Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Energetika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Tačiau gal kas žino, kaip jos yra išgaunamos? T.y. jeigu Kaliningrade jos būtų pradėtos pumpuoti dideliais tempais, ar negali būti taip, kad jos ir iš mūsų teritorijos būtų visos išpumpuotos? Žinant Rusijos agresyvia politiką energetiniame sektoriuje, pasitvirtinus žinioms apie skalnūninių dujų klodus, manau visai įmanomas toks scenarijus.
    Taigi, kad ne. Šiuo atveju nėra vientiso telkinio, o dujos pasiskirčiusios uolienoje. Jos išgaunamos pumpuojant vandenį po žeme ir taip išsprogdinant požeminius uolienos klodus ir išlaisvinant dujas.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      O naftą prie Nidos siurbia ir iš musų pusės?
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


        Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
        O naftą prie Nidos siurbia ir iš musų pusės?
        Duok telkinio brėžinius - pasakysim. D6 gręžinyje naudojamos horizontaliojo dręžimo technologijos, visko gali būti
        "Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"

        Comment



          Brangstant elektros energijai, kai kurios stambiausios Lietuvos pramonės įmonės statosi nuosavas elektrines, nors ir yra labai nepatenkintos nuo šių metų padidėjusiu viešųjų interesų mokesčiu VIAP už sau gaminamą elektrą.
          Pagal sau pasigaminamos elektros kiekius dar ilgai niekas nepriartės prie pramonės gigančių “Orlen Lietuva”, “Achemos” ir “Lifosos”, bet prasmę investuoti į nuosavus elektros generavimo šaltinius jau prieš kelerius metus pamatė ir kelios kitos Lietuvos gamintojos: mėsos perdirbimo gamykla “Utenos mėsa”, IKEA koncernui priklausantis medžio drožlių plokščių fabrikas “Swedspan Girių bizonas”, cukraus perdirbimo įmonė “Arvi cukrus”, alkoholio gamintoja “Alita”.
          Netrukus nuosavą elektrinę pradės statytis ir viena didžiausių Lietuvoje PET ruošinių ir butelių gamintojų “Putokšnis”. Jos gen. direktorius Arvydas Stulpinas metų pradžioje, sužinojęs apie padidintą VIAP mokestį, skaičiavo, ar ne pigiau bus elektrą pirkti, tačiau dabar jau planų nebekeičia: “Žinoma, tikimės, kad mokestis bus sumažintas — jis nelogiškas. Bet elektrinę statysimės bet kokiu atveju, esant mūsų gamybos pajėgumams ji padės taupyti.”
          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

          Comment


            /\ čia apie elektrines kūrenamomis dujomis?

            Comment


              Parašė andyour Rodyti pranešimą
              /\ čia apie elektrines kūrenamomis dujomis?
              Straipsnyje apie tai nerašoma. Bet manau, kad ne tik apie kūrenamas dujomis. Žinau atvejį, kai pro kiemą ar šalia kiemo teka upelis, ir gyventojai jį patvenkę bei pasistatę „malūnėlį“, gaminasi elektrą savo buitinėm reikmėm.
              I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

              Comment


                Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                Straipsnyje apie tai nerašoma. Bet manau, kad ne tik apie kūrenamas dujomis. Žinau atvejį, kai pro kiemą ar šalia kiemo teka upelis, ir gyventojai jį patvenkę bei pasistatę „malūnėlį“, gaminasi elektrą savo buitinėm reikmėm.
                jeigu pradėsim leisti kam tik nori tvenkti upes ir upelius tai nieko gero nebus

                Comment


                  Parašė dts Rodyti pranešimą
                  jeigu pradėsim leisti kam tik nori tvenkti upes ir upelius tai nieko gero nebus
                  Mano žinomu atveju upelis išteka iš pelkės, ir ten jau buvo beveik 1m aukščio bebrų užtvankėlė. Jie tik pakėlė vandens lygį kokiais 20cm ir pačią užtvarą pritaikė taip, kad vanduo kristų ant „malūnėlio menčių.
                  I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                  Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                  Comment


                    Parašė andyour Rodyti pranešimą
                    /\ čia apie elektrines kūrenamomis dujomis?
                    Manau, kad greičiau būtų gamybos atliekomis. IKEA turi medžio drožlių, cukraus gamintojai runkelių išspaudų ir t.t. Tai, manau, jie ir nori tai išnaudoti, nes statant elektrines kūrenamas iš to paties Gazpromo perkamomis dujomis, neapsimokėtų, nes būtų tik brangiau. Aišku naudojant kokias runkelių išspaudas ar panašias organines atliekas iš jų greičiausiai pirma būtų gaminamos dujos ir jau jomis kūrenama elektrinė.
                    Post in English - fight censorship!

