Man įdomu, ar be elektromechaninio būdo sinchronizuotis nėra elektroninės sinchronizavimo technologijos ? Įtariu, kad turi būti (tai turbūt ir veikia įrengtuose akumuliatoriniuose kaupikliuose). Ypač, jei generuojamos vienoje vietoje kintamos srovės galios ne kosminės (kaip būtų pvz. su veikiančiais IAE generatoriais)
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Elektros energetikos sistemos integracija į Europos elektros energetikos sistemas
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąMan įdomu, ar be elektromechaninio būdo sinchronizuotis nėra elektroninės sinchronizavimo technologijos ?
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
Tai visi keitikliai tiesiog generuoja prisitaikę prie esamos tinklo sinusoidės, ten gi niekas nesisuka.
O fazės "plaukia" ir sinchronizuoto tinklo viduje.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąTuriu omenyje, kad "besisukančius" generatorius yra kažkokia technologija sinchronizuoti net jei jie nepajungti prie bendro tinklo?
Parašė Sula Rodyti pranešimąO fazės "plaukia" ir sinchronizuoto tinklo viduje.
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
Jos nesutampa, o kadangi dažniai abejose kinta per kablelio dalį, tos fazės dreifuoja.
Tam kad keisti sistemą, su kuria sinchronizuojamės, turime a) atsijungti nuo pirmos sistemos ir b) slinkti savo sinusoidę tol, kol ji sutampa su su antra sistema. Svarbu kad jungimo metu fazės sutaptų konkrečiai tame laiko momente, pats dažnis gali skirtis per kablelio dalis. Dažnį galime reguliuoti didinant ir mažinant generaciją, kad elektros sistemoje kiltų perteklius arba deficitas.
Rusiškos sistemos dažnį valdė Maskva su keliomis elektrinėmis. Europinėje sistemoje visos elektrinės prisideda prie dažnio valdymo.
.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
Dažnis ir kampas vienodas visoje sinchronizuotoje sistemoje.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Idealioje taip. Bet, kiek žinau, bent post-sovietinėje energetinėje sistemoje buvo problemų su tuo. Ir pvz. kokia Leningrado AE išduoda 49,99998 Hz dėl didelių apkrovų (o Volgos kaskadas tuo tarpu kaip pvz. generuoja 50,00001 Hz), ir tai lemia desinchronizaciją tame regione, nes tai kertinis gamintojas ten. Savaime elektromechaniniu būdu paprastai ji nesusiderina. Kaip tai sprendžiama?
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimąDažnis ir kampas vienodas visoje sinchronizuotoje sistemoje.
Šviesos greitis vis dėl to egzistuoja. 50Hz bangos ilgis apie ~6000km. Didelis, bet elektros perdavimo sistemos irgi didelės, ir tam tikrais aspektais reikia pradėti laikyti tarsi tai būtų aukšto dažnio signalas mažesnėje sistemoje.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimąDažnis ir kampas vienodas visoje sinchronizuotoje sistemoje.
Comment
-
Parašė ejs-ejs Rodyti pranešimą
Pataisykit mane, bet būtent nedidelis kampo skirtumas ir lemia ar elektros mašina bus generatorius, ar variklis.
- 1 patinka
Comment
Comment