/\Nu jo, pamatyti, kaip kažkas pametė piniginę ir pasiimti, tai irgi ne vagystė.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Suskystintų gamtinių dujų terminalas
Collapse
X
-
Kitąmet mažėja „Litgas“ parduodamų SGD tiekimo kaina
Dujų prekybos bendrovės „Litgas“ parduodamų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo kaina kitais metais negalės viršyti 0,39 euro už megavatvalandę (MWh) - ši riba yra 68 proc. mažesnė nei dabar. Tokią kainą pirmadienį nustatė Kainų komisija, įvertinusi „Litgas“ sąnaudas minimaliai SGD terminalo veiklai, pranešė komisija. Komisijos teigimu, „Litgas“ tiekimo kaina mažėja, nes šiemet dujas ji pardavinėjo brangiau nei faktinė kaina - atitinkamai 29,04 euro ir 28,62 euro už MWh. „Litgas“ kaina taikoma energijos gamintojams, perkantiems dujas iš SGD terminalo. 2016 metais jiems ketinama parduoti 502,9 mln. kubų arba 5,979 mln. MWh dujų. Seimas neseniai priėmė SGD terminalo įstatymo pataisas, kuris įtvirtino naują jo išlaikymo modelį - dėl to gali keistis elektros gamintojų, pirmiausia Lietuvos elektrinės, sąnaudos, todėl gruodį komisija tikėtina dar keis dujų ir elektros kainas.
Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/853842/ki...-tiekimo-kainaNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
„Klaipėdos nafta“ trečiąjį ketvirtį užbaigė nuosekliai augančiais rezultatais
...
„Klaipėdos naftos“ valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale per devynis mėnesius buvo priimti 4 dujovežiai, atgabenę 255,605 tūkst. tonų SGD, o į šalies dujų sistemą patiekta 4,089 mln. MWh gamtinių dujų.
„Per pirmuosius sėkmingai startavusius Klaipėdos SGD terminalo veiklos metus sugebėjome rinkai įrodyti, jog terminalas veikia saugiai, patikimai ir yra atviras trečiųjų šalių prieigai“, - pažymėjo bendrovės vadovas.
...
Comment
-
2016 m. SkGD dedamoji didesnė, paskirstymo kaina – mažesnė
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atsižvelgdama į 2015 m. AB „Klaipėdos nafta“ ir UAB „Litgas“ veiklos rezultatus, pakoregavo SkGD terminalo saugumo dedamąją ir „Litgas“ dujų paskirstymo energijos gamintojams kainą.
Komisija, įvertinusi AB „Klaipėdos nafta" 2015 m. sąnaudas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui eksploatuoti ir planuojamą perduoti dujų kiekį, pakoregavo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų perdavimo kainos (tiekimo saugumo dedamąją) 2016 m. Lietuvos Respublikos sistemos naudotojams (vidiniam išleidimo taškui) tiekimo saugumo dedamoji sieks 2,59 Eur/MWh, 20,46% daugiau, nei iki šiol (buvo 2,15 Eur/MWh).
Klaipėdos terminalo įleidimo taške gamtines dujas perkantiems ne Lietuvos Respublikos perdavimo sistemos naudotojams tiekimo saugumo dedamoji ūgtelėjo 19,42%, nuo 2,73 Eur/MWh iki 3,26 Eur/MWh.
Tiekimo saugumo dedamosios augimui įtakos turėjo mažėjantis perdavimo sistema transportuojamų gamtinių dujų kiekis, bei JAV dolerio brangimas euro atžvilgiu. 2016 m. planuojama perduoti 2,075 mlrd. kub. m. dujų, t. y. 12,7% mažiau nei prognozuojamas kiekis 2015 m.
http://vz.lt/sektoriai/energetika/20...kaina--mazesneNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
EK Latvijai – dujų rinkos liberalizavimo atidėjimas nebegalioja
Europos Komisija (EK) pareiškė, jog Latvijai suteikta išimtis atidėti dujų rinkos liberalizavimą nebegalioja, nes šalis turi galimybę importuoti dujas ne tik Rusijos, bet ir iš Lietuvos, pranešė Latvijos ekonomikos ministrė.
Pasak Danos Reizniecės – Ozolos, EK laiške Vyriausybei teigiama, kad Klaipėdoje pradėjus veikti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui bei išplėtus dujotiekio Klaipėda-Kiemėnai pajėgumus, šalies dujų rinkos liberalizavimo atidėjimas nuo gruodžio mėnesio nebegalioja.
