Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąYpač mėgaujamės energetine "nepriklausomybe" įstojus į ES ir jos reikalavimu uždarius IAE. Ir kas davė pagrindo atsirasti tokiai temai kaip ši - apie Baltarusijos AE.
O priklausomybė nuo dujų ir naftos šiaip ar taip yra - nepriklausomai ES ar ne ES.
O šitą nepriklausomybę mažinti tikrai lengviau būnant ES, nes galima gauti pinigų projektams. Kitu atveju viską finansuotume 100 proc. iš savo biudžeto.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąO priklausomybė nuo dujų ir naftos šiaip ar taip yra - nepriklausomai ES ar ne ES.
O šitą nepriklausomybę mažinti tikrai lengviau būnant ES, nes galima gauti pinigų projektams. Kitu atveju viską finansuotume 100 proc. iš savo biudžeto.
Kas del ES paramos - tai ta "parama" tik dabar taip patraukliai atrodo. Palaukite kol ateis laikas, kai gausime zymiai maziau nei turesime imoketi i ES biudzeta - tada galesite pasakoti apie "stebuklinga nemokama parama"...
O Baltarusijai, esant Eurazijos sajungoje, apsimokejo statyti AE - branduolinio kuro is Rusijos tikrai gaus ir pigiau nei gautumem mes, o elektra parduos mums i ES, ir uz Europine kaina...
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąIAE yra ar nėra - energetinei nepriklausomybei didelės reikšmės nėra (kol Socdemai Putinui dar nepadovanojo kitų Lietuvoje esančių elektrinių už 4 metam papigintas dujas 2 centais ).
O priklausomybė nuo dujų ir naftos šiaip ar taip yra - nepriklausomai ES ar ne ES.
O šitą nepriklausomybę mažinti tikrai lengviau būnant ES, nes galima gauti pinigų projektams. Kitu atveju viską finansuotume 100 proc. iš savo biudžeto.
Kaip matome, kad įstojus į ES, energetinė priklausomybė nuo Rusijos, kurios bijo kai kurie kaip velnias kryžiaus, tik padidėjo. Nepaisant to, kad "galima gauti pinigų projektams"... Reikai gyventi pagal išgales, o ne pagal nepamatuotus norus. Jei būtų politinė valia, tai už kelis milijardus litų dar būtų galima atkapitalinti 2-ąjį IAE bloką ir jį paleisti.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąKol buvo veikianti IAE, reikėjo gerokai mažiau dujų elektros gamybai. Branduolinis kuras, kad ir 5 kartus jį Rusija mums brangiau parduotų, vis tiek elektros savikaina būtų didesnė vos centu ar pora, nes kuro kaina IAE sudarė nežymią dalį energijos gamybos sąnaudų. Beje, netgi JAV dabar perka didžiąją dalį sodrinto urano savo atominėms elektrinėms iš... Rusijos.
Kaip matome, kad įstojus į ES, energetinė priklausomybė nuo Rusijos, kurios bijo kai kurie kaip velnias kryžiaus, tik padidėjo. Nepaisant to, kad "galima gauti pinigų projektams"... Reikai gyventi pagal išgales, o ne pagal nepamatuotus norus. Jei būtų politinė valia, tai už kelis milijardus litų dar būtų galima atkapitalinti 2-ąjį IAE bloką ir jį paleisti.
Comment
-
Aišku, kad apsimoka, nes tai pigiau kainuos. Kaip matau, pagrindinis "argumentas" prieš yra tik tai, kad tai"rusiškos gamybos Černobylio tipo reaktorius"... O naujai elektrinei kelių milijardų neužteks. Be to po atnaujinimo IAE gaminamos elektros savikaina būtų tik keliais centais didesnė nei buvo iki uždarant.
Comment
-
Parašė evvt Rodyti pranešimąAr galima "atkapitalinti" ten stovinti reaktorių? Ar apsimoka kišt kelis milijardus ir turet kapitaliai suremontuota rusiškos gamybos černobylio tipo reaktoriu? ar geriau kelis miliardus investuot i Hitachi?
