Parašė kutas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Jeigu atliekos bus apmokestintos tik pagal svorį, tada bus pagunda toliau mėtyti šiukšles į kaimyno konteinerį kaip dabar tas egzistuoja.
Bet pirmiausia ką šiukšlių kiekio stebėjimas duos - tai optimalų jų išvežimo intervalą.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Jeigu atliekos bus apmokestintos tik pagal svorį, tada bus pagunda toliau mėtyti šiukšles į kaimyno konteinerį kaip dabar tas egzistuoja.
Nors idealiam pasaulyje kur viskas perdirbama uz atliekas turetu primoket
- 1 patinka
Comment
-
Tai ir parduotuvėje pagunda yra prekę į kišenę įsidėt ir nemokėt, bet tai juk susimokat? Manau tvarkas reikia kurti sąžiningiems žmonėms, preziumuojant, kad dauguma vartotojų laikysis nustatytos tvarkos.
Kas dėl kitų naujos tvarkos niuansų - aš asmeniškai nesuvokiu, kodėl mokėsiu vienodai su kaimynu, nors mūsų konteinerių tūris skiriasi dvigubai (o šiukšlių dar ir trigubai, nes aš savojo neužpildai, o pas ji dangtis neužsidaro). Ir dar tokią tvarką savivaldybė vadina "pagerinimu"
Beje, gal kas nors žinot koks bus atliekų išvežimo dažnumas nuosavų namų kvartaluose? Kaina mažėja dvigubai, bijau, kad ir šiuškliavežę matysim dvigubai rečiau.
- 1 patinka
Comment
-
O kodėl nepadarius sistemos kurią naudoja kai kurios šalys? Apmokestinami yra šiukšlių maišai, specialūs, markiruoti. Perki maišą ir tuo pačiu sumoki už jų išvežimą. Kitokiuose mesti šiukšles griežtai draudžiama, gresia didžiulės baudos. Tai liečia buitines šiukšles. Kitos šiukšlės rūšiuojamos ir išvežamos nemokamai.
Comment
-
Radau kaip pati savivaldybė aiškina svėrimo poreikį:
32. Kodėl konteineriai yra (bus) sveriami?
Nuo 2018 m. gegužės 1 d., įsigaliojus naujai rinkliavai, bus fiksuojamas paženklinto konteinerio su atliekomis svoris, konteinerių pakėlimo skaičius, tam tikslui yra ženklinami konteineriai. Dvinarės rinkliavos įvedimas skatins rūšiavimą mišrių komunalinių atliekų (toliau MKA) susikaupimo vietose ir gali daryti įtaką kitiems metams, nes Kintamoji rinkliavos dalis priklauso nuo MKA susikaupimo normos.
MKA susikaupimo norma - vidutinis mišrių komunalinių atliekų kiekis (kilogramais), surenkamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, tenkantis kiekvienos nekilnojamo turto objektų kategorijos vienam kvadratiniam metrui per metus.
Comment
-
Parašė Nitro Rodyti pranešimąTai ir parduotuvėje pagunda yra prekę į kišenę įsidėt ir nemokėt, bet tai juk susimokat? Manau tvarkas reikia kurti sąžiningiems žmonėms, preziumuojant, kad dauguma vartotojų laikysis nustatytos tvarkos.
Kas dėl kitų naujos tvarkos niuansų - aš asmeniškai nesuvokiu, kodėl mokėsiu vienodai su kaimynu, nors mūsų konteinerių tūris skiriasi dvigubai (o šiukšlių dar ir trigubai, nes aš savojo neužpildai, o pas ji dangtis neužsidaro). Ir dar tokią tvarką savivaldybė vadina "pagerinimu"Paskutinis taisė Lettered; 2018.04.04, 15:18.
Comment
-
Parašė Nitro Rodyti pranešimąTurbūt dėl tos pačios priežasties, dėl kurios tokia sistema naudojama tik KAI KURIOSE šalyse
Sekmės tiriant, kokie maišai guli konteineryje prie daugiabučio.
Comment
-
Prie ko čia dabar važinėjimas pagal užsakymą? Kuriant naują sistemą buvo akcentuojama dvinario mokesčio privalumai - viena dalis mokesčio - abonementas, antra dalis - mokestis už realų sukauptą atliekų kiekį.
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Šiukšliavežė nevažinės prie kiekvieno namo pagal pageidavimą kaip taxi, dabar yra taip, kad sudėliotas grafikas ir apvažiuoja pvz. tam tikroje gatvėje visus iš eilės namus konkrečią savaitę ir dieną, pora savaičių šiukšlių pas tave nebuvo, o kitas dvi gal bus daugiau nei pas tą kaimyną? O kur dar laiko, technologinės, apskaitos sąnaudos to svėrimo? Spėju gautųsi dar brangiau taip kievienam svert ir pagal kiekvieno pageidavimo dažnumą išvežinėti. Pvz. kai kuriose šalyse net nėra elektros apskaitos buitiniams vartotojams, visi moka tik už įvadinę galią abonentinį mokestį, bet pas mus visi individualistai ir nori, kad jiems būtų asmeniniai skaitikliai, kurie kainuoja daugiau nei pati elektra sunaudojama per n metų. Tas pats būtų ir su sveriamom šiukšlėm.
