Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Energetika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    O kodėl neleisti jiems atlikti tos analizės? Tuo labiau, kad patys yra pasiruošę už ją ir sumokėti.

    Be to jūroje vėjas daug stipresnis nei žemyninėje dalyje. Tai dotacija ir superkamos energijos kaina turėtų būti daug pigesnė nei yra šiuo metu.

    Comment


      #82
      O kas neleidžia? Pilnai su tavim sutinku. Čia labiau vertėtų kelti klausimą: kaip paspartinti reikiamų teisės aktų priėmimą? Bei: ar verta tai daryti?
      Jei teisingai suprantu, tai parkus planuojama prijungti prie Lietuvos - Švedijos elektros jungties, kurios galia gali siekti 700 MW. Ka tada daryti su potencialiu 1000 MW? Juk tas kabelis skirtas ne vien vėjininkų interesams aptarnauti. Jokio stabilaus tiekimo iš Lietuvos arba į Lietuva nebegalime tikėtis, juk vėjininkams bet kada palankus vėjas gali atsirasti
      Kas man kaip finansininkui labai didelis minusas vėjininkams - patys jėgainių negaminame. Tektų importuoti brangias technologijas, o už viską, įskaičiavus palūkanas bei kažkieno nemažus "interesus", apsimokėtume mes patys. Nors, jei bus investuoti dideli pinigai Lietuvoje, tam kad čia pagaminta el. energija būtų parduodama užsienyje. Kodėl gi ne?
      Nors kaip ten bus, vieninteliai skandinavai (4 energija), bei Lubys (Renerga) težino.
      Pataisykit, jei ka nors ne taip suprantu
      "Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"

      Comment


        #83
        Gera žinia ta, kad jau rytoj Seime bus balsuojama dėl "Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo" svarstymo pradžios

        Comment


          #84
          Parašė zajcik Rodyti pranešimą
          Pataisykit, jei ka nors ne taip suprantu
          Vienas dalykas, kurį šiek tiek hiperbolizuoji yra nepasigaminimas tam tikrų technologijų patiems. Mes nepasigaminame ne tik vėjo malūnų, bet ir kitų sudėtingų inžinerinių įrenginių, kuriuos net vardyt yra beprasmiška.
          Finansininkas? Bet ne ekonomistas? Nes, net ir su ekonominėmis giliomis žiniomis neturėdamas nieko bendro įsivaizduoju, kad siekis pasigamint viską pačiam nėra pats efektyviausias būdas trumpu laikotarpiu.
          Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

          Comment


            #85
            praetor,
            o kam tie kraštutinumai? Taip pat sėkmingai galiu pasakyti, kad mes gerai negyvensime viska pasistate už svetimus pinigus
            Protekcionizmas yra neatsiejamas nuo kasdienybės reiškinys. Tie patys žydai, valdo pinigus, bet vis tiek karinės pramonės eksportuotojų sąraše bent į TOP10 visada papuola. O kam? Rusija tiek turtų turi, bet jokiais būdais nesiruošia leisti geruoju atiduoti KTE, bei vystytis alternatyviems energijos šaltiniams Lietuvoje.
            Kokia Mūsų užsienio ekonominė politika? Ar toliau žaisime savo smėlio dėžėje?
            PVZ: Olandija - 1/4 žemių žemiau jūros lygio, mažesnė už Lietuvą, bet viena iš didžiausių žemės ūkio produktų eksportuotojų pasaulyje (~130 mlrd. lt). Pasidomekit kas tai yra Royal Dutch Shell.
            Paskutinis taisė zajcik; 2010.03.30, 02:13.
            "Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"

            Comment


              #86
              Olandijoj, visų pirma, nėra normalios gamtos per tą žemės ūkį, plius pasmirdi kartais. Taigi tai rojus ūkininko akiai, bet ne statistinio gyventojo. O Royal Dutch Shell kaip ir dar kelios gerai žinomos įmonės (Akzo, Unilever, KLM Group) dažnai nėra vien tik olandiško kapitalo.
              O mūsų užsienio ekonominė politika tokia, kad reikia high added value produktų eksportą skatint. Bet tai ne taip paprasta, taigi apsiribojama ir šiaip eksporto didinimo siekiu. Asmeniškai irgi pritariu, jog reikia eksporto kaip oro, nes "paslaugos" išgaruoja migam, ką parodė ir šita krizė. Lengviausia eksportinius produktus kurt pritraukiant užsienio tiesiogines investicijas. Kas šiuo metu ir siekiama daryt.
              O minėtų energetikos projektų atveju, tai pasigaminimas patiems vėjo malūnų dar įmanomas, bet jau reaktorių ir pan. hi-end tikrai ne.
              Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

              Comment


                #87
                Ok, dėl vėjo turbinų gamybos Lietuvoje:



                Vėjo elektrinių detales gamins laivų statytojai?



