Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Gelžk. Kaunas-Kazlų Rūda-Kybartai
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąŠvenčionėlių ir Lentvario - 2 klasės.
Comment
-
Kad Lentvaris buvo aukščiausios klasės, nelabai tikisi. Tam, kad būtų suteikta atitinkama klasė, pastatas ir teikiamos paslaugos stotyje turėjo atitikti tam tikrus reikalavimus - turėti atskiras sales 1 ir 2 klasės keleiviams nuo 3 ir 4 klasės keleivių, atskirus bufetus, kasas, tualetus. Kur visą tai galėjo tilpti Lentvaryje? Nebent 3 ir 4 klasės keleiviams vėliau buvo pastatytas medinis barakas, kuris iki šių dienų neišliko, o esamas pastatas "pakeltas" iki atitinkamo lygio. Ir tai Lentvario aukščiausios klasės stoties poreikis buvo nebent nuo Liepojos - Romnų geležinkelio nutiesimo iki tol, kol nebuvo tiesioginio susisiekimo, t.y. geležinkelio bendrovė veždavo tik savo infrastuktūros ribose, o keleiviai turėdavo mazginėse stotyse persėsti, kroviniai būdavo perkraunami. Tačiau jau XIX a. pabaigoje traukiniai važiuodavo skirtingų kompanijų keliais. Beje, iš pradžių atšaka Lentvaris - Virbalis buvo vienkelė, nors pylimas, tiltai ir tunelis buvo pastatyti dviems keliams. Todėl kažkur skaičiau, kad Liepojos - Romnų geležinkelis nuo Kaišiadorių iki Lentvario turėjo savo kelią, einantį lygiagrečiai Lentvario - Virbalio linijos. Pylimas ir tiltai turėjo būti išsinuomoti.Paskutinis taisė Al1; 2011.08.31, 11:42.
Comment
-
na kodel.. Lentvaris pagal savo svarba pilnai galejo buti auksciausios, ar bent pirmos klases stotimi.. vat pastatas tai nepanasus i tokio lygmens.. nors literatura atkakliai teikia, kad neklasines stotys buvo dvi - Virbalis ir Lentvaris.. bet kazkaip labai jau didelis atotrukis tarp Lentvario ir Svencioneliu..o rumai vienodi.. mistika
Comment
-
Vilnius ir Kaunas daug reikšmingesnės stotys, o ir tai buvo tik 1 klasės. Virbalis, suprantama, kaip pasienio stotis, vartai į Europą, o Europai į Rusiją, buvo aukščiausios (arba neklasinės, kaip kai kur rašoma) klasės. Tuo labiau net toks miestas kaip Daugpilis, iš pradžių turėjo tik 1 klasės stotį, o vėliau pastatyta nauja, aukščiausios klasės stotis. Keista, bet juk Daugpilyje buvo dvi atskiros stotys - Peterburgo - Varšuvos geležinkelio už miesto ir Rygos - Dinaburgo, vėliau pratęstos linijos į Oriolą, mieste, dabartinės vietoje. Ne, netikiu tuo, kad Lentvaris buvo aukščiausios klasės. Pagal statinį - tik antros. Galbūt pakelta vėliau į pirmos kategorijos. Ir dar rašoma, kas apartamentai carui buvo. Absurdas. Kokių velnių carui lindėti kaime, jei šalia Vilnius?Paskutinis taisė Al1; 2011.08.31, 13:31.
Comment
-
Apie Pilviškių stoties statinių raidą rašiau šiek tiek aukščiau - galima paskaityti ir nereikės spėlioti.
Medinis namas iškilo 1860 m. ir buvo skirtas "viršininkams" dirbti bei gyventi. Negaliu labai tiksliai įspėti, apie kokią "načalstvą" dokumentuose kalbama, bet maždaug yra aišku. O mūrinio pastato statybą nutraukė 1863 m. "razbaininkai", uždegę ir kai kuriuos stoties teritorijoje buvusius statinus. Nukentėjo ir medinis barakas, tačiau neaišku, kiek daug. Taigi, jį šiek aplopė ir baigė statyti mūrinuką.Šis 1873 m. jau stovėjo, bet dar nereiškia, kad tais metais buvo pastatytas. Pirmojo pasaulinio karo metais medinis statinys aptarnavo tik siaurojo geležinkelio klientus. Beje, neseniai išsiaiškinau, kad šis ėjo rytų kryptimi, t.y. į miesto centrą.
Kybartų geležinkelio stories pagrindiniai rūmai nukentėjo per abu karus, o dabar stovi mūrinukas ant dalies senųjų pamatų; panaudota ir didžioji dalis "carskų" plytų. Beje, pirmuosius rūmus statę prancūzai, tvirtino, kad jų ilgis - 258 m. Rusai ilgį pateikia kitais matavimo vienetais (tingiu ieškoti tų duomenų) ir perskaičiavus į metrus gautume dar šiek tiek daugiau.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąKuo Pilviškiai taip nusipelnė, kad buvo pastatyta mūrinė stotis? Kažkaip netelpa į projektro rėmus, kur aiškiai buvo nustatyta kas kiek varstų turi būti stotys ir kokios klasės.
Comment
-
Pagaliau susiruošiau ir aš aplankyti Pilviškiuose statomą geležinkelio tiltą. Gaila nugriauto senojo tilto. Ten pakankamai daug jaunystės dienų praėjo Na bet ne apie tai. Šioks toks foto reportažas:
1. Vaizdas į priešingą tiltui pusę paėjėjus šiek tiek nuo pervažos
2. Apsisukus 180 laipsnių
3. Tą dieną prie tilto nueiti paskatino vežamos tilto sijos. Ir pačiam netikėtai teko papult į kamštį, kol vienoje iš sankryžų sunkvežimis bandė pasukti link stoties
4.