                    Comment



                      Indijos ministras pirmininkas Manmohanas Singhas šeštadienį atvyko į Kazachstaną, kur šalių lyderiai pasirašė sutartis dėl urano tiekimo ir Indijos dalyvavimo Kaspijos jūros naftos gavybos projekte.
                      Pagal susitarimą dėl bendradarbiavimo plėtojant taikią branduolinę energetiką, Kazachstanas iki 2014 metų parduos Indijai daugiau nei 2 tūkst. tonų urano.
                      "Indija keturis kartus padidins elektros energijos gamybą branduolinėse jėgainėse ir iki 2014 metų iš Kazachstano nupirks per 2 tūkst. tonų urano", — teigė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas po dokumentų pasirašymo.
                      Kazachstanas yra viena iš trijų daugiausiai urano eksportuojančių šalių. Penai ši šalis eksportavo 17 tūkst. 800 tonų urano.
                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                      Comment


                        Regis Lietuva nusprendė sutelkti visas savo diplomatines jėgas ir kontraatakuoti Baltarusijos sprendimą atominę statyti šalia Vilniaus.

                        Kubilius: elektra iš nesaugių AE nebus prekiaujama Baltijos šalyse

                        Lietuva, Latvija ir Estija ketina parengti teisės aktus, kuriais būtų užkertamas kelias prekybai nesaugiai plėtojamų branduolinių jėgainių pagaminta elektros energija. Apie tokias iniciatyvas diskutuojama ir visos Europos Sąjungos (ES) lygiu.
                        Ažubalis atkreipė NATO PA vadovų dėmesį į AE projektus Lietuvos kaimynystėje

                        Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, pirmadienį Vilniuje susitikęs su NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) prezidentu Karlu Lamersu ir generaliniu sekretoriumi Deividu Hobsu, atkreipė jų dėmesį į šalia išorinės NATO sienos nesilaikant tarptautinių saugos standartų įgyvendinamus atominės energetikos projektus.
                        Europos vadovų taryba pritarė AE testavimo programai

                        Dalia Grybauskaitė pateikė tarybai konkrečius siūlymus, kuriais siekiama padidinti atominės energetikos saugumą ES kaimynystėje esamose ir planuojamose jėgainėse.

                        „Europos vadovų taryboje mes nusprendėme, kad Europai ir aplink Europą yra labai svarbu, kad atominė energetika būtų kuo saugesnė. Visi Lietuvos tikslai buvo pasiekti, Europos vadovų taryba pritarė Lietuvos pasiūlymams, kad patikimumo testai būtų atliekami visoms esančioms Europos Sąjungoje ir už ES ribų branduolinėms jėgainėms. Taip pat pritarta ir mūsų reikalavimui, jog ši patikra būtų taikoma ir jau esamoms, ir planuojamoms statyti atominėms elektrinėms. Europos Sąjunga šių reikalavimų sieks, išnaudodama visas tarptautines organizacijas", - Prezidentūros pranešime cituojama Lietuvos vadovė.
                        D.Grybauskaitė Austrijoje dėkojo už paramą griežtinant branduolinės energetikos saugumo reikalavimus
                        Lietuvos ir Austrijos vadovai ypatingą dėmesį skyrė saugios branduolinės energetikos užtikrinimo klausimams.
                        Ištiesų labai įdomu ar pavyks visgi Lietuvai pasiekti, kad Baltarusija perkeltų savo atmoninę elektrinę toliau nuo Vilniaus. Labai tikėtina, kad Lietuvai gali pavykti pasiekti stress testų įvedimui naujoms statomos atominėms elektrinėms ES viduje ar šalio jos sienų. Visgi didžiausią pospirį mūsų siekiams tikriausiai suteikė Japonijos AE tragedija. Nors Lukašenka dažnai nėra linkęs klausyti Europos, tačiau šiuo metu jisai susiduria su didelėmis ekonominėmis problemomis pačioje Baltarusijoje, kas gali paskatinti atsižvelgti į tarptautinius reikalavimus. Iš kitos pusės, atominę Baltarusijoje statys ne baltarusiai, o Rusai, kurie yra suinteresuoti Lietuvos ir Baltarusijos santykiu bloginimu (taip tolinant Baltarusiją nuo ES) bei Lietuvos atominės elektrinės projekto sužlugdymu, kas neleistų Baltijos šalims išsivaduoti iš energetinės nepriklausomybės. Tačiau jeigu Lietuvai pavyks pasiekti, kad elektra nebūtų perkama iš nesaugių atominių elektrinių, tai jau yra ekonominis motyvas, kuris turėtų turėti įtakos ir Rusijos kompanijų planams statyti atominę Baltarusijoje.

