Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Tačiau mes gyvename Žemėje, tavo minėta problema tik per labai aplinkui gali sietis su tuo, ką aptariame - Lietuvos, kad ir pasaulio, elektrifikacija. Tai visai atskira tema (kosminių laivų elektrifikacija) ir aš mielai ją panagrinėsiu, tačiau ne čia.
Pasaulyje yra tokių regionų, kur atsinaujinantys šaltiniai bent kol kas iš esmės negali gelbėti, pavyzdžiui, milžiniškais tempais augančiai Kinijos rinkai (čia mano spėjimas). Bet imame konkretų Lietuvos pavyzdį ir matome, kad neinvestuoti į vėjo energetiką čia - tiesiog neapdairu.
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas
Rodyti pranešimą
Tačiau jei bus pereita prie kitų energijos gamybos rūšių tas avarijų pavojus niekur nedings.
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas
Rodyti pranešimą
Ne veltui paminėjau atsakomybę, ES energetiką netgi skirsto į atsakingą ir neatsakingą.
Pavojinga gali būti bet kokia technika <...>
Trumpiau tariant, pavojus būna skirtingo lygmens. Šiuo atveju, tas skirtumas milžiniškas.
Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo metu susidarys maždaug 60 tūkst. m3 labai mažai radioaktyvių, 100 tūkst. m3 mažai ir vidutiniškai radioaktyvių, 2,5 tūkst. t panaudoto branduolinio kuro ir 10 tūkst. m3 kitų ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų. Visos nuo Ignalinos AE eksploatavimo pradžios susidariusios radioaktyviosios atliekos šiuo metu saugomos elektrinėje įrengtose saugyklose. Tai tik laikinas sprendimas. Radioaktyviųjų atliekų saugykla – tvarkymo įrenginys, kuriame atliekos laikinai izoliuojamos, ateityje ketinant jas perkelti į kapinyną. Radioaktyviųjų atliekų kapinynai – inžineriniai įrenginiai su specialiais saugos barjerais, kurie įrengiami taip, kad apsaugotų aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio visą radioaktyviųjų atliekų pavojingumo laikotarpį (čia atliekos kaupiamos, neketinant jų išimti). Nustatyta, kad kapinynai yra saugiausi ir patikimiausi įrenginiai radioaktyviosioms atliekoms laikyti. Kiekviena šalis, turėjusi naudos iš veiklos, dėl kurios susikaupė atliekos, privalo pati pasirūpinti, kad jos būtų tinkamai sutvarkytos. Lietuvoje jau rengiami tranšėjinio ir paviršinio radioaktyviųjų atliekų kapinynų projektai, planuojama jų statyba.
a) labai mažai radioaktyvias - 60 000 kub. m.:
Labai mažai radioaktyvios trumpaamžės atliekos – tai tokios atliekos, kurios išlieka pavojingos apie 100 metų.
Trumpaamžės mažai ir vidutiniškai radioaktyvios atliekos išlieka pavojingos maždaug 300 metų, todėl joms skirti kapinynai turi išlikti patvarūs visą šį laikotarpį. <...> Uždarytas kapinynas bus prižiūrimas ne mažiau nei 300 metų.
Tik apytikriai po 500 tūkst. metų panaudotas kuras radiotoksiškumu prilygs natūraliam uranui.
300 metų, kiek tai kartų (ir šis atliekų tipas vadinamas trumpaamžiu)? O kiek kartų sudaro 500 000 metų?
Man patiko viena kažkur skaityta mintis, senovės civilizacijos mums paliko savo paminklus, pavyzdžiui, egiptiečiai - piramides, o ką paliksime mes? Radioaktyvius sarkofagus, vienas jau „pastatytas“ Černobylyje. Ir kalbu ne apie katastrofas, bet apie atliekų sarkofagus. Ekologija mat.
Comment