Comment
-
Parašė ZuluDrag Rodyti pranešimąSios nepriklausomybes niekaip nesumazinsime<...>
Turint terminalą priklausomybės nebūtų, nes galima būtų RINKTIS tiekėją. Jei vienas tiekėjas bandytų šantažuoti kainomis ar "nepardavimais", kitas tik apsidžiaugtų galėdamas pasiūlyti.Paskutinis taisė Rimas_OK; 2013.02.05, 23:51.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąTurint terminalą priklausomybės nebūtų, nes galima būtų RINKTIS tiekėją. Jei vienas tiekėjas bandytų šantažuoti kainomis ar "nepardavimais", kitas tik apsidžiaugtų galėdamas pasiūlyti.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąŽinoma, kaip gi be visokių tarpininkų... Juk tai geras biznis daryti pinigus iš oro.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTarpininkai iš viso nereikalingi. Todėl bet kokia tarpininkų rinka tai uždarbis parazitams, kurie nieko nekuria.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimą1986 sprogo ne "černobyio tipo reaktorius", o reaktorius, kurį valdė kreivos rankos ir durnos galvos. O tos rankos gali valdyti ir Hitači, ir Mitači, ir Mersedesą. Visos atominės elektrinės yra blogis, visas jas reikia uždaryti.
Dėja sprogo "Černobylio tipo reaktorius". Tiksliau RBMK tipo reaktorius. Sunkiai suvaldomas reaktorius su tam tikrais konstrukciniais defektais. Po Černobylio avarijos visi žinomi defektai buvo pašalinti ar pridėtos papildomos apsaugos. Ignalinos atominėje taipogi. Šiaip iš esmės pačioje SSRS buvo žinomos RBMK reaktorių bėdos ir rizikos, bet tai buvo to tipo reaktoriai, kuriems buvo prieinamos statybines ir konstrukcinės medžiagos, kad juos greitai štampuoti - Leningrado AE - 4 blokai, Ignalinos - 4 blokai, Černobylio - 4 blokai, Smolensko - berods 6 blokai. Buvo tuo metu SSRS ir kito tipo reaktoriai, 'saugesni', bet jie mažesnio galingumo ir jiems trūko konstrukcinių ir statybinių medžiagų. Todėl štampavo RBMK.
Dėl 'kreivų ir durnų galvų'. Taip padarė bandymą atliekanti pamaina ir klaidų, ir per didelės rizikos prisiėmė. Bet ... kai situacija tapo grėsminga, jie išjungė reaktorių avarinio stabdymo mygtuku - speciai skirtu avarijos atveju. Bet to mygtuko paspaudimas, o tiksliau jo sukeltos operacijų sekos ir susprogrino reaktorių. Iš esmės avarinio spabdymo mygtukas, skirtas saugiai užgęsinti reaktorių - jį susprogdino. Tai buvo vienas iš esminių konstrukciniu trūkumu.
Comment
-
Parašė Audrius M Rodyti pranešimąDėja sprogo "Černobylio tipo reaktorius". Tiksliau RBMK tipo reaktorius. Sunkiai suvaldomas reaktorius su tam tikrais konstrukciniais defektais. Po Černobylio avarijos visi žinomi defektai buvo pašalinti ar pridėtos papildomos apsaugos. Ignalinos atominėje taipogi.
Parašė Audrius M Rodyti pranešimąŠiaip iš esmės pačioje SSRS buvo žinomos RBMK reaktorių bėdos ir rizikos, bet tai buvo to tipo reaktoriai, kuriems buvo prieinamos statybines ir konstrukcinės medžiagos, kad juos greitai štampuoti - Leningrado AE - 4 blokai, Ignalinos - 4 blokai, Černobylio - 4 blokai, Smolensko - berods 6 blokai. Buvo tuo metu SSRS ir kito tipo reaktoriai, 'saugesni', bet jie mažesnio galingumo ir jiems trūko konstrukcinių ir statybinių medžiagų. Todėl štampavo RBMK.
