Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT-PL] Maršrutas Vilnius-Šeštokai-Suvalkai-Varšuva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    [LT-PL] Maršrutas Vilnius-Šeštokai-Suvalkai-Varšuva

    Išbandėm susisiekimo su PL būdą - traukinį.
    Šiek tiek keliavom dviračiais po Suvalkų kraštą, tik anoje sienos pusėje.
    Nesinorėjo sienos kirsti kartu su "fūromis", tai važiavom traukiniu.
    Iš Vilniaus bilietas iki Šeštokų - 18 Lt, už bagažą -4 Lt
    1 stotelė iki Trakiškių (35 min. kelio) - dar 12 litų. Jei kas nors iš mūsų būtų iki 26 m., galėtų naudotis 50% nuolaidomis.

    Dabar telikęs tik vienas traukinys iki Šeštokų ir toliau į PL, 12.00 iš Vilniaus (dar vakare yra dyzelis iš Kauno iki Šeštokų).
    LG puslapis www.litrail.lt reklamuoja naktinį autobusą Vilnius-Kaunas-Balstogė-Varšuva. Gerai, kad tas dar neužsuka į Šeštokus ir į Kazlų Rūdą...

    Vilniaus stotyje bilietus gal gerą pusvalandį formino ne kasa, o "agentūra". Sėdi fotelyje, o laiko iki traukinio vis mažiau lieka... Pagaliau gavom kiekvienam keliautojui po 4 ar 5 popieriaus lapelius ir nuskubėjom su savo dviračiais į traukinį.
    Vidus labai gražiai suremontuotas. Yra trys kabliai dviračiams (nuo Kauno jų nebeužteko).

    Pradėjau fotkinti nuo Kauno stoties


    Tiltas per Nemuną


    Kazlų Rūda. Sukame link Marijieėmpolės (lyg taip reikia taisyklingai tarti)


    Marijampolės stotis (1924). Vos spėjau patraukti aparatą uždarant duris...


    Šeštokai. Čia persėdame į lenkų PKP traukinį.
    Pasitikriname kainas. Bilietas iš Šeštokų iki PL kainuoja tiek pat, kiek ir iš Vilniaus.


    Abu traukiniai


    Lenkų traukinys (iki Suvalkų - tik 2 vagonai, ten į Varšuvą prikabins daugiau)


    Nuo Šeštokų iki Mockavos - abiejų standartų bėgiai (1435 mm Europos ir 1520 mm rusiškas)


    Mockava. Paskutinė LT stotis. Įlipa LT ir PL pasieniečiai


    Suvalkijos kalvos. Lietuvių pasieniečiai sako parodysiantys, kur siena.


    Pasienietis uždaro vartus, likusius nuo caro Gorocho laikų.


    Čia dar ne siena. Šiaip sienos apsaugos zona.


    O kažkur čia jau LT/PL siena

    Nuotraukos iš PL - atskiroje temoje PL. Suvalkija / Suwalszczyzna


    P.S. Žemiau dvi Balstogės traukinio nuotraukos - ne mano, bet aš jų negaliu ištrinti
    Attached Files
    Paskutinis taisė Romas; Vakar, 19:54. Priežastis: Atkutras nuotraukų rodymas (nulūžo imageshackus)

    #2
    Punskas
    Pirma stotis Lenkijos pusėje - Trakiškės / Trakiszki.


    Iki Punsko - 3 km

    Nuotraukos iš kelionės dviračiais po Lenkiją - temoje PL. Suvalkija / Suwalszczyzna
    Paskutinis taisė Romas; Vakar, 19:56. Priežastis: Atkutras nuotraukų rodymas

    Comment


      #3
      Ir vel labai idomus turas, Romai, ypac kai man cia is esmes neatrastos zemes... Siaip as pats labai megstu keliaut traukiniais, tad kelios nuotraukos man sukele labai teigiamas emocijas , pvz si:


      Taip pat nezinojau, kad Marijémpoles stotis tokia grazi! wow!


      O ta siena su vartais(darinejamais?!) atrodo gan keistai. Tikiuosi tie vartai greitai dings(Sengeno zonoje?)...
      Siaip tikrai grazu ir tavo komentarai padeda susigaudyti kas kur. Aciu!

      Comment


        #4
        Ačiū, PornStar
        Man irgi patiko važiuoti traukiniu po n+k metų pertraukos.

