Parašė Jemelia
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Suskystintų gamtinių dujų terminalas
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąDauguma Europos šalių dujas perka pagal per dujų birža, kur kaina svyruoja nepriklausomai nuo naftos, tik Lietuva turėjo tokią sutartį, kur dujų kaina pririšta prie naftos
Comment
-
Parašė arian_l Rodyti pranešimąDujos bus aukso vertės cha-cha-cha
Mokėsime visi.Parašė Jemelia Rodyti pranešimąKuo pagrįsta tokia isterija?
Parašė arian_l Rodyti pranešimąŠvedija yra pinigų centras, LT yra pinigų periferija (kolonija). Iš LT yra uždirbama visomis priemonėmis. Tai yra esminis faktorius. Iš to išeina gerbuvis. SGD terminalas yra vienas iš uždirbimo įrankių pinigų centro (metropolijos). Reikia būti naiviems kad to nesuprasti. Žiūrėkite į pinigų srautus. Vietoje gazpromo kitas monopolininkas. Ir kas ? bankai yra švdiški jie kontroliuoja pinigų srautus, turime eurą, pinigų politika kontoliuojama ECB. Tokiomis sąlygomis neuždirbsi. Muitų nėra, muitai kontroliuojami Bruselyje, kvotos ir pan. Nurti neleis, bet prasigyventi irgi. Tai beveik planinė-kvotinė ekonomika. per dodacijas ir kvotas reguliuojama taip kaip reikia kažkam.
https://www.youtube.com/watch?v=W41ZHWPRGhM
Paskutinis taisė Arunasx; 2015.11.11, 22:24.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė arian_l Rodyti pranešimąSuskystintos dujos saugomos po slėgu ir žemoje temperatūroje, kurią reikia palaikyti. tai reiškia, kad transportavimo kaštai proporcingi atstumui. Kodėl turi būti pigiau iš Amerikos?
Comment
-
Parašė Jemelia Rodyti pranešimąKad būtų pigiau nei iš Gazpromo, visai neprivalo Lietuvoj būti pigiau, nei Amerikoj. Sunku tai suprasti?
Comment
-
Parašė arian_l Rodyti pranešimąPuikiai suprantu. Tai visas kompleksas kurį sudaro ir rusofobija ir noras išsitarnauti prieš kolonialinė administraciją ir okupacijos nuoskaudos ir iliuzija dėl Amerijos kaip pažadėtosios žemės. Ir kitas interesas piniginis. bet tai nėra racionalu ir ukiška. Aš šito nesuprantu. Lietuvėlė baigia išsivaiksčiuoti, o dar kažkas turi iliuzijų. mes tapome globalaus pasaulio dalimis ir mūsų vaidmuo yra 4-5 eilės svarbumo.
Comment
-
Parašė arian_l Rodyti pranešimąTai visas kompleksas kurį sudaro ir rusofobija ir noras išsitarnauti prieš kolonialinė administraciją ir okupacijos nuoskaudos ir iliuzija dėl Amerijos kaip pažadėtosios žemės.Lietuva visiems.
Comment
-
Parašė arian_l Rodyti pranešimąPuikiai suprantu. Tai visas kompleksas kurį sudaro ir rusofobija ir noras išsitarnauti prieš kolonialinė administraciją ir okupacijos nuoskaudos ir iliuzija dėl Amerijos kaip pažadėtosios žemės. Ir kitas interesas piniginis. bet tai nėra racionalu ir ukiška. Aš šito nesuprantu. Lietuvėlė baigia išsivaiksčiuoti, o dar kažkas turi iliuzijų. mes tapome globalaus pasaulio dalimis ir mūsų vaidmuo yra 4-5 eilės svarbumo.
Comment
-
Parašė abruo Rodyti pranešimąO jūs, kaip suprantu, jau esate išsivadavęs nuo šių baisių kompleksų, kuriuos, anuot jūsų, turi lietuvių tauta?
Kažkodėl man atrodo, kad jis tais "kompleksais" niekada ir nesirgo Gal dėl to, kad su lietuvių tauta taip niekad ir nesitapatino?
Comment
-
Parašė Jemelia Rodyti pranešimąRašai "atpigo nafta", - turėk minty, kad atpigo dujos. Dujų kaina bent jau Europoje iki šiol buvo susieta su taip vadinamu naftos indeksu, t.y. su naftos ir jos produktų kainomis pasaulinėj rinkoj. Tiek Gazpromas, tiek pietų Europai dujas tiekiantys Libija ar Alžyras iki šiol kontraktus pasirašinėdavo tik susietus su naftos indeksu.
