Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Abejoju, kad prarandame. http://www.15min.lt/verslas/naujiena...uru-664-539284 :
    Lietuvoje, tarkime, gamtinių dujų kaina yra mažesnė nei Lenkijoje. Taigi būtų logiška, kad prekybininkai pradėtų reeksportuoti dujas iš Lietuvos į Lenkiją.
    Nepamenu, kada Lietuvoje dujų kaina buvo mažesnė nei Lenkijoje. Mokėdavome brangiausiai Europoje. Po terminalo atsiradimo kaina ženkliai sumažėjo.

    Comment


      Parašė digital Rodyti pranešimą
      Abejoju, kad prarandame. http://www.15min.lt/verslas/naujiena...uru-664-539284 :

      Nepamenu, kada Lietuvoje dujų kaina buvo mažesnė nei Lenkijoje. Mokėdavome brangiausiai Europoje. Po terminalo atsiradimo kaina ženkliai sumažėjo.

      Tavo pateiktoj citatoj Tučkus kalba hipotetiškai, bando pamodeliuoti, kaip galima būtų elgtis po 2020 metų, kai jau galbūt veiks dujų jungtis su Lenkija, jeigu būtų tam tikros sąlygos (Lietuvoj dujos pigesnės nei Lenkijoje). Sunku patikėti, kad veikiant lenkų SGD terminalui Svinoujscėje Lenkijoj dujos taptų brangesnės, jei ir be to terminalo visada buvo ir greičiausiai dabar yra pigesnės

      O dujų kaina ženkliai sumažėjo dėl to, kad visam pasauly dujos atpigo, o ne dėl terminalo atsiradimo Lietuvoje. Jei jo atsiradimas ir turėjo įtaką kainos kritimui, tai tikrai ne lemiamą. Aplinkinėms šalims dujos irgi atpigo, nors jos jokio terminalo neturi

      Comment


        Aš supratau, kad ne hipotetiškai.

        Comment


          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
          Ir kuris buvo statomas kaip vienas iš Rusiškos naftos eksportinių terminalų (nors galymybė reversuoti naftos kryptį buvo suprojektuota iškart).
          O autorius tuomet greičiausiai su pampersais bėgiojo? Ir jam taip sakė žiniuonis kaimo smuklėje? Juk tą terminalą statė Lukoilas, o kadangi Liandsbergas nuogas prie to terminalo protestavo, kaip Lietuvai bus blogai, tai kad apsiramintų ir įdėjo iš karto tą reversinį siurblį. Dabar Lukoilas matyt nagus ir padus graužiasi kad nusileido, nes juk kitaip Orlenas turėtų tik metalo laužą, o ne gamyklą, kuriai naftą tenka pirkti tik kiek brangiau iš tanklaivių, nei būtų gavusi vamzdynu. Tai kiek Putinas sužinojęs apie tokį Lukoilo machą dėl reversinio siurblio atleido jų vadų, a propos?
          As much power as necessary, as much freedom as possible

          Comment


            Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
            O dujų kaina ženkliai sumažėjo dėl to, kad visam pasauly dujos atpigo, o ne dėl terminalo atsiradimo Lietuvoje.
            Visam pasauly atpigo nafta, jei ką. Nu bet gi abu dega, tai koks skirtumas, kas ten atpigo, Aleksio gi moka beveik tiek pat, tik 1ct mažiau, tai gal iš tikrųjų ne atpigo, o pabrango, tik mūsiškiai VIAIPą nuėmė, va iš ten tą centuką ir išspaudė. O žinot kiek prie rusų kainavo benzas - 30 kapeikų, buvo afigenai kaifas, pyli ir važiuoji.... Tik LADA reta kuri 130 km/h pasiekdavo ir visa ūždavo kaip rusiškas boeingas prieš kaldamas žemėn egipte. Noriu putino saulės ir dujų po 5 kapeikas, ot deginčiau, net čirškėtų
            As much power as necessary, as much freedom as possible

