Parašė praeivis
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ignalinos atominė elektrinė
Collapse
X
-
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNa, nėra taip tiksliai. PWR ar VVER reaktoriai - taip, stabdo reakciją, bet PHWR - ne. Maža to, pastarieji turi kitų, su saugumu susijusių problemų. PBR reaktorai fizikine prasme turėtų būti visai saugūs, bet nežinia kaip praktikoje. RBMK ir bėda ir privalumas - atvira aktyvioji zona, palyginti paprastos technologijos. Bet ir jis fiziškai negali tapti "atomine bomba" - grandininė reakcija nutrūks tam tikrame etape. Černobylio variantas beje ir parodė praktinius sprogimo mąstus.
Cernobylis parodo ,kad tokie reaktoriai labai nepatikimi. Ir nesvarbu ,kad ten nesigavo pilnai atominio sprogimo,kuris nusluoja vika aplinkui,bet grandinine reakcija vis tiek nutruksta tik tokiame etape,kai jau viskas tampa katastrofa.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąCernobylis parodo ,kad tokie reaktoriai labai nepatikimi. Ir nesvarbu ,kad ten nesigavo pilnai atominio sprogimo,kuris nusluoja vika aplinkui,bet grandinine reakcija vis tiek nutruksta tik tokiame etape,kai jau viskas tampa katastrofa.
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąIš esmės taip. Tačiau įtikint tuom viešąją nuomonę užduotis nebūtų iš lengvųjų.
Siūlyčiau nepamiršt, kad Europa esam ir mes patys, dėl to skirstymas "mes" ir "jie" yra truputį beprasmis.
Nusišneki. Nekalbant jau apie tai, kad bet kokiu atveju geriau Europos Sąjungoj be elektrinės negu ne Europos Sąjungoj su elektrine.
O kokia jiem nauda iš to? Manai ES prasminga sukišt krūvą pinigų į IAE uždarymą dėl to, kad ją uždarius galbūt Lietuva sugalvos statyt naują elektrinę ir tokiu atveju Areva gaus dar vieną užsakymą? Tu pats tuo tiki?
Be to ta pati Vokietija buvo atsisakiusi atomines energetikos, nes visuomene "nepasitikejo", o dabar vel prie jos sugrizo. Kaip greitai keiciasi nuomones...
Skirstymas yra buvo ir bus.
Geriau su elektrine ir nebutinai ES. Gal dar reikejo ir daugiau visko atsisakyti idant plika sikna laisvoje ES gyventi?...
ES sukis i uzdaryma daug maziau pinigu, nei is to gautu naudos statytojai.
Juk Lietuva aiskiai buvo pasakiusi, kad uzdarius IAE, bus statoma nauja elektrine. Tai nebuvo jokia paslaptis. Akivaizdu, kad visi tikejosi, jog elektrine bus statoma uz Lietuvos valstybes lesas. Juk ES senbuvese daugiausiai tokia praktika ir taikoma - didziausia dali dazniausiais skiria valstybe. Taip kad ES nieko nepraras. Sukisusi kelis milijardus i uzdaryma (visa suma ir taip neaiski net siandien, o ES tikrai nezadejo finansuoti viso uzdarymo kastu), sukurtu daug didesni uzsakyma...
Parašė praeivis Rodyti pranešimąBlogai gal tik tam,kuris gyvena kaip nuomininkas su savo 2 lagaminais ir bet kada gali pakelti sparnus ir gyventi bet kur. O tam,kas turi cia savo namus ,toks rusu pavojingas objektas niekam nereikalingas.
Parašė praeivis Rodyti pranešimąCitata : Parašė Al1
Kas buvo tas buvo. IAE ir kituose RBMK seniai likviduoti konstrukciniai trukumai
Stai cia ir yra didziausias skleidziamas melas. Jos nesaugios ne del to,kad ten yra kazkoks konstrukcinis trukumas,jos nesaugios is esmes del ten vykstanciu fizikiniu procesu ,skirtingu nei kito tipo reaktoriuose.Parašė praeivis Rodyti pranešimąNe tai netiesa. As aisku nedetalizuosiu,nesu as specialistas ,bet esme tokia: vakarietisko tipo reaktoriuose,kad vyktu ta reakcija reikia visa laika SKATINTI ta procesa. Todel sugedus kokiai nors irangai,tas procesas paprasciausiai sustoja ir nieko toliau nebevyksta.
