LLRI yra propagandos kontora ir tai, ką jie tampo, yra tik propagandinis triukas, kuris su realybe turi mažai ką bendro. Galiausiai, jei kiek tai ir koreliuoja su realybe, atidavus dujų gavybą amerikiečiams, tai niekaip nesumažins mokesčių naštos.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Skalūninės dujos Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąLLRI yra propagandos kontora ir tai, ką jie tampo, yra tik propagandinis triukas, kuris su realybe turi mažai ką bendro. Galiausiai, jei kiek tai ir koreliuoja su realybe, atidavus dujų gavybą amerikiečiams, tai niekaip nesumažins mokesčių naštos.
Comment
-
Amerikiečiai jokios labdaros Lietuvai nedarys. Galiausiai viskas gali baigtis taip, kaip su dujų terminalu.
Bus įvestos privalomos dujų pirkimo kvotos vartotojams. O juk iš pradžių žadėjo, kad bus pigesnės dujos. Tai kur jos bus pigesnės, jei kalbama apie kvotas. Vadinasi, nebus pigesnės, nes jei būtų pigesnės, tai nereikėtų jokių kvotų. O keliais centais pigesnės dujos nieko iš esmės nepakeis.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąAmerikiečiai jokios labdaros Lietuvai nedarys. Galiausiai viskas gali baigtis taip, kaip su dujų terminalu.
Bus įvestos privalomos dujų pirkimo kvotos vartotojams. O juk iš pradžių žadėjo, kad bus pigesnės dujos. Tai kur jos bus pigesnės, jei kalbama apie kvotas. Vadinasi, nebus pigesnės, nes jei būtų pigesnės, tai nereikėtų jokių kvotų. O keliais centais pigesnės dujos nieko iš esmės nepakeis.Paskutinis taisė Lettered; 2013.02.18, 09:32.
Comment
-
Parašė oivejmokesčių Rusijoj 13% moka, visą kitą karbonas padengia, bet skylių nemažėja. Net per RT pasakoja kad atimiausiu laiku dujos pigs, va jau su Kinija pasirašė mainų programą už kažkiek ten milijardų vertės infrastruktūros, o dar mačiau lentelę Gazpromo kainų Europoje - kuo didesnė priklausomybė - tuo didesnė kaina. Man tik įdomu kiek čia dar mūsų genijai atominių euro-milijardų prajos, kol frakinti pradės..
Comment
-
Pasikartosiu - smegenys jau tiek praplautos, kad nieko gaminti, išgauti nenorime.Paskutinis taisė senasnamas; 2013.02.18, 16:56.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJuk Lietuvoje ištekliai eksploatuojami afrikietišku principu - gavyba užsiima vien privačios įmonės, o mokesčiai už išgautus išteklius mažesni nei ES. Ateina užsienio bendrovė, apdovanoja vietinių genčių vadukus, išgauna išteklius, pasiima pelną, teršalus palieka ir išeina. Ar Lietuvos valdžia pajėgi pasirašyti su Chevron šaliai naudingą sutartį, o ne "pelnas jūsų, pasekmės mūsų"?
geriausiai nieko nedaryti ir nesuklysi. ir dar meška iš rytų apsidžiaugs
Comment
-
Lenkija lyg kuria valstybinę įmonę, kuri rūpinsis skalūnų dujom. Tai jei nesugebam įkurti net valstybės įmonės, kuri gyvuotų ilgiau nei vieną Seimo kadenciją, tai iš kur sugebėjimai protingai elgtis su naudingaisiais ištekliais? O prieš kalbant apie meškas iš Rytų reikėtų pasigilinti į Lietuvos politikos ypatumus.
Dalius Stancikas. Pasaka apie lietuvišką aukso šulinį
Pabandykite spėti dar kartą. Kas yra šių Ministrui Pirmininkui ir aplinkos ministrui išsiųstų klausimų autorius: „Ar bus naudojama hidraulinio skaldymo technologija išgaunant dujas iš skalūnų? Ar galite garantuoti, kad nebus užterštas geriamas vanduo? Kokiais būdais tai garantuosite? Ar galite garantuoti, kad taikant hidraulinio skaldymo technologiją chemikalai nepateks į geriamąjį vandenį? Ar vykdomų darbų metu nebus trikdoma gyventojų ramybė garsu, pravažiuojančia technika? Kur bus dedami panaudoti chemikalai, kurie bus naudojami dujų gavybai? Koks bus veiksmų planas įvykus vandens oro ar dirvožemio užterštumui? Kas kiek laiko bus atliekami geriamojo vandens tyrimai? Gavę Jūsų atsakymus juos nedelsdami perduosime Žygaičių bendruomenės nariams.“
Ir vėl neatspėjote. Šio vasario 1 dienos rašto autoriai ir vėl ne paniką skleidžiantys Gazpromo“ agentai ar Rusijos interesams dirbantys politikai, o pats opozicijos lyderis ir konservatorių vadas Andrius Kubilius bei įtakingi jo partijos nariai Kazys Starkevičius ir Stasys Šedbaras.
