Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
800 mw Tikrai reiikes naujos linijos arba antru grandziu prie esamu, beo pastociu ir skirstyklu stiprinimo. Atsiminkit dar nauja linija is lenkijos povandenine ture but statoma... kazin nepersigalvos?"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą800 mw Tikrai reiikes naujos linijos arba antru grandziu prie esamu, beo pastociu ir skirstyklu stiprinimo. Atsiminkit dar nauja linija is lenkijos povandenine ture but statoma... kazin nepersigalvos?
- 2 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Kodėl tu manai, kad apie tai nėra pagalvota ir kad tai nebus daroma? Skelbia aukcionus investuotojams, planuoja ~1mlrd. investicijų ir nepagalvojo, kad reiks papildomų jungčių? Dabartinė valdžia nėra pati geriausia, bet nėra jie jau tokie visiški bepročiai, kad nepagalvotų apie tokius dalykus."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
As turiu omeni apie recent rusu sprogdinima nord stream, kabeli prakirpt gali lengvai irgi ...
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKodėl tu manai, kad apie tai nėra pagalvota ir kad tai nebus daroma? Skelbia aukcionus investuotojams, planuoja ~1mlrd. investicijų ir nepagalvojo, kad reiks papildomų jungčių? Dabartinė valdžia nėra pati geriausia, bet nėra jie jau tokie visiški bepročiai, kad nepagalvotų apie tokius dalykus.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 1 patinka
Comment
-
Nagevičius prieš porą dienų facebooke parašė: Taigi, norint, kad Lietuvoje veikiančių saulės elektrinių galia išaugtų nuo dabartinių 482 MW iki 2000 MW, montuojant vien saulės elektrines ant namų stogų dabartiniais tempais užtruksim iki 2029 metų vasaros.
Išeitų, kad šiuo metu turime 482 MW saulės instaliuota. Metų pradžioje atrodo buvo 274 MW. Reiškia tkėtina, kad iki kitų metų pabaigos turėtumėm turėt 800 MW manau. Kitų metų vasaros pabagoje jau ko gero saulėtom dienom taii turės įtaką kainai. O 1 GW turėsim greičiau nei iki 2025 pabaigos (pagal buvusį planą).
- 1 patinka
Comment
-
Trumpos naujienos apie Klaipėdos rajono geotermijos potencialą.
,,Klaipėdos miestas įmonei perdavė bankrutavusią jėgainę „Geoterma“. Ją reikia rekonstruoti, tačiau yra valstybių, kurios iš geoterminių versmių gamina ne tik šilumą, bet ir elektros energiją. Klaipėdos universiteto mokslininkai teigia, kad tokia galimybė yra. Mat gręžinys, kuris yra po jėgaine, siekia pusantro kilometro, o išgaunamo vandens temperatūra yra 38 laipsniai. Svarstoma, kad pastačius dar vieną biokuro katilą ir išnaudojant žemės gelmių šilumą, ateityje būtų galima gaminti šilumą už konkurencingą kainą ir visiškai nebedeginant iškastinio kuro.''
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/sutau....d?id=91401367
- 1 patinka
Comment
-
Įdomiai apie VIAP, keista kad galima nutraukt kai rinkos kaina smarkiai sukilo be jokių lėšų gražinimų, na vienintelis pliusas kad per paskutinius metus bent šiek tiek sumokėjo:
Pagal gautus rezultatus, prognozuojamas 2023 metais pagaminti elektros energijos kiekis
296 325,78 MWh, o VIAP lėšų poreikis AIE gamybai 2023 m. būtų neigiamas, t. y.-55,668
mln., EUR, kadangi susidaręs neigiamas skirtumas tarp gamintojams taikomo fiksuoto tarifo ir
rinkoje parduotos elektros energijos kainos grąžinamas į VIAP biudžetą. Tačiau, atsižvelgiant į
tai, kad AIE gamintojai gali atsisakyti teikti VIAP paslaugą už jiems taikomą fiksuotą tarifą ir tą
nemažai gamintojų jau padarė (2022 m. spalio 1 d. duomenimis fiksuoto tarifo atsisakė 77
gamintojai, kurių suminė elektrinių įrengtoji galia 410,482 MW, liko neatsisakiusių iš viso 2030
gamintojų (daugiausia turintys saulės elektrines), kurių suminė elektrinių įrengtoji galia –
144,234 MW) ir nuolat gaunami nauji pranešimai apie fiksuoto tarifo atsisakymą, nustatant
VIAP lėšų poreikį 2023m. vertinta tik realiai išmokėti reikalinga VIAP lėšų suma, t. y.saulės
elektrinėse elektros energiją gaminantiems asmenims
Comment
-
Ignitis naujovė - vėjo elektrinės dalies nuoma, tačiau parko principas kiek kitoks, nei paplitęs saulės parkų modelis su "pasaugojimu".
https://www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=91603839
Bendrovė „Ignitis“ gyventojams siūlo išsinuomoti dalį vėjo elektrinės.