        Comment


          #5
          LT-PL 1992m. sujungęs maršrutas Vilnius-Šeštokai-Suvalka-Varšuva

          1992 metais dar važinėjo medinukai dyzeliniai traukiniai maršrutu Kaunas-Marijampolė-Šeštokai-Alytus. Prie jų pripratusius Suvalkijos gyventojus 1992 metų gegužės 28 dieną nustebino pasirodęs šešių vagonų mėlynukas DR1A.
          Dažniau Vilniuje besilankydavusiems suvalkiečiams jis siurprizo nepadarė, o sėslesni arba toliau Kauno nevažinėdavę pravestą naują traukinį Vilnius-Šeštokai pavadino žydruoju ekspresu. Nes jis tarp Vilniaus ir Šeštokų tada stodavo tik Kaišiadoryse, Kaune, Vinčuose (ar tai buvo pilnavertis , ar tik techninis sustojimas, nežinau), Marijampolėje ir Šeštokuose. Visą birželį suvalkiečiai spoksodavo į jį tuščią, užtai koks prekeivių okupuotas važinėjo nuo 1992m. liepos mėnesio... (gal dėl to dar gdabar keleiviams išlikęs toks važiavimo traukiniais nepatrauklumas?)...
          Prisimenu, kad iš Kauno į Šeštokus jis išvykdavo 10:43h., į Šeštokus atvykdavo 12:15h, atgal į Vilnių važiuodavo jau ne kaip greitasis (iki Kauno stodavo visur).
          Dar 1992m. birželio mėnesį Vilniaus-Šeštokų maršrute „žydrąjį ekspresą“ vis dažniau keitė „medinukai“ D1. Toks pakeitė netgi istorinę Šeštokams 1992 m. liepos 7 d., kai vyko pirmo keleivinio traukinio iš Lenkijos priėmimo šventė (kitaip tariant, reguliaraus keleivinio susisiekimo iš Šeštokų į Lenkiją atidarymas). Nuo tada maršrutas Vilnius-Šeštokai pavirto Vilniuje suremontuotų D1 atvarymo į Kauną maršrutu (iš Šeštokų tas pradėjo grįžinėti tik iki Kauno). Nuo tos dienos iš Šeštokų į Vilnių traukinys išvykdavo ~10:30h (po Suvalkų traukinio atvykimo) ir važiuodavo kaip greitasis (su Vilnius-Šeštokai traukiniu prasilenkinėdavo Vinčuose). Į Šeštokus iš Kauno „medinuką“ maršrutui į Vilnių atvarydavo sukabintą su traukiniu Kaunas-Alytus. Kitaip tariant, vienas D1 atlikdavo maršrutą Kaunas-Šeštokai-Vilnius, kitas – maršrutą Vilnius–Šeštokai-Kaunas.
          1992 metų lapkričio mėnesį traukinio Suvalkai-Šeštokai-Suvalkai tvarkaraštis pasikeitė, atitinkamai pasikeitė Vilnius-Šeštokai-Vilnius, Šeštokuose pastovėdavęs apie pusvalandį.
          Tokia buvo Lietuvos-Lenkijos sieną 1992 metų vasarą kirtusio traukinių maršruto pradžia. Temos tęsinys turėtų būti ilgas, nes rašyti yra ką. Ypač – traukinių (riedmenų) tipų, keleivių srauto, reisų skaičiaus kitimus, kitų traukinių grafikų taikymą prie lenkiško, pasienio ir muitinės tarnybų darbą Šeštokuose, Mockavoje, techniniame sustojime prie pat sienos, Trakiškėse ir Suvalkuose...

          Comment


            #6
            1980m mano kaimynas su M62 tempe iki Mockavos 2 kranus ir visokius kitokius pagalbinius agregatus. Buvo ruosiamasi Kauno VDV divizijos permetimui i PL suteikti "broliskaja pagalba"

            Comment


              #7
              Perkelta pora pranešimų iš mega temos "Geležinkeliai Lietuvoje", kurioje nieko neįmanoma rasti. Kai bus daug laiko, reikės dar kelis tinkamus perkelti.

              Šiek tiek sutrumpintas temos pavadinimas.
              Tikiuosi, Vitas nesupyks.

