Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kažkodėl nekalbama apie Baltarusijos seisminį aktyvumą. Keliuose šaltiniuose radau, kad aplink Astravą žemė nėra rami.
    http://www.lgt.lt/index.php?page=64
    Pirmame paveiksliuke yra taškelis maždaug ties ta vieta, bet yra taškas ir netoli Visagino .
    Tačiau įdomiausia, kad prie Astravo 1909 m. įvyko didžiausias Baltarusijos žemės drebėjimas. Kalbama apie 7 balus, nors turint galvoje laikotarpį, tie balai turbūt nustatyti tik apytiksliai.
    Tai pati netinkamiausia vieta atominei kokia tik gali būti. Ką baltarusiai beaiškintų apie vietos pasirinkimo motyvus, akivaizdu, kad tai gryniausias politinis sprendimas - ir ne Baltarusijos, o Rusijos. Maždaug kam jums statyti savo elektrinę, kai pašonėje stovės nauja ir galinga kaimynų. Lietuva galėtų paskelbti, kad atsisako savo planų ir stebėti situaciją - gal paaiškėtų, kad staiga išnyko ir dideli Baltarusijos bei Kaliningrado srities elektros energijos poreikiai.

    Comment


      Niekas jų nemuša, užtat mes patys labai mėgstame mazochistiką. Galėjo IAE dirbti ir jokiems rusams ar baltarusiams net nebūtų kilusios mintys statyti AE. Jei būtų sklandžia vykdomas IAE uždarymas ir naujos AE statymas Lietuvoje (tai būtų įmanoma tik veikiant IAE antrajam blokui iki pat eksploatacijos galo), rusai irgi net pyptelėje nebūtų. Taip kad strateginį žaidimą Lietuva pralaimėjo.

      Comment


        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
        Kažkodėl nekalbama apie Baltarusijos seisminį aktyvumą. Keliuose šaltiniuose radau, kad aplink Astravą žemė nėra rami.
        http://www.lgt.lt/index.php?page=64
        Pirmame paveiksliuke yra taškelis maždaug ties ta vieta, bet yra taškas ir netoli Visagino .
        Tačiau įdomiausia, kad prie Astravo 1909 m. įvyko didžiausias Baltarusijos žemės drebėjimas. Kalbama apie 7 balus, nors turint galvoje laikotarpį, tie balai turbūt nustatyti tik apytiksliai.
        Tai pati netinkamiausia vieta atominei kokia tik gali būti. Ką baltarusiai beaiškintų apie vietos pasirinkimo motyvus, akivaizdu, kad tai gryniausias politinis sprendimas - ir ne Baltarusijos, o Rusijos. Maždaug kam jums statyti savo elektrinę, kai pašonėje stovės nauja ir galinga kaimynų. Lietuva galėtų paskelbti, kad atsisako savo planų ir stebėti situaciją - gal paaiškėtų, kad staiga išnyko ir dideli Baltarusijos bei Kaliningrado srities elektros energijos poreikiai.
        Priminsiu dar vieną įvykį, kurio liudininkais buvome visi.

        http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...sienas-388961/

        2004-09-22 Vakar popiet Kaliningrado srityje įvykę du žemės drebėjimai - vienas 4,4 balo, kitas - 5,3 balo stiprumo pagal Richterio skalę.
        http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

        Comment


          Na ir kas. Pamenu. Japonijoje žemė dreba kur kas stipriau, o atominės statomos. Ir problemų dar nebuvo. Dabartinė katastrofa dėl cunamio, bet ne žemės drebėjimo. Be to ir buv. TSRS yra atominių, pastatytų seisminio aktyvumo zonoje.

          Comment


            Blogai bus jeigu prasides statybos Baltarusijos ir Baltijos AE neatlikus detaliu aiskteliu vertinimo.AE projektai gali buti netinkamai parengti, neasizvelgus i galimus pavojus bei ju pasekmes.

            Prof. Saulius Šliaupa. Ką slepia gelmės po ir prie Ignalinos AE?
            Kategorija: Aktualijos
            Paskelbta: 2011-04-05

            Nepaisant to, kad Lietuva geologiškai yra vienoje iš seismiškai stabiliausių sričių pasaulyje, prieš porą savaičių Japoniją sukrėtęs žemės drebėjimas, penktas stipriausių užregistruotų visame pasaulyje, paskatino kalbas apie galimus panašius įvykius ir Lietuvoje. Buvo prisiminti ir žemės drebėjimai, vykę regione per paskutinius 50 metų, prisimintos ir kalbos apie esančius lūžius po Ignalinos atomine elektrine (AE), apie galimą seisminį pavojų branduolinės energetikos objektams. Kaip yra iš tikrųjų? Kas ir kada yra ištirta, kokiais duomenimis remiamasi darant svarbias išvadas apie geologines sąlygas?