Nuomos mokestį, kurio dydis kas mėnesį sieks apie 36 Eur/kW, gyventojai mokės vėjo elektrinės valdytojui, o vėjo elektrinės generuojama elektros energija bus paverčiama pinigine verte su tiekėju sutartomis sąlygomis ir kaupiama kliento tiekimo sąskaitoje.
Visą reikalingą elektros energiją vartotojas ir toliau pirks iš tiekėjo pagal pasirinktą planą sutartyje numatytomis kainomis, o jo elektros sąskaita bus sudengiama išsinuomotos vėjo elektrinės dalies pagamintos energijos verte.Paskutinis taisė Nitro; 2022.10.27, 11:15.
Comment
-
Parašė Riedutis Rodyti pranešimąIr bus kaupiama kliento tiekimo sąskaitoje? Tai taip suprantu, sudengs su elektros sąnaudomis.
Tai galutinė įtaka vartotojui panaši, tik buhalterija šiek tiek skiriasi.
Comment
-
Nesuprantu, bet kažkoks monkės biznis su ta nuoma. 1 kW nuoma kainuos 36 eur į mėnesį. 1 kW instaliuotos galios per mėnesį vidutiniškai turėtų generuoti apie 210-250 kWh pas mus. Ir už juos turėsi sumokėti 36 eur. ? Kitaip tariant mokėsi po 15-17 centų už kWh. Kitaip tariant apie kažkokią naudą galima kalbėti tik tuomet kai elektros kaina gerokai viršija 20 centų rinkoje. Ir kiek laiko tokų kainų galima tikėtis ?
Comment
-
JAV pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo, transformuojant Lietuvos energetikos sektorių https://www.vz.lt/pramone/energetika...tikos-sektoriu
Lietuva iki 2030 metų planuoja turėti 9 GW instaliuotos atsinaujinančiosios energijos galios. Daugiau nei 90% energijos poreikio tuomet bus pagaminama iš atsinaujinančių energetikos išteklių.
Lenkijos gaminantys vartotojai, kurie įsirengę savo saulės jėgainę, pereina prie kitokio atsiskaitymų modelio – nebe už patiektos ir gautos energijos kiekį kilovatvalandėmis (vadinamasis „net metering“ modelis), o už energijos kainų rinkoje sumą („net billing“ modelis). Nuo 2016 metų galiojusi tvarka pradėta keisti šiemet pavasarį, kuomet įsigaliojo naujos taisyklės – visos naujos saulės jėgainės, kurių galia neviršija 50 kWm, bus apskaitomos pagal naują tvarką, rašo pv-magazine.com. Pagal anksčiau galiojusią tvarką, saulės elektrinių savininkai galėjo tiekti iki 80 procentų pagamintos elektros energijos. Tačiau pagal naujas taisykles elektrinių turėtojai jau turės paruošti sąskaitą, į kurią bus įtraukta jų pagaminta elektros energija. Jos kaina bus apskaičiuojama pagal kitos dienos kilotvalandės kainą rinkoje. Iki 2024 metų galios pereinamasis laikotarpis. Tai kirto saulės elektrinių įrengimo rinkai Lenkijoje.
„Kovo pabaigoje perėjimas nuo grynojo elektros energijos suvartojimo ir subsidijų programos pakeitimai lėmė tai, kad labai sumažėjo naujų gyventojų mažų elektrinių įrengimų skaičius. Segmento sulėtėjimas pranoko net ir pačius konservatyviausius vertinimus – kai kurių montuotojų pardavimai sumažėjo net 70 procentų tarp kovo ir balandžio“Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąJAV pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo, transformuojant Lietuvos energetikos sektorių https://www.vz.lt/pramone/energetika...tikos-sektoriu
Reikšmingas pokytis kirto saulės elektrinių turėtojams Lenkijoje: netrukus gali ateiti ir į Lietuvą https://www.delfi.lt/login/verslas/i....d?id=91638133
Lietuva dabar naudoja vid ~1,7 GW, pikinis buvo iki 2,2GW, tai negi yra iliuzijų, kad išaugus n kartų iki 8 GW neįtakos viso mokestinio algoritmo?
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąLenku pokytis yra suprantamas ir taip bus visur daugėjant mažūjų gamintojų, nes toks modelis koks yra dabar yra tiesiog rinkos svyravimų nuostolio padengimas kitų vartotojų sąskaita.
To ir tikėjausi. Dovanų karalius turi mirti anksčiau ar vėlliau. Nors aš pats laukiu, gal pavasarį jau įrengs.
Tikiuosi bent jau, kad nepadarys kito kraštutinumo, ir visos mažos elektrinės taps nuostolingomis (t.y neatsiperkančios per 20-30 metų). Tuomet diskusijos net apie 2 GW greitai neteks prasmės
- 1 patinka
Comment
Comment