              Comment


                #8
                Beveik visą 1992 metų birželį Sūduvos krašto gyventojams buvo neaišku, kokiu tikslu keleivinis traukinys pravestas būtent tokiu maršrutu. T.y. – kodėl iš Vilniaus į Šeštokus, o ne iki Marijampolės ar Alytaus. Taip pat kilo klausimai, kam reikalingas toks traukinys, jei jis važinėja tuščias (nestodavo net Kazlų Rūdoje, tik liepos mėnesį pradėjo stoti). Tada neveikusios geležinkelio atkarpos iš Šeštokų į Lenkiją atnaujinimas paaiškėjo vėliau. Tada traukinio į Šeštokus kažkuo priminė filmą pagal Ž.Verno knygą „Aplenk pasaulį per 80 dienų“, kur Indijoje traukinio maršrutas nesibaigia, o geležinkelio dar nėra...
                Iliuzijas skatino nusipirkta 1992 m. Lietuvos geležinkelių keleivinių traukinių tvarkaraščių knygelė, kurios redakcija gerokai skyrėsi nuo sovietinės. Joje buvo ir lentelė su laikais tarp Šeštokų ir Suvalkų.

                Įdomus sutapimas: sukurdamas šią temą, padariau vieną rašybos klaidą... Pavadinime rašydamas traukinio maršrutą, parašiau ne „Suvalkai“, o „Suvalka“. Pavadinimą Romas patrumpino. Bet klaida liko žinutės viršuje. Ten pats ištaisyti neįstengiu, o moderatoriai taip pat netaiso... O tada (1992 metais) tvarkaraštyje taip pat buvo klaida: buvo parašyta ne „Suvalkai“, bet „Suvalkos“.

                Dėl Suvalkų stoties lyg ir viskas aišku, o kaip su stoties Trakiszki pavadinimo vertimu į Lietuvių kalbą (Trakiškiai ar Trakiškės ?), dar „mįslė“. Beje, vietovės Trakiškiai yra Marijampolės ir Kalvarijos priemiesčiuose.
                Šeštokų-Suvalkų traukinio tvarkaraštyje buvo surašytos ir stotelės Lenkijoje, kuriose tas traukinys nestodavo tada, nestoja ir dabar (Lipniak, Kaletnik ir kt.). Kiek žinau, jose stodavo iki tada dar važinėjęs traukinys Suwalki-Trakiszki.
                Iš Vilniaus 9:08h išvažiuodavęs traukinys Šeštokus pasiekdavo 12:15h. Lenkiško traukinio išvykimas iš Šeštokų – 12:50h, stovėjimas Mockavoje – 1 valanda, Trakiškėse – 30 minučių (pasienio stotys!). Į Šeštokus atvykimas – 10:15 h., stovėjimas Mockavoje – 30 min. Pagal tokį tvarkaraštį Lenkijos PKP keleivinis traukinys Šeštokai-Suvalkai važinėti pradėjo 1992m. liepos 8 d. - rytojaus dieną po traukinių eismo atidarymo per LT/PL sieną atidarymo šventės Šeštokų geležinkelio stotyje...
                Paskutinis taisė Vitas; 2009.03.09, 22:55.

