Manau, bus dar ne viena raudonų Kremliaus kirminų (aka "kitokių nuomonių" turėtojų) ataka prieš terminalą. Neverta kreipti dėmesio.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Suskystintų gamtinių dujų terminalas
Collapse
X
-
Latviai terminalo neturės, ten jau net kalbų jokių nėra apie tai. Estai greičiausiai irgi nieko neturės - per maža šalis, per mažas dujų suvartojimas. Panašu, kad terminalą turės tik suomiai(nors čia dar nėr garantijos), bet žymiai mažesnį negu Lietuvos ir jų terminalas viso dujų poreikio patenkint negalės. Klaipėdos SGD terminalas jau de facto yra regioninis, apie tai niekas nekalba, bet čia jau įvykęs faktas. 2 -3 metų bėgyje Klaipėdos Nafta sugalvos kaip apkraut terminalą - nereikia dėl to jaudintis. Vienas iš variantų yra Lenkija. Lenkija per metus iš Gazpromo importuoja apie 13 milijardų kubinių metrų dujų, jų dabar statomo ir niekaip nepabaigiamo SGD terminalo maksimalus pajėgumas 7 - 8 milijardai. Pastačius dujotiekį su Lenkija, dalį trūkstamo SGD kiekio Lenkija galėtų importuot per Klaipedą. Variantų labai daug, reikia tik palaukt kol pilnai pradės veikti Baltijos šalių + Lenkijos dujų rinka.Paskutinis taisė OptimusPrime; 2015.04.14, 17:56.
Comment
-
SkGD paskirstymo stotis turi pirmąjį klientą
Suskystintų gamtinių dujų (SKGD) terminalo operatorės AB „Klaipėdos nafta“ planuojama statyti SkGD paskirstymo stotis domina Estijos SkGD tiekėją „JetGas“ OÜ.
Įmonės pasirašė preliminarią sutartį dėl SkGD paskirstymo stoties pajėgumų rezervavimo, rašoma „Klaipėdos naftos“ pranešime. „JetGas“ yra pirmoji bendrovė, su kuria stoties projekto plėtotoja pasirašė sutartį.
Iš paskirstymo stoties „JetGas“ planuoja SkGD vežti autodujovežiais, aprūpinti jomis Baltijos šalių pramonės įmones ir plėsti SkGD išdujinimo stotelių tinklą. Krovą Estijos įmonė tikisi pradėti 2017 m. pradžioje, kai turėtų būti pastatyta stotis.
„Kitos kaimyninės šalys taip pat ima žengti analogiškus žingsnius – artimiausiu metu planuojame pasirašyti dar keletą preliminarių SkGD paskirstymo stoties pajėgumų rezervavimo sutarčių“, – pranešime teigia Mantas Bartuška, „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius.
„JetGas“ plečia SkGD išdujinimo stočių tinklą Estijoje. Pirmoji tokia stotelė įrengta Kuresarės mieste Saremos saloje pernai birželį. Antroji pradėjo veikti prieš porą savaičių. Šiemet bendrovė planuoja įrengti dar 3, o 2016 – dar 4 tokias stoteles.
„Mūsų pagrindiniai klientai yra pramonės įmonės, kurios turi švarios, lengvai panaudojamos aukšto efektyvumo pirminės energijos poreikį. Išdujintos SkGD yra būtent toks kuras ir jo paklausa ateityje augs. Gamtinių dujų skystinimo technologija leidžia SkGD gabenti ten, kur nėra prieigos prie gamtinių dujų tinklų. Matome Klaipėdos terminalą ir planuojamą paskirstymo stotį kaip rimtą alternatyvą kurti visiškai naujus SkGD ir gamtinių dujų tiekimo maršrutus Baltijos šalyse“, – cituojamas Janekas Parkmanas, „JetGas“ valdybos narys.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
"Turime ne vieną alternatyvą, kam parduoti SGD dujas"
Tuo atveju, jei gamtinių dujų vartojimas Lietuvoje smarkiai sumažėtų, Lietuva turi ne vieną alternatyvą, kam parduoti Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujas, sako energetikos ministras Rokas Masiulis.
"Išorinis potencialas yra. Reikia pasidžiaugti, kad jau 20 proc. Estijoje suvartojamų dujų atkeliauja iš Lietuvos - estai jas perka net anksčiau, nei buvo planuota. Latviai turi sutartį su "Gazprom", kaip ten vystysis situacija, pažiūrėsime. Terminalas veikia tik tris mėnesius, dar net apšilti nespėjo", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" telefonu iš Rygos sakė Rokas Masiulis.
