Jūs manot, kad vartotojai nuo to laimės? Nei velnio. Tiesiog įvyks lėšų persiskirstymas tarp gamintojų ir šilumos tinklų. Kadangi šilumos tinklai yra dabar ir gamintojai, tai jie savo pelno praradimą dėl nenaudojamė savų generavimo pajėgumų kompensuos pakeldami kainas. Todėl vienintelė geriausia išeitis yra tik valstybinis šilumos ūkis, pats gaminantis, pats parduodantis su griežta kontrole iš viršaus. Stebuklų nebūna. Šilumos ūkyje gali puikiai veikti masto ekonomija. Dabartiniu metu instaliuota galia yra didesnė nei reikalinga. Tai palikimas iš sovietmečio. Tuomet energijos poreikis buvo didesnis, centralizuotą šilumą pirkdavo ir pramonė. O po nepriklausomybės pramonė nunyko, ta, kuri liko, gamina šilumą pati. T.y. pabėgo iš centralizuotos sistemos. Dabar gi siūloma dar didint instaliuotąją galią... Tai apie kokį kainos mažėjimą gali būti kalba, jei pagrindinę kainos dalį sudaro kuro kaina 1 kW energijos pagaminti? Kuri beveik vienoda įvairiam kurui.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Biokuro bei atliekų deginimo kogeneracinės elektrinės
Collapse
X
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimąPrezidentė "pagooglino" ir padarė situacijos analizę
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDabar gi siūloma dar didint instaliuotąją galią... Tai apie kokį kainos mažėjimą gali būti kalba, jei pagrindinę kainos dalį sudaro kuro kaina 1 kW energijos pagaminti? Kuri beveik vienoda įvairiam kurui.
2.Net dabartinis šilumos ūkis gali pilnai aprūpinti šiluma (bent Vilnių) ir dar pagaminti elektros. Kai galingumai išaugs dvigubai, kas juos pirks??
3.Kol kas teigiama, kad biokuras beveik dvigubai pigesnis už dujas. Nežinau kiek jis kainuos kai paklausa išaugs dešimteriopai.
4.Kur dės dujas naujasis LNG terminalas?? Viryklėms? Ypač po Visagino AE paleidimo.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPrezidentė iš viso neturi "googlinti". Visą patikmiausią ir patikrintą informaciją jai turi pateikti patarėjai ir ataskaitingos tarnybos.
Tad nematau priežasčių, kodėl "Fortum" norėtų dirbtinai didinti katilo įrengimo kainą.Paskutinis taisė Perfect; 2012.03.07, 16:38.
Comment
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimąSuprantu, kad Dalkijos atveju būtų motyvas dirbtinai didinti naujo katilo įrengimo kainą, į kurią vėliau Valstybinė kainų ir energetikos komisija būtu priversta atsižvelgti, tvirtindama energetinės kilovatvalandės kainą vartotojams. Bet jeigu katilinę statytų kitas energijos gamintojas, tai esant konkurencinėms sąlygoms tokia logika nebegaliotų. Nes vartotojas galėtų pasirinkti pigesnį tiekėją, o pigiau parduoti galėtų tik tas, kuris dirbtų efektyviau.
Tad nematau priežasčių, kodėl "Fortum" norėtų dirbtinai didinti katilo įrengimo kainą.
Jeigu aš pvz. pasirenku vieną šilumos tiekėją, tai ką tada kitas veiks, bankruotos? o tada vėl atsiras monopolija. Žodžiu, vis tiek reiks energetikos kainų komisijai dirbti. Beto, ji gali ir dabar tą daro monopolininkui Vilniaus energijai reguliuodami kainą, teisiškai tai beveik valstybinė įmonė.
Comment
-
Visa esmė (jeigu neklįstu) yra ta, kad Rubikonas (na, arba Dalkia) yra išsinuomavęs Vilniaus šilumos ūkį (Vilniaus energiją). Jų numatomos investicijos yra ne į naują termofikacinę elektrinę, o į esamos elektrinės modernizavimą. Dėl to, yra natūralu, kad jeigu mes norime pratęsti nuomos sutartį ir savo turtą (pvz. Vilniaus elektrinę) atiduoti valdyti kažkokiai privačiai įmonei - turi būti skelbiamas konkursas. Čia slypi ir projekto kaina, kurios negalima lyginti su naujos termofikacinės elektrinės statybų kaina. Jeigu Dalkia nori statyti savo elektrinę - prašom, tam jokių konkursų nereikia, tačiau jeigu jinai nori valdyti žmonių turtą - tam jau reikia skelbti konkursą.
