Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
Dėl šitos paramos, tai manyčiau net neturėjo priimti paraiškų. Nes vėjo jėgainės pastatymas kažkaip nelabai atitinka "Smulkaus verslo plėtros kaimo vietovėse". Vėjo jėgainė nesukuria įmonės su darbuotojais kaimiečiais. Ją aptarnauti gali ir miestiečiai, ir greičiausiai ir aptarnaus tik miestiečiai, turintys tam tikrą išsilavinimą, specialios tuo užsiimančios įmonės ar net pardavėjas. Tad nelabai čia panašu į verslo plėtrą kaimuose...
Nors aišku šios paramos vienas iš reikalavimų yra - ne mažiau 50% darbuotojų kaimo gyventojai (oficialiai 1 darbuotojas - savininkas (kaimietis) perkantis priežiūros paslaugas).
Manau, kad vėjo ir saulės jėgainėms turėtų būti atskira speciali ES paramos programa veikianti supaprastintu būdų, be sudėtingų verslo planų. Nes čia vienas ir tas pats verslo planas: Dominuojantis vėjas + vėjo jėgainės galingumas = elektra, na ir prijungimo prie tinklo kaštai.
O ypač kai kalbama apie ekologiją, tai apskritai klausimas, kam reikalingas atsiperkamumo skaičiavimas...Paskutinis taisė Rimas_OK; 2010.11.29, 14:23.
Comment
-
/\ Įdomu, kam jai kaminai? Dumai/garai/dujos? Kaip ten su ekologija?
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąUAB "Geoterma"
2010 09 26
Jėgainė Klaipėdoje:...Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012
Comment
-
Naujoji elektrinė jau moka baudas
Arūnas DUMALAKAS
LR korespondentas
2010-12-02
Kariotiškių (Trakų r.) šiukšlyne pradėjo veikti elektrinė, gaminanti elektros energiją iš susikaupusių po atliekomis dujų, nors tokios veiklos leidimo neturima iki šiol.
Nebenaudojamame Kariotiškių sąvartyne prieš porą dienų iškilmingai atidarytos elektrinės, iš išskiriamų dujų gaminančios elektros energiją, eksploatuotojai neketina nutraukti veiklos, nors jau sulaukė aplinkosaugininkų rūstybės.
Užvakar į atidarymą pakviestas energetikos ministras Arvydas Sekmokas nebuvo informuotas, kad elektrinę įrengusi įmonių grupė ENER-G jau nubausta 1500 litų bauda už tai, kad ją atidaro nepasirūpinusi Taršos integruotos prevencijos kontrolės leidimu.
Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūra grupę ENER-G nubaudė lapkričio 18-ąją.
O paraišką dėl šio leidimo elektrinę eksploatuojanti įmonė pateikė tik iškilmių dieną.
Kiek objektas teršia aplinką, dar tirs ne tik Trakų rajono, bet ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai. Jeigu jie turėtų pastabų, būtų skiriama dar iki 15 dienų nesklandumams pašalinti.
„Kad reikės tokio leidimo, bendrovė buvo įspėta, kai derino projektą. Dabar įmonės darbuotojai kaltę verčia vienas kitam, kad nepasirūpino dokumentu”, – aiškino Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Zigmantas Butvilas.
Ar skirti dar vieną baudą, tebesvarstoma.
„Jeigu elektrinė nutrauks veiklą, aplinkos tarša bus dešimt kartų didesnė nei dabar. Iš sąvartyno kylančios metano dujos gamina elektrą, o sustabdžius įrenginius jos pasklis ore. Juk tas leidimas tėra formalumas”, – širdo ENER-G atstovas Baltijos šalyse Irmantas Šidlauskas.
Kariotiškėse pagaminta elektra tiekiama skirstomiesiems tinklams. Elektrinė gali užtikrinti tokio kaimo kaip Kariotiškės aprūpinimą elektros energija.
Per du dešimtmečius į Kariotiškių sąvartyną suvežta per 3 mln. tonų atliekų.
