Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruonio HAE

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė Hunte-r
    Ne Jiesia o Strėva įteka prie Kruonio...
    Tiksliai... Kazkodel sumasciau taip...

    Comment


      #62
      Parašė vytauc
      Kruoniui turėtų užtekti
      nu, gal...Bet prastai butu, nes ir vis infrastruktura (transmisijos, arba oro liniju) padaryta tandemui IAE - KHAE...

      Comment


        #63
        Parašė liutass
        nu, gal...Bet prastai butu, nes ir vis infrastruktura (transmisijos, arba oro liniju) padaryta tandemui IAE - KHAE...


        Nieko panašaus. Sovietmečiu visa energetinė sistema buvo absoliučiai centralizuota ir visą Baltijos šalių, Baltarusijos, vakarinės Rusijos dalies el. ūkį valdžiusi dispečerinė buvo Smolenske, iš kur visas valdymas buvo atliekamas. Taigi visos elektrinės esančios ne tik Lietuvoje bet ir aplinkiniuose kraštuose turi išlikusius el. tinklus ir tiekti elektrą iš kitų regionų, pvz. vakarinės Rusijos dalies, tikria nebūtų jokių problemų.
        Tik klausimas ar ji pati turės perteklinės energijos net ir naktį ir dar aktualesnis - ar norės ją teikti priimtinomis sąlygomis. Bijau, kad antras klausimas bus žymiai aktualesnis už pirmąjį.
        Parašas :)

        Comment


          #64
          Tiek to, manau, neidomi kitiems diskusija butu

          Comment


            #65
            Nesugalvojau kur idet..

            Lietuva ir Lenkija steigs įmonę elektros tiltui statyti

            Planuojama, kad trečiadienį su lenkų atstovais pavyks galutinai susitarti dėl bendros įmonės, kuri rūpinsis tilto statyba. Žadama, kad tokia įmonė bus įkurta maždaug per mėnesį, pranešė LTV „Panorama“.

            Lietuvos elektros tilto statybos darbo grupės vadovų teigimu, bendros įmonės dėl tilto statybos įkūrimo dokumentai parengti, su jais susipažinusi ir Lenkijos pusė. Tačiau tilto statyba gali užtrukti.

            Reklama

            Pasak Lenkijoje dirbančių Lietuvos diplomatų, projekto darbai gali užtrukti jau vien dėl itin aktyvių visuomeninių aplinkosaugos organizacijų, kurių Lenkijoje apie 800.

            „Jau dabar mums ekspertai sako, kad žemės nusavinimas visuomeninėms reikmėms gali užtrukti apie 10 metų, tai patys įsivaizduot apie kokius greitus projektus galime kalbėti“, – teigė Lietuvos ambasados Lenkijoje darbuotojas Arūnas Jievaltas.

            Taip pat nesutariama, kodėl Lenkija nori keisti trasą ir atšaką nuo Elko miesto tiesti Varšuvos link. Lenkijos pusė pripažįsta, norinti už Europos Sąjungos pinigus modernizuoti savo vidaus tinklus.

            „Tiltas per Lietuvos–Lenkijos sieną labai reikalingas, tačiau būtina pertvarkyti energetikos žiedus ir mes įsitikinę, kad pastovios srovės intarpas turi būti pastatytas Lenkijos pusėje“, – sakė Lenkijos ūkio ministras Piotras Vožniakas.

            Tuo metu Lietuva tikina, kad pastovios srovės intarpas turi būti pastatytas Alytuje, kur jau ir parinkta vieta.

            Tačiau nors elektros tilto projektavimo darbai dar tik planuojami, statybos sąnaudos dalijamos jau dabar.

            Pasak ūkio ministro Vyto Navicko, Lietuvai tektų du trečdaliai visų išlaidų. Tačiau yra tikimasi, kad statyboms finansuoti pavyks gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų bei pritraukti privačių investicijų.

            Daugiau kaip 150 km elektros linija nuo Kruonio iki Elko, anot specialistų, leistų išvengti energetinės priklausomybės nuo Rusijos.

            Comment


              #66
              150 km tai ne tiek ir daug. Kažkaip įsivaizdavau didesnius atstumus. Tai per Lenkiją iš vis nedaug išeina ir tam gali prireikti 10 metų? :/

              Comment


                #67
                Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                150 km tai ne tiek ir daug. Kažkaip įsivaizdavau didesnius atstumus. Tai per Lenkiją iš vis nedaug išeina ir tam gali prireikti 10 metų? :/
                Tai iki Elko tik 150 km, o toliau, lenkai turės plėtoti savo energetinę sistemą, kad galėtų nuo Elko perduoti toliau. Tame regione labai neišplėtota sistema, nes tai beveik galinis lenkų energetinės sistemos taškas (taip sakant, "tupikinės" linijos)

                Comment


                  #68
                  Neseniai teko lankytis šioje elektrinėje, tikrai labai įdomus ir vertas dėmesio statinys. Gal net vienas įspūdingiausių statinių Lietuvoje.
                  Paskutinis taisė Lašas; 2006.12.09, 22:15.