            Comment


              Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimą
              Dabar Lukoilas matyt nagus ir padus graužiasi kad nusileido, nes juk kitaip Orlenas turėtų tik metalo laužą, o ne gamyklą, kuriai naftą tenka pirkti tik kiek brangiau iš tanklaivių, nei būtų gavusi vamzdynu.
              Mažeikių gamykla naftą gali priimti ne tik iš vamzdžio, bet ir iš cisternų.
              Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimą
              O žinot kiek prie rusų kainavo benzas - 30 kapeikų, buvo afigenai kaifas, pyli ir važiuoji.... Tik LADA reta kuri 130 km/h pasiekdavo
              LADAi reikėjo 93-jo (92) benzino, kuris kainavo 40 kapeikų (nors tai ir yra ~2 kartus brangiau, nei dabar).
              Paskutinis taisė Aleksio; 2015.11.09, 23:43.

              Comment


                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                Mažeikių gamykla naftą gali priimti ne tik iš vamzdžio, bet ir iš cisternų.
                LADAi reikėjo 93-jo (92) benzino, kuris kainavo 40 kapeikų.
                Pirmiausia dar reikėjo turėti tą LADĄ Reikėdavo eilėje laukti mažiausiai dešimt metų, o gatvių tuštumas rodė, kad ne kiekvienas ir sulaukdavo.

                Comment


                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                  Pirmiausia dar reikėjo turėti tą LADĄ Reikėdavo eilėje laukti mažiausiai dešimt metų, o gatvių tuštumas rodė, kad ne kiekvienas ir sulaukdavo.
                  O kam laukti eilės parduotuvėje, jeigu buvo galima nusipirkti turguje (nors ir už ~dvigubą kainą)?

                  Comment


                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                    O kam laukti eilės parduotuvėje, jeigu buvo galima nusipirkti turguje (nors ir už ~dvigubą kainą)?
                    O ir šiaip kaina buvo dabartinėm sąlygom žiūrint neįkandama - mano senelis kai turguje pirko Žigulį (buvo statybininkas, tai gerais mėnesiais ir 1000 rub/mėn gaudavo, tiesa, žiemą dažniausiai nelabai kas....), tai už jį mokėjo 20000 rublių.
                    Laikant vidutinę tuometę algą 150 rublių, išeitų, kad dabar galėtų nusipirkti kokias 6 analogiškos klasės naujas mašinas (po 10kEur/vnt) iš salono

                    Comment


                      baigiame gal off-topic?


                      Grįžta prie senų įpročių – būstą šildo degindami gamtines dujas
                      Vis daugiau gyventojų savo būsto šildymui renkasi gamtines dujas. Skirstomuosius dujotiekius valdanti bendrovė „Lietuvos dujos“ per šį spalį gavo net 76 proc. daugiau prašymų prijungti prie skirstomojo tinklo, nei pernai tuo pačiu metu. Iš viso per 10 šių metų mėnesių gauta daugiau nei 4100 prašymų.
                      Prijungtų prie skirstomojo tinklo klientų skaičius taip pat išsaugo. Per 10 šių metų mėnesių prijungta virš 2890 naujų klientų. Tai yra 13 proc. daugiau, nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.
                      Didžiausiai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausančios bendrovės „Lietuvos dujos“ generalinio direktoriaus Liudo Liutkevičiaus teigimu, atpigus gamtinėms dujoms gyventojai iš naujo įvertina šio kuro patogumą.
                      „Mūsų atliktos apklausos rodo, kad didžioji dalis naujų klientų gamtines dujas būsto šildymui renkasi dėl šio kuro patogumo.
                      Vis dažniau įvertinamos ne tik pradinės investicijos į šildymo įrangą, bet ir jos eksploatavimo bei priežiūros paprastumas. Švara, saugumas ir laiko taupymas – tai dar keli motyvai, kuriais, rinkdamasi namų šildymo būdą, vadovaujasi tiek jaunesnė, tiek vyresnė klientų karta.
                      Tai, kad įsivedus dujinį šildymą nereikia ruoštis žiemai, kapoti malkų, jų sandėliuoti, dirbti pečkuriu, valyti katilinės, o sutaupytą laiką galima skirti artimiesiems, laisvalaikiui ir poilsiui, šiuolaikiniams žmonėms yra labai svarbus veiksnys“, – tvirtina L. Liutkevičius.
                      Jis priduria, kad vis dažniau gyventojai statosi ir renkasi kokybišką bei energetiškai efektyvų būstą. Investuojama ir į modernius dujinius katilus, kurie pasižymi ne tik patogiu įrengimu bei valdymu, bet ir daug didesniu efektyvumu.
                      „Naujų gamtinių dujų vartotojų skaičiaus augimą lėmė ir per šiuos metus „Lietuvos dujose“ įgyvendintos pertvarkos. Atlikti pokyčiai leidžia dirbti efektyviau, greičiau, labiau atsižvelgti į klientų poreikius ir lanksčiau juos aptarnauti“, – sako bendrovės „Lietuvos dujos“ vadovas.
                      http://verslas.lrytas.lt/energetika/...ines-dujas.htm
                      Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment


