

              Comment


                http://www.15min.lt/naujiena/pinigai...#axzz1nDsRRltR

                O apie geležinkeli užmiršo? man atrodo,ji reiktu modernizuoti iki busimos VAE...

                Comment


                  Parašė Siemens Rodyti pranešimą
                  http://www.15min.lt/naujiena/pinigai...#axzz1nDsRRltR

                  O apie geležinkeli užmiršo? man atrodo,ji reiktu modernizuoti iki busimos VAE...
                  Manau jis visiškai atitinka poreikius.
                  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                  Comment


                    Tema ne apie tai.

                    Minėtas aukščiau straipsnis, pasirodo, yra ir internete.
                    http://www.lrytas.lt/?data=20120224&...k_id=99&view=2
                    Paskutinis taisė Al1; 2012.02.24, 18:07.

                    Comment


                      Turi galvoje važiavimo metu ar stovėjimo kur pakelėje?
                      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                      Comment


                        Aišku, kad bus normali apsauga, kas per, atsiprašant, kvailas klausimas.

                        Comment


                          Mano manymu normali yra policijos palyda. Gal dar kokių apsauginių stovėjimo vietose. Tokia ir bus turbūt. O ką Hamvis su kulkosvaidžiu? Pradės varpyti kiekvieną įtartiną mašiną kaip kokiam Afganistane...
                          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                          Comment


                            Policija, Viešojo saugumo tarnyba, saugos firmos, netgi kariuomenė (ypač palydai iš oro) gali būti pasitelkta. Žinoma, kad eismas turės būti visiškai uždarytas ruožuose, kuriuos pagal planą tą dieną turės įveikti kolona.
                            O dėl sugadinimo - bus apdrausta. Nes labiau tikėtina techninė avarija (nuvažiavimas nuo kelio, tilto sugriuvimas ir pan.), kelyje, o ne išpuolis.
                            Paskutinis taisė Al1; 2012.02.26, 00:02.

                            Comment


                              Įdomu, kodėl negalima reaktoriaus transportuoti geležinkeliu? Beje kaip planuoja savo reaktorių transportuoti baltarusai.

                              Comment


                                Gabaritai geležinkeliui per dideli. Baltarusijoje reaktorius bus surenkamas vietoje.

                                Comment


                                  Taigi Fukušima. Matyt japonai "prisprogę" iki tol buvo - turėjo pakankamai užsakymų. O Fukušima viską sujaukė. Todėl Lietuva tapo gelbėjimosi šiaudu. Kas atbaidė Korėją neaišku...

                                  Comment


                                    Kodėl Fukušima neįtikinamai? Kodėl korėjiečiai atsisakė iš tiesų neaišku. Politikai tyli. Bet kad japonai, turėdami pakankamai užsakymų, nesidomėjo Lietuva, suprantama. Bet ta nelemtoji Fukušima...

                                    Comment


                                      Parašė John
                                      Kad Fukushima labai jau neįtikėtinai skamba. Tie, kas bent kiek domisi, supranta, kad tai neturėtų įtakoti tokių sprendimų. Nebent politikai prisibijo neinformuotos visuomenės "nuomonės"?
                                      Beabejo, politika čia labai svarbi, po Fokushimos pasaulyje labai smarkiai krito pasitikėjimas atomine energetika, nors iš techninės ar paprasčiausiai loginės pusės tam pagrindo nebuvo. Iš kitos pusės, kai vienos šalys uždarinėja elektrines, yra žaliųjų spaudžiamos tą daryti ar atsisako naujų projektų, kitoms šalims atsiranda galimybė pigiau pasistatyti elektrinę.
                                      Flickr

                                      Comment


                                        Ne tame esmė. Po Fukušimos visame pasaulyje pasitikėjimas atomine energetika krito. Iki tol turėję pakankamai užsakymų, po Fukušimos bijodami dalies netekti, japonai tiesiog griebėsi naujų, nes nežinojo, ar kuris nors iš esamų užsakovų neatsisakys.

                                        Comment


                                          Ištiesų visuomenės nuomonė ir politika yra bene pagrindinis faktorius. Vokietijoje tai lėmė, kad uždaromos visos atominės elektrinės, nors toks žingsnis yra visiškai nelogiškas - juk elektra, gaminama ne iš atsinaujinančių energijos šaltinių ir ne atominėse elektrinėse daug labiau kenkią gamtai. Mano manymu Hitachi taip pat dalyvavo ir pirmame konkurse, tačiau ištiesų incidentas Japonijoje galėjo jų produkciją stipriai atpiginti, kas ir turėjo nulemti jų pergalę antrose Lietuvos derybose.

                                          Kaip suprantu sutartis su Hitachi šiuo metu yra užbaiginėjama. Jau regis tuoj tuoj turėtų nebelikti jokių kliūčių visų sutarčių pasirašymui, po ko Rusijai ar kitoms suinteresuotoms pusėms turėtų likti mažai šansų sužlugdyti AE projektą. Norint jį sustabdyti - tai reikėtų daryti šiuo metu. Ar tai įmanoma?

                                          Mano manymu liko dvi pagrindinės kliūtis, kurias teks įveikti. Tai yra sutarties patvirtinimas Lietuvos seime, bei sutarčių patvirtinimas Latvijos, Estijos ir galbūt Lenkijos.

                                          1. Lyg ir neturėtų mums kilti abejonių dėl to, kad sutartis bus patvirtinta mūsų seimo - tvirtindamas biudžetą seimas parodė, kad svarbiausiais Lietuvai klausymais gali susiimti ir rasti bendrą sprendimą. Tačiau pažiūrėkim į dabartinę politinę situaciją: tarp konservatorių ir liberalcentristų dėl FNTT skandalo yra kilusi labai didelė įtampa. Vakar jie netgi paleido į spaudą antį, kad neva Degutienės vyras kažkokius pinigus iš snoro atsiėmė. Na.... taip koalicijos partneriai tikrai nesielgia. Kodėl Liberalcentristai tada taip elgias? Liberalcentristų reitingai yra tokie menki, kad jiems į kitą seimą pakliūti yra mažai šansų. FNTT skandalas juos gali dar labiau sumažinti, tačiau jeigu Liberalcentristai sugriaus dabartinę vyriausybę ir pasitrauks į opoziciją - tai gali būti paskutinis jų šansas išlikti seime. Neaišku ar toks žingsnis juos išgelbės, tačiau mano manymų tai būtų vienintėlis šansas jiems atkreipti į save dėmesį, galbūt bandyti prisiklijuoti sau etiketę su tais, kurie "išgelbėjo Lietuvą nuo Kubiliaus" ir pan. Tokiu atveju AE projektas pakimba ant plauko...

                                          2. Neaišku kokią įtaką rusai turi Estijoje ir Latvijoje. Na, jeigu Estijos politika aš pakankamai pasitikiu, tai Latvijos parlamentas man tokio pasitikėjimo tikrai nekelia. Jeigu latviai ir lenkai atsisako dalyvauti projekte - jis vėl pakimba ant plauko.

                                          Belieka tikėtis, kad konservatoriams pavyks išlaviruoti, taip, kaip įvairiose situacijose pavyko laviruoti visą jų valdymo kadenciją.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X