Parašė Eimantas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
O dar vieną nemažą saulės elementų parką (panašaus dydžio kaip prie Kauno-Vilniaus kelio) montuoja prie pat Lenkijos sienos: tik įvažiuoji į Lietuvą, pavažiuoji kelis šimtus metrų, ir saulės elementų parkas atvykstančius pasitiks ant kalvų šlaitų. Užsieniečiams atrodys kokia moderni šalis
Ir dar vienas mažesnis parkas montuojamas lauke tarp Garliavos ir Mastaičių, prie pat kelio. Čia nežinau ar specialiai taip, bet atrodo, kad saulės elementų bumas prie tarptautinių kelių. Važiuojantiems iš kitur įspūdį daryti ?
Comment
-
Nors ir ne Lietuva, bet manau, kad aktualu ir Lietuvai.
Germans Grow Wary of Switch to RenewablesNepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąIšties nelabai racionalu statyti ant ŽŪ tinkančio ploto, kai yra tiek tuščių plokščių stogų. Kad ir prekybcentriai. Bet ten jau kita nesąmonė - pastato statinį be langų ir visą dieną pleškina elektrą
Comment
-
Parašė Jegermeister Rodyti pranešimąSprendimas labai paprastas, tereikia tik atitinkamai pakoreguoti skatinamiuosius elektros iš tokių elektrinių supirkimo tarifus. Vokietija, jau tai praėjo. Iš pradžių ir ten daug kas pievose statė, bet pagailus dirbamos žemės, pakoregavo supirkimo tarifus taip, kad iš elektrinės ant pievos superka gerokai pigiau nei ant pastatų, tad problema išsisprendžia automatiškai ir naujos elektrinės pievose beveik nebestatomos.
Nebent nuo Ž.Ū. paskirties žemės elektra būtų superkama žemesne nei rinkos kaina
Comment
-
Atsakymas labai paprastas: jei nesponsoriuosime dabar, tai niekas nieko ir nedarys. O jeigu lauksime dešimtmečius, kai jau nebereiks sponsoriuoti, būsim beviltiškai atsilikę ir nekonkurencingi lyginat su likusiom išsivysčiusiomis šalimis.
Beje reikia suprasti, kad elektrą iš atsinaujinančių šaltinių "sponsoriuoja" absoliučiai visi elektros vartotojai proporcingai pagal tai kiek jie suvartoja elektros. Taigi didieji vartotojai bei neracionaliai ją naudojantys labiausiai ir sponsoriuoja, kas išprincipo ir yra teisingiausia.
Comment
-
Vėjo elektrinių srityje techninio lygmens revoliucijos jau nebus. Tačiau saulės energetikoje bus. T.y. ateityje saulės elementų našumas sieks 40-50 proc. prieš dabartinius apgailėtinus 10-15. Taigi, sukišdami dabar pinigus į nenašius saulės elementus, ateityje dar kartą turėsime kišti į našesnius. Todėl aš nematau jokios prasmės finansuoti saulės elektrines. Tuo labiau, kad Lietuva su jomis susijusių technologijų vis tiek nekuria. Tik nereikia apie tas kelias įmones, atseit, gaminančias saulės elementus. Viskas, ką jos daro, tai korpusuoja kinietiškus modulius.
Comment
-
Saulės kolektoriai ant Panevėžio daugiabučio jau šildo vandenį
A. Juodokas teigė, kad per pirmąją savaitę su saulės kolektoriais pavyko pasigaminti apie 10-12 proc. daugiabučiui reikalingos šilumos karštam vandeniui ir cirkuliacijai.
Iš komentarų:
va kur tikroji renovacija...
tik va tokios renovacijos žmonėm nereikia, norėjau ir aš ant savo daugiabučio tą patį pasidaryt, ir ką jūs manot? visi kaip ir nori, tik va kai pradedi rimčiau kalbėt - visiem nusispjaut. Šiaip ir kainą gerą jau buvau radęs 1000Lt/kW su įranga ir darbais, tai visam daugiabučiui (20butų) kažkur apie 30k būtų kainavę, ir ne plokščia kaip šičia, o daug pažangesnė vakuumine sistema, bet visiem PX. Taip kad ne valdžioje čia problema, o XOLXOZE kur patys negali susitarti ko nori, va taip ir gaunasi šnipštas...
Galų gale baigėsi taip, kad spjoviau ant viso xolxozo ir pasidariau sistemą TIK PATS SAU, žinoma kainavo šiek tiek daugiau nei bendrai būtume darę, bet dabar jau man PX, ant karšto vandens kainų 8mėn į metus. Naudoju nuo kovo pradžios ir džiaugiuosi, o visi likę kaip sau nori.
Comment
-
Saulės kolektorius privačiam vienos šeimos namui įsirengti pakankamai paprasta, tačiau dideliuose daugiabučiuose viskas sudėtingiau. Reikia iš principo visiškai naujai įrengti karšto vandens ruošimo atskiriems butams principą, kai saulės šiluma akumuliuojama dideliuose bendruose boileriuose pvz. rūsyje , o karštas vanduo kiekviename bute ruošiamas per tame bute esantį momentinį šilumokaitį. Taigi reikia netik ant stogo padirbėti, bet ir visą namo vamzdyną keisti. Panevėžyje ten taip būtent ir padaryta.Paskutinis taisė Jegermeister; 2012.10.21, 19:18.
Comment
-
Biokuras: pigesnis, bet vis dar neišnaudojamas
„Analizuojant biokuro gamybai reikalingų medžiagų panaudojimo statistiką, akivaizdu, jog tai perspektyvu. Kol kas biokurui panaudojama vos dešimtadalis miško atliekų, – teigia miškų valdymo bendrovės „Timbex“ biokuro plėtros direktorius Egidijus Gaidamavičius. – Preliminariais skaičiavimais, iš medienos atliekų pagamintu biokuru galima patenkinti pusę šalies centralizuotai tiekiamos šilumos poreikio.Pavyzdžiui, Suomijoje už vieną kubinį metrą medienos atliekų gyventojui ar miškininkams mokama 7 eurų subsidija. Tad, įmonės vadovo manymu, valstybei reikėtų skatinti tiek privačių miškų savininkus, tiek urėdijas skirti daugiau dėmesio šakoms iš kirtaviečių prie kelių ištraukti, sandėliuojant ir dengiant specialia technologija.Pasak E. Gaidamavičiaus, remiantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vasario mėnesio duomenimis, 16 mažiausiai už šildymą mokančių savivaldybių bent 50 procentų šildymui naudojamo kuro yra biokuras. Ir šių savivaldybių šilumos tinklai priklauso savivaldybėms.
Comment
-
Irgi ne Lietuva, bet svarbu: Siemens traukiasi iš saulės elementų gamybos:
Siemens lets the sun go down on solar power
http://www.thelocal.de/national/20121022-45703.html
Ypač svarbi citata:
“The global market for solar thermal energy has fallen from four gigawatts to recently a little more than one gigawatt,” said Michael Süß, a member of Siemens’ board of directors and the CEO of its energy sector, in a statement. “In the future, specialized providers will be able to play off their strengths here.”
Kadangi vien per šiuos metus Lietuvoje paduota paraiškų apie 80MW saulės elementams instaliuoti, vadinasi Lietuva pretenduoja į apie 8 proc. pasaulinės šių elementų rinkos. Komentarai manau nereikalingi ...
Comment
Comment