Parašė e2ards
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė e2ards Rodyti pranešimąAtsinaujinančių energijos išteklių nepamatuotas rėmimas skurdina Lietuvos žmones, bei kenkia pramonės konkurencingumui.
Comment
-
Parašė LAZAS_ Rodyti pranešimąKaip ir buvo minėta dabartinė vėjo jėgainių gaminamos elektros energijos supirkimo kaina yra aukšta, nes taip skatinamos investicijos ir jos metų bėgyje susilygins. Atsiradę jėgainių parkai sukurs vietų jėgainių priežiūros sektoriuje ir gal net gamybos. Kadangi vėjo jėgainės yra ne vienetiniai produktai, tai jų gamyklos gali būti statomos ir Lietuvoje."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Parašė LAZAS_ Rodyti pranešimąKaip ir buvo minėta dabartinė vėjo jėgainių gaminamos elektros energijos supirkimo kaina yra aukšta, nes taip skatinamos investicijos ir jos metų bėgyje susilygins. Atsiradę jėgainių parkai sukurs vietų jėgainių priežiūros sektoriuje ir gal net gamybos. Kadangi vėjo jėgainės yra ne vienetiniai produktai, tai jų gamyklos gali būti statomos ir Lietuvoje.
Comment
-
Parašė e2ards Rodyti pranešimągerai, kiek sutiktum moketi uz energija daugiau vien todel kad ji yra atsinaujinanti, 5 ct, 50 ct, 1 Lt uz kWt ?
Comment
-
Parašė e2ards Rodyti pranešimągerai, kiek sutiktum moketi uz energija daugiau vien todel kad ji yra atsinaujinanti, 5 ct, 50 ct, 1 Lt uz kWt ?Attached Files
Comment
-
Na tai čia kilovatvalandės supirkimo kainos. O savikainos kokios?
IAE el. energijos kaina buvo - apie 7,5 ct/kWh.
hidroelektrinių aiškiai užkeltos kainos ir prie jų priplakta Kruonio HAE. Kodėl? Na, dėl Kruonio viskas aišku - naudoja brangesnę importinę naktinę energiją nei buvo IAE pagaminta. Kauno HE - kad ten ir taip viskas aišku. Įtariu, kad kainos užkeltos ir suplakta specialiai dėl mažųjų hidroelektrinių, kurių savininkai sugebėjo pasirūpinti lobizmu...
Comment
-
jei nevertint galimybes gauti ES parama tai vejo ir hidro elektriniu statyba esant dabartinems supirkimo kainoms atsiperka per 7-8 metus neskaiciuojant eksplotaciniu islaidu ir amortizacijos, o ivertinus eksploatacija atsipirkimas sieks apie 10m. Investicijos sumos dazniausiai prasideda ties 1 mln litu. Elektriniu eksploatavimo laikas apie 20 metu.
Gaunam, kad idejus 1 mln litu po 20 metu turesi 2 mln litu. Zinot i banka uz 3,5% padejus daugiau gausi be jokio galvos skausmo. Taigi sumazinus supirkimo kainas kurios dabar yra "ispustos del savininku lobizmo" is esmes atsisakytume vejo ir hidro jegainiu visai.
Aisku nieks savu pinigu 100% i sita bizni iskarto nededa - ima banko pinigus juos investuoja, 10 metu nieko neuzdirba, o veliau turi pastovias pajamas. Bet siaip ivertinus Lietuvoje galiojancia kainu nustatymo praktika kuri remiasi ne konkurencija, o sanaudu apskaiciavimu ir vartotoju vertimu jas padengti tai atsinaujinanti energetika ivertinta netgi per pigiai.
pvz. Lietuvos elektrine 2009 metu grynasis pelnas ~90 mln. lt o kapitalizacija (visu isleistu akciju rinkos kaina) - pavadinkim si rodikli investicija i elektrine nes uz tiek ja galima nusipirkti - 730 mln. lt. T.y. tokia investicija atsiperka per 8 metus. Skaiciavimai labai pavirsutiniski bet esme mazdaug aiski.Paskutinis taisė JlL; 2010.05.02, 21:27.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąNa tai čia kilovatvalandės supirkimo kainos. O savikainos kokios?
