Parašė aesde
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Keleivių vežimas Lietuvos geležinkeliais
Collapse
X
-
-
Parašė aesde Rodyti pranešimąsąlyginai nežino. nes suskaičiuoti keleivius galima tik rankiniu būdu, nes jei maršrute važiuoja daugiau kaip viena pora traukinių, negali pasakyti, kiek tame traukinyje yra keleivių su nuolatiniais.
tačiau bendro pobūdžio srautus neabejoju, kad jie žino.
Comment
-
Parašė sleech Rodyti pranešimąGalima rankiniu, galima ir automatiškai. Kiekvienam prekybos centre gi automatiškai susiskaičiuoja kiek lankytojų pas juos ateina. Nemanau, kad kažko tokio negalima padaryti ir traukinyje. Aišku specifikos daugiau atsiranda, bet nemanau, kad neįmanoma.
LG yra asmenys, kurie taip pat sumoka iš anksto pirkdami nuolatinį (viena piniginė operacija daugkartiniam panaudojimui), tačiau paskui, įlipę įtraukinį, kažkaip neatsižymi. va tokio piliečio praktiškai neįmanoma automatiškai nustatyti kada jis važiuoja: ar 10.30 ar 11:45. ir kai kuriuose maršrutuose tokie piliečiai, spėju, sudaro nemažą dalį keleivių. žinoma yra įprotis ir vieną kartą rankiniu būdu suskaičiavus, gali kurį laiką būti ramus dėl apytikslio skaičiaus, tikslaus skaičiaus nepasakysi, nes net ir nusistovėjusią tvarką gali pakeisti elementarus pramiegojimas ar užsilaikymas darbe.
automatiškai matau tik vieną būdą (kaip Prancūzijoje) į peroną praleidinėti pro "vertuškę", o dar tiksliau (nes vistiek yra asmenų prasmunkančių ) būtų tas vertuškes sustatyti traukinio duryse (kaip Anglijos futbolo stadionuose )Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai
Comment
-
Parašė aesde Rodyti pranešimą...yra asmenys, kurie sumoka iš anksto pirkdami nuolatinį — va tokio piliečio praktiškai neįmanoma automatiškai nustatyti kada jis važiuoja ir kai kuriuose maršrutuose tokie piliečiai, spėju, sudaro nemažą dalį keleivių. žinoma yra įprotis ir vieną kartą rankiniu būdu suskaičiavus, gali kurį laiką būti ramus dėl apytikslio skaičiaus, tikslaus skaičiaus nepasakysi, nes net ir nusistovėjusią tvarką gali pakeisti elementarus pramiegojimas ar užsilaikymas darbe.
Parašė aesde Rodyti pranešimąautomatiškai matau tik vieną būdą (kaip Prancūzijoje) į peroną praleidinėti pro "vertuškę", o dar tiksliau (nes vistiek yra asmenų prasmunkančių ) būtų tas vertuškes sustatyti traukinio duryse (kaip Anglijos futbolo stadionuose )I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Himleris Rodyti pranešimąGalėtų vėl paleisti automotrisę į Jonavą, susinchronizuojant su traukiniu Vilnius-Klaipėda.
Comment
-
Parašė JlL Rodyti pranešimąYra nebrangi elektronika virš durų statoma ir skaičiuojanti keleivius įlipančius į vagonus. Taip pat skaičiuoja ir prekybcentriai.
o srautus galima paskaičiuoti pagal bilietų ir abonementų skaičių.Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai
Comment
-
Parašė LinS Rodyti pranešimąSukomplektuoji vieną pilną keleivinį su tokia "aparatūra" ir siunti į įdomius ruožus žmonių skaičiuot. Savaite čia kitą ten, o gal ir po mėnesį. Manau kodėl gi ne
Comment
-
Ar jau kas nors skaitė?
Vieno kablelio svarba: Mažinti negalima nutraukti
Paskutiniu metu žiniasklaidos priemonėse aktyviai formuojama neigiama visuomenės nuomonė apie AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiklą. Net nesistengiant gilintis į įmonės specifiką, teisinę ir ekonominę aplinką, socialinį teikiamų paslaugų poreikį, aklai peršama nuomonė, kad keleivių vežimo veikla geležinkelių transportu turi būti nutraukta.