Anot ministro, egzistuoja bent trys alternatyvios dujų vartotojų rūšys, o didžiausios galimybės prekybai dujomis atsivers nutiesus Lietuvos ir Lenkijos dujotiekį.
"Bet yra kitos galimybės: pirma, "Klaipėdos nafta" jau kitais metais pabaigs SGD perskirstymo stotį - dujas suskystinta forma bus galima pardavinėti įvairiems vartotojams, pavyzdžiui, laivynui, kuris nuo dyzelino ir mazuto pereina prie SGD. Taip pat bus galima dujas išvežioti ir išdujinti atokiose vietovėse (matome Lenkijos pavyzdį, kai auga labai dideliu tempu). Pastačius Lenkijos vamzdį bus galima pumpuoti į Ukrainą. Visi šie verslai mažins terminalo naštą ir paims dalį jo kaštų, nors ta našta ir taip nėra didelė", - vardijo R. Masiulis.
Lietuvai su Lenkija jungsiančio dujotiekio parengiamiesiems darbams ir statyboms iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės yra skirti 316 mln. eurų. Jo statybas planuojama baigti 2019 m.
Comment
-
Kažin jei tai tiesa, kaip paveiks visus energetikos projektus?
http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=67710890
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąKažin jei tai tiesa, kaip paveiks visus energetikos projektus?
http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=67710890
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąKažin jei tai tiesa, kaip paveiks visus energetikos projektus?
http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=67710890
Comment
-
„Gazprom“ atgaivina SkGD projektą Baltijos rytinėje pakrantėje
http://vz.lt/?PublicationId=B9D3D48D...B-404229BFAB83
Rusijos dujų koncernas statys gamtinių dujų skystinimo gamyklą šalia Sankt Peterburgo ir tieks dujas į Kaliningrado sritį.
„Gazprom“ priėmė galutinį sprendimą dėl investicijų į didelės galios gamtinių dujų skystinimo gamyklą (DSG) Ust Lugoje, Leningrado srityje. Apie tai praneša žinių agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardytu šaltiniu kompanijoje.
„Dėl investicijų Ust Lugoje apsispręsta balandžio 13 d., taip pat yra pasirašytas įsakymas pradėti projektavimą“, – tvirtino „Interfax“ pašnekovas. Teigiama, esą balandžio 16 d. Leningrado srities vyriausybėje įvyko tarpžinybinės komisijos, nagrinėjančios pramonės plėtros klausimus, posėdis, kuriame apsispręsta dėl investicijų į DSG, kurios pajėgumas – 10 mln. t SkGD per metus, ir 360 km dujotiekio statybos.
„Šiuo metu projektas intensyviai svarstomas kasdien“, – tvirtino „Interfax“ šaltinis. Be to, teigęs, esą technologijos tiekėją DSG „Gazprom“ pasirinks projekto parengiamajame etape arba pradėjus projektavimo darbus. Greičiausiai tai būsianti europietiška kompanija.
Dujos į Baltijos DSG, „Interfax“ teigimu, bus tiekiamos iš Rusijos Vieningos dujų tiekimo sistemos. Gamykla Ust Lugoje turėtų pradėti veikti 2020 m.
Comment
-
Parašė TH1 Rodyti pranešimąIdomu o Kaliningradas turi reikiama infrastruktura priimt SGD ?
Varyti suskystintas dujas į Kaliningradą būtų brangu.
Kita vertus, jie turi planą dėl Kaliningrado srities galimos izoliacijos, jei būtų nutrauktas tiekimas per Lietuvą.
Comment
-
Kaip atrodytų baisiausia SGD terminalo avarija?
http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika...arija-1342092/
Comment
-
Atplaukia trečiasis dujovežis su komerciniu SGD kroviniu
Šią savaitę į Klaipėdos uostą atplaukia trečiasis komercinis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, skirtas pirmajam Baltijos šalyse SGD terminalui.
SGD terminalo operatorės „Klaipėdos naftos“ atstovė spaudai Indrė Milinienė BNS patvirtino, kad su Bahamų salų vėliava plaukiantis dujovežis „Arctic Voyager“ į Klaipėdos uostą turėtų įplaukti ketvirtadienį.