IAE el. energijos kaina buvo - apie 7,5 ct/kWh.
Beje, ar yra ir kiek tiesos, kai kilus skandalui dėl Lukašenkos skolos Lietuvai už elektrą, IAE (ar kažkokie tarpininkai) pardavinėjo elektrą už 5ct/kwh? Sunku patikėti, kad elektra buvo parduodama užsieniui žemiau savikainos, bet turint galvoje, kad IAE — valstybinė įmonė, toks įtarimas išlieka...I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
/\
su IAE buvo tokia istorija, kad firmele rusijoje uz 10 000 Lt nupirktus kelis gelezis pardave musu IAE uz keliolika mln. Pats asmeniskai kelis kart dalyvavau kai konkursus laimedavo kelis kart aukstesnes kainas pasiule tiekejai, nes pigeni buvo ismetami del menkniekiu (pvz vietoj banko garantijos pateiktas draudimo bendroves laidavimo rastas ir pan).
Bent jau pirkimu skyriuje ten toks poziuris buvo, kad reik vogt kol dar galim, itariu kad ir visuose kituose tas pats.
Comment
-
Making Oil in Minutes, Not Millennia
Petroleum was formed by the compression and heating of biomass over millennia. Chemical engineers at the University of Michigan hope to do it in minutes.
They are applying heat and pressure on microalgae, exploring a method to create affordable biofuel that could replace fossil fuels. They also hope to use the byproducts of bio-oil production as feedstock for more biofuel.
“The vision is that nothing would leave the refinery except oil. Everything would get reused,” chemical engineering professor Phillip Savage said in a statement. “That’s one of the things that makes this project novel. It’s an integrated process. We’re combining hydrothermal, catalytic and biological approaches.”
....
Such fuels are attractive because they are direct replacements for petroleum and compatible with existing infrastructure. Proponents argue such fuels are carbon neutral because the emissions created by burning them are offset by the CO2 absorbed by the algae as it grows.
Comment
-
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos balandžio mėn. šildymo kainų Lietuvoje statistiką
Paveikslėlyje pateiktos šilumos įmonių perkamo kuro kainos pagal kuro rūšis. Biokuras šiuo metu yra pigiausia kuro rūšis gaminti šilumą.
KAIP SUMAŽINTI?
Pagal pateiktą Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos balandžio mėn. šildymo kainų Lietuvoje statistiką matyti, jog gyventojai. besidžiaugiantys brangiausia šiluma šalyje, gyvena miestuose, kur centralizuotai tiekiama šiluma naudojant pagrinde dujas (Druskininkai, Pakruojis, Prienai).Paskutinis taisė zajcik; 2010.05.03, 15:07."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Atsiranda naujas "žalias taškas" žemėlapyje. Tačiau kokia kaina?
UAB „Litesko“ duomenimis, 12 MW biokuro katilas su pagalbiniais įrengimais turėtų kainuoti 16,4 mln. litų. Įmonė planavo 7,4 mln. litų gauti iš ES fondų, o likusius 9 mln. – skolintis.Kad visą Šilutės miestui reikalingą šiluminę energiją būtų galima pagaminti deginant vien biokurą, UAB Šilutės šilumos tinklams reikalingas dar vienas 10 megavatų galingumo katilas.
„Mes ten pamatėme viziją. Matėme, koks katilas būtų reikalingas Šilutėje“, – sakė iš Trelleborgo grįžęs A. Šaulys. Jis pasakojo, kad kolegos iš Švedijos pademonstravo 8 ir 10 megavatų galingumo katilus. Abu pastatyti prieš metus, aprūpinti naujausiomis technologijomis, automatizavimo priemonėmis. Skirtingai, nuo turimų Šilutėje, jie vertikalūs, todėl juos rečiau tenka valyti. Chromuotas ardynas (vieta, kur deginamas kuras), leidžia palaikyti 1000-1100 laipsnių temperatūrą, tai pagerina kuro sudegimą. Šilutiškius labiau sudomino galingesnis – 10 MW katilas.