                Energetikai įsitikinę, kad Klaipėdos uostas - puiki vieta vėjo elektrinių įrangos detalėms gaminti.

                "Lietuvos žinios" rašo, kad laivų statyklos galėtų aprūpinti tais didžiuliais įrenginiais ne šalį, bet ir užsienio valstybes.

                „Baltijos“ laivų statyklos ir „Vakarų laivų gamyklos“ atstovai sakė, kad yra svarstę klausimą dėl vėjo elektrinių detalių gamybos. Jie neatmetė galimybės to daryti ateityje, tačiau išsamiau to pakomentuoti negalėjo.

                Įmonės "Amberplastic" direktorius Justinas Vanagas patvirtino, kad Vokietijoje vykusioje alternatyvios energetikos parodoje "New Energy Husum 2010" vokiečiai ir danai domėjosi galimybėmis perkelti vėjo elektrinių detalių gamybą iš Kinijos į Baltijos valstybes, tačiau kalbėta tik apie mažųjų vėjo jėgainių detalių gamybą.

                Ūkio ministerijos specialistų duomenimis, Lietuvoje instaliuota maždaug 100 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių - apie 10 proc. esamų vėjo energetikos rezervų.

                Nuoroda

                Comment


                  #88
                  Plius dar "Vakarų laivų statykla" stato specialius laivus, skirtus vėjo jėgainėms jūroje statyti. Šitą gražuolį Vokiečiams pastatė:



                  Taigi, jei statytume vėjo jėgainių parką jūroje, tikrai būtų galima sustiprinti Lietuvos gamybinę bazę bei sukurti daug darbo vietų. Pvz., konkurso laimėtojas statyti vėjo jėgaines Baltijos jūroje įsipareigotų perkelti vėjo turbinų gamybą iš Kinijos į Lietuvą, o statybos laivus užsisakytų iš "Vakarų laivų statyklos" Darbo vietų ir gamybinės bazės atžvilgiu - daug geriau nei Kaune statyti dujų jėgainę.

                  Comment


                    #89
                    Net nesitiki kad Lietuviai galejo toki giganta sukonstruot

                    tikrai praverstu statyti Vejo jegaines ant Vandens

                    Comment


                      #90
                      Parašė zajcik Rodyti pranešimą
                      Mes eksportuosim elektra į Kaliningradą, kur kaina žymiai mažesnė, kai tuo tarpu jie ruošiasi statyti AE ir aprūpinti mus?
                      situacija keiciasi, kai rusai sugalvojo statyti musu regione AE. Tokiu atveju ir Visagino AE gali buti nereikalinga.

                      Comment


                        #91
                        "Plius dar "Vakarų laivų statykla" stato specialius laivus, skirtus vėjo jėgainėms jūroje statyti. Šitą gražuolį Vokiečiams pastatė"

                        Dabar su tuo agregatu Vokiečiai mums galės vėjo jėgaines statyti

                        "vokiečiai ir danai domėjosi galimybėmis perkelti vėjo elektrinių detalių gamybą iš Kinijos į Baltijos valstybes, tačiau kalbėta tik apie mažųjų vėjo jėgainių detalių gamybą."

                        Kas tai yra tas paryškintas daiktas? Ar tokius ir planuojama statyti Baltijos jūroje? Jei ne, tai kuom tai susije su planuojamu statyti vėjo elektrinių parku?
                        "Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"

                        Comment


                          #92
                          Vokiečiai su jiems pastatytais laivais statosi ir prižiūri savo vėjo jėgainių parkus. Mums neišvengiamai reikėtų savus statytis. O dėl gamybos Lietuvoje, tai jeigu jie nieko neprašomi kalba apie galimą perkelti mažųjų vėjo jėgainių detalių gamybą, tai pasiūlius saldainį - rimtesnį projektą - būtų galima išsiderėti ir daugiau. Bet aišku, galima prie visko prisikabinti ir viską atmesti

                          Comment


                            #93


                            Į vėjo energetiką planuojama investuoti 310 mln. Lt

                            Šiemet Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos nariai planuoja investuoti 310 mln. Lt į šią energetikos rūšį. Iš viso asociacijos nariai yra investavę 470 mln. Lt. „Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad vėjo energetika nekuria darbo vietų, yra brangi ir ne tokia patraukli, kaip kitos atsinaujinančios energetikos rūšys. Tačiau iš tikrųjų taip nėra“, – pranešime cituojamas Alvydas Naujėkas, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prezidentas.

