Parašė Wycka
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Romas Rodyti pranešimą/\ 1,62 Lt/kwh už saulės energiją yra šiek tiek per daug.
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąIš už „žaliųjų jėgainių" išlindo stambaus verslo ausys
http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=37282025
Tokių aplikantų ten turbūt buvo ne vienas ir ne du.
Tiesa, ne visiškai gerai, kad buvo išvis priimamos paraiškos paramai - jei sakoma "ne", nebūtina tempti gumą kelis mėnesius
Comment
-
Parašė tricky_kid Rodyti pranešimąViena tokia 'jūrų gyvatė' yra 750 kW galios ir per metus vidutiniškai gali aprūpinti 500 namų elektros energija.Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012
Comment
-
ZUM specialiai pakeite tu priemoniu finansavimo taisykles ir itrauke atsinaujinancius saltinius. kodel? todel kad buvo spaudimas staigiai ir efektyviai isisavint ES lesas. kaimas neskubejo rasyti paraisku todel atsizvelgus i isipareigojimus es (2020 >20%) leisti statyti is tu pinigu elektrines. Buvo isleisti keli straipsniai raginantis nesti tas paraiskas. Taisyklese seniau buvo reikalavimai but kaimo gyventoju ir/ar kad ukis veiktu bent du metus, veliau del tos pacios priezasties viska panaikino ale kad tik greiciau panaudot tuos pinigus. Rezultate per menesi buvo sunestos paraiskos, pats buvau atsekes bent 11 su vienu asmeniu susijusiu imoniu (taisykles to nedraude).
veliau vertintojai NMA snekejo kad energetikos ministerija liepe ivertinti visas sitas paraiskas neigiamai, kai vertintojai sukilo ir liepe isakyti tai daryti rastu prasidejo atmetimo priezasciu paieskos ir matyt buvo rastos...
reziume paramos lesos - virs 200 mln metus pragulejo nepanaudotos, nepriartejom prie es reikalavimu, nedavem uzdirbti verslui, nepadidinom elektros kainos kokiais 0,2 ct uz kw/h.
Comment
-
Baltijos jūroje pastatyta gigantiška vėjo jėgainė
http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=37456263
Danija pastatė vieną didžiausių pasaulyje vėjos jėgainių Baltijos jūros vandenyse. Apie tai buvo pranešta projekto operatoriaus, vokiečių energetikos kompanijos E.ON, internetiniame puslapyje, informuoja Lenta.ru.
Apie 150 kilometrų į pietryčius nuo Kopenhagos esanti vėjo jėgainė gali elektros energija aprūpinti 200 000 namų. Joje naudojami 90 kompanijos „Siemens“ galios agregatų. Kasmet jėgainė „Rosand II“ turėtų pagaminti 207 megavatus elektros.
Šią vėjo jėgainę pradėta statyti antroje 2009 metų pusėje. Danijai ji kainavo beveik 750 000 mln. dolerių (1,8 mlrd. Lt). Manoma, jog jėgainės eksploatacija leis išvengti 700 000 tonų anglies dvideginio emisijų per metus. Vėjo jėgainių gaminama elektra sudaro penktadalį visos Danijoje pagaminamos elektros energijos.
Comment
-
Parašė Raptor Rodyti pranešimąBaltijos jūroje pastatyta gigantiška vėjo jėgainė
http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=37456263
girdejau, kad ir Lietuva nori kazka panasaus statyt, kas nors gal turi daugiau informacijos
Comment
-
Švedijoje elektros ir vandens kaina vartotojui priklauso nuo to, ar bendrija/komuna namuose įdiegusi skaitliukus, ar ne ir regiono.
Pavyzdžiui, aš gyvenu rajone, kur yra nustatyta kaina už elektrą ir vandenį, bet galima naudoti resursus nepergyvenant, kad mėnesio pabaigoje nesugebėsi apmokėti sąskaitos. Tiesa, tokiu atveju namuose būna įdiegtos vandens, elektros resursus taupančios sistemos.
Dėl aplinkosaugos jie pamišę ir tai ypač ryšku naujesniuose rajonuose, bet be to vyksta intensyvi namų renovacija (valstybės sąskaita).Paskutinis taisė Silber418; 2010.10.12, 21:35.
Comment
-
Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimąidomu koks elektros tarifas Danijoje ?
Danijoje elektra pati brangiausia Europoje ir antra-trecia pagal kaina pasaulyje. Musu pinigais kilovatvalande kainuoja apie 1.20 Lt. Beje Švedijoje elektra gerokai pigesnė.
tik idomu, kiek danai sugeba isisavinti elektros energijos is vejo jegainiu, ir kas kompensuoja energijos trukuma, kai malunai nesisuka ?
Comment
-
Tokius projektus finansuoja sėkmingas ekonomiškai nepagrįstų technologijų eksportas, ypač skatinamas ES lėšų įsisavinimo. Lietuva ne išimtis - finansuotoja. Gaila neturim panašios išvystytos pramonės patys, bet tikėkimės saulės energijos jėgainių gamintojai šią padėtį ištaisys."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Netrukus Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE) skelbs konkursą generaliniam rangovui, kuris įrengtų penktą 300 mln. litų vertės agregatą. Objektą pastatyti planuojama iki 2014-ųjų, rašo „Kauno diena”.
Pasak bendrovės „Lietuvos energija" generalinio direktoriaus Aloyzo Koryznos, įrengusi penktą agregatą, Kruonio HAE dirbs kur kas efektyviau, bus galima operatyviai keisti elektrinės galingumą.