Pūdamos jos išskiria metano dujas ir teršia orą.
Comment
-
Nežinant kiek dujų susikaupia savartyne sunku kažką teigti, bet vis tiek man įdomu ar dujų panaudojimas sakykim viešajam transportui užpildyti nebūtų buvusi geresnė alternatyva ?!
Kadangi rašo, kad jų ten užteks 15 metų, o Vilnius ir kiti didieji miestai pirks naujus autobusus, tai būtų visai neblogai sutapę šie projektai, o per 15 metų būtų ir naujos visuomeninio tansporto alternatyvos atsiradusios.
Comment
-
Parašė tricky_kid Rodyti pranešimąar dujų panaudojimas sakykim viešajam transportui užpildyti nebūtų buvusi geresnė alternatyva ?!
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąLabai prastos kokybės tos dujos.
Rašoma, kad galima panaudoti, bet reikia gerai išfiltruoti nuo priemaišų (CO2 ir ypač H2S) ir suslėgti.
Jei visa tai kainuotų pigiau ir nesukeltų daugiau taršos nei gamtinės dujos tai be problemų. O gamyklą galima vėliau perkelti į kitą sąvartyną.
Comment
-
Degalinė perdaryta į viešą fotoelektros šaltinį-įkroviklį:
http://www.youtube.com/watch?v=GxtPAOgwaK4&feature=sub
Comment
-
Ar tikite, kad iki 2020m. Lietuvoje užgims elektromobilių pramonė?
http://www.lrv.lt/lt/veikla/darbotva...-darbotvarkes/
http://www.lrv.lt/lt/veikla/darbotva...rkes/?sid=3439
http://www.betterplace.com/I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija tęsia oficialų vizitą Izrelyje. Pirmadienį ryte Premjeras pusryčiavo su Lietuvos garbės konsulais Izraelyje Haimu Arieliu, Amnonu Dotanu, Amosu Eiranu ir Izraelio-Lietuvos prekybos ir pramonės rūmų pirmininku Lenu Judesu.
Po pusryčių Premjeras ir jį lydinčios oficialios delegacijos nariai apsilankė modernioje kompanijoje “Better place”, kuri, be kitų projektų, šiuo metu sėkmingai realizuoja elektromobilių aptarnavimo tinklų plėtotę. Premjeras asmeniškai išbandė elektromobilio privalumus ir galimybes. Delegaciją lydėję “Better Place” viceprezidentas Danas Cohenas ir užsienio ryšių vadovė Batia Ofer (kompanijos savininko žmona) pažymėjo, kad jų bendrovės ambicingas siekis – sumažinti pasaulio priklausomybę nuo naftos – po truputį tampa realybe. “Beveik šimtmetį automobilių pramonė buvo neatsiejama nuo naftos. Šiandien mes parodėme naują kelią”, – teigė vienas iš kompanijos vadovų, pažymėjęs, kad elektra varomų transporto priemonių infrastruktūros tinklas sėkmingai plėtojamas ne tik Izraelyje, bet ir Danijoje, Australijoje, Kalifornijoje, Havajuose ir kitose pasaulio valstybėse, kur vietinės Vyriausybės palaiko elektra varomų transporto priemonių ir jų aptarnavimo tinklų plėtotę.
Pasak Premjero patarėjo Virgio Valentinavičiaus, Premjeras A. Kubilius nesiryžo rimtai spėlioti, kada realiai Lietuvos gyventojai galėtų masiškai persėsti į elektromobilius ir kiek kainuotų tokios infrastuktūros sukūrimas, tačiau Premjeras yra tikras, kad elektra varomoms transporto priemonėms priklauso šviesi ateitis. “Labai neblogi automobiliai”, – po ekskursijos ir vairavimo savo įspūdžius lakoniškai apibendrino A. Kubilius.
Kompanijos “Better place” įkūrėjas Shai Agassi užima trečią vietą “Fast Company” šių metų geriausių pasaulio idėjų ir mąstytojų 100-tuko rinkimuose kaip kūrybingiausias verslo žmogus pasaulyje.
