Parašė balietis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Skalūninės dujos Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimąMan sumokėtų 750 tūkst. USD, tai aš savo vaikams irgi neleisčiau kalbėti. Iš viso...
Bet kažkodėl niekas nenori mokėti...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJiems buvo sumokėta ne už nekalbėjimą, o už tylėjimą. Nes skalūninių dujų gavyba nėra tokia, kokią ją paišo propaganda. Labai "ne tokia", jei jau einama iki tokių absurdiškų teismo spendimų. Aišku, jei aplinkybės būtų susiklosčiusios kitaip, tai visa šeima būtų dingusi be žinios, arba sudegusi savo name, arba autokatastrofoje visi būtų žuvę...
Šeima, nusipirkus savo tobulus 4 ha už 20 000$, dabar gavo 750 000$, iš esmės už tai, kad jiems sugadino vaizdą pro langą. Ir dar tas panaudotas vanduo smirda. Ir dar sukėlė didelę baimę dėl savo, ir svarbiausia, vaikų sveikatos, nors niekur neužfiksuota, kad koks nors poveikis sveikatai buvo.
Šiaip tai šita istorija yra ne pirma ir turbūt ne paskutinė pamoka turtingoms naftos-dujų korporacijoms, kad pigiau ir paprasčiau su gyventojais susitarti iš anksto, nes kai kyla triukšmas ir teismai, tai paskui labai brangiai kainuoja.
Tame straipsnyje dar paminėtas toks "Dimock case", kiek supratau, gyventojų šulinių vandeny atsirado metano. Pagooglinau, kuo baigėsi. Pagal dujų sudėtį ar kažką panašaus valdžia nustatė taršos šaltinį, konkrečią kompaniją, skyrė 120 000$ baudą (kapeikos jų mąstais), pradžiai uždraudė gręžinius toje vietoje (matomai pridėjo motyvacijos stengtis tai kompanijai), ir liepė nukentėjusioms šeimoms įvesti vandentiekį (va čia tai geras). Kompanija visaip išsisukinėjo nuo to vandentiekio ir viskas baigėsi tokiu susitarimu: sumokėti nukentėjusioms šeimoms dvigubai daugiau, nei kainuoja jų nekilnojamas turtas, ir sudėti kažkokius nudujinimo filtrus. Kol vyko ginčai, kompanija tiekė švarų vandenį gyventojams, o gręžimo darbai buvo sustabdyti. Tai po to dar 4 šeimos vis tiek buvo nepatenkintos, į ginčą įsitraukė federalinė aplinkosaugos agentūra ir dar pusę metų tyrė tą filtruotą vandenį, nieko nerado. Baisi šalis ta Amerika...
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąBaisi šalis ta Amerika...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąBūtent, kad baisi. Ne už nepatogumus sumokėjo tokią sumą. Jei tik už nepatogumus, NT vertės sumažėjimą, taršą ir panašiai, tai jokio reikalavimo tylėti nebūtų. Kadangi sumokėjo už tylą, vadinasi žmonės per daug žino ir žino faktus, kurių teismuose kompanija neužginčys.
Kiek USD kompensacijos "gautų" iš Gazpromo?
Gal vienąsyk verkdami dėl "baisiosios" JAV ir "baisjųjų" JAV kompanijų, imkite ir parodykite, kur pasaulyje yra geriau?
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąBūtent, kad baisi. Ne už nepatogumus sumokėjo tokią sumą. Jei tik už nepatogumus, NT vertės sumažėjimą, taršą ir panašiai, tai jokio reikalavimo tylėti nebūtų. Kadangi sumokėjo už tylą, vadinasi žmonės per daug žino ir žino faktus, kurių teismuose kompanija neužginčys.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąO kaip manote būtų pasielgta su čiukčiais Putino Rusijjoje?
Kiek USD kompensacijos "gautų" iš Gazpromo?
Gal vienąsyk verkdami dėl "baisiosios" JAV ir "baisjųjų" JAV kompanijų, imkite ir parodykite, kur pasaulyje yra geriau?
Pasaulyje visur yra blogai, nes visur Vakarų korporacijos siurbia naftą, dujas. Realiai tik Rusijoje ir Kinijoje jų įtaka minimali.
Parašė balietis Rodyti pranešimąKai pagaliau suprato, kokią žalą jiems daro jausmingi interviu apie tobulą žemės kampelį ir baimę dėl vaikų sveikatos, tai ir sumokėjo už tylėjimą.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąO, bet tačiau, Rusijoje dujos ar nafta išgaunamos ten, kur žmonės negyvena.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąČia ne tuos smauglys pasmaugė?
Comment
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimąLabai panašu, kad vaikai visgi prakalbo apie skalūnus...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJei tie jausmingi interviu būtų šmeižtas, pramanai, tai žmones galėtų užteisti. Vadinasi, gavyba yra žiauriai teršianti aplinką.Paskutinis taisė balietis; 2013.08.07, 16:32.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąRealiai tik Rusijoje ir Kinijoje jų įtaka minimali.