            Skirtingai nuo kitų civilinių objektų, nagrinėjant atominių elektrinių (AE) statybos vietos tinkamumą yra vertinami visi teoriškai įmanomi gamtiniai reiškiniai – meteorologiniai (potvyniai, ekstremalios oro temperatūros, sniego dangos ir vėjai, cunamiai ir daugelis kitų), geologiniai, tame tarpe ir seismologiniai. Pastarųjų tyrimai yra vieni iš ilgiausiai trunkančių ir daugiausiai tyrimų reikalaujančių vertinimų. Neužtenka vien tik žinoti apie bendras seismiškai aktyvias ir neaktyvias mūsų planetos sritis - planuojamose statybos vietose ir aplink jas būtina atlikti specializuotus geologinius tyrimus, nustatyti, kokie geologiniai pavojai gali slėptis gelmėse.

            Pagrindinis geologų rūpestis, parenkant vietas AE yra išsiaiškinti ar toje vietoje nėra pavojingų (dar vadinamų veiksniais) lūžių, galinčių sukelti žemės drebėjimus ar suformuoti „laiptus“ žemės paviršiuje (tai įvyko Japonijos Žemės drebėjimo metu, sukėlusiu cunamį). Rengiantis naujosios Visagino AE statybai dviejose potencialiose aikštelėse šalia šiuo metu jau sustabdytos Ignalinos AE, turėjo būti ištirta geologinė sandara iki kristalinio pamato („granitų“), slūgsančio daugiau nei 700 m gylyje, įvertinta kaip ši požeminė dalis vystėsi per daugelį milijonų metų, kaip ji gali pasikeisti per ateinančius šimtus ir tūkstančius metų.

            Egzistavo skirtingi standartai

            Praeito amžiaus aštuntame dešimtmetyje aplink Ignalinos AE buvo pradėti specializuoti geologiniai tyrimai. Pagal tuomečius reikalavimus buvo tirtas tiktai gruntas ant kurio planuojama lieti statinio pamatus. Tuo tarpu reikalavimo ištirti giliau esančių sluoksnių sandarą nebuvo – manyta, kad Lietuvoje negali vykti pavojingi tektoniniai ir kiti geologiniai procesai. Tyrimai buvo kiek praplėsti 1988-1990 metais, kai Lietuvos mokslininkai ir visuomenė pradėjo aktyviai domėtis jau veikiančios Ignalinos AE saugumu. Plataus masto labai detalūs geologiniai tyrimai atlikti 1990-1995 metais apie 20 km spinduliu apie Ignalinos AE. Išgręžta daug gręžinių, ištirtos uolienų savybės, atlikti geofiziniai tyrimai (seisminiai, gravitacinio ir magnetinio laukų matavimai).

            Nors buvo dėta daug pastangų, tuo metu egzistavusios technologijos neleido geologijos specialistams gauti pakankamos apimties ir dar svarbiau – patikimumo – seisminių duomenų giluminei geologinei sandarai nustatyti. Todėl iki šiol diskutuojama apie galimus tektoninius lūžius po Ignalinos AE, kuriuose gali vykti žemės drebėjimai ir kurie gali deformuoti žemės paviršių.

            Ką svarbu žinoti apie lūžius? Geologai pasakytų, kad lūžių požeminėse gelmėse yra bemaž visur, bet ne visi jie vienodi. Vieni yra nedideli – iki dešimties metrų aukščio, kiti – stambūs, sluoksniai persistumti kelis šimtus metrų. Kaip antai ant tokio didelio Telšių lūžio jau daugelį šimtmečių gyvena Palangos ir Kretingos gyventojai.

            Tektoniniai lūžiai yra nepavojingi, jeigu jie nėra aktyvūs – jau daugelį milijonų metų nepasislenka ir nesukelia žemės drebėjimų. Tuo tarpu veiksnūs lūžiai sukelia žemės drebėjimus ir virš jų „susilaiptuoja“ žemės paviršius. Tokie laiptai dažnai stebimi seismiškai aktyviuose regionuose, kaip Japonija.