Lietuvos Ministro Pirmininko garbei trečiadienį vyks iškilminga vakarienė Izraelio įmonės “Better Place” valdybos pirmininko, vieno iš įtakingiausių Izraelio verslininkų, Idano Ofero vardu.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąAr tikite, kad iki 2020m. Lietuvoje užgims elektromobilių pramonė?
http://www.lrv.lt/lt/veikla/darbotva...-darbotvarkes/
http://www.lrv.lt/lt/veikla/darbotva...rkes/?sid=3439
http://www.betterplace.com/
Comment
-
Skystas kuras - iš saulės šviesos
Mokslininkai, pristatę augalų pavyzdžiu veikiantį reaktorių, suteikė vilčių dėl didelio pajėgumo atsinaujinančio šaltinio skystam kurui gaminti, rašo britų "The Guardian".
Paprastas reaktorius, kuriame, mėgdžiojant augaluose vykstančius procesus, saulės šviesa pasinaudota skystu kuru versti anglies dioksidą ir vandenį, buvo sukurtas amerikiečių ir šveicarų mokslininkų.
"Turime didelių energetikos problemų, todėl ir idėjas turime kelti dideles", - sakė Sossina Haile, Kalifornijos technologijų instituto profesorė, vadovavusi tyrimams.
Ji skaičiuoja, kad ant stogo įrengtas toks reaktorius kasdien galėtų pagaminti apie tris galonus (11,4 litro) degalų. S. Haile nuomone, kuras transportui būtų pirmoji technologijos panaudojimo galimybė, jei ji bus pritaikyta komerciškai.
Anot tyrėjos, pirmasis patobulinimas, kuris bus atliktas jau egzistuojančiam prototipui, bus izoliacijos gerinimas - dėl to efektyvumas, tikimasi, išaugs trigubai.
Esminis elementas reaktoriuje pagamintas iš metalo cerio, kuris yra palyginti gausus - priešingai kitiems retiems ar brangiems metalams, dažnai naudojamiems kaip katalizatoriai. Todėl, S. Haile teigimu, prieinamumas neribos prietaiso naudojimo.
"Mūsų įrenginiui nėra jokių kainos kliūčių. Šiai technologijai yra užtektinai cerio, kad būtų iš esmės prisidėta prie pasaulio degalų tiekimo", - sakė ji.
Našus būdas, kaip saulės energiją versti skystu kutu, galėtų suvaidinti esminį vaidmenį mažinant šiltnamio dujų emisijas.
Reaktoriuje, aprašytame žurnale "Science", naudojamas standartinis parabolinis veidrodis, kuriuo saulės spinduliai koncentruojami į reakcijos kamerą, o joje cerio katalizatorius skaido vandenį ir anglies dioksidą, kad būtų gaunamas anglies monoksidas ir vandenilis.
Bandymų metu reaktorius daugiau nei 500 kartų buvo įkaitęs iki 1,6 tūkst. laipsnių Celsijaus, o paskui vėl grįždavo iki 800 laipsnių temperatūros be žalos katalizatoriui.
Kalifornijos technologijų institutas šiai technologijai užpildė patentus.
Saulės panaudojimas degalų gamybai analizuojamas visame pasaulyje. Masačiūsteso technologijų instituto tyrėjų grupės sukurta technologija veikia kambario temperatūroje, tačiau yra labiau kompleksiška cheminiu atžvilgiu. Lawrence Berkeley nacionalinėje laboratorijoje pernai aptikta, kad saulės šviesą versti kuru galima padedant kobalto oksidui. Įvairius katalizatorius nagrinėja ir Londono karališkasis koledžas.
Dar kitos tyrėjų grupės aiškinasi, kiek degalų gamybai tinka saulės šviesoje išaugę dumbliai.
http://www.grynas.lt/aplinka/skystas....d?id=40074827
Comment
Comment