Pasak A. Šaulio, būtų realu, jei iš ES fondų pavykti gauti 50 % reikalingos sumos. A. Šaulys dar negali pasakyti, kiek galėtų kainuoti naujas katilas. „Kainuotų iki 6 milijonų litų, tačiau tai tik labai apytikslis spėjimas“, – sakė UAB Šilutės šilumos tinklai direktorius.
FORTUM koncernas (valdo Suomijos vyriausybė) sėkmingai tvarkosi Lietuvos miestų katilinėse. Nuo 2001 metų jis turi valdymo teisę bendrovėje, kurios veikla yra šiluminės energijos ir karšto vandens gamyba, tiekimas ir pardavimas gyventojams, įmonėms ir įstaigoms Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės miestuose.
Švenčionėliuose ir Švenčionyse "prastūmė" suomiškus katilus 4 ir 4,5 MW (valstybinės įmonės juk turi padėti šalies verslui), taip pereinant nuo mazuto prie biokuro.
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pateikia naujausius duomenis, pagal kuriuos matyti, jog šiose gyvenvietėse šilumos kaina yra viena mažiausių šalyje.
P.S.
e2ards, ir vėl Gazprom dujos gauna į kaulus nuo vietinių lentpjuvių, miškininkų ir ūkininkų.
Seniau vietinės lentpjuvės neturėjo kur dėti pjuvenų, o dabar tai tapo neblogu papildomu pajamų šaltiniu."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Nėra paslaptis, kad taip pat pigiausia šiluma besidžiaugiantys varėniškiai ir zarasų gyventojai šildosi AXIS Technologies Lietuvoje pagamintais biokuro katilais, į kuriuos taip pat kraunama Lietuviškos kilmės žaliava, o ne Rusijos milijardieriams priklausančių kompanijų produkcija."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Parašė zajcik Rodyti pranešimąNėra paslaptis, kad taip pat pigiausia šiluma besidžiaugiantys varėniškiai ir zarasų gyventojai šildosi AXIS Technologies Lietuvoje pagamintais biokuro katilais, į kuriuos taip pat kraunama Lietuviškos kilmės žaliava, o ne Rusijos milijardieriams priklausančių kompanijų produkcija.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Apačioje nuotraukoje asmenys, kam mes už tai turime būti "dėkingi". Beja, siūlau atkreipti dėmesį į projekto kainas ir pajėgumus, bei palyginti su dabartiniu Šiaulių energijos projektu.
UAB Vilniaus energija 2004 – 2006 m. įgyvendino reikšmingą energetikos sektoriui projektą - Vilniaus elektrinėje Nr. 2 esamo 60 MW šiluminės galios garo katilo BKZ-75/39FB rekonstrukcija pritaikant biomasės ir durpių deginimui įkaitinto smėlio sluoksnyje.
Minėtas garo katilas buvo pradėtas eksploatuoti beveik prieš 50 metų – 1957 m. Katilas buvo suprojektuotas rudosiomis anglimis ir durpėmis kūrenti, vėliau, 1961 m. – mazutu. Rekonstravus garo katilą, bei įrengus biokuro priėmimo, paruošimo ir sandėliavimo ūkį, sumontavus šiuolaikiškų dūmų valymo įrangą, elektrinėje per metus bus pagaminama apie 76 GWh žalios´ elektros energijos ir 327 GWh žalios´ šiluminės energijos (tai sudarys apie 9% metinės UAB Vilniaus energija´ šilumos energijos gamybos Vilniaus miesto šilumos vartotojams). Šio projekto įgyvendinimui įmonė skyrė 40 mln. litų.Parašė Wycka Rodyti pranešimąViskas čia su biokuru yra gražu, bet... Kokia galimybė teisiškai ir praktiškai biokuru šildyti didesnius miestus (nes iki šiol pavyzdžiai buvo imami iš miestų, turinčių iki 10.000 gyventojų), pvz Ukmergė, Utena, Druskininkai ar dar didesnius, pvz Alytus, Panevėžys, Šiauliai?Paskutinis taisė zajcik; 2010.05.04, 23:41."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
Comment