Taip kad pasakokit bobutėm, kad 21proc nuolaida iš gazpromo parėjo ne dėka terminalo. Vien dėl šios nuolaidos terminalas jau atsipirko 4 kartus tiek kiek iki šiol LT už jį sumokėjo.
Tuo šioje smėlio dėžėje nebelieka ką diskutuotiAs much power as necessary, as much freedom as possible
Comment
-
Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimąGazprominės dujos visoje EU buvo ir yra sietos su nafta, todel atpigus naftai su 6 mėn vėlavimu pigo ir dujos. Bet dujų pigimas yra pasekmė, o ne priežastis. Kiti (UK) turi savo dujų indeksą, ir jis tiesiogiai nuo naftos nepriklauso. LNG irgi eina ne pagal naftos indeksą. Bet esmė tame, kad visi EU gavo nuolaidas iš Gazprom, išskyrus LT. Va todėl ir kaina buvo vienu metu max pasaulyje. O kai tapo akivaizdu, kad terminalas pradės veikti, tuomet LT 2014 m. pabaigoje iš gazpromo gavo nuolaidą >20procentų atbuline data nuo 2013 sausio mėn. Šalia tos nuolaidos prisidėjo dar ir pigimas dėl naftos kainos smukimo, su kuria susietas gazprominis dujų kontraktas.
Taip kad pasakokit bobutėm, kad 21proc nuolaida iš gazpromo parėjo ne dėka terminalo. Vien dėl šios nuolaidos terminalas jau atsipirko 4 kartus tiek kiek iki šiol LT už jį sumokėjo.
Tuo šioje smėlio dėžėje nebelieka ką diskutuoti
O tuo tarpu atsiras Nordstream 2 cha-cha ir Vokietija bus dujų habu.
O Švedija ir Suomija turi Nordstream atšakas kažkaip. gauna pigias dujas per vamzdį. O Suomijoje nėra nato bazių.
Comment
-
Kodėl jūs galvojat, kad dujos iš JAV turėtų būti pigiau? Vien atstumas ir JAV darbo jėgos kaina daug reiškia. Visas tas reikalas pernelyg užpolitizuotas, sprendžia ne ekonomistai, o politikai.
Tačiau ji pastebėjo, kad tiek JAV, tiek Lietuvos diplomatai deda dideles pastangas, kad amerikitiškų dujų krovinys pasiektų Klaipėdą.
Comment
-
Ekspertė: laukite SkGD bangos ir ruoškite infrastruktūrą
Dr. Ashna Rahman, „ICIS Energy - RBI“ verslo skyriaus direktorė, SkGD rinką mato pozityviai. Ji tikina, kad suskystintų gamtinių dujų rinkos Europoje 2018 m. laukia antplūdis, numušiantis momentinių sandorių kainą. Kad galėtų ja pasinaudoti, importuojančioms šalims, tarp jų ir Lietuvai, derėtų pasirūpinti dujų tiekimo ir saugojimo infrastruktūra.
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...infrastrukturaNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Galis Rodyti pranešimąNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
SGD terminalas – energetinis saugumas visoms Baltijos šalims
Lapkričio 11 d. Europos Parlamente (EP) Briuselyje EP nario Antano Guogos organizuotame forume „SGD terminalai – energetinio saugumo regione pokyčių garantai“ dar sykį buvo pabrėžta Lietuvos įgyvendinto SGD terminalo svarba, kaip objekto, kuris užtikrina Lietuvai ir visoms Baltijos šalims energetinį saugumą.
„Lygiai prieš metus baigėsi „Gazprom“ dominavimas Baltijos šalyse – SGD terminalas atvėrė kelius į viso pasaulio dujų rinkas. Tiesa, jog tokio tipo projektus kiekviena šalis gali įgyvendinti savarankiškai, tačiau bendras tikslas turi būti – sukūrimas bendros Baltijos šalių dujų rinkos, kurios dėka laimėtų vartotojas“, - kalbėjo EP ITRE (Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos) komiteto pirmininkas ir buvęs EP pirmininkas Jerzy Buzek.
Forumo dalyviai diskutavo apie SGD terminalų svarbą ir jų augantį poreikį Europoje, apie atsiversiančią nuo 2016-ųjų JAV dujų eksporto rinką, jos įtaką geopolitinei situacijai bei EK rengiamą europinę SGD terminalų strategiją.