Ir aš nesu nei už Dalkia, nei už Fortum - aš esu už abu ir jeigu bus trečias, būsiu už visus tris, nes tik konkurencija gali numušti kainas. Tą reikėtų visiems suprasti, nes pavyzdžių, kaip veikia įmonės turėdamos monopolius, tikrai netrūksta. Tačiau kitas klausimas yra dėl "Vilniaus energijos" - turi būti skelbiamas konkursas dėl elektrinių nuomos ir jame, žinoma, gali dalyvauti ir Dalkia su savo pasiūlymu. Jeigu nebus daugiau norinčių išsiuomoti šilumos ūkį, arba jų pasiūlymas bus geriausias - visada prašom nuomotis, tačiau sprendimas kam išnuomotį šilumos ūkį turi būti priimtas konkurso būdų, nes jeigu juos savo nuožiūra priiminės politikai - tai tokius sprendimus visuomet lydės korupciniai interesai. O Fortnum ir "Vilniaus energijos" elektrinė netrukdo viena kitai. Nereikia manyti, kad gali būti tik viena ar dvi kogeneracinės elektrinės - kuo jų daugiau, tuo visiems nuo to geriau. Vien Kaune jau yra dvejos planuojamos, tai Vilniuje joms tikrai vietos užteks, o jeigu jų galia yra per didelė esamai rinkai - tai reikia mažinti tų elektrinių galę, o ne jų skaičių, kad vėlgi nesusikurti monopolio, nesvarbu ar tai būtų Dalkia ar Fortum ar dar kažkas kitas.Paskutinis taisė Eidvis; 2012.03.07, 17:20.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąFortum apsimoka statyti kuo bragesnį katilą, nes gauna brangų užsakymą ir daugiau uždirba. Kitu atveju sunku paaiškinti tokį prastą galios/kainos santykį. Įdomu, kiek iš viso buvo paraiškų konkurse?
Jeigu aš pvz. pasirenku vieną šilumos tiekėją, tai ką tada kitas veiks, bankruotos? o tada vėl atsiras monopolija. Žodžiu, vis tiek reiks energetikos kainų komisijai dirbti. Beto, ji gali ir dabar tą daro monopolininkui Vilniaus energijai reguliuodami kainą, teisiškai tai beveik valstybinė įmonė.
Vienas katilas nėra pajėgus aprūpinti viso Vilniaus reikiama energija. Todėl kitas tiekėjas tikrai nebankrutuos.
Kainų komisija energetinės kilovatvalandės kainos nustatymo procese privalo atsižvelgti į energijos gamintojo sąnaudas. Šioje vietoje ir yra didžiausias pažeidžiamumas, nes gamintojas gali manipuliuoti sąnaudom įvairiais metodais, kurių komisija tikrai visų nesuseka. Vienintelė išeitis išvengti prielaidų tokioms manipuliacijoms yra konkurencija.
p.s. nesu Fortum apologetas, bet esu už konkurenciją šioje šakoje.Paskutinis taisė Perfect; 2012.03.07, 17:50.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąO Fortnum ir "Vilniaus energijos" elektrinė netrukdo viena kitai. Nereikia manyti, kad gali būti tik viena ar dvi kogeneracinės elektrinės - kuo jų daugiau, tuo visiems nuo to geriau. Vien Kaune jau yra dvejos planuojamos, tai Vilniuje joms tikrai vietos užteks, o jeigu jų galia yra per didelė esamai rinkai - tai reikia mažinti tų elektrinių galę, o ne jų skaičių, kad vėlgi nesusikurti monopolio, nesvarbu ar tai būtų Dalkia ar Fortum ar dar kažkas kitas.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąVietos neužteks. Nes ir dabar yra pejėgumų perteklius. O šnekos apie konkurenciją yra muilo burbulas ir demagogija. Na nebus energija pigesnė. Kaip nebus pigesnis vieno keleivio vežimas autobusu už važiavimą automobiliu skaičiuojant savikainą, o ne lyginant benzino ir autobuso bilieto kainą.
Apie tai rašoma spaudoje - http://verslas.delfi.lt/energetics/v....d?id=56413627
Straipsnis žinoma ne apie tai, bet apačioje yra paaiškinta dėl ko kyla toks sujudimas.
Comment
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimąReikia nepamiršti, kad esama sena energijos gamybos bazė artimoje ateityje pagal ES reikalavimus turės būti modernizuojama. Senų, neefektyvių gamybinių įrengimų nebus galima naudoti arba grės baudos. Tad situacija keisis.
Apie tai rašoma spaudoje - http://verslas.delfi.lt/energetics/v....d?id=56413627
Straipsnis žinoma ne apie tai, bet apačioje yra paaiškinta dėl ko kyla toks sujudimas.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTuo blogiau. Privatus kapitalas pastatys naujas elektrines, o senas valdžia tiesiog uždarys. Ir vėl jokios konkurencijos nebus... Plius visa energijos gamyba atsidurs privataus kapitalo rankose. Ne tik kad išnuomota, bet priklausys nuosavybės teise. Vadinasi, dar mažiau galimybės kontroliuoti. Konkurencija galima tik tuomet, jei veiktų kokios 10 maždaug vienodų katilinių. Bet tuomet masto ekonomijos nebūtų nei kvapo. Tuo labiau 10 elektrinių nėra kur statyti. Arba visas viena šalia kitos jungiant prie esamos infrastruktūros, arba naujas elektrines tiesiog artinti prie vartotojų ir statyti gyvenamųjų rajonų pašonėse. Jei statyti už miesto, tai dar reikėtų investuoti į magistralinius tinklus.