Pasak jos, laivas atgabens 140 tūkst. kubų suskystintų gamtinių dujų (apie 84 mln. kubų gamtinių dujų).
Laivų maršrutų duomenis skelbiančio tinklalapio marinetraffic.com duomenimis, „Arctic Voyager“ šiuo metu yra prie Norvegijos šiaurinės pakrantės, o praėjusią savaitę laivas išplaukė iš Melkojos salos Šiaurės Norvegijoje, kurioje yra Norvegijos „Statoil“ SGD gamykla.
...
Comment
-
Premjeras Klaipėdoje aptarė uosto plėtros galimybes
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį Klaipėdoje dalyvavo Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje, kuriame aptarti pirmųjų terminalo darbo
mėnesių rezultatai ir veiklos perspektyvos.
„Po pirmųjų mėnesių matyti, kad SGD terminalas Klaipėdoje eksploatuojamas efektyviai, stengiamasi priderinti darbo režimus prie dujų vartojimo Lietuvoje pokyčių ir sezoniškumo. Šiuo metu taikoma suskystintųjų gamtinių dujų kaina yra apie 12 proc. mažesnė, nei buvo pernai pirmąjį ketvirtį. SGD terminalo realizuojama prieiga prie pasaulinės rinkos uždėjo lubas „Gazprom“ tiekiamų gamtinių dujų kainoms, kurios nebegalės būti didesnės nei tarptautinėse rinkose“, – pažymi Vyriausybės vadovas.
Comment
-
Lenkijos energetikė „Duon“ planuoja naudotis AB „Klaipėdos nafta“ teritorijoje atsirasiančios SkGD paskirstymo stoties privalumais, praneša Lietuvos bendrovė.
Viena iš pirmaujančių Lenkijos gamtinių dujų ir elektros tiekėjų bei didžiausia SkGD tiekimo kompanija „Duon“ ir „Klaipėdos nafta“ pasirašė susitarimą dėl SkGD perkrovos per antžeminę SkGD paskirstymo stotį, kuri bus pradėta statyti „Klaipėdos naftos“ teritorijoje jau šiemet, o veiklą pradės 2017 m. pradžioje.
SkGD šiam Lenkijos regionui bus tiekiamos autodujovežiais.
„Džiaugiamės galėdami pasirašyti šį ketinimų protokolą, kadangi vienas iš „Duon“ strateginių tikslų yra plėtoti SkGD pardavimo ir tiekimo verslą. Per pastaruosius dvejus metus susidūrėme su tam tikru sąstingiu Lenkijos SkGD rinkoje, todėl terminalas Klaipėdoje su skirstymo stotimi reiškia mums tiek ir tiekimo saugumą mūsų klientams, tiek ir galimybę pasiūlyti SkGD platesnei vartotojų grupei. Atsižvelgdami į naujų SkGD tiekimo šaltinių atsiradimą prognozuojame, kad Lenkijos SkGD rinka sparčiai augs per ateinančius kelerius metus“, – komentuoja Mariuszas Caliński, „Duon“ generalinis direktorius.
Tai jau antrasis „Klaipedos nafta“ susitarimas su potencialiu SkGD paskirstymo stoties naudotoju. Pirmoji įmonė, su kuria „Klaipėdos nafta“ pasirašė analogišką susitarimą, yra Estijos „JetGas“.
http://vz.lt/article/2015/4/28/susid...ntras-klientasNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
SGD terminalas „Achemai“ tampa didžiule našta
http://www.15min.lt/verslas/naujiena...sta-664-499896
Ar gali būti, kad dėl SGD terminalo bankrutuos viena didžiausių gamyklų Lietuvoje – AB „Achema“ Jonavoje? Ši gamykla pernai jau patyrė beveik 100 milijonų litų nuostolį. Bendrovės generalinis direktorius teigia, kad SGD terminalo išlaikymo kaštai ilgainiui guls ant vienos bendrovės – „Achemos“ pečių. Bendrovė kol kas neperka dujų iš terminalo, tačiau yra verčiama mokėti tik už „galimybę“ pirkti dujas. Energetikos ministras Rokas Masiulis teigia, kad bendrovė elgiasi nesąžiningai. „Mokesčius privalo mokėti visi, „Achemai“ ir taip daroma išimčių“, – sako jis.
Comment
Comment