            Kadangi Lietuva yra seismiškai ramiame regione, čia netaikomos inžinerinės priemonės pastatų seisminiam stabilumui užtikrinti, daugelį metų šis klausimas šalyje išsamiai nebuvo nagrinėjamas. Antiseisminės statybos priemonės įdiegtos tik Ignalinos AE. Jos numatomos ir Visagino AE. 1999 metais, vis dar nagrinėjant klausimą dėl Ignalinos AE seisminio atsparumo, buvo įrengtos seisminio įspėjimo stočių tinklas. Planuota, kad tinklas, jei įvyktų stiprus žemės drebėjimas, automatiškai sustabdytų branduolinius reaktorius. Visa sistema pilna apimti nebuvo užbaigta, tačiau esančios 4 seisminės stotys iki šiol sėkmingai registruoja stipresnius pasaulyje ir regione vykstančius žemės drebėjimus. Tame tarpe, kaip ir kitos Pabaltijo ir Skandinavijos regiono stotys, užfiksavo ir didžiausią žinomą Pabaltijyje – 2004 metais M 5.2 magnitudės drebėjimą įvykusį Kaliningrado srityje. Lyginant jį su 2011 metais Japonijoje įvykusiu 9 magnitudės žemės drebėjimu, išlaisvintas energijos kiekis Kaliningrade buvo apie 800 tūkstančių kartų mažesnis. Įsivaizduokite, šalia jūsų nukrenta vieno kilogramo rutulys, o kitu atveju – jau 800 tonų rutulys – skirtumas labai jaučiamas.

            Nustatyta geologinė gelmių sandara

            Nauji tyrimai, šį kartą jau remiantis ne tik Lietuvos, bet ir TATENA (Tarptautinės atominės energijos agentūros) saugumo reikalavimams, pradėti po 20-ties metų – 2008-aisiais, ruošiantis naujos AE statyboms. 2009 metais buvo peržiūrėti anksčiau atliktų geologinių ir geofizinių tyrimų duomenys, jie apdoroti taikant gerokai patobulėjusias technologijas. Tais pačiais metais pradėti lauko darbai georadaru, elektrinės tomografijos metodu abiejuose vertinamose statybos aikštelėse. 2010 metais atlikti detalūs inžineriniai geologiniai ir hidrogeologiniai tyrimai, ištirti viršutiniai geologiniai sluoksniai iki 200 metrų gylio.

            2010 metais abiejų potencialių aikštelių teritorijoje buvo atlikti didelės skiriamosios gebos 2D ir 3D seisminiai tyrimai. Tikslas – nustatyti gelmių tektoninę sandarą. Naudojant specialią techniką (gręžiniuose sprogdinant sprogmenis, naudojant oro patrankas bei sunkias vibroplokštes) daugiau nei 2000 taškų buvo sukelti dirbtiniai žemės mikrodrebėjimai.

            Pirmąkart seisminiai tyrimai atlikti Drūkšių ežere, kuris buvo iki šiol visiškai neištirtas, nors jame buvo prognozuojami tektoniniai lūžiai. Gauti duomenys apdoroti JAV specialistų, o jų interpretacija atlikta Danijoje ir Lietuvoje.

            Apibendrinant atliktus geologinius, geofizinius ir seismologinius tyrimus galima drąsiai teigti, kad būsimosios Visagino AE teritorija yra labiausiai geologiškai ištirta ne tiktai Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Analizuota ne tik aikštelė ir artimasis rajonas, bet ir teritorija 300 km spindulių aplink aikšteles. Surinkta informacija apie Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje vykusius žemės drebėjimus, ne tiktai intrumentiškai užregistruotus, bet ir atkurtus pagal rašytinius istorinius šaltinius. Atliktas seismologinio pavojingumo vertinimas, kuris buvo peržiūrėtas ir teigiamai įvertintas TATENA misijos.

            Taigi, naujai atliktų ir kartu senųjų tyrimų duomenys byloja, kad abiejose aikštelėse nenustatyta jokių pavojingų geologinių procesų ar struktūrų (lūžių), galinčių kelti pavojų statomai naujai AE. Už aikštelės ribų, remiantis anksčiau gauta geologine ir geofizine medžiaga, apie 25 km spindulio rajone buvo išskirti nedideli lūžiai, neturintys įtakos elektrinės saugumui. Anksčiau prognozuotas galimas lūžių buvimas Drūkšių ežere buvo paneigtas naujų detalių seisminių tyrimų.

            http://www.vae.lt/lt/articles/view/2...e-ignalinos-ae

            Comment


              Nemanau, kad geologiniai kataklizmai labai pavojingi mūsų zonoje. Mane labiau neramina žmogiškasis (ir politinis) faktorius. Vienas Rusijos Dūmos Pirmininko pavaduotojas jau grąsino nukreipti radioaktyviuosius debesis į "Pribaltiką". Gali būti, kad jo fantazijas kažkas noriai įgyvendina. Kitas dalykas - technologinės kultūros lygis. Dėl ko praktiškai ir įvyko Černobylio katastrofa (o ne dėl reaktoriaus esminių trūkumų). Perfrazuojant vieną žymų profesorių: "Atominę elektrinę negali valdyti žmonės primygtinai "darantys" šalia klozeto".

