/\ Man rodos čia kažkoks užsakytas straipsnis, nes vėl ne prie ko kišamas SGD. Esmė, kad jau seniai jis pastatytas ir verkti nebėra prasmės.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Elektros energetikos sistemos integracija į Europos elektros energetikos sistemas
Collapse
X
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąO energetikos vadovai kol kas verslo strategijų, ką dabar su tom jungtis daryti kol kas neturi, ir maždaug "žiūrėsim kas gausis laikui bėgant". Geras "profesionalus" požiūris..
IMHO sunku nuspėti, kaip susiklostys situacija elektros rinkose, vien pvz: dėl galimo kritulių lygio, kai šiais metais Lenkijoje kaip ir pas mus buvo nusekusios upės ir stovėjo hidroelektrinės. Ir t.t.
Dalius Misiūnas: kitų metų viduryje elektros kaina gali būti mažinama
„Lietuvos energijos“ vadovo prognozėmis, dėl elektros jungčių su Švedija „NordBalt“ bei Lenkija „LitPol Link“ didmeninė elektros kaina 2016 metais, palyginti su šiais metais, gali būti apie 20 proc. mažesnė. „Daug kas priklausys nuo techninių dalykų - ar jungtys veiks stabiliai, kaip Lenkija elgsis su savo pralaidumų paskirstymais, nes jie irgi turi tam tikras strategijas, kurias galima įžvelgti, ir aišku „NordBalt“ techninis patikimumas“, - kalbėjo D.Misiūnas.
Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/856436/da...-buti-mazinamaNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąNes Švedijoj buvo gaisras.
Comment
-
Parašė neamos Rodyti pranešimąRadau daugiausiai eilutę Bloombergo straipsnyje. Keista, kad taiso jau 3 savaites ir jokių žinių, gal ten pusė miestelio sudegė ir viską keisti reikia?
Comment
-
Parašė AnD Rodyti pranešimąBandymų metų švedai perlenkė su srove. Sudegė transformatorius ar pan.AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Parašė booraz Rodyti pranešimąIš kolegų kolegų girdėjau, kad du transformatoriai sudegė.
Per silpni transformatoriai (t.y. projektuotojų klaida)?
Netinkamai sudaryta bandymų programa?
Personalo klaida?
Comment
-
Vis artėja grėsmė Karaliaučiui tapti energetine sala, ko Rusija labiausiai nepageidauja.
Lietuva, Latvija ir Estija vienbalsiai sutaria, kad elektros sistemų sinchronizacija su žemynine Europa yra strateginis prioritetas. Trijų Baltijos šalių siekį remia ir Europos Sąjunga (ES), suprantanti būtinybę didinti ES narių sistemų patikimumą ir turėti vienodas, skaidrias ir aiškias taisykles. Šiam kompleksiniam projektui ypač reikalinga artimiausių kaimynių – Lenkijos ir Vokietijos – parama. Būtina suvokti, kad trijų ES narių elektros sistemų darbas toje pačioje sinchroninėje zonoje su trečiosiomis šalimis yra grėsmė ne tik jų, bet ir viso regiono elektros tiekimo saugumui“
Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/...akarais/215949
© Lietuvos žinios
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąKaliningradas tures islikti sinchroniskas su Rusija. ES tures tai finansuoti.
2.Lietuva (kol kas) nesinchronizuojasi su likusia Europa - keitikliai stovi ne prie rytinių sienų, bet vakaruose, tai, skaityk, Rusijos reikalavimas įvykdytas.
3.Kiek žinau rusai patys nerodo jokių iniciatyvų, atvirkščiai, stabdo santykius tinklų koordinavimo srityje.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąKaliningradas tures islikti sinchroniskas su Rusija.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąYra tokia tarptautine energetikos chartija. Ten sakoma, kad savo veiksmais negali pablogint integruotu energetiniu sistemu darbo, o jei blogini, tai savo lesomis turi atstatyti tai, ka sugadinai..
Comment
-
Marošas Šefčovičius: atsakymų dėl Baltijos šalių sinchronizavimo laukiama vasarą
Europos Sąjungos (ES) tyrėjai iki šių metų vasaros ketina parengti pasiūlymus, kaip geriausiai sinchronizuoti Baltijos šalių ir Vakarų Europos elektros tinklus, sako Lietuvoje viešintis Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, atsakingas už energetikos sąjungą.
„Sinchronizavimas yra svarbus klausimas ir mes sutarėme, kad dėsime visas pastangas, kad Europos Sąjungos jungtinis tyrimų centras šiais metais pateiktų savo rezultatus ir siūlymus, kuris sinchronizavimo proceso kelias būtų ekonomiškai naudingiausias ir priimtiniausias. (...) Ekspertai atliks savo skaičiavimus ir savo pasiūlymus turėtų pateikti šių metų vasarą“, - pirmadienį po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi Vilniuje teigė M.Šefčovičius.