                  Comment


                    #69
                    Gražus straipsnis apie Kruonio elektrinę

                    Kruonio HAE gamina elektros energiją ir verčiasi ...žvejyba
                    Albinas Čaplikas, „Valstiečių laikraštis“
                    2008 kovo mėn. 5 d. 00:01
                    (...)
                    1992-aisias buvo paleistas pirmasis, o 1998-aisiais ir ketvirtasis agregatas. Tiek jų buvo jau anksčiau atsigabenta, tiek nuo viršutinio baseino iki Kauno marių nutiesta 8 metrų skersmens vamzdžių. Be to, apskaičiuota, jog kol kas Lietuvai ir Baltijos šalims užtenka keturių agregatų, nors ateityje galės veikti visi aštuoni – jiems palikta vieta, nutiestos elektros linijos.

                    Net radikaliausi žalieji šiandien nekelia jokių įtarimų dėl Kruonio HAE neigiamo poveikio Kauno marioms ir Nemunui, nes jeigu jis ir yra, tai labai menkas.
                    (...)
                    energetikai ir gamtos apsaugos inspektoriai labai nustebo, kai viršutiniame baseine atsirado daug žuvies. Ši aplinkybė projekte nebuvo numatyta. Atvirkščiai – buvo baiminamasi, kad dėl elektrinės veiklos žus daug žuvies.

                    Kaip žuvys pateko į viršutinį baseiną? Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad žuvys pamėgo viršutinį Kruonio HAE baseiną, nes jame susidarė labai palankios sąlygos žuvims augti. Įdomiausia, kad žuvys nesiveržia plaukti žemyn į marias. Nors tokių galimybių yra, tačiau į vamzdžius patenka tik viena kita žuvelė. Todėl neliko problemų su gamtos apsaugos institucijomis.
                    (...)
                    Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė atsipirko per aštuonerius, o dirba jau šešioliktus metus.
                    (...)
                    kiekvieną kartą savikaina skirtinga. Lemia, už kiek elektros energija perkama naktį, kai jos yra perteklius. Tada elektrinė dirba vadinamuoju siurblio režimu – kelia vandenį iš Kauno marių į viršutinį baseiną. Kai baseinas užpildomas, Kruonio HAE pradeda dirbti kaip įprasta hidroelektrinė – vanduo teka žemyn, suka turbinas ir galiausiai į energetinę sistemą elektros energija tiekiama į 330 kV įtampos tinklą iki 900 Mw galios net 12 valandų.

                    „Akivaizdu, kad perteklinė elektros energija naktį yra pigesnė nei tiekiama dieną, kai jos trūksta ir galima parduoti. Kainos skirtumas būna nuo 1,5 iki 1,7 karto“, - sako elektrinės direktorius.

                    Taigi valstybė gauna didelę ekonominę naudą, be to, tokia elektrinė suteikia saugumo garantijų.
                    (...)
                    „Neabejoju, kad Kruonio HAE bus reikalinga ir uždarius atominę elektrinę. Štai Elektrėnuose 2011m. planuojama atidaryti 400 Mw dujų turbiną, projektuojamos dar kelios elektrinės, taigi joms bus reikalingas rezervas“, - sako Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės direktorius Vaclovas Spudulis.

                    Kruonio HAE poreikis dar labiau išaugs, kai pasistatysime naują atominę elektrinę.

                    Pradėti plėtros darbus bus nesunku, nes nereikės atlikti projektavimo darbų – statant šią elektrinę, buvo planuota įrengti aštuonis agregatus, todėl atlikti visi pirminiai darbai, net pastatyta elektros perdavimo linija.
                    (...)
                    Visas straipsnis: http://www.delfi.lt/news/economy/ene...hp?id=16196791

                    Comment


                      #70
                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      <...> Siaip, ten dabar yra tik du agregatai po 200 MW, nes "zalieji" sajudzio metais sutrukde trecio agregato statybai, kuris uz rusu pinigus jau buvao i Lietuva atgabentas<...>

                      Dėstytojas pasakojo, kad inžinieriai, skaičiuodami vandens lygio kitimą mariose padarė klaidą, kablelį nevietoj padėjo, ir išvadose gavo, kad vanduo mariose svyruos apie 2metrus. Na žinoma vėliau ši klaida buvo ištaisyta i 0,2m

                      Tik tiksliai nepamenu ar čia prieš statant taip nutiko ar žaliesiem priešinantis dėl tų papildomų turbinų pastatymo. Turbūt kad dar prieš statant HAE.