RBMK tipo reaktoriuose padaryta viskas atvirksciai, ten ta vykstanti skilimo procesa reikia visa laika STABDYTI. todel sugedus irangai ar suklydus zmogui ivyksta sprogimas ka ir pademonstravo cernobylis.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąIš principo, tai tik technologiniai skirtumai, ir, pačio reaktoriaus dydžio... Fiziškai gali "babaktelėti" ir kiti. RBMK sprogo dėl atsilikusių technologijų (tiek konstrukcinių, tiek saugumo) - tas tiesa. Bet ne dėl fizikos.
Kiti negali 'babakteleti' del juose vykstanciu fizikiniu procesu. valdymas ir technologijos cia nei prie ko. RBMK reaktorius visada pasiruoses "babaktelėti" .
Parašė Al1 Rodyti pranešimą:
RBMK reaktoriuose fizikiniai procesai tokie patys kaip ir VVER ar PWR reaktoriuose. Skirtumas tik tas, kad neutronu letinimui (niekas reakcijos neskatina, visuose juose reakcija yra letinama) naudojamas lengvasis vanduo, o RBMK - grafitas. Taip kad viskas susiveda tik i konstrukcija, o ne fizika...
Ne visai taip.As jau nepamenu tiksliai kaip ten buvo aiskinama,bet tuose kituose reaktoriuose grandinine reakcija sustoja ,jei ten kazkas atsitinka su valdymu ar zmogus padaro klaida,o RBMK atvirksciai ,viskas vystosi tik greitejanciu tempu ir todel jis labai pavojingas. Na o visi tie patobulinimai uz svedu pinigus...na sakykim anksciau kaip raso tie grafito strypai buvo galima ileisti 'laisvu kritimu' kazkur per 10 sekundziu. Po to patobulinimo tie strypai tiesiog 'ikalami' per 2 sekundes, bet tai vis tiek neduoda pilnos garantijos,kad pavyks sustabdyti reakcija esANT REIKALUI. Toks valdymas visada gali sugesti,gali kazkas uzstrigti ,dar kas nors gali atsitikti,kad tie strypai nebespes sustabdyti skilimo reakcijos.
Parašė Al1 Rodyti pranešimą: Gi AE uzdarymas suduos skaudu smugi ekonomikai, o per ja ir visam salies gyvenimui. Elektra jau pabrango. Pabrangs dar, nes Rusija pasinaudos proga ir dar labiau padidins duju kainas. Tik laiko klausimas, kada tai ivyks. ...
Galima butu tos elektrines gailetis,jei ji butu buvusi saugi. Pasaulyje daugybe visokiu rusiu reaktoriu
http://www.elektroklubas.lt/pdf/2008...riu%20apzv.pdf
ir niekas nenaudoja tu sprogiu RBMK.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąAnt kokiu dar stabdziu:-))) Nesuveike ju stabdziai ir skilimo procesas tapo nekontroliuojamas.
Tie 7-ar 8 gaisrininkai ,kurie lipo ant elektrines stogo is karto po avarijos,mirdavo per 15 minuciu. Neesme per kiek laiko 'uzsilenktum' , bet niekam nereikalingas salia toks pavojingas objektas,kuris istisa sali gali paversti gyvenimui netinkama vietove.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąRBMK reaktoriuose fizikiniai procesai tokie patys kaip ir VVER ar PWR reaktoriuose. Skirtumas tik tas, kad neutronu letinimui (niekas reakcijos neskatina, visuose juose reakcija yra letinama) naudojamas lengvasis vanduo, o RBMK - grafitas. Taip kad viskas susiveda tik i konstrukcija, o ne fizika...
Į pranešimo dalį apie ES neatsakinėsiu. Ir ne į temą, ir šiaip labai jau emocijom tavo teiginiai paremti.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąViena avarijos priežasčių ir buvo ta, kad tie "stabdžiai" suveikė pernelyg gerai ir mažindami galią prieš eksperimento atlikimą operatoriai dėl nepatyrimo reaktorių praktiškai išjungė. Paskui pabandė padidint galią, ištraukė vos ne visus valdymo strypus, sumažino vandens padavimą, perkaitino reaktorių, o toliau jau istorija.