                        Pasiekti, kad būtų perkelta Rusijos kaliningrado srityje, prie Lietuvos sienos, planuojama statyti atominė elektrinė, tikriausiai nepavyks. Tačiau gali pavykti pasiekti, kad ta elektrinė būtų statoma laikantis visų saugumo reikalavimų - o tai jau irgi yra laimėjimas. Jeigu Lietuvai pavyks pasiekti, kad Baltarusija perkeltų savo AE toliau nuo Vilniaus, o Kaliningrado AE būtų statoma atsižvelgiant visų saugumo reikalavimų - manau pagrindiniai Lietuvos tikslai būtų įgyvendinti.

                        Comment


                          Šiuo metu Rusija lūkuriuoja dėl Karaliaučiaus ir Baltarusijos AE kol paiškės ar Lietuvoje bus statoma AE. Jeigu Lietuvai pavyks pritraukti investuotojus, tai gali būti kad Karaliaučiaus AE nebus statoma dėl jai nepalankios situacijos o gali statyti Baltarusijos AE. Jeigu nebus investuotojo Lietuvoje tuo atveju Rusijai naudingiausia yra statyti AE Karaliauciaus krašte ir tuo atveju jai nelabai apsimoka statyti Baltarusijoje. Dar nemažai įtakos Rusijos šioms statyboms gali turėti ar jai pavyks pradėti satyti naujas AE Bulgarijoje, Turkijoje, Kinijoje ir Indijoje. Jeigu jiems pavyks susitarti dėl naujų AE statybos šiose šalyse. Tuo atveju jų galimybės Rusijoje vystyti naujų AE statybas labai sumažės, nes jau ir šiais metais yra nukelti geresniems laikams Kostromos AE, Tolimųjų Rytų ir kt. AE projektai dėl nepakankamų projektavimo, gamybos ir statybos resursų.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                            Pasiekti, kad būtų perkelta Rusijos kaliningrado srityje, prie Lietuvos sienos, planuojama statyti atominė elektrinė, tikriausiai nepavyks.
                            Įdomu, ką rusai veiks su AE Kaliningrado srityje, jeigu Lietuva ir Lenkija atsisakytų pirkti ar apskritai nenorėtų turėti jokių reikalų su ne ES atomine energetika (ta prasme atsisakytų net reeksportavimo)? Teoriškai ES gali uždrausti pirkti trečiosiose šalyse pagamintą branduolinę energiją arba bent jau daryti rimtą finansinį spaudimą — juk LT ir PL gerokai daugiau gauna iš ES negu jai sumoka. Tokiame kontekste atsirastų stimulas gana greitai pasistatyti naują, saugią ir šiuolaikišką AE Visagine.
                            Beje, kas dėl Visagino AE. Kaip supratau, didžiausia kliūtis jos statyboms buvo ne numatomos naujos AE Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, o nesusitarimas su Lenkija. Vėlgi, kaip supratau, Lietuvai nepatiko, kad lenkai pirks itin daug elektros, bet branduolinių atliekų saugojimas liks tik Lietuvos problema. Jeigu viską teisingai supratau, tai mano nuomone vis tiek didžiausia nauda liktų Lietuvai, nes elektrinėje dirbtų praktiškai tik Lietuvos piliečiai, kurie mokėtų mokesčius Lietuvos biudžetui, o valstybei savo ruožtu nereikėtų mokėti bedarbio pašalpų. Be to, elektrinė gamina ne tik elektrą, bet ir šiluma, o tai galėtų reikšti pigesnį šildymą ir karštą vandenį Visagino apylinkių gyventojams.
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment




                              Baltijos atominės elektrinės projektą Kaliningrado srityje vykdančios Rusijos valstybinės kompanijos „Rosatom“ programų direktorius Sergejus Bojarkinas sako, kad per Tarptautinės atominės energijos agentūrą privers Lietuvą susitarti dėl šios jėgainės poveikio aplinkai vertinimo.
                              (...)
                              I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                              Comment


                                Tiek daug jėgu skiriame kovoms dėl energetinė nepriklausomybės su mūsų rytų kaimynu, o jie ateina ir kaip niekur nieko pradeda supirkinėti mūsų vėjo jėgainių parkus. Turiu omeny paskutinį Inter RAO 30 MW jėgainių parko įsigijima prie Kretingos. Ir galų gale vėl viskas atsidurs vienose ruso rankose. Tiesa konkurtncijos tarnyba sandorio dar nepatvirtino.

                                Comment


                                  Parašė Dainiulis Rodyti pranešimą
                                  Tiek daug jėgu skiriame kovoms dėl energetinė nepriklausomybės su mūsų rytų kaimynu, o jie ateina ir kaip niekur nieko pradeda supirkinėti mūsų vėjo jėgainių parkus. Turiu omeny paskutinį Inter RAO 30 MW jėgainių parko įsigijima prie Kretingos. Ir galų gale vėl viskas atsidurs vienose ruso rankose. Tiesa konkurtncijos tarnyba sandorio dar nepatvirtino.
                                  O kas čia blogo. Tos vėjo jėgainės nuo to neišnyks, o firma jas pardavusi turės naujų pinigų statyti kitoms vėjo jėgainėms. t.y. turėsime tik dar daugiau jų. Kitaip nei dujų atveju jų kainų Rusija pakelti negalės, nes elektra bus superkama Lietuvoje numatyta kainą arba parduodama per biržą (Ten teks parduoti rinkos kaina). Galėtu ir daugiau vėjo ir saulės jėgainių tie patys rusai pastatyt.
                                  Post in English - fight censorship!

                                  Comment


                                    Parašė index Rodyti pranešimą
                                    O kas čia blogo. Tos vėjo jėgainės nuo to neišnyks, o firma jas pardavusi turės naujų pinigų statyti kitoms vėjo jėgainėms. t.y. turėsime tik dar daugiau jų. Kitaip nei dujų atveju jų kainų Rusija pakelti negalės, nes elektra bus superkama Lietuvoje numatyta kainą arba parduodama per biržą (Ten teks parduoti rinkos kaina). Galėtu ir daugiau vėjo ir saulės jėgainių tie patys rusai pastatyt.
                                    Bet tai jeigu viskas i biržą pateks tik iš vienų rankų, kokių norės kainų tokias ir gaus.

                                    Comment


                                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                      Jeigu Lietuvai pavyks pasiekti, kad Baltarusija perkeltų savo AE toliau nuo Vilniaus, o Kaliningrado AE būtų statoma atsižvelgiant visų saugumo reikalavimų - manau pagrindiniai Lietuvos tikslai būtų įgyvendinti.
                                      Ignalinos AE, nors ir neveikianti, yra už kelių kilometrų nuo Baltarusijos. Tai kodėl Baltarusija turėtų atsisakyti statyti AE netoli Lietuvos, tuo labiau, kai pati lyg žada, lyg nežada, ten statyti dar vieną AE bloką? Apart to, Baltarusijos AE bus labai geroje vietoje – netoli Vilniaus. Jei taip atsitiktų, kad Lietuva bus panaudota Baltarusijai pulti, jie gali driokstelėti savo elektrinę pavėjui Vilniui, ir turėkitės.

                                      Įdomu, kokiais svertais, ir kaip, galima Baltarusiją paveikti, kad ji imtų ir nestatytų AE, kai „batka“ yra savo šalies patriotas, o ne perkamas ožys? Lietuvį, jei jis būtų „batkos“ vietoje, būtų galima papirkti, bet „batką“. . . .