VVER: 80 reaktorių, 52313MW (TSRS ir kitos šalys). Postsovietines statybas neskaičiuojame. RBMK: 24 reaktoriai, 25200MW. Jeigu 24>80 ir 25200>52313, tada kalbos nėra.Paskutinis taisė Aleksio; 2013.02.06, 21:30.
Comment
-
Dėl RBMK reaktorių štampavimo kalba eina apie konretų laikotarpį 1970-1980 metus. Ar turi duomenu kiek tada buvo pradėta SSRS statyti reaktorių ir kokių tipų?
Konkrečiai, kodėl Černobyliui buvo parinktas RBMK reaktorius :
... Решение в пользу бескорпусного реактора РБМК было принято в связи с отсутствием в стране необходимых производственных мощностей для серийного изготовления в необходимых количествах высокопрочных корпусов больших размеров для реакторов типа ВВЭР, широко применяемых в других странах. В связи с этим строительство реакторов РБМК позволяло обеспечить быстрое наращивание энергогенерирующих мощностей страны, развитие атомной энергетики. Отсутствие корпуса, имеющего ограничения по габаритным размерам, позволяло обеспечить достижение бо́льшей генерирующей мощности энергоблока (блочной мощности) — 1 000, а в последующем 1 500 МВт. Проекты реакторов ВВЭР того времени имели ограничение блочной мощности в 440 МВт, только к 1980 году удалось её довести до 1 000 МВт. Вместе с тем реактор РБМК позволяет производить перегрузку ядерного топлива без снижения мощности, что обеспечивает повышение коэффициента использования его мощности и экономичности энергоблока в целом ...
Visas straipsnis :
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%...90%D0%AD%D0%A1
Comment
-
RBMK prototipai buvo naudojami gaminti plutoni ir juos visus Rusija iki 2004 metu uzdare, nes Rusija vysto greituju neutronu reaktorius. Rusijoje visi RBMK reaktoriai iki 2025 metu, veliausiai iki 2030, bus uzdaryti. Ju era jau pasibaige ir juos jau galima pamirsti. Tik panasiam reaktoriui CANDU geriau pasiseke, nes jis buvo statomas su apsauginiu gaubtu ir jame galima naudoti gamtinio urano kura.
Rosatomas reikalauja, kad Baltarusija iki siu metu isduotu galo isduotu licencija statyti dvi AE. Taciau Baltarusijoje dar nera sukurta AE licencijavimo tvarka ir nera jokiu teises aktu ar jie bet perimti is Rusijos.Su tokia ju AE statybos prieziura - apie kokia apsauga nuo jonizuojanciosios spinduliuotes galima tiketis.
Comment
-
Путин пообещал сдать первый блок белорусской АЭС досрочно
"Работы на площадке электростанции ведутся с опережением графика. Первый блок АЭС планируется ввести в эксплуатацию в 2018 году. Второй - в 2020 году"
Comment
-
Parašė ZuluDrag Rodyti pranešimąПутин пообещал сдать первый блок белорусской АЭС досрочно
Be abejo, jauciasi tas is sovietiniu laiku likes "pasipuikavimas" ir pasigyrimas, taciau apie projekto stabdyma net negalvojama. Priesingai nei kaikurie komentuoja, jog jei Kaliningrado AE susitars su Baltijos salimis del bendradarbiavimo, ar jei mes pastatysim savo AE - tipo Astrave nieks nieko nestatys... Taigi - statys...
Leningrado AE-2 pradėta 2008 metais, paleidimas planuotas šiemet, bet ko gero anksčiau 2015-ų nebus. Novovoronežo AE statybos juda sparčiausiai. Kol kas nei vienas VVER-1200 reaktorius neveikia. Kyla abejonių dėl AE valdymo bloko suderinimo, nes jis iš esmės skiriasi nuo VVER-1000.
Comment
Comment