                      Comment


                        #71
                        siuo metu as ten atlieku praktika, rasysiu bakalaura is kruonio HAE, kitas dalykas, siek ten tame straipsniu yra netikslumu, vamzdzio plotas yra ne 8m, o 7.5 metru
                        siandien kaip tik vaiksciojau po pacius elektrines generatorius ir pastotes, 330kV, kaip tik mano tema yra tos pastotes pritaikymas dvejoms naujoms linijoms, susijusiomis su Lenkijos-Lietuvos tiltu, kita linija i visagina...
                        pati elektrine pasizymi kaip as sakau vokiska tvarka, visur net blizga tad jei kam bus idomu, galesiu padaryti foto
                        o buvo taip...

                        Comment


                          #72
                          /\ žinoma, kad įdomu!

                          Comment


                            #73
                            Nepykit kad atnaujinu sena tema bet noreciau papasakoti siek tiek istorijos. Senelis pasakojo (buvo vienas is projektuotoju veliau vyriausias inzinierius ar kazkas panasaus), kad buvo uzduotis statyti nauja miesta: Namus, mokyklas, darzelius, ligonines ir kita. Taciau reikalai pakrypo kitaip ir buvo nuspresta statyti HAE. Veliau ikelsiu senu nuotrauku is senelio archyvo, ir parasysiu datas kada ir kiek buvo vandens aukstutiniame baseine

                            Comment


                              #74
                              Butu labai idomu tad laukiam nesulaukiam
                              - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                              - Rusija su Amerika kariauja.
                              - Ir ką, kaip ten reikalai?
                              - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                              - O amerikiečiai?
                              - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                              Comment


                                #75
                                vat skeneris ko tais streikuoja, bandysiu savaitgali tvarkyt ir kita savaite tikrai imesiu

                                Comment


                                  #76
                                  Čia buvo išsakyta nuomonė, kad KHAE nebeturės ką veikti, kai uždarysime IAE.
                                  Manau, kad šis statinys dar tikrai pravers:
                                  1. Šiame regione anksčiau ar vėliau atsiras AE (Lietuva/Baltarusija/Rusija)
                                  2. Jungtis su Švedija/Lenkija. Vakaruose tokių objektų, kaip HAE vienetai, tad galime būti jiem naudingi ir patys turėt naudos.
                                  3. Rezervas kitų elektrinių gedimo/avarijos atveju. T.y. kol Elektrėnai užkurs katilą turėsime ilgai laukti, o Kruonio HAE per 2 min. gali pradėti tiekti elektrą.

                                  Comment


                                    #77
                                    Statinys tikrai geras, bet...

                                    1. Perspektyvos labai tolimos... ne anksčiau kaip 2015 metais. O kas iki tol?
                                    2. Vėlgi... ne anksčiau kaip 2012. Be to Lenkijai reikia ne tik 1 jungtį pastatyti, bet ir visą savo tinklą pertvarkyti, nes kol kas nelabai yra galimybių pasiekti pvz. Vokietiją
                                    Be to (šioje vietoje neesu tikras) po vieną jungtį į Lenkiją ir Švediją yra per mažai kad galėtume sakyti, kad sistemos sukingtos. Palyginimui su baltarusija dabar turim berods 2 galingas linijas, su Latvija - 3...
                                    3. Tai Elektrėnai ir bus ta kita elektrinė kuri turės vikti Rezervas buvo jei atsijungtų IAE kol užkurs ELektrėnus. Katilai ten užkuriami gal greitai, o avarijos atveju 2 min. niekas nelaukia - sistema iškart balansuuojama Rusijos-Ukrainos-Baltarusijos mastus, t.y. kaip bežiūrėtum esame Vieningos enegetinės sistemos (Edinaja energetičeskaja sistema) dalis būtent dėl aukščiau išvardintų stiprių jungčių.

                                    Moralas - daiktas geras, galėtume uždirbti tiekdami Europai pikinę energiją, bet neturime kaip jos paimti ir perduoti...

                                    Comment


                                      #78
                                      Vat čia įdomus klausimas, ar AE sustotų momentaliai? Vistiek atsiradus gedimui manau sustabdoma ilgiau nei per 2 min. Nebent ten abi turbinos netikėtai išlakstytų į orą Bet tokio sustojimo IAE turbūt dar nebuvo.

                                      Comment


                                        #79
                                        Gal temos kurejas nesupyks

                                        Kruonio elektrine

                                        Kadugiu slenis


                                        Ziema
                                        - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                                        - Rusija su Amerika kariauja.
                                        - Ir ką, kaip ten reikalai?
                                        - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                                        - O amerikiečiai?
                                        - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                                        Comment


                                          #80
                                          Kruonio HAE nuo Rumšiškių apžvalgos bokšto


                                          Elektrinės vaizdas nuo Dovainonių regyklos, priešais Paukščių salą


                                          Comment

                                          Working...
                                          X