Apie tai Latvijos parlamento komisijai pranešusi ministrė pabrėžė, jog valstybei vertėtų „už protingą kainą“ perimti šalies dujų transportavimo ir saugojimo infrastruktūros valdymą. Visą šią infrastruktūrą šiuo metu valdo Vokietijos E.ON ir Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“ valdoma bendrovė „Latvijas gaze“.
„Latvijas gaze“ vadovas Aigaras Kalvitis parlamentarams priminė, jog bet kokią įmonės pertvarką iki 2017 metų balandžio draudžia įmonės privatizavimo sutartis, nebent jos akcininkai tai leistų daryti.
Anot A.Kalvičio, vienašališkas valstybės sprendimas anksčiau laiko skaidyti „Latvijas gaze“ baigtųsi bylinėjimusi tarptautiniuose teismuose, o akcininkai skaidymui pritartų tik tuo atveju, jei gautų už tai atitinkamą atlygį.
47,2 proc. „Latvijas gaze“ akcijų valdo E.ON, kuris šiuo metu savo akcijas parduoda, 34 proc. – „Gazprom“, 16 proc. – su juo susijusi bendrovė „Itera Latvija“.
http://www.15min.lt/verslas/naujiena...oja-664-549821Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
„Litgas“ vadovas: su „Statoil“ derybos bus baigtos dar šiemet
Mažėjant dujų vartojimui, Lietuva tikisi iki šių metų pabaigos baigti derybas su Norvegijos naftos koncernas „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sutarties keitimo, sako dujų prekybos bendrovės „Litgas“ vadovas. Pasak Dominyko Tučkaus, diskusijos su „Statoil“ buvo pradėtos anksčiau negu Seimas nurodė tai daryti.
„Formalus kreipimasis į „Statoil“ irgi buvo dar iki Seimo formalaus prašymo mums, kad mes pradėtume derėtis. Mes dar iki to – lapkričio pradžioje... Gavome atsakymą, kad peržiūra esamų sąlygų bus pradėta. Ir šiuo metu vyksta jau tos diskusijos ir tikimės iki metų pabaigos užbaigti“, – trečiadienį Seimo Energetikos komisijoje sakė D.Tučkus.
Jis nekomentavo konkrečių sutarties keitimo detalių.
„Turbūt kad esminė problema mums yra kiekis, žiūrint į energijos gamintojų poreikį ir visos kitos esminės sąlygos“, – teigė D.Tučkus.
Seimas lapkričio įpareigojo Vyriausybę iš naujo derėtis su „Statoil“ dėl mažesnės perkamų SGD apimties.
„Litgas“ ir „Statoil“ yra pasirašiusios penkerių metų sutartį dėl 2,7 mlrd. kubų SGD dujų tiekimo, tačiau, neoficialiomis BNS žiniomis, šiuo metu deramasi dėl sutarties pratęsimo dar 5 metams, numatant mažesnį dujų kiekį.
Pagal sutartį, dujų kaina priklauso nuo Didžiosios Britanijos dujų indekso ir koreliuoja su dujų kainomis Europos Sąjungoje. Pernai skaičiuota, kad preliminari penkerių metų sutarties vertė – 724-868 mln. eurų.
Mažėjant dujų suvartojimui, Lietuvai nebereikia kasmet importuoti 0,5 mlrd. kubų brangesnių norvegiškų dujų.
http://verslas.lrytas.lt/energetika/...dar-siemet.htmNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąMažėjant dujų suvartojimui, Lietuvai nebereikia kasmet importuoti 0,5 mlrd. kubų brangesnių norvegiškų dujų.
Comment
-
Parašė Jemelia Rodyti pranešimąKažkas neaiškaus... Anksčiau buvo tvirtinama, kad tas 0,5 mlrd. kubų - tai minimalus kiekis, būtinas užtikrinti terminalo darbą. O dabar derasi dėl mažesnio kiekio. Išeina arba tai, ką anksčiau tvirtino - netiesa, arba gal tikimasi išsiderėtą dalį pakeisti pigesnėmis, kad ir iš JAV atgabentomis dujomis? Bet antruoju atveju argi norvegai sutiks keisti sutartį?
Comment
-
Dėl dujų krovinio iš JAV vis dar nesusitarta
Lietuva nėra pasirašiusi sutarties su JAV dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) pirkimo, dėl to tebevyksta derybos, sako energetikos ministras Rokas Masiulis.
Susitarimu su JAV kompanija "Cheniere Energy" dėl SGD krovinio Seime Vyriausybės valandos metu susidomėjo parlamentaras liberalas Eugenijus Gentvilas.