Comment
-
Penktadalis energijos - iš vėjo jėgainių
http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=37689655
Iki 2030 metų penktadalis žmonijos energijos poreikio gali būti patenkinama pasitelkus vėjo energiją, rašo „The Independent“. Pasaulinės vėjo energetikos tarybos (GWEC) generalinio sekretoriaus Steve’o Sowyerio teigimu, jau po dvidešimties metų vėjo jėgainės gali pagaminti iki 20 proc. visos žmonijai reikalingos elektros energijos.
Tarptautinės aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ ir Pasaulinės vėjo energetikos tarybos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad, jei vėjo energetika bus vystoma tokiais tempais kaip iki šiol, kasmet į aplinką išskiriamo anglies dioksido kiekį 2020 metais galima būtų sumažinti 1,5 milijardo tonų, o 2030 – 3,3 milijardo tonų per metus.
Tyrime teigiama, kad įgyvendinus optimistiškiausią scenarijų, jau 2020 metais iš vėjo energijos galima būtų išgauti apie 2600 teravatvalandžių energijos, arba 12 proc. visos elektros energijos poreikio, o 2030-aisias šis skaičius galėtų siekti 5400 teravatvalandžių.
Pasaulyje vėjo energetikos rinka 2009-aisias augo net 41,7 proc., kai iki tol buvo nusistovėjęs 28 proc. kasmetinis augimo vidurkis. Šiuo metu vėjo energetikos sektoriuje pirmaujančios Jungtinės Amerikos Valstijos jau visai netrukus gali šią vietą užleisti Kinijai, daugiausiai pastaruoju metu investuojančiai į šios alternatyvios energijos srities technologijas.
Comment
-
Propaganda ir yra propaganda. Skaičiuojama instaliuotoji galia. Kas iš to? Ogi tas, kad vėjas ne visada pučia stipriai ir dalį laiko elektrinės nedirba pilnu pajėgumu. Kuo konpensuoti tuo "pravalus" energijos tiekime? Taip vadinama tradicine energetika - šiluminėmis, hidro, atominėmis. Daugiausia, žinoma, šiluminėmis. Bet jų taip greitai neužkursi ir neužgesinti. Vadinasi, jos vis tiek turės dirbti. Jei prioritetas bus teikiamas atsinaujinančiai energijai, tai pirmiausia bus superkama energija iš šių elektrinių ir tik po to iš šiluminių. Vėlgi, gaunasi, kad šiluminės dirbs dėl galios rezervo ir jų tiekiama energija net ne visada bus panaudojama. Tiesiog šildys aplinką. Galbūt dalį jų pagaminamos energijos panaudos kokiam nors vandens siurbimui hidroakumuliacinėse elektrinėse. Vėlgi, hidroakumuliacines galima būtų naudoti ir vėjo jėgainių galios "duobių" užglaistymui. Bet kiek reikės pristatyti hidroakumuliacinių, kad patenkinti taip išaugusius vėjo energetikos pajėgumus? Europoje dėl tankiai apgyvendintų teritorijų ir milžiniško poveikio aplinkai tai būtų sunkiai įmanoma.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąVėlgi, hidroakumuliacines galima būtų naudoti ir vėjo jėgainių galios "duobių" užglaistymui. Bet kiek reikės pristatyti hidroakumuliacinių, kad patenkinti taip išaugusius vėjo energetikos pajėgumus?
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąPropaganda ir yra propaganda. Skaičiuojama instaliuotoji galia. Kas iš to? Ogi tas, kad vėjas ne visada pučia stipriai ir dalį laiko elektrinės nedirba pilnu pajėgumu. Kuo konpensuoti tuo "pravalus" energijos tiekime? Taip vadinama tradicine energetika - šiluminėmis, hidro, atominėmis. Daugiausia, žinoma, šiluminėmis. Bet jų taip greitai neužkursi ir neužgesinti. Vadinasi, jos vis tiek turės dirbti. Jei prioritetas bus teikiamas atsinaujinančiai energijai, tai pirmiausia bus superkama energija iš šių elektrinių ir tik po to iš šiluminių. Vėlgi, gaunasi, kad šiluminės dirbs dėl galios rezervo ir jų tiekiama energija net ne visada bus panaudojama. Tiesiog šildys aplinką. Galbūt dalį jų pagaminamos energijos panaudos kokiam nors vandens siurbimui hidroakumuliacinėse elektrinėse. Vėlgi, hidroakumuliacines galima būtų naudoti ir vėjo jėgainių galios "duobių" užglaistymui. Bet kiek reikės pristatyti hidroakumuliacinių, kad patenkinti taip išaugusius vėjo energetikos pajėgumus? Europoje dėl tankiai apgyvendintų teritorijų ir milžiniško poveikio aplinkai tai būtų sunkiai įmanoma.
Galų gale, Lietuvoje KHAE šiuo metu yra tik 4 generatoriai iš 8, taigi galią iš principo galima būtų padidinti 2x, o tai turint omeny galima pakankamai drąsiai teigti, jog Lietuva nesunkiai išsilaikytų vien iš vėjo jėgainių, KHAE ir retkarčiais ilgom štilių dienom pakurdama Elektrėnus. Litgrid puslapyje yra vėjo gamybos trendai, taip kad galima būtų netgi prasukti simuliaciją, kiek laiko Elektrėnai turėtų gaminti elektrą, jei vėjo instaliuota galia sakykim būtų 4000 MW (beje, konservatyviai vertinant, 2 mln. dolerių kainuoja 1 MW instaliuota galia, tad 4000 MW kainuotų 8 mlrd. dolerių, maždaug tiek, kiek Visagino atominė elektrinė).
Comment
Comment