Keleivių vežimo geležinkeliais nuostolių suma „galėtų būti panaudota kokiam 100 tūkst. badaujančių šeimų“ – viename interneto portalų teigia Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis. <...>
Dėl kritikos R. Kuodžiui visiškai sutinku, bet vėl išlenda ta pati problema - visi kalti, bet ne LG. Įdomu, ką LG padarė, kad traukiniai važiuotų daugiau keleivių?Paskutinis taisė 2Pack; 2009.11.12, 13:39.
Comment
-
Skaičiau. Patiko. Straipsnyje nemažai tiesos. Kažkas gerokai plunksna paskrebeno.
O dėl keleivių mažėjimo geležinkeliuose nemaža dalimi atsakinga ir SM, kuri galėtų labiau reguliuoti VT (naikinti dubliuojančius maršrutus, derinti autobusus prie traukinių ir panašiai) - panašiai kaip Latvijoje, Šveicarijoje ar kokioje nors kitoje ES valstybėje.
Į klausimą, kodėl LG pagaliau parūpo keleiviai, nors visai neseniai - prieš pusę metų vienas LG vadovų Šimėnas siųlė irgi tokias pačias priemones - panaikinti keleivių pervežimą (žr. šios temos gegužės ar birželio mėn.) atsakyti paprasta. Keleiviais ir jų pervežimu lengva prisidengti tam, kad išvengti įmonės liberalizacijos, apie ką jau vis garsiau ir garsiau šnekama.Paskutinis taisė Salvijus; 2009.11.13, 06:25.
Comment
-
Parašė Sovijus Rodyti pranešimąBeje, šiandien atvykęs į Vilnių traukiniu Klaipėda-Vilnius 11:08 val. berods antrąjame kelyje (?) mačiau D-1 su užrašu "Kaunas". Kaip tai suprast?
Gal vietoj E877 Vilnius-Kaunas 1 - išvykimas 11:55 val.?
Arba E878 Kaunas 1-Vilnius atvykimas 10:52 val.?
Ar šiaip tarp kitko.
Akivaizdu, kad jis per Rokus atvarytas laukė Jiesios stoties šviesoforo signalo važiuoti į Kauną, o tuo metu jam "pasimaišė" tas kybartinis...
Iki 2009 m. kovo 23 d. iš Kauno remontui į Vilnių varomi ir po remonto parvaromi dyzeliniai traukiniai atlikinėdavo anksčiausią rytinį reisą (su keleiviais) Kaunas-Vilnius ir vakarinį Vilnius-Kaunas. Lygiai taip tušti "dyzeliukai" gastroliuoja tarp Vilniaus ir Radviliškio, o iki tos pačios datos penktadieniais ir sekmadieniais važinėjusio traukinio Vilnius-Kaunas-Šiauliai nėra.
Comment
-
na, na - mazinkit reisus, nuostoliu maziau patirsit... ech, jus, besmegenes galvos. visus prie sienos ir kas antra pykst pokst.
kai pas mane kaime autobusai vaziuodavo 6 ar 7 kartus per diena, mazai, kam reikejo automobiliu (40 butu namo kieme stovejo 3 masinos). kai nueme pora reisu, kazkas jau nespedavo i darba, kazkam laikas nepatogus - dalis persedo i nuosavas masinas. keleiviu sumazejo. neseniai vel pamazino - liko 2 reisai per diena i rajono centra (dabar masinos vos telpa kieme - ju jau 11). jau pora kartu teko zmones vezti i rajono centra - trys zmones susimeta kelionei, gaunasi tas pats, kaip autobusu, bet laikas nespaudzia - gali po turgu paslampinet ilgiau ar su kokiais popieriais uztrunki...
labai greit sumazejo keleiviu, o sugryzt jie jau neskuba. gelezinkeliui su keleiviais dar sudetingiau - cia zmones nebe menesius, o metus reikia jaukinti.
