Parašė suoliuojantis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė vital7777 Rodyti pranešimą
tai tada visai gerai - paskaiciavus is cia: https://ourworldindata.org/grapher/w...ountry=~Europe europos vidurkis 27%
- 2 patinka
Comment
-
Biokuro rinkoje – jo kilmės atsekamumo įrankis https://www.vz.lt/pramone/energetika...kamumo-irankis
Biokuro rinkoje pradėjo veikti jo kilmės ir žaliavos atsekamumo įrankis (angl. Baltpool Tracebility Tool), kuriuo naudodamiesi pirkėjai ir pardavėjai galės paprastai apskaičiuoti preliminarias anglies dvideginio emisijas, teigia biokuro birža „Baltpool“. „Siekiame, kad mūsų prekybos platforma būtų Nr. 1 pasirinkimu tvaraus biokuro prekybai, todėl sukūrėme įrankį, kuris leis matyti visą informaciją apie biokuro žaliavos kilmę“, – pranešime sako bendrovės generalinis direktorius Andrius Smaliukas. Biržos teigimu, naudodamiesi šiuo įrankiu biokuro pardavėjai nuo šiol galės teikti išsamius duomenis apie parduodamą žaliavą: nurodyti tikslią vietą, iš kur ir pagal kokią sutartį bus vežamas biokuras, koks jo kiekis ir žaliava.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Kaid Rodyti pranešimąPaskutinis taisė Romas; 2021.12.14, 12:30. Priežastis: Pridėta citata.. Perkelta iš temos "Vilniaus infrastruktūros projektai.
Comment
-
Parašė MindesAcc Rodyti pranešimąIdomu kodel tokio dydzio stogas neprojektuojamas su saules elementais.
Comment
-
Parašė MindesAcc Rodyti pranešimąIdomu kodel tokio dydzio stogas neprojektuojamas su saules elementais.
- 1 patinka
Comment
-
Delfi.lt 2022.01.04
Kreivys apie elektros energijos plėtrą: turime klaikią situaciją – niekur nieko negalima
– Šiuo metu elektros energijos suvartojimas Lietuve yra rekordinis, taip pat rekordinės ir kainos biržoje. Kiek elektros poreikis augs ateityje ir kaip spręsite šią problemą?
– (...) Turime klaikią situaciją – niekur nieko negalima, o norime krauti elektromobilius, norime kad šviesa namuose užsidegtų. Čia gresia „karas“ su visais – jei atsižvelgtume į visų norus, gamtosaugininkų, paveldosaugininkų, kariuomenės, bendruomenių, ūkininkų, šiai dienai nebėra kur statyti.
Elektros energijos suvartojimas iki 2030 metų pakils nuo 12 teravatvalandžių iki 16 teravatvalandžių. Noriu priminti, kad šiai dienai mes pasigaminame tik 20-30 proc. reikiamos elektros energijos patys. Jei mes nesigaminsime el. energijos patys, susidursime su jos trūkumu. Ką rodo dabartinės tendencijos ir studijos – esant elektros energijos trūkumui, pvz., nustojus pūsti vėjui, šalys linkusios atsijunginėti vienos nuo kitų ir apsaugoti savus vartotojus. Šalys, kurios neturi savos generacijos paprasčiausiai užgestų. Realiai gali būti situacija tokia, kad atsitikus bet kokiai perturbacijai pasaulyje, visi draugiškai užgesime – vieną dieną paspaudus jungiklį neįsijungs šviesa. Apie tai irgi reikia kalbėti.
– Kokie gamybos pajėgumai galėtų būti įrengti iki 2030-ųjų?
– Šiai dienai turime labai aiškią kryptį – atsinaujinančią vėjo, saulės energetiką. Pirmas tikslas yra elektros tinklo saugumas ir stabilumas – tam integruojamės į Vakarų ENTSO-E sistemą. Antras etapas – užsitikrinti savą gamybą, per AEI. Energetikos ministerija yra suplanavusi ir suderinusi su tinklo operatoriumi galimybę iki 2030 m. pastatyti 7 gigavatų galios AEI jėgainių tiek jūroje, tiek ir sausumoje, tai leistų pagaminti 80-85 proc. suvartojamos elektros energijos 2030 metais.
Kad galėtume gamybą stabilizuoti, statome 5 agregatą Kruonio HAE, statome kaupimo bateriją perdavimo tinkle, ateityje stabilizacijai bus naudojamas vandenilis.