                                      Iš viešai pasisakiusių Lietuvoje, pasisakiusieji netikėjo, kad Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje bus statomos AE. Tai dar sykį įrodo, kad dominuojančiose pozicijose mes turime genetinius mulkius, nesugebančius orientuotis aplinkoje ir pasinaudoti kintančiomis aplinkybėmis.

                                      Kubilius dabar skiedžia, kad nepirks elektros energijos nei iš Baltarusijos, nei iš Kaliningrado. Tai – lyg prašymas, kad kažkokioje ES direktyvoje Lietuva būtų įpareigota pirkti tik brangią elektrą. Kad ir tą pačią rusišką, bet iš Švedijos. Nors kitoms šalims nusispjauti dėl ES vienybės ir direktyvų vykdymo, jei joms tai nepatogu (Prancūzija bent dviem pavyzdžiais: pradėjo karą prieš Libiją, uždarė Šengeno erdvę).

                                      Lietuvai įžvelgčiau tiktai du galimus kelius: suremontuoti Ignalinos AE ir pasileisti (jei Lietuvoje nebus pastatytas AE blokas išimtinai už ES pinigus), arba prisidėti prie Baltarusijos AE statybos ir imti iš ten elektrą, ką ir siūlė Lukašenka.
                                      Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                                      Comment


                                        Parašė Combat Rodyti pranešimą
                                        Ignalinos AE, nors ir neveikianti, yra už kelių kilometrų nuo Baltarusijos. Tai kodėl Baltarusija turėtų atsisakyti statyti AE netoli Lietuvos, tuo labiau, kai pati lyg žada, lyg nežada, ten statyti dar vieną AE bloką? Apart to, Baltarusijos AE bus labai geroje vietoje – netoli Vilniaus. Jei taip atsitiktų, kad Lietuva bus panaudota Baltarusijai pulti, jie gali driokstelėti savo elektrinę pavėjui Vilniui, ir turėkitės.

                                        Įdomu, kokiais svertais, ir kaip, galima Baltarusiją paveikti, kad ji imtų ir nestatytų AE, kai „batka“ yra savo šalies patriotas, o ne perkamas ožys? Lietuvį, jei jis būtų „batkos“ vietoje, būtų galima papirkti, bet „batką“. . . .

                                        Iš viešai pasisakiusių Lietuvoje, pasisakiusieji netikėjo, kad Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje bus statomos AE. Tai dar sykį įrodo, kad dominuojančiose pozicijose mes turime genetinius mulkius, nesugebančius orientuotis aplinkoje ir pasinaudoti kintančiomis aplinkybėmis.

                                        Kubilius dabar skiedžia, kad nepirks elektros energijos nei iš Baltarusijos, nei iš Kaliningrado. Tai – lyg prašymas, kad kažkokioje ES direktyvoje Lietuva būtų įpareigota pirkti tik brangią elektrą. Kad ir tą pačią rusišką, bet iš Švedijos. Nors kitoms šalims nusispjauti dėl ES vienybės ir direktyvų vykdymo, jei joms tai nepatogu (Prancūzija bent dviem pavyzdžiais: pradėjo karą prieš Libiją, uždarė Šengeno erdvę).

                                        Lietuvai įžvelgčiau tiktai du galimus kelius: suremontuoti Ignalinos AE ir pasileisti (jei Lietuvoje nebus pastatytas AE blokas išimtinai už ES pinigus), arba prisidėti prie Baltarusijos AE statybos ir imti iš ten elektrą, ką ir siūlė Lukašenka.
                                        Dar Lietuva, turi galimybe prisijungti prie Baltarusijos.

                                        Comment


                                          Parašė Dainiulis Rodyti pranešimą
                                          Bet tai jeigu viskas i biržą pateks tik iš vienų rankų, kokių norės kainų tokias ir gaus.
                                          Visos vėjo jėgainės vienose rankose tikrai neatsidurs. Nebent manai, kad tai įmonei pardavus savo jėgainių parką savininkai ją uždarys ir išvažiuos į šiltus kraštus. Greičiausiai tokiu atveju bus investuojama į naujus jėgainių parkus dėl ko rusai tikrai neturės monopolio, o mes tik dar daugiau elektros gaminsim iš atsinaujinančių šaltinių.
                                          Post in English - fight censorship!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X