                        Naujas straipsnis
                        SGD terminalo rebusas: energetinė nepriklausomybė yra, bet kur dėti dujas?
                        http://www.15min.lt/verslas/naujiena...jas-664-539904
                        Dujas iš terminalo galbūt pirks ir „Achema“ – jos sutartis su „Gazprom“ dėl gamtinių dujų tiekimo baigiasi kartu su šiais kalendoriniais metais, ir bendrovė pranešė besideranti tiek su „Gazprom“, tiek su SGD tiekėjais dėl dujų pirkimo kitąmet.
                        Valstybės darbas yra įvilioti į terminalą Achemą, tada dujų pertekliaus problema išsisprendžia.
                        „Mes turime reguliuojamame energetikos sektoriuje per metus realizuoti 540 mln. kubinių metrų dujų. Pagal dabartines deklaracijas matome, kad jau kitais metais bus dvigubai mažesnis suvartojimas, tai yra, 260 mln. kubinių metrų.

                        Comment


                          Sumažintos būtinojo SGD kiekio tiekimo sąnaudos

                          Paskirtasis tiekėjas bendrovė LITGAS, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, skaičiuoja, kad 2015 metų paskirtojo tiekimo sąnaudos bus beveik dvigubai mažesnės nei buvo patvirtintos Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK).

                          Bendrovės preliminariais vertinimais 2015 m. faktinės reguliuojamosios sąnaudos, reikalingos tiekti būtinąjį dujų kiekį per SGD terminalą ir taip užtikrinti minimalią jo veiklą, sieks apie 3 mln. eurų, kai šiems metams buvo nustatyta 5,8 mln. eurų suma.

                          „Didžiausią įtaką sutaupymui turėjo optimizuotos dujų saugojimo ir tiekimo grafiko balansavimo sąnaudos bei finansavimo sąnaudos, kurios sudaro didžiausią dalį paskirtojo tiekimo veiklos sąnaudų“, – teigė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

                          Į 2015 metų paskirtojo tiekimo sąnaudas buvo įtrauktos ir pasirengimo veiklai išlaidos (0,8 mln. eurų), patirtos 2013 metais ir devynis 2014 m. mėnesius. Jos buvo apie 43 procentų mažesnės nei planuota bendrovės biudžete. Konsultantams ir teisininkams, konsultavusiems bendrovę organizuojant SGD pirkimą ir pasirašant sutartį, buvo išleista tik apie 22 procentai planuoto biudžeto.