                            Pasak jo, kaip rodo intensyviai vėjo energetiką plėtojančių šalių patirtis, vėjo energetika ilgainiui išsivysto į vėjo energetikos pramonę. Tokią tendenciją jau išgyveno Danija, Vokietija ir kitos šalys.

                            Pirmieji vėjo energetikos pramonės plėtros ženklai matomi ir Lietuvoje – jau skelbta, kad Vokietijos ir Danijos vėjo jėgainių gamintojai domisi galimybėmis perkelti detalių gamybą iš Kinijos į Baltijos šalis. Ir Lietuvos įmonėms įdomi vėjo energetikai reikalingų dalių gamyba.

                            „Besiplėtojanti vėjo energetikos pramonė turėtų teigiamą ilgalaikį poveikį Lietuvos ekonomikai, nes kaip yra žinoma, viena darbo vieta pramonėje sukuria tris darbo vietas aptarnavime, ir kuo pramonė konkurencingesnė, tuo santykis yra didesnis paslaugų naudai“, – pastebi A. Naujėkas.

                            Pasak jo, vėjo energetika yra pažangi technologija, išsivysčiusiose šalyse ji sparčiai plėtojama. Europos vėjo energetikos asociacijos duomenimis, vėjo energetika pagal diegimo mastus pastaruosius dvejus metus pirmą kartą tapo pirmaujančia technologija Europoje.

                            Europos Sąjungoje 2009 m. vėjo elektrinių buvo instaliuota daugiau nei kitų elektrą generuojančių technologijų – 39 proc. visos naujai instaliuotos galios sudarė vėjo energija.

                            Lietuva yra įsipareigojusį Europos Sąjungai, kad 2020 m. energija iš atsinaujinančių šaltinių sudarytų 23 proc. visos šalyje suvartojamos energijos.

                            Nuoroda

                            Comment


                              #94
                              „Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad vėjo energetika nekuria darbo vietų, yra brangi ir ne tokia patraukli, kaip kitos atsinaujinančios energetikos rūšys. Tačiau iš tikrųjų taip nėra."

                              Ir vėl gi - "argumenty na bocku". Dabar labai populiaru savo nuomonėmis dalintis (ypač turint konkrečių interesu). Jeigu šalyje tai taptų prioritetu, orientuojami pramonė bei mokslo centrai į šios sryties vystymą. Bet esant dabartinei situacijai, gyventojų saskaita supirkinėti 2 ar 10 kart daugiau nei rinkoje, bei užkabinti tai 15-20 metų.... Nusikaltimas.
                              Sutinku kad reikia skatinti - mokestinės lengvatos ir pan. Juk net ir ES remia didelėm sumom. Bet "aukso amžių" pragyvenome ne per seniausiai, pas verslininkus vis dar didelė nostalgija.

                              P.S.
                              Generatorius patiems gamintis nebūtina. pvz: automobilių gamintojai sėkmingai vieni iš kitų technologijas perka, o kartais "pasiskolina".
                              Paskutinis taisė zajcik; 2010.03.30, 15:41.
                              "Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"

                              Comment


                                #95
                                Parašė zajcik Rodyti pranešimą
                                Bet esant dabartinei situacijai, gyventojų saskaita supirkinėti 2 ar 10 kart daugiau nei rinkoje, bei užkabinti tai 15-20 metų.... Nusikaltimas.
                                Nusikaltimas jau įvykdytas! Kadangi 10 metų nieko nedarėme, todėl jau dabar gyventojų sąskaita mokame didžiausias kainas Europoje Gazpromui už dujas. Skaičių neturiu, bet man būtų labai įdomu palyginti elektros kainą tarp 1) dabartines elektros kainas, kai mokame didžiausią kainą Europoje už dujas ir 2) elektrą, gaunamą iš vėjo jėgainių jūroje. Spėju, kad rezultatas nustebintų visus - nereikėtų nė statyti ir žmonių gąsdinti didelėmis vėjo energetikos kainomis, nes paaiškėtų, jog mes jau dabar mokame didžiausias kainas Europoje...