Tas pats A.Kubilius, kuris vasario 6 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pasiūlius stabdyti skalūninių dujų žvalgybą ir gavybą tol, kol nebus įvertintas poveikis aplinkai (ir atsakyta į A.Kubiliaus užduodamus klausimus), šį komiteto sprendimą pavadino neatsakingu, emociniu ir naudingu Rusijai. Tas pats A. Kubilius, kuris būdamas premjeras ir viešai propaguodamas skalūnų dujų gavybą, prieš skelbiant konkursą dėl dujų išgavimo turėjo pats pasirūpinti visais jo dabar keliamais aplinkosauginiais klausimais.2005 metais skalūnų dujų ir naftos ieškotojai sugebėjo priversti JAV vyriausybę ir įstatymų leidėjus padaryti jiems specialią išimtį – hidrauliniam ardymui leista netaikyti pagrindinių Saugaus geriamojo vandens įstatymo nuostatų, leista neatskleisti uolienų ardymui naudojamų chemikalų sudėties. Kam reikalinga ši išimtis, jei skalūnų dujų gavyba yra ekologiškai saugi? Kaip nežinant naudojamų cheminių medžiagų sudėties galima atlikti dorą poveikio aplinkai vertinimą?Daug ar mažai – nuo 2 iki 20 procentų į valstybės biudžetą už savo dujas ar naftą – spręskite patys. Bet kalbėti apie tai, kad Lietuva su savo dujomis staiga taps turtinga kaip Norvegija ar kad Lietuvoje dujų kaina atpigs 5 kartus – vaikiškai neatsakinga arba konservatoriškai dviveidiška. Juk tas lietuviškas dujas amerikiečiai Lietuvai pardavinėtų kaip ir lietuvišką Minijos naftą - per tarptautinę rinką, todėl labai gali būti, kad jos taip ir nebus pigesnės nei rusiškos. Tiesa, didelė skalūnų dujų gavyba Europoje numuštų „Gazpromo“ dujų kainą, bet tai tikrai įvyktų ne dėl to mažo lietuviškų dujų kiekio ir jau tikrai ne dėl to, kad iki išgavimo jos buvo mūsų.Paskutinis taisė senasnamas; 2013.02.18, 22:44.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNereikia jokios labdaros, pasižiūrėk kokios dujų kainos pačioje JAV, nors veiklos sąnaudos (ypač atlyginimai) ten gerokai didesnės. Jeigu nenori tokios dujų gavybos, geriau pasakyk kitokių būdų kaip sumažinti Lietuvoje didžiausią pasaulyje dujų kainą? Nors apsimoka tokia gavyba net jei ir dujų kaina nesumažėtų, nes mažiau pinigų išplauktų iš Lietuvos, būtų sukurta nemažai darbo vietų dėl naujos pramonės rūšies atsiradimo.
Parašė Perfect Rodyti pranešimąO nepaklausei savęs kiek laiko laikysis toks anglies dvideginio mokestis ES?
Parašė Rijikas Rodyti pranešimąOk, alternatyva: butkevičiaus vyriausybė suformuoja "strateginį investuotoją" iš valstybės ir maximos, po 4 m. grįžęs kubilius išformuoja ir naujai tik valstybės kontorą padaro. Tada vyksta statybų procesai, paaiškėja, kad nė viena valstybės įmonė neturi gebėjimų valdyti dujų gavybą (čia jau mažiausiai po 12 metų), taigi samdo užsienio ekspertus. Po 20 metų nuo dabar išmokome patys elgtis su dujomis, bet įmonė dirba kaip ir kokie geležinkeliai - visiškai dzin finansiniai rezultatai, svarbu dirbam ir darom bet ką; o į išgavimo įmonių direktorius valdžia kas kadenciją sodina savus draugelius, dalinamos kitos pareigybės. Galiausiai taip viskas sudėvima, kad nėra iš ko reinvestuoti kaip tokia pasaka? bet manau reai mūsų valstybėj: privatus sektorius blogai ir valstybinis bus ir vis tiek klyksi, kad blogai daro
geriausiai nieko nedaryti ir nesuklysi. ir dar meška iš rytų apsidžiaugs
Comment
-
Parašė oivejgaminti ir išgauti - ne tas pats.kad gaminti nenori - tas tiesa, bet tas tiesa visuose Vakaruose, kurie gamybą seniai į Aziją perkėlė, o dėl išgavimo, tai jau bandė ir naftą išgauti, ir Danai atvažiavę kažkur jau 'išgavo' durpyną su vos ne visu ežeru, jeigu paskaičiuotų išgavimo vertę ne tik išgavomis bet ir pasekmėmis, tai gal atauštų norai, dar belieka sulaukti kol prastums tą įstatymą kad valstybinį mišką privačiai administruot, liks tik orą privatizuoti, o emigruoja visi nes tingi dirbti fizinį darbą, labai nori atsikratyti žemės ūkio komplekso, o kažkada ir Anglijai sviestą pardavinėjo, ir Sovietmečiu Maskvą išmaitindavo, dabar gi česnakus iš Kinijos veža, o laukai dirvonuoja, tai ta proga galima juos pafrakinti dėl kelių kubų dujų..