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą
                Nemanau, kad geologiniai kataklizmai labai pavojingi mūsų zonoje. Mane labiau neramina žmogiškasis (ir politinis) faktorius. Vienas Rusijos Dūmos Pirmininko pavaduotojas jau grąsino nukreipti radioaktyviuosius debesis į "Pribaltiką". Gali būti, kad jo fantazijas kažkas noriai įgyvendina.
                Ar kas tiki tokiais svaičiojimais? Gal bobutės ir tiki.

                Comment


                  Parašė Prieš Rodyti pranešimą
                  Ar kas tiki tokiais svaičiojimais? Gal bobutės ir tiki.
                  Kokiais svaičiojimais? Žirinovskio? Kokios bobutės?

                  Comment


                    Ar to ką pats parašei nepameni? Cituoju:
                    Vienas Rusijos Dūmos Pirmininko pavaduotojas jau grąsino nukreipti radioaktyviuosius debesis į "Pribaltiką".

                    Comment


                      Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                      Kokių dar virkavimų, paprasčiausiai jau keliamas klausimas ES lygiu.
                      Eiliniai kompleksai, nekreipk dėmesio...

                      Comment


                        Priminsiu dar vieną įvykį, kurio liudininkais buvome visi.
                        Šitas atvejis švelnesnis - epicentras buvo visai kitame srities krašte nei planuojama elektrinė ir stiprumas tik 5 balai. Tuo tarpu Baltarusijoje žemės drebėjimo epicentras buvo visai arti - sunku, gal ir neįmanoma, rasti patikimų duomenų, bet kai kur rašo, kad 30 km atstumu nuo Astravo.

                        Comment


                          Parašė Prieš Rodyti pranešimą
                          Ar to ką pats parašei nepameni? Cituoju:
                          Kol kas amnezija nesergu. O tamsta ironijos (kad ir to paties Žirinovskio) kaip ir nesuprantate? Kaip sako rusai: "В сказке ложь, да в ней намек..."
                          Kita vertus mūsų penktakolonininkai gaudo kiekvieną mūsų politikų žodį ir išduoda už gryną pinigą.

                          Comment


                            Rusijai nesiseka statyti LAE-2. Kaip buvo pas juos betvarke taip ir liko. Tik gerai kad klaidos bent taisomos


                            ЛАЭС-2 к концу апреля устранит все нарушения на стройплощадке, выявленные прокуратурой

                            РИА Новости, ОПУБЛИКОВАНО 05.04.2011

                            Генпроектировщик и генподрядчик строительства Ленинградской АЭС-2 - ОАО "СПбАЭП" ("Атомэнергопроект") к концу апреля устранит все нарушения, выявленные ранее региональной прокуратурой на строительной площадке, сообщил директор компании Алексей Кайдалов.

                            В июле 2010 прокуратура выявила на стройке ЛАЭС-2 нарушения и возбудила административные дела. Поскольку нарушения не были устранены, в конце 2010 года Сосновоборский городской суд приостановил строительство.

                            Прокуратура установила отсутствие водопровода в хозяйственно-бытовых целях, временной сети канализации, недостатки в организации энергоснабжения, отсутствие пункта питания для работников, а также пожарного водоснабжения в соответствии с требованиями закона.

                            "Основные замечания прокуратуры касались организации бытовых городков наших подрядчиков. В настоящее время ... это все уже сделано", - сказал Кайдалов во вторник журналистам.

                            По его словам, что касается водоснабжения этих городков, то в настоящее время подрядчики завершают работы по установке модулей постоянных систем жизнеобеспечения на площадках.

                            "Областной прокурор окончание этих процедур утвердил на окончание месяца, это будет, поверьте, сделано", - сказал Кайдалов.

                            По его словам, еще одно замечание прокуратуры касалось отсутствия столовой для рабочих. "Столовая практически запущена на холостом ходу, сейчас осуществляется подвоз продуктов питания. Питание начнется в ближайшие дни, 6-7 числа", - отметил директор.