5. Tą dieną trys sijos jau buvo pastatytos į vietą, o ketvirtoji laukė savo eilės. Viso buvs šešios sijos
6. Iš kitos pusės
7. Štai ir traukinys. Traukinių greitis stipriai sumažintas, nes senasis tiltas jau prastos būklės. Taip pat buvo prieš kelis mėnesius traukinys sulaužęs iešmą, bet laimei traukinys nuo bėgių nenuriedėjo. Kodėl taip įvyko, atsakymo negavau.
8.
9.
Comment
-
10. Vaizdas iš kitos tilto pusės
11. Tilto sija iš arčiau
12. Sijos tvirtinimo mazgas
13. Dažai šviežutėliai, patempus lengvai tįsta, tad nieko nuostabaus, kad virvių tvirtinimo vietose dažai nutrinti
14. Nors ir ilga ta teleskopinė sunkvežimio priekaba, bet sija išlindus už priekabos galo
15. Dar vienas traukinys, šįkart keleivinis
16. Trys sijos jau vietoje
17. Senasis tiltas pabaigai
Tekę ir tuo karučiu po tilu kabančiu pasivažinėti ir atbrailom bėgioti ir traukiniui važiuojant ant tilto stovėti... Neatsargūs vaikai buvom...
Comment
-
Fotoreportažas Kaunas - Kybartai - valstybės siena.
Pradėsiu Kaune, bet ne nuo stoties. O nuo kairėje Nemuno kranto pusėje prieš tiltą buvusios laikinosios stoties, vėliau stotelės. Tiesiant Peterburgo - Varšuvos geležinkelį ir jo atšaką per Kauną į Virbalį ir toliau į Prūsiją, darbai vyko atskiruose ruožuose ir buvo užbaigti ne vienu metu. Kaip rašoma L. Žeimanto knygoje (Sankt Peterburgo-Varšuvos (nuo 1907 m. Šiaurės-Vakarų) geležinkelis, 1858–1915. – Vilnius: Gelspa, 2003), remiantis dokumentais, linija nuo Prūsijos iki Nemuno Kaune buvo baigta anksčiau nei pastatytas tiltas ir užbaigta linija nuo Daugpilio į Vilnių. Geležinkelis buvo pradėtas eksploatuoti. Geležinkelio kompanija buvo pasamdžiusi pašto diližansus gabenti keleiviams iš Daugpilio į Kauną, nuo kurio toliau kelionė į V. Europą buvo tęsiama traukiniais. Taigi, kairėje Nemuno pusėje prieš tiltą buvo įrengta laikina stotis. Kur tiksliai ji buvo, neaišku. Tikriausi keli šimtai metrų iki statomo tilto. Kas atsitiko su stotimi baigus tiltą ir prasidėjus traukinių eismui, neaišku. Tačiau pradėjus Kaune fortų statybą šioje Nemuno pusėje atsirado karinė stotis. Iki jos bėgiai atsišakojo maždaug ten kur ir dabar. Tarpukario tvarkaraščiuose jokios stoties kairėje Nemuno pusėje prieš tiltą neminima. Tačiau Antrojo pasaulinio karo tvarkaraščiuose yra Karinė stotis Aleksotas. Tai pilnas oficialus pavadinimas.
Pokario tarybinėse schemose irgi tokia stotis (ar stotelė) yra. Maždaug 1,1 km atstumu nuo Kauno stoties. Ta vieta.
Tikriausiai čia stotis (ar koks blokpostas ar pan.) veikė tik dėl to, kad ties ta vieta Aleksoto karinės ir pramoninės linijos susijungdavo su magistraline linija.Paskutinis taisė Al1; 2011.10.01, 20:34.
Comment
-
Šiek tiek paėjus, ties laiptais į Svajonių al. yra pralaida.
Kitoje pusėje, atrodo, ji originali, t.y. išlikusi nuo pat pastatymo... Nuo Piliakalnio gatvės pralaida buvo paplatinta, nes vienas kelias ėjo nuo pylimo žemyn.
Ties pralaida, Nemuno link.
Į priešingą pusę.
Ties Piliakalnio g. 14 A namu, link Garliavos.
Ties Kalkinės g./Jiesios pl. pervaža, Kauno stoties link. Čia būta Jiesios stotelės.
Pervaža su užtvaru, yra budėtojas. Įdiegus automatinę blokuotę, pervaža su užtvaru išliks, nes čia Kalkinės g. čia 11% nuolydis. Už kelių šimtų metrų esanti Titnago g. pervaža po rekonstrukcijos bus be budėtojo. Taip sakė budėtoja.
Paskutinis taisė Al1; 2011.10.01, 20:49.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąŠiek tiek paėjus, ties laiptais į Svajonių al. yra pralaida.
<...>
http://www.kaunotvirtove.lt/e107_plu....20#post_13097
Comment
-
Parašė qwerty_ Rodyti pranešimąŠiek tiek nuotraukų iš vidaus
http://www.kaunotvirtove.lt/e107_plu....20#post_13097
Ties HE-Garliavos kelio viaduku virš geležinkelio. Traukinys į Šeštokus.
Čia dar nuo viaduko po kelių valandų, grįžtant. Ir saulė išlindo trumpam.
Kauno link.
Garliavos link, tolumoje pirmasis tiltas per Jiesią.
Tęsinys bus.Paskutinis taisė Al1; 2011.10.01, 21:23.
Comment
Comment