Comment
-
Turbūt tinka čia? Jau gegužę turėtų prasidėti požeminių konteinerių įrengimas visame mieste. Centrinėje dalyje bus įrengiami pilnai požeminiai (turbūt kažkas panašaus kaip prie savivaldybės), rajonuose - pusiau požeminiai. Aikštelių dydžiai: didelė arba labai didelė (neteko užmatyt mažesnių). Visi konteineriai turės užpildymo daviklius, o duomenys bus matomi maps.vilnius.lt žemėlapiuose. Taip pat visi konteineriai bus sveriami išvežimo metu (čia susiję su nauja mokesčio skaičiavimo tvarka).
Čia galima pamatyti kur ir kokie konteineriai atsiras: https://maps.vilnius.lt/miesto-tvark...dark&identify=
- 1 patinka
Comment
-
Man įdomi jų įrengimų vietų logika. Ar ten, kur tiesiog nebuvo požeminių komunikacijų ar šiaip kliūčių, ar tiesiog pagal kažkokią logiką įrengta. Mūsų kvartale įrengia ne ten, kur dabar didžiausia konteinerių eilė (ir šiaip taitikrai patogi vieta daugeliui), o pačioje nepatogiausioje vietoje ne tik šiukšlių išvežimui (bus įdomu žiūrėti, kaip pravažiuos surinkėjai...), bet ir gyventojams. Tikiuosi ateityje įrengs bent dar vieną, protingesnėje vietoje. Ir dar įdomu, ar tie konteineriai bus rūšiavimo. Nes pas mus opi problema. Vilnaus centras, o rūšiavimo konteinerius kažkodėl prieš porą metų pašalino.
Comment
-
Jo, konteineriai bus ir rūšiavimo. Viso 4 tipo: buitinės (maisto), plastikai, popieriai ir stiklas. Na, kaip dabar daug kur yra.
O dėl vietos jau negaliu komentuot. Dalinai imta ten, kur jau dabar yra, jeigu gyventojai nėra išreiškę kažkokių prašymų. Mūsų kvartale išvis dings viena konteinerių vieta (nebent ten paliks senus), bet ji ir taip buvo iš principo perteklinė (vertinant kokį kiekį butų aptarnavo).
Comment
-
Labai gerai kad keicia konteinerius ir tuo pat metu labai blogai kad palieka siuksliu vamzdzius > 5 aukstu sovietiniuose daugiabuciuose. Kodel penkiaauksciu gyventojai turi rusiuoti atliekas ir nest iki konteineriu o devynaukscio neturi nieko rusiuoti ir meta i vamzdi nuo kurio smirda visa laiptine man nesuprantama. Kazkada kreipiausi i Busta, kazka ten pradejo kabint ant ausu kad negalima tiesiog uzvirint, nes apskaiciuoti konteineriu dydziai, prie gatves reikes nauju konteineriu, savivaldybe neleis, kazkas dar.. Dabar projektuojant naujas aiksteles butu puiki proga atsisakyti sitos antisanitarines nesamones.
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąLabai gerai kad keicia konteinerius ir tuo pat metu labai blogai kad palieka siuksliu vamzdzius > 5 aukstu sovietiniuose daugiabuciuose. Kodel penkiaauksciu gyventojai turi rusiuoti atliekas ir nest iki konteineriu o devynaukscio neturi nieko rusiuoti ir meta i vamzdi nuo kurio smirda visa laiptine man nesuprantama. Kazkada kreipiausi i Busta, kazka ten pradejo kabint ant ausu kad negalima tiesiog uzvirint, nes apskaiciuoti konteineriu dydziai, prie gatves reikes nauju konteineriu, savivaldybe neleis, kazkas dar.. Dabar projektuojant naujas aiksteles butu puiki proga atsisakyti sitos antisanitarines nesamones.Paskutinis taisė googleLT; 2018.04.25, 00:53.
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąLabai gerai kad keicia konteinerius ir tuo pat metu labai blogai kad palieka siuksliu vamzdzius > 5 aukstu sovietiniuose daugiabuciuose.
Comment
-
Parašė googleLT Rodyti pranešimą
Labai patogu tos skylės , aišku kol neužsikiša. Jei žmogus nori rušiuoti, be problemų išeidamas pakeliui išmes į tam tikrų medžiagų konteinerį, o jei tingi tai taip ar anaip jau namuose viskas viename maiše atsiduria.
Parašė Creatium Rodyti pranešimąJo, konteineriai bus ir rūšiavimo. Viso 4 tipo: buitinės (maisto), plastikai, popieriai ir stiklas. Na, kaip dabar daug kur yra.
O dėl vietos jau negaliu komentuot. Dalinai imta ten, kur jau dabar yra, jeigu gyventojai nėra išreiškę kažkokių prašymų. Mūsų kvartale išvis dings viena konteinerių vieta (nebent ten paliks senus), bet ji ir taip buvo iš principo perteklinė (vertinant kokį kiekį butų aptarnavo).Paskutinis taisė Ginthus; 2018.04.25, 11:53.
Comment
-
Parašė Ginthus Rodyti pranešimąLabai įdomu ar bus kažkaip apšviečiama visuomenė apie tai, kas mestina į konkrečius konteinerius? Plastikas kaip ir nebe itin aktualus, viskas sukeliauja į taromatus. O štai pvz. metalas, elektrotechnikos prietaisai, tekstilė...? Pasaulis jau kaip ir nužengė į 21 amžių...
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
Į plastiko konteinerį turi keliaut tetrapakai. Įdomu, kiek žmonių tą žino? Kiek matau, dauguma tetrapakus meta į popierių.
- 3 patinka
Comment
Comment