Comment
-
Parašė r08n Rodyti pranešimąTen gyvena čiukčiai, jakutai, totoriai, baškirai, mordviai, evenkai, nencai... o žmonės ten negyvena.
Parašė balietis Rodyti pranešimąKokie dar pramanai? Tie žmonės gi nesako, kad jiems vandenį užuodijo ar kad vaikai susirgo. Sako, kad bijo dėl savo šeimos sveikatos ir kad įvyko didžiulė neteisybė, nes nusipirko ūkį gamtoje, o iš tos gamtos padarė smirdančias kasyklas. Ir tada viso pasaulio raudonai žalieji ima rėkti, kaip didelis doleris žudo paprastą žmogų. Nu ir didelis doleris nusprendė, kad efektyviau bus sumokėti ir užbaigti šitą reikalą. Dėl vaikų tylėjimo tai didelis doleris vėl nepataikė, nes būtent dėl susitarimo apie vaikų tylėjimą dabar šita istorija išgarsėjo visame pasaulyje. Kad gavo 37,5 karto daugiau pinigų nei patys mokėjo už sklypą, tai kažkaip niekas neakcentuoja.
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąJei patikėtume, kad Gazpromas neturi įtakos Arba patikėtume, kad Gazpromo akcijos neturi nieko bendro su aukščiausia valdžia. O kai viskas auksščiausios valdžios rankose, tai yra blogiausias variantas vedantis link diktatūros.
Comment
-
The Economist straipsnis apie fracking'ą. ne apie Lietuvą, bet Lietuvoje tai irgi gali būti aktualu.
How safe is fracking?
http://www.economist.com/blogs/econo...safeisfracking
DOZENS of protesters, including a member of parliament, were arrested on August 19th during demonstrations around Britain against hydraulic fracturing, or fracking. Green campaigners targeted the offices and drilling sites of Cuadrilla, an energy company, which had to suspend its operations. Fracking has attracted protests everywhere from North and South America to Australia. Several European countries have banned the practice altogether. But how does fracking work, and how dangerous is it really?
Comment
-
Lenkai rado skalūnų dujų
Kol lietuviai sprendžia, leisti ar neleisti amerikiečiams ieškoti skalūnų dujų, kaimynai lenkai skelbia viename iš bandomųjų gręžinių jau išgaunantys tokias dujas. Lietuvos geologų nuomone, ši žinia gali pakoreguoti ne tik skaičiavimus apie galimas skalūnų dujų atsargas Lenkijoje, bet ir požiūrį į skalūnų dujų paieškas Lietuvoje.
Lenkijoje jau išgaunamos skalūnų dujos – skelbia solidus kaimyninės šalies dienraštis. Anot laikraščio „Rzeczpospolita“, Lenkijos įmonė „Lein energy Poland“ jau visą mėnesį gręžinyje netoli Lemborko miesto Pamario vaivadijoje kas parą išgauna maždaug po 8 tūkstančius kubinių metrų skalūnų dujų.
Lietuvos geologai sako, oficialaus patvirtinimo, kad Lenkijoje išgaunamos skalūnų dujos, dar negavę, tačiau paskelbtoji žinia labai svarbi visiems, kas domisi skalūnų geologija ir galimybėmis iš jų išgauti angliavandenilių.
„Jeigu iš tiesų išgauta dujų iš Lenkijos skalūninių sluoksnių, tai svarbus pasiekimas, svarbus ženklas, kad yra būtent ta medžiaga subrendusi, ir yra angliavandeniliai ne naftos būsenoje, o dujų būsenoje. Kitas ir mums patiems svarbus faktas yra tai, kad tas tyrimas, tas licencinis plotas Lenkijoje yra būtent Baltijos baseine – tai yra Lebos aukštuma. Ir ta struktūra ar geologiniai sluoksniai yra analogiški Lietuvoje esantiems sluoksniams, kurie talpina savyje skalūnus, o skalūnai savyje talpina angliavandenilius“, – aiškina laikinasis Geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas.
Pasak jo, jei lenkų žiniasklaidoje minimi skaičiai teisingi, kol kas tai – didžiausi Europoje išgauti skalūnų dujų kiekiai. Skalūnų dujų paieškoms ir gavybai kaimyninė šalis yra išdavusi maždaug 100 licencijų. Išankstiniais skaičiavimais, skalūnų dujų atsargos Lenkijoje gali siekti daugiau kaip 760 milijardų kubinių metrų. Bandomajame gręžinyje jau išgauti kiekiai, pasak J. Satkūno, gali pakoreguoti skaičius ir gal net požiūrį į skalūnų klodų gręžinius Lietuvoje, nes Lenkijoje dujų ieškoma dvigubai giliau – maždaug 4 kilometrų gylyje. Lietuvoje skalūnų sluoksniai prasideda 2 kilometrų gylyje.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
Comment
Comment