                                Comment


                                  #96
                                  Manau, atsakymus apie kainas galima rast šiam puslapy:
                                  http://www.energy.eu/#feedin
                                  Nors statistika kainų nėra naujausia. Man asmeniškai labai įdomu kainų palyginimas duotuoju momentu palyginamose rinkose kaip Lietuva-Latvija-Estija atskaičius mokestinę įtaką. Tiek dujų, tiek elektros Nes nuojauta kužda, kad kai kurie dėsniai pas mus negalioja.
                                  Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė Big Cat Rodyti pranešimą
                                    Nusikaltimas jau įvykdytas! Kadangi 10 metų nieko nedarėme, todėl jau dabar gyventojų sąskaita mokame didžiausias kainas Europoje Gazpromui už dujas. Skaičių neturiu, bet man būtų labai įdomu palyginti elektros kainą tarp 1) dabartines elektros kainas, kai mokame didžiausią kainą Europoje už dujas ir 2) elektrą, gaunamą iš vėjo jėgainių jūroje. Spėju, kad rezultatas nustebintų visus - nereikėtų nė statyti ir žmonių gąsdinti didelėmis vėjo energetikos kainomis, nes paaiškėtų, jog mes jau dabar mokame didžiausias kainas Europoje...
                                    tokiems kaip tu energetikams - ekonomistams, citata:
                                    "Pernai yra tekę padėlioti skaičiukus, kaip atrodytų keletas Kauno rajono katilinių esamą kurą pakeitus biomase. Elementari kaštų/naudos analizė.

                                    Mažose katilinėse automatinis dujų katilas yra pigiau nei biomasės katilinė (pats kuras, mediena, yra pigesnis, bet biomasės katilinės reikalauja daugiau aptarnavimo).

                                    Katilinėse, kurios šiuo metu naudojamas mazutas kaip rezervinis kuras perėjimas prie biomasės daugeliu atveju yra tikslingas.

                                    Pervedus, kaip siūloma straipsnyje, visas katilines ant biomasės šiluma brangs, mediena brangs, malkos brangs. Elementari ekonominė logika: kai resursas yra ribotas, jo vartojimo didėjimas kelia kainą. Pasiūlos/paklausos dėsnis ir jokios mistikos. Bet kuriam išklausiusiam ekonomikos pradžiamokslį turėtų būti aišku, kad jeigu gamyba reikalauja dotacijų ji yra brangesnė už tą, kuri dotacijų nereikalauja. Ar tos dotacijos bus skirtos tiesiogiai iš tų, kurie vartoją šią paslaugą (centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojų) ar iš visų šalies piliečių „solidariai“ esmės tai nekeičia: šiluma brangs. Ar tai gerai ar blogai – čia jau atskiras klausimas, bet dotacijos, subsidijos ar priemokos rodo, kad paslauga/resursas yra brangesnis už konkurentus. Dotacijų atveju pinigai dažniausiai paimami iš kitos kišenės ir tiek."

                                    "Biokuras ir propaganda masėms"

                                    http://dali.us/2010/energetika/bioku...sems/#comments

                                    Comment


                                      #98
                                      Jau skaičiau. Tai ko nieko nepadaryta per 10 metų, energetike-ekonomiste?

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė Big Cat Rodyti pranešimą
                                        Jau skaičiau. Tai ko nieko nepadaryta per 10 metų, energetike-ekonomiste?
                                        kodel per 10 metu ?, o ne per 20 ?

                                        pirmi pagaliai i energetikos vezima: Vaišvilos poelgis - „Gyvasis žiedas“ prie Ignalinos AE (1988)

                                        http://www.grant.lt/ltsr/2009/08/19/...linos-ae-1988/

                                        po to ejo Kruonio HES turbinu statybos stabdymas, ir t.t.

                                        o tavo siulomas malku deginimas tai tik grizimas i "balanos gadynes" laikus

                                        Comment


                                          Parašė e2ards Rodyti pranešimą
                                          o tavo siulomas malku deginimas tai tik grizimas i "balanos gadynes" laikus
                                          Kur aš siūliau malkų deginimą? Turbūt supainiojai pašnekovus.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X