P.S. dabar belike 2 reisai - vienas ryte i seniunijos centra, antras vakare is ten. traukiniu stotis uz poros kilometru, bet traukiniai nuo geguzes pabaigos ten nebestoja. pabandykit be masinos susitvarkyti popierizma, kai autobusu isvaziuoji pries astuonias, o gryzti septyniolikta valanda. miescionis savo suniukui ipiltu edalo visai dienai ir ramu, o kaimo zmogus? auginantys gyvulius iseiginiu neturi.
taip ir su gelezinkeliu - kai eme kaitaliot laika, nuiminet ir vel paleidinet traukinius, zmones ismuse is iprasto ritmo. kaip tik tuo metu rajono AP numuse kainas, paleido naujus marsrutus, senuose sutankino reisus. taip is gelezinkelio ir isplauke keleiviai. buvo pliusai (pries kokius 3-4 metus) - iki autobuso stoteliu - ne daugiau kilometro, iki traukiniu - 1,5 - 3km. autobusai kursuodavo kas valanda. kelione autobusu buvo brangesne tik 30 ct. keleiviai perbego ten. kai tik traukiniai nustojo stoti musu stotelese, konkurencija baigesi. eme reteti ir keistis autobusu marsrutai, "barstydami" keleivius. nerasdami pasirinkimo, zmogeliai emesi pirkti masinas. stai prie ko privede keleivinio transporto politikos nebuvimas rajono ribose. manau, kad ir kitur tokie dalykai vyksta.Paskutinis taisė dariuks; 2009.11.12, 21:17.
Comment
-
Lietuvos rytas 2009-11-11
Martynas ČERKAUSKAS
Valdžios rūmuose – kova dėl pensijų
Prezidentė Dalia Grybauskaitė reikalauja kompensuoti numatomas mažinti pensijas. (...)
D.Grybauskaitė pagrasino, jog vetuos „Sodros“ biudžetą, jei nebus numatytas kompensavimo mechanizmas.
(...)
D.Grybauskaitės pareiškimai įvarė į kampą A.Kubilių
(...)
Siūlomas vienas būdas išlaviruoti šioje padėtyje bus aktualus ir geležinkelių keleiviams bei kitiems suinteresuotiems.
Siūlo atimti iš geležinkelių
Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis pasiūlė valdžiai alternatyvą. Anot jo, 200 mln. litų, kuriuos pavyktų surinkti 2 punktais padidinus įmokas „Sodrai“, galima būtų gauti iš „Lietuvos geležinkelių“ dividendų, jei jie atsisakytų nuostolingų maršrutų.
„Lietuvos geležinkeliai“ panašią sumą – apie 200 mln. litų – iššvaisto kasmet vežiodami grybautojus, uogautojus, turistus. Manau, sunkmečiu būtų galima apsieiti be šios paslaugos.
Per metus iš keleivių vežimo „Lietuvos geležinkeliai“ patiria apie 180 mln. litų nuostolių. Socialinė to nauda nėra didelė. Jeigu šitokių paslaugų teikimas būtų nutrauktas, geležinkelių įmonė nepatirtų tokių nuostolių, o pelnas valstybei būtų išmokėtas dividendais“, – sakė R.Kuodis.
Comment
-
kol krize, geriau sustabdykim seimo darba, jo narius isleiskim neapmokamu atostogu, juk per metus vien tu peniuksliu algom isleidziama suma siekia netoli pusantro simto milijonu litu. atiduotume pinigus LG, gal tada padaugetu traukiniu? po poros metu, kai situacija pageres, seimunai gales grizti ir vel zulikauti.
Comment
-
Parašė Sovijus Rodyti pranešimą
Į klausimą, kodėl LG pagaliau parūpo keleiviai, nors visai neseniai - prieš pusę metų vienas LG vadovų Šimėnas siųlė irgi tokias pačias priemones - panaikinti keleivių pervežimą (žr. šios temos gegužės ar birželio mėn.) atsakyti paprasta. Keleiviais ir jų pervežimu lengva prisidengti tam, kad išvengti įmonės liberalizacijos, apie ką jau vis garsiau ir garsiau šnekama.Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai
Comment
-
Parašė praetor Rodyti pranešimąSvaigsta tas Kuodis. Dirba centriniam banke ir tegu rūpinasi savo reikalais. Leptelėjimą tėškė ir tiek. Ekonomistas turėtų patart, kad reik kovot ne su pasekmėm, o su priežastim ar prielaidom.
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimąNet išsižiojau, perskaitęs tą citatą. Sunku patikėti, kad tokias pareigas užimantis žmogus leidžia sau kalbėti tokias nesąmones... Jis juk net ne politikas
Bet tas nebus padaryta, nes pinigai iš skirtingų kišenių - dabar tos išlaidos tūno užmaskuotos LG biudžete, paskelbus konkursą turėtų tapti atskira eilute savivaldybės (ar SM?) biudžete.
Ir nuo kada savininkui pasiimti dividendus iš savo valdomos įmonės yra nesąmonė?
Comment
Comment