Vienintelė vieta, kurią turėtų prižiūrėti valstybė, yra tinklai, kad būtų užtikrinta galimybė kitiems tiekėjams prie jų prisijungti.
Comment
-
Tam tuomet reikia atskirti gamybą nuo tinklų. O tinklai išnuomoti kartu su gamyba ir Dalkia nieko apie tai girdėti nenorės. Bet kokiu atveju tuomet geriau yra viską perimti valstybei ir savivaldybei į savo rankas bei išnaudoti esamą potencialą ir masto ekonomiją. Lietuvoje ir taip per daug elektros generavimo pajėgumų, jie neišnaudojami. Už tai tenka brangiai mokėti. Ir kas iš to, kad perkama pigesnė elektra iš Rusijos. Lygiai tas pats bus ir su šiluma. Tik elektrą dar galima parduoti į užsienį, o šilumą reikia vartoti vietoje.
Comment
-
Jonavoje iškils biokuro katilinė
Energetikos bendrovė "Geco Investicijos" kartu su partneriais koncerno "Achemos grupė" įmone "Agrivest" ketina statyti iki 15 MW galios biokuro katilinę Jonavoje.
Tai bus pirmoji atsinaujinančiais ištekliais kūrenama katilinė Jonavoje, kurią planuojama prijungti prie miesto šilumos tinklų. Investicijos į projektą sieks apie 15 mln. litų, nurodo bendrovės.
Šiuo metu laukiama Konkurencijos tarybos leidimo abiem bendrovėms lygiomis dalimis plėtoti projektą.
"Lietuvoje dar tik kuriasi konkurencija šilumos sektoriuje, todėl ši sritis – viena mažiausiai konkurencinga ir moderni. Kai turėsime konkurencingą nepriklausomų energijos tiekėjų rinką, iš to laimės visi – gyventojai, verslas ir valstybė", – sako Raimondas Štreimikis, "Geco Investicijos" vadovas.
Pasak R. Štreimikio, naujojoje katilinėje Jonavoje bus sumontuoti du 5 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir apie 2,5 MW galios ekonomaizeris. Katilinėje bus naudojama inovatyvi taršą aplinkai mažinanti įranga, kuri leis itin efektyviai panaudoti šilumą ir užtikrins gamybos procesų ekologiškumą. Tariamasi, jog katilinei reikalingą įrangą gamintų tik lietuviškos įmonės.
Planuojama, kad biokatilinė Jonavoje pradės veikti ir gaminti šilumą gyventojams jau 2013 m. pirmąjį ketvirtį.
"Geco Investicijos" taip pat ketina statyti biokuro katilines ir kituose miestuose. Įmonė "Geco Investicijos" buvo įkurta 2011 metais ir yra kontroliuojama Rakauskų šeimos bei privataus kapitalo investicijų grupės "Žabolis ir partneriai".Paskutinis taisė Raptor; 2012.04.27, 13:01.
Comment
-
"Lietuvoje dar tik kuriasi konkurencija šilumos sektoriuje, todėl ši sritis – viena mažiausiai konkurencinga ir moderni. Kai turėsime konkurencingą nepriklausomų energijos tiekėjų rinką, iš to laimės visi – gyventojai, verslas ir valstybė", – sako Raimondas Štreimikis, "Geco Investicijos" vadovas.
Comment
-
Dar vieną biokuro katilinę galima pridėti prie statomų sarašo
Kaune pradedamos pirmosios biokuro katilinės statybos
Energetikos bendrovė „GECO Investicijos“ pirmadienį simboliniu kapsulės įkasimu pradėjo statyti 20 MW biokuro katilinę Kaune. Tai bus pirmoji nepriklausoma katilinė mieste, kuri šilumą gyventojams gamins iš atsinaujinančių energijos išteklių.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąO ką jūs siūlote šilumos gamybai? Tik deginimas (įvairaus kuro nuo mazuto, dujų iki klasikinės anglies, durpių, malkų, biomasės (specialiai auginamų medžių, krūmų, medienos atliekų iki šiukšlių) arba geoterminė energija. Pastarasis šilumos gamybos būdas naudoja daug elektros energijos šiluminės energijos išgavimui. Elektra šildytis gal ir buvo galima, kol turėjome IAE abu reaktorius ir jei būtų buvę atitinkami tarifai... <...>
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPrezidentė iš viso neturi "googlinti". Visą patikmiausią ir patikrintą informaciją jai turi pateikti patarėjai ir ataskaitingos tarnybos.
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
Comment
-
/\ skirta tiems kas nenori/nesugeba mastyti, parase "pigiau", reiskia "biokuras yra gerai". O kas tie centai ir kas tas biokuras daugumai neidomu...Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012
Comment
Comment