Pasak jo, ekspertų pasiūlytas sichnronizavimo sprendimas padės toliau vystyti šį Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei svarbų projektą.
„Tuomet reikės politinių Baltijos šalių sprendimų, jog jos sutinka sinchronizuotis pasiūlytu būdu. Tuomet reikės išspręsti techninius ir finansinius projekto aspektus ir kartu bendradarbiauti su kaimynėmis, kurias šis projektas taip pat palies. Mūsų visų interesas yra, kad ši sudėtinga užduotis būtų atlikta iki 2025 metų“, - kalbėjo EK pirmininko pavaduotojas.
Šiuo metu Baltijos valstybės veikia vadinamajame BRELL žiede, kuris sujungia tris Baltijos šalis, Baltarusiją ir Rusiją. Nutiesus ir pradedant veikti naujoms linijoms iš Lietuvos į Lenkiją ir Švediją, kur yra didesnė - 400 kilovoltų įtampa, jau pastatyti srovės keitikliai. Baltijos šalių elektros sistemai su 330 kilovoltų įtampa norint veikti vieningai su Europa, reikėtų didesnės įtampos jų vidaus tinkluose.
Tačiau sinchronizavimo siekiama ne tik dėl technologinių priežasčių. Energetikai ne kartą yra pareiškę, kad dirbant BRELL žiede, Maskvos dispečerinė valdo ir koordinuoja visą darbą, tačiau neteikia informacijos apie savo planus. Prisijungus prie kontinentinės Europos, valdymas būtų labiau decentralizuotas, todėl elektros perdavimo bendrovė „Litgrid“ perimtų daugumą tinklo valdymo funkcijų. Be to, Europos šalys yra labiau linkusios koordinuoti savo veiksmus.
http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/mar...ara-56074.htmlNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
„Litgrid“ renčia paruošiamuosius darbus sinchronizacijai
Lietuvos elektros tinklo operatorius AB „Litgrid“ dėlioja sinchronizacijai su Vakarų Europa reikalingų darbų planus. Bendrovė planuja iki 2020 m. rekonstruoti Ignalinos, o iki 2024 – ir Vilniaus elektros pastotes.
Investicijų sumos dar neskelbiamos – viešųjų pirkimų konkursai turėtų būti paskelbti šiais metais. Preliminariai pirkimus Ignalinos AE pastotės darbams planuojama vykdyti nuo šių metų kovo iki spalio pabaigos, o statybos darbų pradžia numatyta 2017-ųjų gruodį.
„Sinchronizacija su Vakarų Europos tinklais yra sudėtingas kompleksinis projektas, apimantis daugybę techninių, inžinerinių ir informacinių technologijų sprendimų, o atskiri darbai turi būti suplanuoti ir netrukus pradėti vykdyti atsižvelgiant į jų trukmę, apimtis ir investicijas. Sinchronizacijai reikalingi ir tarptautiniai susitarimai, ir vidiniai tinklo plėtros projektai, o kai kuriuos įgyvendinti pradėsime jau šiemet“, – išplatintame pranešime spaudai cituojamas Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
Atsižvelgiant į atliktas studijas (jų yra 6, atliekama 7-oji), planuojama rekonstruoti dvi pastotes, kurios laikomos pasienio pastotėmis – Ignalinoje ir Vilniuje.
Rekonstruojant elektros pastotę ties Baltarusijos siena, Ignalinoje, siekiama aiškiai atskirti Lietuvos elektros sistemą nuo Baltarusijos ir taip pasirengti Lietuvos elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarų Europa. Taip pat – mažinti pastotės išlaikymo kaštus (3–4 kartus), keturis kartus sumažinti techninių gedimų skaičių.
Ši pastotė pradėta eksploatuoti 1981 m. ir daugumos įrenginių būklė – kritinė. Be to, pastotės funkcionalumui užtikrinti reikalingas suspaustas oras tiekiamas iš Ignalinos AE priklausančių kompresorių, o tai tinklo operatoriui kelia abejonių dėl šios paslaugos tiekimo galimybės ateityje. Esama sistema yra stipriai integruota su Baltarusijos elektros sistema, mazgo patikimumas stipriai priklauso nuo 330 kV linijos į Baltarusiją darbo režimo.
Vilniaus pastotės rekonstrukcija, savo ruožtu, numatyta siekiant dorotis su didėjančiu Vilniaus elektros poreikiu ir mažėjančia gamyba pačiame Vilniaus mieste. 2014 m. atskirų 110 kV Vilniaus regiono tinklo pastotės gaios poreikis siekė 550 MW, 2025 m., prognozuojama, jis višys 700 MW. Dalis projekto elementų – pavyzdžiui, naujos 330 kV elektros linijos Vilnius-Vilnia-Neris statyba ir Vilnios 330 kV skirstykla – taip pat padės Lietuvai pasiruošti elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarų Europa.