                          „Nepaisant to, kad būtinojo kiekio tiekimas yra griežtai reglamentuota ir reguliuojama veikla, mes nuolat siekiame veikti efektyviau, todėl ir toliau ieškosime būdų, kurie leistų mažinti paskirtojo tiekėjo veiklos sąnaudas“, – tvirtino LITGAS vadovas D. Tučkus.

                          LITGAS duomenis apie patirtas sąnaudas artimiausiu metu nagrinės VKEKK, kuri, remdamasi jais, tvirtins kitų metų paskirtojo tiekimo kainą. 2015 m. sutaupytos sąnaudos padės mažinti 2016 m. paskirtojo tiekimo tarifą.

                          Comment


                            Lietuva kaunasi dėl pirmojo amerikietiškų dujų krovinio
                            Lietuva siekia tapti pirmąja valstybe Europoje, į kurią būtų atgabentas amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų krovinys. Graikai jau skelbia, kad dujos Klaipėdą pasieks sausį, tačiau JAV atstovai oficialiai to nepatvirtina. Amerikiečių dujos iš Lietuvos galėtų visiškai išstumti „Gazprom“ žaliavą, nors neaišku, kam kitas metais parduoti dujas iš „Independence“ laivo.
                            Nori istorinio krovinio
                            Trečiadienį Briuselyje susitiko JAV dujų milžinės „Cheniere“ ir Lietuvos politikai bei energetikos įmonių vadovai.
                            Jau kitų metų vasarį JAV krantus paliks laivas, kuriame pirmą kartą istorijoje bus amerikietiškos suskystintos gamtinės dujos, skirtos Europai. Lietuva siekia būti ta simboline šalimi, kurioje ir švartuosis istorinis krovinys.
                            Dėl to diplomatų derybos vyksta jau seniai, tačiau „Cheniere“ yra privati kompanija. Ir sprendimas bus ne politinis, o komercinis, išskirtinai portalui lrytas.lt sakė „Cheniere“ vyresnioji pardavimų vadovė Helena Wisden.
                            „Geopolitika yra ne mūsų erdvė, gal tai nuvils daugelį. Ne dėl to dirbame. Baltijos šalių rinka yra maža, o dujų poreikis vis mažėja. Jei trys Baltijos šalys sutartų pirkti SGD, jūsų rinka būtų patraukli“, – dėstė H.Wisden.
                            Tačiau ji pastebėjo, kad tiek JAV, tiek Lietuvos diplomatai deda dideles pastangas, kad amerikitiškų dujų krovinys pasiektų Klaipėdą.
                            Tiesa, Lietuvos energetikai neslepia, kad dujų poreikis mūsų šalyje dramatiškai mažėja. O kitais metais nebus kur dėti dujų iš „Independence“ laivo.
                            Graikai skelbia Lietuvos pergalę
                            Lietuvos energetikos strategai neoficialiai užsimena, kad amerikietiškų dujų krovinys mūsų šalį gali pasiekti vasarį. Tačiau oficialiai to nepatvirtina.
                            Įdomu tai, kad didžiausias ir įtakingas Graikijos laivybos portalas hellenicsshippingnews.com antradienį paskelbė, kad laivas iš „Cheniere“ eksporto terminalo Luizianoje Klaipėdos link pasuks kitų metų sausį. Ir tai bus vienas pirmųjų amerikietiškų dujų krovinių į Europą.
                            Graikijos žiniasklaida remiasi oficialiu šaltiniu – didžiausios JAV energetikos rinkų tyrimo kompanijos „Douglas-Westwood“ informacija.
                            „Iš tiesų pirmieji tanklaiviai išplauks kitų metų sausį. Dujos bus gabenamos ispanų „Gas Natural“ ir britų „BG group“ kompanijoms“, – sakė „Cheniere“ atstovė.
                            Tačiau šios kompanijos tanklaiviais dujas gabena į kitas šalis. Gali būti, kad Lietuvą amerikietiškos dujos pasieks jau iš šių šalių.
                            Kai kurie energetikai lrytas.lt sakė, kad į Briuselį atvykusi „Cheniere“ atstovė nėra aukščiausio rango vadovė, todėl neįpareigota atskleisti komercinių sutarčių.
                            http://verslas.lrytas.lt/energetika/...u-krovinio.htm
                            Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                            Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                            Comment