Kalbant apie dar tolimesnę perspektyvą, po 2030 ar 2040 m., turbūt anksčiau ar vėliau teks grįžti prie branduolinės energetikos klausimo, prie naujų technologijų, kurios jau visai čia pat. Maži 5 kartos moduliniai reaktoriai gali pasirodyti apie 2033-2035 metus.
– Kas nulėmė, kad pastaruoju metu pasiekti elektros kainų rekordai?
– Didžiausia problema yra ta, kad Vokietija, Europos ekonomikos variklis ir pramonės širdis, iš esmės transformuoja savo el. energetikos sistemą, atsisakydama atominės energetikos, atsisakydama anglies, atsisakydama, lignito, ir bandydama tą kompensuoti atsinaujinančia energetika ir gamtinėmis dujomis. Sunkiai suvokiama šios transformacijos kryptis. Matome, kad tokia kombinacija yra netvari – vėjas šaltomis dienomis dažnai nepučia, žiemą saulė taip pat nešviečia, todėl turime eilė dienų didžiules kainas.
Vokietija kaip siurblys susiurbia elektros energiją iš visų rinkų, taip pat ir per Lietuvą. Buvo dienų, kai į Vokietiją iš Lietuvos elektros energija tekėjo ir per Lenkijos jungtį, ir per Švedijos „NordBalt“ jungtį. Kai kelios Prancūzijos atominės elektrinės buvo uždarytos dėl profilaktikos, kainos pramušė bet kokias lubas.
Žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, anksčiau Visagine planuota atominė elektrinė būtų gaminusi elektrą už 68 Eur už megavatvalandę (6,8 cento už kWh). Šiai dienai tokia kaina yra absoliuti svajonė. Dabartinėmis kainomis investicijos atsipirktų per 2,5 metų
Greta elektromobilumo revoliucijos eina ir atsinaujinančių energijos išteklių revoliucija, o dabartinės elektros kainos rinkoje atveria patrauklių galimybių įgyvendinti projektus. D. Kreivys atkreipė dėmesį: – Elektros energijos kainos kyla, o išlaidos, reikalingos įrengti energiją generuojančią infrastruktūrą, reikšmingai mažėja. Paprastas pavyzdys – jei esi elektrą ir gaminantis, ir vartojantis verslo subjektas, ypač piko metu, skaičiuojant 87 eurų kainą už MWh (8,7 cento už kWh), atsiperkamumas yra 2,5 metų. Tai verslas turėtų skaičiuoti ir atkreipti į tai dėmesį.
www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=89061187
- 1 patinka
Comment
-
Parašė PredatorGTR Rodyti pranešimąDelfi.lt 2022.01.04
D. Kreivys apie elektros energijos plėtrą: turime klaikią situaciją – niekur nieko negalima
Šviesi, ekologiška perspektyva
Dar metai tokio kainų kilimo ir gal net ekonomiškai apsimokės orbitiniai palydovai
Comment
-
Žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, anksčiau Visagine planuota atominė elektrinė būtų gaminusi elektrą už 68 Eur už megavatvalandę (6,8 cento už kWh). Šiai dienai tokia kaina yra absoliuti svajonė. Dabartinėmis kainomis investicijos atsipirktų per 2,5 metųPaskutinis taisė Kristisz; 2022.01.04, 12:54.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąSavotiškai skamba niekur negalima. Važiuodamas į Anykščius matau, kad galima ir dar kaip. Jėgainės gražu žiūrėt kokios kyla
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąŽinant Kreivį, tai jis gal guodžias, kad jam draudžia vėjo jegaines statyt Katedros aikštėj. Kur tie planai kur viskas draudžiama?
Čia jau porą metų kalbamą apie šią problemą, tik dabar pradėta šiek tiek viešiau.
Iš Martyno Nagevičiaus(Viceprezidentas, Energetikos ir klimato komiteto pirmininkas at Lietuvos pramonininkų konfederacija) FB.
Tokia buvo šiandien darbo dienos pradžia. 8:00 ryto.
Atnešiau Aplinkos ministrui segtuvą su pavyzdžiais, kaip vidurinės grandies valdininkai persistengia, sunkindami vėjo ir saulės elektrinių plėtros projektus.