Be šios elektros linijos, planuojama statyti elektros liniją tarp Viniaus ir Lietuvos elektrinės Elektrėnuose, stiprinti Viniaus transformatorių pastotę, statyti 110 kV liniją Neris-Baltupis ir rekonstruoti 110/10 kV Baltupio transformatorių pastotę, bei rekonstruoti Neries pastotę.
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...nchronizacijaiNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Estai vis dar laukia studijos dėl sinchronizacijos
Baltijos šalys „vis dar diskutuoja, ar sinchronizuoti elektros tinklus su Vidurio Europos ar Skandinavijos tinklais“, – teigia Kristenas Michalas, Estijos ekonomikos ministras.
Jo teigimu, šiuo metu atliekamos studijos rezultatai parodys, kuris iš dviejų galimų variantų yra parankesnis. Studiją dėl elektros tinklų sinchronizacijos su Skandinavija planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.
Baltijos šalys sutinka dėl to, kad šalių elektros tinklus reikėtų atskirti nuo BRELL žiedo, tačiau Estijos ir Lietuvos pozicijos vis dar skiriasi. Estai svarsto, ar nevertėtų jų elektros tinklo jungti prie Skandinavijos tiesiant naują jūrinę elektros jungtį su Suomija. Lietuva yra jau nutiesusi 500 MW žemyninę jungtį su Lenkija „LitPol Link“, tačiau sinchronizacijai prireiktų dar vienos.
Drauge su Baltarusija ir Rusija vienoje elektros tinklų sistemoje esančios Baltijos šalys siekia atsijungti nuo centralizuotai iš Maskvos valdomos sistemos ir taip padidinti šalies energetikos sistemos saugumą. Be to Lietuva, atsijungusi nuo BRELL žiedo, turėtų galimybę efektyviau atsiriboti nuo pasienyje su Baltarusija statomoje Astravo atominėje jėgainėje pagaminamos elektros energijos.
Sinchronizacija per Lenkiją, švedų „Gothia Power“ 2013 m. rudenį atliktos studijos duomenimis, galėtų įvykti 2025 m. realistiniu scenarijumi. Tiesa, toks švedų nupieštas scenarijus atrodo esąs perdėm optimistinis.
„Tokie projektai užtrunka. Jei ir pavadino realistiniu, tačiau jis turi ir optimistinį prieskonį“, – VŽ yra sakęs Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas.
Comment
-
Virbickas: sinchronizacijai reikia stiprios lenkų paramos
Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas elektros jungčių srityje „juda tinkama linkme, bet užima laiko“, sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ vadovas.
Lietuvos siekis atsijungti nuo iš Maskvos valdomos BRELL elektros sistemos ir sinchronizuoti savo elektros tinklų darbą su kontinentinės Europos tinklais negali judėti į priekį be Lenkijos pagalbos – per šią šalį dviem jungtimis (kurių viena, „LitPol Link“ jau veikia) Lietuva ir likusios Baltijos šalys turėtų prisijungti prie Vakarų.
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...-lenku-paramosNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Užbaigus jungtis – nauji strateginiai klausimai
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...niai-klausimai
Šių metų pradžioje dvi elektros jungtis užbaigęs Lietuvos elektros perdavimo tinklo operatorius „Litgrid“ pradeda kitą didįjį projektą – pasiruošimą sinchronizacijai su Vakarų šalimis.
Apie tai pristatydamas bendrovės veiklos rezultatus visuomenei trečiadienį pasakojo Daivis Virbickas, generalinis „Litgrid“ direktorius.
Pirmasis 2016 m. startuojantis elektros tinklo projektas – Vilniaus elektros mazgo stiprinimas. Šio elektros mazgo stiprinimas reikalingas ne tik tam, kad geriau būtų pasiruošta darbui atsijungus nuo BRELL žiedo. Tokį poreikį lemia augantis elektros vartojimas ir mažėjanti elektros gamyba Vilniaus mieste.
Antrasis projektas, skirtas pasiruošimui sinchronizacijai su Vakarų Europa – Ignalinos AE transformatorių pastotės rekonstrukcija. Ją rekonstruojant bus siekiama atskirti persipynusias Baltarusijos ir Lietuvos sistemas, kad prireikus sinchronizacijos projektą būtų galima įgyvendinti sparčiau. Taip pat, pažymi p. Virbickas, čia reikės prie elektros tinklo prijungti Ignalinos AE branduolinių atliekų saugyklą.
Šiais metais taip pat pradedamas pasiruošimas izoliuoto Baltijos šalių elektros sistemų darbo bandymui. Bandymas, ar Baltijos šalys gali veikti atskirtos nuo aplinkinių šalių, taip pat reikalingas elektros tinklų patikimumui patikrinti. Paskutinį kartą toks bandymas atliktas 2002 m., šiais metais pradedami parengiamieji darbai ir analizė. 2017 m. II ketvirtyje planuojama nustatyti datą, kada šie bandymai bus vykdomi. Tikimasi juos atlikti iki 2018 m.
Comment
Comment