                              Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                              Lietuva kaunasi dėl pirmojo amerikietiškų dujų krovinio
                              Lietuva siekia tapti pirmąja valstybe Europoje, į kurią būtų atgabentas amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų krovinys. Graikai jau skelbia, kad dujos Klaipėdą pasieks sausį, tačiau JAV atstovai oficialiai to nepatvirtina. Amerikiečių dujos iš Lietuvos galėtų visiškai išstumti „Gazprom“ žaliavą, nors neaišku, kam kitas metais parduoti dujas iš „Independence“ laivo.
                              Nori istorinio krovinio
                              Trečiadienį Briuselyje susitiko JAV dujų milžinės „Cheniere“ ir Lietuvos politikai bei energetikos įmonių vadovai.
                              Jau kitų metų vasarį JAV krantus paliks laivas, kuriame pirmą kartą istorijoje bus amerikietiškos suskystintos gamtinės dujos, skirtos Europai. Lietuva siekia būti ta simboline šalimi, kurioje ir švartuosis istorinis krovinys.
                              Dėl to diplomatų derybos vyksta jau seniai, tačiau „Cheniere“ yra privati kompanija. Ir sprendimas bus ne politinis, o komercinis, išskirtinai portalui lrytas.lt sakė „Cheniere“ vyresnioji pardavimų vadovė Helena Wisden.
                              „Geopolitika yra ne mūsų erdvė, gal tai nuvils daugelį. Ne dėl to dirbame. Baltijos šalių rinka yra maža, o dujų poreikis vis mažėja. Jei trys Baltijos šalys sutartų pirkti SGD, jūsų rinka būtų patraukli“, – dėstė H.Wisden.
                              Tačiau ji pastebėjo, kad tiek JAV, tiek Lietuvos diplomatai deda dideles pastangas, kad amerikitiškų dujų krovinys pasiektų Klaipėdą.
                              Tiesa, Lietuvos energetikai neslepia, kad dujų poreikis mūsų šalyje dramatiškai mažėja. O kitais metais nebus kur dėti dujų iš „Independence“ laivo.
                              Graikai skelbia Lietuvos pergalę
                              Lietuvos energetikos strategai neoficialiai užsimena, kad amerikietiškų dujų krovinys mūsų šalį gali pasiekti vasarį. Tačiau oficialiai to nepatvirtina.
                              Įdomu tai, kad didžiausias ir įtakingas Graikijos laivybos portalas hellenicsshippingnews.com antradienį paskelbė, kad laivas iš „Cheniere“ eksporto terminalo Luizianoje Klaipėdos link pasuks kitų metų sausį. Ir tai bus vienas pirmųjų amerikietiškų dujų krovinių į Europą.
                              Graikijos žiniasklaida remiasi oficialiu šaltiniu – didžiausios JAV energetikos rinkų tyrimo kompanijos „Douglas-Westwood“ informacija.
                              „Iš tiesų pirmieji tanklaiviai išplauks kitų metų sausį. Dujos bus gabenamos ispanų „Gas Natural“ ir britų „BG group“ kompanijoms“, – sakė „Cheniere“ atstovė.
                              Tačiau šios kompanijos tanklaiviais dujas gabena į kitas šalis. Gali būti, kad Lietuvą amerikietiškos dujos pasieks jau iš šių šalių.
                              Kai kurie energetikai lrytas.lt sakė, kad į Briuselį atvykusi „Cheniere“ atstovė nėra aukščiausio rango vadovė, todėl neįpareigota atskleisti komercinių sutarčių.
                              http://verslas.lrytas.lt/energetika/...u-krovinio.htm
                              Dujos bus aukso vertės cha-cha-cha
                              Mokėsime visi.