Dabar jau turime situaciją, kad turint pramoninės/infrastruktūros paskirties žemę, joje šiandien lengviau yra pastatyti anglimis kūrenamą elektrinę, nei 501 kW saulės elektrinę. Iš anglimi kūrenamos elektrinės vystytojų niekas nerašytų parengti viso rajono specialų planą, kaip dabar reikalaujama iš saulės elektrinių vystytojų.
Pateikiami pavyzdžiai, kaip iš saulės elektrinių vystytojų reikalaujama sumokėti infrastruktūros plėtros mokesčius, skirtus infrastruktūrai prie gyvenamų kvartalų sukūrimui.
Turime jau ir pavyzdžių, kaip saugomų teritorijų tarnybos specialistai pateikinėja išvadas dėl saulės elektrinių (!!!) neigiamos įtakos kraštovaizdžiui...
Vėjo energetikos naujų parkų planavimas šiemet strigo beveik visuose Lietuvos regionuose .
Pateikti skirtingi būdai, kaip Aplinkos apsaugos agentūros specialistai meistriškai (jei tai galima vadinti meistryste) skirtingais pretekstais atidėlioja bendrųjų planų, specialiųjų planų vėjo energetikai, PAVų derinimus. Akivaizdžiai matosi pastangos užvilkinti naujų projektų tvirtinimą iki tol, kol įsigalios naujos PAV rekomendacijos, kurias dabar rengia ministerija (Žemėlapiai) .
Apie tuos žemėlapius. Žemėlapiai, kurie turėjo apriboti saugomų teritorijų tarnybos galimybes riboti vėjo energetikos plėtrą su poveikio kraštovaizdžiui argumentu deja panašu, kad virsta žemėlapiais, kurie tik dar labiau išplečia teritorijas, kuriose net svarstyti vėjo energetikos plėtros nebegalima... .ir dažnu atveju i vėjo energetiką uždraudžiančias teritorijas įtraukiant ir teritorijas, kuriose anksčiau pačios savivaldybės buvo numačiusios vėjo energetikos plėtrą..
Vokietijoje Valstybė rengia žemėlapius, skiriant teritorijas, kuriose vėjo energetika gali būti plėtojama pagreitinta tvarka. Lietuvoje deja rengiami žemėlapiai, kuriuose plečiamos teritorijos, kuriose net svarstyti vėjo energetikos plėtros nebeleidžiama. . Toks štai skirtumas.
Ministras patvirtino, kad problema yra.
Segtuvas gavosi ne toks jau storas.. . Bet reikia suprasti, kad kiekvienas raštas jame reiškia neinvestuotus milijonus eurų, per metus papildomai importuotus kelis milijonus kilovatvalandžių iš iškastinio kuro pagamintos elektros..
Tie lapai segtuve yra surinkti iš saulės ir vėjo elektrinių vystytojų
Brangus visai segtuvas... Labai tikiuosi, kad tai leis ministrui padėti išaiškinti savo institucijos pareigūnams, kad Aplinkos ministerijos specialistų darbas nėra stabdyti atsinaujinančios energetikos plėtrą, o yra padėti ją plėtoti greičiau,Studentas
- 1 patinka
Comment
-
Turėkit omeny, kad užsienyje ir dėl kokio skiauterėto erelio gali neleist statyt vėjo jėgainės arba privers diegt itin brangią stabdymo automatiką. Čia jau nebe tie laikai, "o upė! davaj statom celiuliozės zavodą". Džiaukitės, kad pas mus dar žalieji nestabdo plėtros dėl aštriadančio žvirblio ir pan. O tas tikrai ateis. Ir prisididės prie kanklininkų su kaimo vaizdais. Lietuvoje sąlygos dirbti kol kas puikios. Aišku abydna biški, kad neleidžia pastatyt kur prie Kernavės.Show must go von!
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sv-x-as Rodyti pranešimą
Nebenusišnekėk .
Čia jau porą metų kalbamą apie šią problemą, tik dabar pradėta šiek tiek viešiau.
Iš Martyno Nagevičiaus(Viceprezidentas, Energetikos ir klimato komiteto pirmininkas at Lietuvos pramonininkų konfederacija) FB.
Parašė VNS Rodyti pranešimąPrašau tuos viską draudžiančius planus v studijo . O ne kažkieno pavirkavimus apie tai, kad neleido statyt Žuvinte. Tada galima diskutuot.Paskutinis taisė Sula; 2022.01.04, 14:26.
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąBet turbūt nematėt senesnių kariškių draudimų kur ištisi uošvių sklypai buvo po draudimu.
Comment
Comment