"Vienas europarlamentaras paskelbė, kad jau esate pasirašę sutartį su Jungtinėmis Valstijomis dėl SGD pirkimo iš Jungtinių Valstijų. Ar yra šita sutartis pasirašyta? Ir antras dalykas, jeigu ji dar nėra pasirašyta, kaip elgsis Lietuva šitoje subtilioje situacijoje - tai būtų milžiniškas geopolitinės svarbos pasiekimas gauti iš amerikiečių pirmąją siunčiamą siuntą į Europą, tačiau kaip jūs laviruosite kalbant apie kainą. Mes žinome, kad turime dujų perteklių, ir jeigu tos kainos iš JAV, tarkime, bus didesnės, kaip planuojate elgtis?", - klausė E. Gentvilas.
"Sutartis dar nėra pasirašyta, derybos vyksta", - sakė energetikos ministras R. Masiulis.
Ministras užtikrino, kad, jeigu tokia sutartis ir būtų pasirašyta, tai tiktai palankiomis kainomis.
"Jos turi būti labai geros. Tai kol kas šiandien tiek galiu pasakyti, bet kokia kaina nepasirašinėsime", - teigė jis.
Apie tai, kad pirmasis dujų krovinys iš JAV į Europą per Klaipėdos SGD terminalą bus pristatytas vasarį, buvo pranešusi "Reuters" naujienų agentūra, remdamasi neįvardytais šaltiniais.
Anot Energetikos ministerijos, "Cheniere" dujų krovinį gali pretenduoti bet kuris pasaulio uostas, turintis SGD infrastruktūrą. Dujų prekybos ir tiekimo įmonė "Litgas" yra pasirašiusi bendrą prekybos sutartį su JAV kompanija "Cheniere Energy" dėl galimybės pirkti suskystintas dujas. Tuomet "Litgas" generalinis direktorius Dominykas Tučkus teigė, kad, esant poreikiui, dujų iš "Cheniere" būtų galima nusipirkti jau 2016 m.
"Litgas" yra pasirašiusi penkerių metų sutartį Norvegijos "Statoil" dėl 540 mln. kubinių metrų gamtinių dujų tiekimo kasmet - toks minimalus kiekis yra reikalingas normaliai SGD laivo-saugyklos "Independence" veiklai užtikrinti.
Comment
-
„Klaipėdos naftos“ krova jau viršijo praėjusių metų krovinių kiekį
...
Bendrovės valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale lapkričio mėnesį išdujinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekt 382 tūkst. MWh gamtinių dujų, o iš viso per 11 mėnesių – 4,372 mln. MWh.
...
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąViršyti tai viršijo, bet nutylima kiek trūksta iki maksimalaus terminalo pajėgumo.
Comment
-
SGD perteklius Azijoje padidės
Suskystintų gamtinių dujų (SGD) perteklius Azijoje kitais metais bus dar didesnis, nes nauji gamybos pajėgumai pradės darbą kaip tik tuo metu, kai paklausa Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Kinijoje mažėja, informuoja „Reuters“.
Nauji pirkėjai iš dalies kompensuos vartojimo didžiausiose rinkose nuosmukį, bet pasiūla bet kokiu atveju viršys paklausą, teigia analitikai. „Azijoje ateinančiais metais bus perteklinė pasiūla, 2017 metais situacija pablogės“, – sako „Credit Suisse“ analitikas Davidas Hewittas. Jo nuomone, rinkos kaina Azijoje 2016 m. pradžioje nukris „iki ašarų žemos kainos“. SGD vartojimas didžiausiose Azijos rinkose mažėja. Japonija lapkritį, palyginti su praėjusių metų lapkričiu, sumažino importą 12,8 proc., , iki 6,06 mln. tonų. Pietų Korėja per mėnesį superka vidutiniškai 2,7 mln. tonų SGD – tai žemiausias lygis nuo 2009 metų.
Paklausa Kinijoje šiais metais gali sumažėti 300 tūkst. tonų, prognozuoja analitikai, pridurdami, kad nuosmukis greičiausiai bus trumpalaikis ir netaps tendencija. Iki 2020 metų SGD greičiausiai ims pirkti dešimtys naujų šalių, įskaitant Maroką, Lenkiją, Filipinus ir Bangladešą, tad papildoma paklausa gali siekti 13 mln. tonų per metus.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/energeti....d?id=69762126Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAr tai yra svarbu?
Uosto tematika rašantys abiejų laikraščių atstovai kaip kokie papildomi atstovai spaudai, perpasakoja oficiozą, ir jokios kritinės minties ar įžvalgos.
Comment
-
Parašė agnette Rodyti pranešimąKazkoks keistas guju kiekio matavimas. Vieni kubometrais, kiti - tonom, treti - MWh... Nera vieningos metodikos?
Taip ir mašinos daugumoje turi ne vien 4 ratus, bet ir masę įvairių kitų savybių. Kas kam reikalinga ir aktualu.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
Comment