Tai kas cia per vienkartiniai stabdziai??? Is pradziu sakai beveik sustabde reaktoriu,o stai antra karta stabdyti kazkodel jau nebeturejo galimybiu?? Reiskia dideles ten problemos su tuo reaktoriumi.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąTai kas cia per vienkartiniai stabdziai??? Is pradziu sakai beveik sustabde reaktoriu,o stai antra karta stabdyti kazkodel jau nebeturejo galimybiu?? Reiskia dideles ten problemos su tuo reaktoriumi.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąNebegalėjo sustabdyt, nes pridarė klaidų, pažeidė eksloatacijos taisykles, o paskui su nestabilios būsenos reaktoriumi su beveik visais ištrauktais kontroliniais strypais pabandė atlikt suplanuotą eksperimentą bei sumažino aušinančio vandens kiekį, dėl ko reaktorius galiausiai ir perkaito. Štai tada jį stabdant (t. y. vienu metu leidžiant į reaktorių visus kontrolinius strypus) vienas normalios eksploatacijos metu nereikšmingas tų strypų trūkumas (juos įleidžiant jie iš pradžių trumpai skatina reakciją, vėliau ima ją slopinti) ir pasireiškė visu gražumu, dar paspartino reakciją ir viskas baigėsi taip, kaip baigėsi. Taip, RBMK trūkumų turi. Ar dėl to jį buvo verta uždaryt anksčiau laiko - mano nuomone ne.
Jeigu reaktoriaus konstrukcija tokia,kad del zmogisku klaidu jis gali sprogti,tai ji ne tik kad senai reikejo uzdaryti,bet net ir nestatyti tokiu is viso,ka ir daro visas likes pasaulis.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąJeigu reaktoriaus konstrukcija tokia,kad del zmogisku klaidu jis gali sprogti,tai ji ne tik kad senai reikejo uzdaryti,bet net ir nestatyti tokiu is viso,ka ir daro visas likes pasaulis.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąTau patiko cernobylis? Ten paleido ant gazo tik viena reaktoriu:-))) Bet jei tau tai tinka,tai gali nuvaziuoti ten gyventi ,daug laisvu butu,tiesiog istisas miestas butu vien tavo viskas: keliai ,pastatai,parduotuves.Gyventum kaip kokiame fantastiniame kine,kol po keliu dienu nuo radiacijos susirietes numirtum.
Gerbiamasis, nežinodamas tikrų faktų nelaidyk liežuvio tuščiai ir neteršk forumo šitom nesąmonėm. Černobylio reaktorių buvo sustabdę ir per ilgai palaikė, liaudiškai tariant. Realiausia grėsmė IAE būtent ir kyla stabdant reaktorių, anot politikų - uždarant elektrinę. Tačiau, dėka specialistų, kol kas dar nezyzia geigeriai.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąJeigu reaktoriaus konstrukcija tokia,kad del zmogisku klaidu jis gali sprogti,tai ji ne tik kad senai reikejo uzdaryti,bet net ir nestatyti tokiu is viso,ka ir daro visas likes pasaulis.
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąRemiantis tokia logika būtų reikėję likt gyvent akmens amžiuje.
prie ko cia akmens amzius. kitos vakaru salys pasirinko kitokio tipo reaktorius,kurie neturi siu trukumu. tik rusai to negalejo padaryti,nes jiems reikejo to salutinio rbmk produkto ,reikiejo daug bombu cia ir dabar,kovai su visu likusiu pasauliu.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąAmerikosams nereikejo bombu? Ar jie ju maziau prisigamino? Urana sodrinti galima ir specialiose gamyklose, kas TSRS ir buvo daroma.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąJeigu reaktoriaus konstrukcija tokia,kad del zmogisku klaidu jis gali sprogti,tai ji ne tik kad senai reikejo uzdaryti,bet net ir nestatyti tokiu is viso,ka ir daro visas likes pasaulis.دائما الليتوانيه
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąvakaru techninis potencialas leido statytis tas gamyklas,todel jie ir nenaudojo rbkm reaktoriu. rusams reikejo bomu daug ir dabar ,todel jie state tik rbmk tipo reaktorius. jokia cia paslaptis ,savo laiku rusai patys yra tai pripazine savo spaudoje.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąvakaru techninis potencialas leido statytis tas gamyklas,todel jie ir nenaudojo rbkm reaktoriu. rusams reikejo bomu daug ir dabar ,todel jie state tik rbmk tipo reaktorius. jokia cia paslaptis ,savo laiku rusai patys yra tai pripazine savo spaudoje.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąPlutonis susidaro visuose reaktoriuose.
Kaip matau tau viskas kas rusiska yra labai puiku ir gerai:-)) puse europos bijo situ reaktoriu,o tau viskas gerai. svedai savo pinigus kiso i visokias papildomas saugumo sistemas,ne siaip sau ,o tikedamiesi ,kad tai pades ja islaikyti nesprogusia iki to laiko kol uzdarys:-)) O tau ten viskas gerai ,eksploatuojama buvo gerai ir dar galetu dirbti ir dirbti:-))
Comment
Comment