Apie SGD terminalo poreikį Estijoje pasisakė Estijos parlamento, ES reikalų vadovas Kalle Palling: „Lietuvos SGD terminalas planus sukurti bendrą Baltijos šalių dujų rinką pavertė realybe, tačiau mes, kaip šalis privalome vykdyti savo užsibrėžtus tikslus, tarp kurių yra Balticconnector projektas – dujotiekis tarp Suomijos ir Estijos. Jei pastarasis projektas bus įgyvendintas, nematome poreikio atlikti papildomas investicijas statant naują SGD terminalą“.
Kitas forumo dalyvis, kompanijos „Natural Gas Europe“ strategijos vadovas John Roberts pažymėjo, jog Lietuvos atvejis yra klasikinis pavyzdys, kuomet yra politinis ryžtas ir valia, galima pasiekti savo keliamų tikslų. Būtent kalbamu atveju „Gazprom“ Lietuvai taikė ne ekonomines, o politines dujų kainas, kas buvo spaudimo priemonė. Šiuo metu to jau nebėra ir tik pati valstybė tai pasiekė.
Pažymėtina, jog neseniai Lietuvoje vartotojai už dujas mokėjo didžiausią kainą Europoje. O pernai dujų kaina Lietuvoje mažėjo labiausiai iš visų Europos šalių. Klaipėdos SGD terminalas gali patenkinti 100 proc. Lietuvos, o taip pat ir 90 proc. kaimyninių Latvijos ir Estijos gamtinių dujų poreikio.
Comment
-
Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimąTuo šioje smėlio dėžėje nebelieka ką diskutuoti
Čia kiek suprantu norėjai pasakyti, kad tavo žodis turi būti paskutinis? Kaip tai vaikiška Na, aš šiuo klausimu turiu kitą nuomonę, todėl ruošiuosi išsakyti savo mintis apie tavo teiginius, kurie man labiau į tuščią demagogiją neša, nei į galutinį tašką diskusijoj
Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimąTaip kad pasakokit bobutėm, kad 21proc nuolaida iš gazpromo parėjo ne dėka terminalo. Vien dėl šios nuolaidos terminalas jau atsipirko 4 kartus tiek kiek iki šiol LT už jį sumokėjo.
"Rusijos koncernas „Gazprom“ pareiškė, kad į Europą eksportuojamos dujos šiemet gali atpigti 30 proc. - prognozuojama vidutinė jų kaina gali siekti 242 JAV dolerius už tūkstantį kubų.
„Tokia kaina paskaičiuota, remiantis prielaida, jog „Brent“ naftos barelis šiemet kainuos vidutiniškai 55 dolerius. Atsižvelgus į dabartinę rinkos konjunktūrą bei jos kitimo tendencijas, dujų kaina gali būti didesnė", - pareiškė „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas."
http://zinios.tv3.lt/uzsienis/zinia/...tpigti-30-proc
Jei Gazpromo dujos Europai galimai atpigo 30%, o Lietuvai tuo tarpu tik 21%, tavo tvirtinimu, tai tavo logika vadovaujantis peršasi išvada, kad Gazpromas eilinį kartą nubaudė Lietuvą ir už tai, kad ji pasistatė terminalą, sumažino jai nuolaidą dujoms trečdaliu, lyginant su kitomis Europos šalimis, kurios terminalų nesistatė! Vėl mokam maksimalią kainą pasauly, kaip kad tu čia rašei
Realybėj Lietuvai nuolaidą Gazpromas pritaikė ir dujas atpigino ne dėl terminalo atsiradimo, kaip tu čia tvirtini, bet dėl Lietuvos daugiau kaip 4 mlrd ieškinio Stokholmo arbitraže už permokėtą dujų kainą ankstesniais metais. Netgi Sekmokas pripažino, kad tokia Gazpromo nuolaida susilpnino Lietuvos pozicijas arbitražo byloje. O būtent to Gazpromas ir siekė.Paskutinis taisė Jemelia; 2015.11.12, 23:00.
Comment
-
Parašė Jemelia Rodyti pranešimąJei Gazpromo dujos Europai galimai atpigo 30%, o Lietuvai tuo tarpu tik 21%, tavo tvirtinimu, tai tavo logika vadovaujantis peršasi išvada, kad Gazpromas eilinį kartą nubaudė Lietuvą ir už tai, kad ji pasistatė terminalą, sumažino jai nuolaidą dujoms trečdaliu, lyginant su kitomis Europos šalimis
Comment
Comment