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNereikia jokios labdaros, pasižiūrėk kokios dujų kainos pačioje JAV, nors veiklos sąnaudos (ypač atlyginimai) ten gerokai didesnės. Jeigu nenori tokios dujų gavybos, geriau pasakyk kitokių būdų kaip sumažinti Lietuvoje didžiausią pasaulyje dujų kainą? Nors apsimoka tokia gavyba net jei ir dujų kaina nesumažėtų, nes mažiau pinigų išplauktų iš Lietuvos, būtų sukurta nemažai darbo vietų dėl naujos pramonės rūšies atsiradimo.
Tiesiog JAV yra susidariusi didelė dujų perprodukcija, iš dalies dėl pasikeitusių gavybos būdų (paskutiniais metais imti gręžti horizontalūs gręžiniai vietoje anksčiau naudotų vertikalių, kas trumpu laikotarpiu labai padidina išgaunamų dujų kiekį), iš dalies dėl pačių kompanijų veiklos mechanizmų (kompanijoms reikalingi pinigų srautai mokėti palūkanas bankams, dengti veiklos išlaidas), iš dalies dėl labai šiltos žiemos pernai (ko pasekoje buvo mažesnis nei tikėtasi dujų suvartojimas ir didesni kiekiai dujų liko saugyklose).
O dėl Lietuvos, nesidomėjau labai, bet nelabai aišku kokia bus išgavimo savikaina. Gali būti taip, kad tiesiog ekonomiškai neapsimokės išgauti dujas, pigiau bus pirkti iš kitų tiekėjų.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJAV dujų kainos tokios tik dėl to, kad jos konkuruoja su naftos produktais. O jie pigūs, nes JAV spausdina dolerius tokiais kiekiais, kokių reikia ir už juos visokie aborigenai atiduoda savo žemių resursus.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJAV dujų kainos tokios tik dėl to, kad jos konkuruoja su naftos produktais. O jie pigūs, nes JAV spausdina dolerius tokiais kiekiais, kokių reikia ir už juos visokie aborigenai atiduoda savo žemių resursus.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDarbo vietų Lietuvoje nebūtų daug sukurta (o kiek gi dirba MN???), o mokesčiai būtų minimalūs.P.
Comment
-
Geologas: jei būtų problemų dėl skalūnų dujų, tai atsilieptų po 25-ių metų
neašarokit, va pats direktorius sako, kad iš principo OK yra didesnių problemų nei skalūnai
Comment
-
Lietuvos taikomųjų mokslų akademija (LTMA) organizuoja seminarą-diskusiją aktualiu visiems klausimu
SKALŪNINĖS DUJOS: UŽ ar PRIEŠ?
Seminaras įvyks:
2013 m. vasario mėn. 20 d. (trečiadienį) 14 val.
VIETA:
Kauno Technologijos Universiteto Mechanikos ir mechatronikos fakulteto posėdžių salė
(A. Mickevičiaus g. 37, auloje, Kaunas)
Svarstomi klausimai:
Skalūninių dujų kilmė, žvalgyba, gavyba ir galimi poveikiai aplinkai. Pranešėjas: LGT tarnybos direktoriaus pavaduotojas J. Satkūnas
Gavybos proceso sudėtingumas, tarpdisciplininis požiūris. Pranešėjas prof. N. Ždankus
Skalūninių dujų gavybai taikomi teisiniai ir aplinkosauginiai reikalavimai. Pranešėjas: KRAAD direktorius A. Kairys.
Comment
Comment