                            Он добавил, что есть вопросы, связанные с постройкой пожарного депо на территории стройплощадки ЛАЭС-2. "Мы это строительство начинаем в соответствии с графиками.

                            По его словам, в настоящее время генподрядчик заключил договор с пожарным депо Соснового Бора. "Это допустимо с теми нормами, которые существуют в России", - добавил Кайдалов.

                            Проект сооружения ЛАЭС-2 входит в долгосрочную программу деятельности госкорпорации "Росатом" на 2009-2015 годы. Электрическая мощность каждого из четырех энергоблоков типа ВВЭР определена в 1,198 тысячи МВт. Расчетный срок службы ЛАЭС-2 - 50 лет. Ввод в действие первого энергоблока ЛАЭС-2 запланирован на 2013 год, второго (предварительно) - на 2016 год.

                            Comment




                              Man atrodo, kad praleidai moderatorių prašymą dėl vertimo.

                              Comment


                                Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                Kol kas amnezija nesergu. O tamsta ironijos (kad ir to paties Žirinovskio) kaip ir nesuprantate? Kaip sako rusai: "В сказке ложь, да в ней намек..."
                                Kita vertus mūsų penktakolonininkai gaudo kiekvieną mūsų politikų žodį ir išduoda už gryną pinigą.
                                Pasiskaityk, ką pats parašei.


                                Ir dar visiems - tema apie baltarusių būsimą AE, o čia vis publikuojami straipsniai apie Leningrado AE.

                                Comment


                                  Parašė Prieš Rodyti pranešimą
                                  Pasiskaityk, ką pats parašei.


                                  Ir dar visiems - tema apie baltarusių būsimą AE, o čia vis publikuojami straipsniai apie Leningrado AE.
                                  Tie patys kurie stato Leningrado AE-2, statys ir Baltarusijos AE. Leningrado AE-2 VVER-1200 projektas bus toks pats Baltarusijoje. Visi trukumai ir visos problemos kurie bus Leningrado AE bus ir Baltarusijos AE. Taip kad Leningrado AE-2=Baltarusijos AE=Baltijos AE.Internete apie Baltarusijos AE projekta pateikiama oficialios informacijos =0. Su siuo VVER projektu galima susipazinti tik is Rusijos AE tinklapiu.

                                  Comment


                                    Parašė Romas Rodyti pranešimą
                                    Ne visi moka rusiškai, angliškai, lenkiškai ar vokiškai.
                                    Užtektų nuorodos su išversta citata (apimtis priklauso nuo paties - tiek, kiek turi pagarbos kitiems lietuviško forumo lankytojams)
                                    Rusijos Sosnovy Bore statoma Leningrado AE-2 ausinimo sistema planuojama padaryti tokia pacia kaip ir Japonijos Fukusimos-1 AE, kurioje kovo menesi ivyko avarija. Pagal planuojamus naujus teises aktu pakeitimus vanduo LAE-2 turbinu ausinimui bus paimamas tiesiai is artimiausio vandens telkinio, Suomijos ilankos. Sitaip buvo parasyta vakar Rusijos spaudoje. Siandien jau raso kad LAE-2 sitokio ausinimo neplanuoja daryti(vakar Peterburge kilo didelis skandalas del planuojamo tiesioginio ausinimo), tik nera informacijos ar jie vis dar planuoja keisti vandenu kodeksa ar jau atsisake(tas mums aktualu del Baltijos ir gal Baltarusijos AE).

                                    Comment


                                      Parašė Prieš Rodyti pranešimą
                                      Pasiskaityk, ką pats parašei.
                                      Abrakadabra kažkokia
                                      Gal vis gi diskutuojam apie esmę?

                                      Comment


                                        Baltarusijoje kiti įstatymai ir Lukašenka gali principingai pasakyti, kad nekeis įstatymų ir neleis naudoti natūralaus vandens telkinio atviram aušinimo ciklui.

                                        Comment


                                          Parašė Prieš Rodyti pranešimą
                                          Baltarusijoje kiti įstatymai ir Lukašenka gali principingai pasakyti, kad nekeis įstatymų ir neleis naudoti natūralaus vandens telkinio atviram aušinimo ciklui.
                                          Kol kas atrodo, kad atvirkščiai. Rusijoje dar yra girdimas visuomenės balsas, kažkiek reaguojama į ekologines problemas. Baltarusijoje kaip lieps Batka, taip ir bus. Astravo AE yra Rusijos projektas, statomas už jos pinigus, taip kad baltarusiai vykdys bet kokius Rosatom reikalavimus, kad tik nesustotų darbai.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X