                              Comment


                                Ypač tu, mokantis už keptuvės pakaitinimą kelis eurus

                                Comment


                                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                  Ypač tu, mokantis už keptuvės pakaitinimą kelis eurus
                                  net bobute, kurenanti savo lusna kaime malkomis mokes uz ta terminala. Nes padides elektros kaina (priverstinai kurens Eleketrenus), per elektros kainos ispusta padidejima ir kitos vartojimo prekes, taip pat ir maisto, padides. Uztat estams, latviams infrastrukuros islaikymas nieko nekainuos. Jei duju rinkos kaina bus mazesne (Lietuviu gyventoju saskaita), tai pirks, o jei ne, tai nepirks (nors Lietuvos visi pilieciai vistiek dengs visus kastus, net ir tie, kurie malkomis kurena). Vo koks biznis.

                                  Comment


                                    Parašė myhorsegallery Rodyti pranešimą
                                    Visam pasauly atpigo nafta, jei ką.
                                    Rašai "atpigo nafta", - turėk minty, kad atpigo dujos. Dujų kaina bent jau Europoje iki šiol buvo susieta su taip vadinamu naftos indeksu, t.y. su naftos ir jos produktų kainomis pasaulinėj rinkoj. Tiek Gazpromas, tiek pietų Europai dujas tiekiantys Libija ar Alžyras iki šiol kontraktus pasirašinėdavo tik susietus su naftos indeksu.

                                    Comment


                                      Parašė arian_l Rodyti pranešimą
                                      Dujos bus aukso vertės cha-cha-cha
                                      Mokėsime visi.
                                      Kuo pagrįsta tokia isterija?

                                      Comment


                                        Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
                                        Rašai "atpigo nafta", - turėk minty, kad atpigo dujos. Dujų kaina bent jau Europoje iki šiol buvo susieta su taip vadinamu naftos indeksu, t.y. su naftos ir jos produktų kainomis pasaulinėj rinkoj. Tiek Gazpromas, tiek pietų Europai dujas tiekiantys Libija ar Alžyras iki šiol kontraktus pasirašinėdavo tik susietus su naftos indeksu.
                                        Dauguma Europos šalių dujas perka pagal per dujų birža, kur kaina svyruoja nepriklausomai nuo naftos, tik Lietuva turėjo tokią sutartį, kur dujų kaina pririšta prie naftos, todėl prieš kelis metus, kai nafta buvo dar labai brangi, o dujų revoliucija jau įvykus ir padidėjus pasiūla, mes mokėjom neproporcingai daug lyginant su kitomis Europos šalimis. Aišku pasaulyje yra ir kitų šalių, kurioms kaina pririšta ir buvo brangi, pvz. Japonija, Kinija, Korėja, bet vis tiek gerai, jog ta 10 metų sutartis tuoj baigsis.
                                        Paskutinis taisė Lettered; 2015.11.11, 21:31.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                          net bobute, kurenanti savo lusna kaime malkomis mokes uz ta terminala. Nes padides elektros kaina (priverstinai kurens Eleketrenus), per elektros kainos ispusta padidejima ir kitos vartojimo prekes, taip pat ir maisto, padides. Uztat estams, latviams infrastrukuros islaikymas nieko nekainuos. Jei duju rinkos kaina bus mazesne (Lietuviu gyventoju saskaita), tai pirks, o jei ne, tai nepirks (nors Lietuvos visi pilieciai vistiek dengs visus kastus, net ir tie, kurie malkomis kurena). Vo koks biznis.
                                          Močiutei savo lūšną kūrenančiai malkomis elektros kaina nepakils, nes buvo panaikintos VIAP kvotos elektros energijos gamybai:

                                          http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=69213000

                                          Comment

                                          Working...
                                          X