                Comment


                  #9
                  Istorinė 1992 07 07 Šeštukuose

                  1992m. liepos 6 d. ir dar 7 dienos rytą per Lietuvos radiją pranešinėjo, kad iš Vilniaus 9:30 išvyks specialus traukinys į Šeštokus ir ten vyks reguliaraus traukinių eismo iš Lietuvos į Lenkiją atidarymo iškilmės, naujausių vagonų parodą.
                  Keleivinis traukinys Vilnius-Šeštokai iš Vilniaus tada išvažiuodavo 9:08 h., tai pasidarė aišku, kad važiuos dar vienas. Suprantama, tą dieną savo vietą pajutau ne kur kitur, o Šeštokuose.
                  Teveik tvirtai tikėjausi, kad tą dieną Vilniaus-Šeštokų maršrutu (numeris tada buvo 695) tikrai važiuos DR1A (ne D1, kaip birželio pabaigoje būdavo nuolat). Bet apsirikau: tą dieną važiavo D1. Juo į Šeštokus ir nuvažiavau.
                  Stotyje dar buvo ramu, bet artėjanti šventė jautėsi, žmonės į ją rinkosi. Rinkosi ir policijos pareigūnai, kitokie uniformuoti.
                  Traukinys Vilnius-Šeštokai Šeštokuose neužsibūdavo, 12:36 išvažiuodavo atgal. Tikėjausi, kad prieš pat jo išvykimą atvažiuos tas specialusis, bet neatvažiavo. Tik ~13:10-13:15h. nuo Marijampolės pusės pasirodė 2M62 siluetas (vadinasi, traukiniai prasilenkė Kalvarijoje). Sąstate – 8 žalios spalvos keleiviniai vagonai. Traukinys atvyko į paskutinį nuo stoties kelią (su aukštajam peronui prilygusia rampa). Netrukus po jo atvyko D1 iš Alytaus. Ar jis prie įėjimo signalo buvo sulaikytas, nepastebėjau, bet abiejų traukinių atvykimas beveik vienu metu (kai maršrutai per iešmus kirtosi), buvo įdomu.
                  Pati įdomiausia šventės akimirka buvo pranašaujama 14 valandą. Laukimo įtampa stotyje buvo didelė. Staiga atkreipiau dėmesį į sujudimą pietiniame miestelio gale – vaikų ir suaugusių bėgiojimus. Pasirodo, jiems nuo Mockavos atvykstantis traukinys būna matyti anksčiau negu laukiantys stotyje. Kai stotyje laukę kurie vietiniai gyventojai tą suprato, ir prasidėjo šurmulys. Kai stoties kelyno gale pasirodė SU45 su dviem keleiviniais vagonais, stotyje užgrojo orkestras. Traukinio priekyje buvo ąžuolo vainikais papuoštas plakatas su užrašu „Otwarcie ruchu kolejowego Suwalki-Szesztokaj 1992-07-07“ Kai traukinys privažiavo peroną, antrame vagone girdėjosi kaimo kapelos grojimas.
                  Kai buvo perkirpta juostelė, SU45 su dviem vagonais pajudėjo simboliškai link Vilniaus (atidaromas keleivinių traukinių eismas maršrutu Suvalkai-Vilnius). Traukinį pašventino Šeštokų parapijos klebonas.
                  Ilgai nesupratau, kodėl mašinisto padėjėjas taip ilgai vykdo lokomotyvo atkabinimą. Ir pastebėjau, kad sukabinimo mechanizmas kitoks negu rusiškuose traukiniuose.
                  Šilumvežis kitais bėgiais juose dar traškinandamas betono likučius kitais bėgiais numanevravo į kitą sąstato galą, vėl prisikabino, į kitą SU45 galą buvo perkeltas plakatas. Bet traukinys tame kelyje neliko – pervažiavo į antrą 1435 mm. O apie 15:00h į Šeštokų stotį vėl beveik vienu metu atvažiavo du traukiniai: D1 iš Kauno ir SU45 su įvairiais vagonais iš Lenkijos. Tas traukinys tapo naujausių vagonų paroda. Įlipti ir apsižvalgyti norinčių netrūko. Pasisekė ir man.
                  Šventė Šeštokų geležinkelio stotyje truko iki pavakarės. 18:00h. atgal į Lenkiją išvažiavo tas su plakatu, netrukus ir specialusis į Vilnių,
                  2M62 su 8 keleiviniais vagonais. 19:00h išvažiavo ir tas su eksponuotais naujausiais vagonais. Eiliniams smalsuoliams iš Šeštokų išvažiuoti beliko Alytus-Kaunas maršrutu tada važinėjusiu D1.
                  Kitą dieną SU45 su keleiviniais vagonais į Šeštokus atvyko 10:15h , o 10:36h išvyko D1 į Vilnių. 12:15h iš Vilniaus atvyko D1, ir 12:50h SU45 atgal išvažiavo į Suvalkus... Ir taip kasdien iki vėlyvo rudens, kai tvarkaraštis pasikeitė. Bet tada SU45 jau atvažinėdavo net su 7 vagonais. Ilgainiui atsirado antras, vakarinis, traukinys Suvalkai-Šeštokai-Suvalkai. Abu iš Lietuvos į Lenkiją važiuodavo sausakimši: prekeiviai lietuviai ir atvykėliai iš buvusių SSRS respublikų į Lenkiją gabeno ką tik įstengė.
                  Paskutinis taisė Vitas; 2009.03.10, 00:23.

                  Comment


                    #10
                    Šiandien važiavo TEP60-923 su trim vagonais.









                    Paskutinis taisė Vytautas_LT; 2009.03.20, 13:16.

                    Comment


                      #11
                      Parašė Vytautas_LT Rodyti pranešimą
                      Šiandien važiavo TEP60-923 su trim vagonais.

                      Atvaizdas


                      Atvaizdas


                      Atvaizdas


                      Atvaizdas


                      Atvaizdas
                      Taip, šiandien (2009 03 20) ir aš mačiau iš Šeštokų į Vilnių važiuojantį TEP-ą su trim vagonais.
                      Vieno vagono palydovės dar spėjau paklausti, kiek laiko toks traukinys važinės, tai ji atsakė, jog jau paskutinė diena. Kiek dienelių toks važinėjo, liko neaišku.
                      TEP-o važiavimo į Šeštokus priežastis tikriausiai vėl nusakoma fraze "pritrūko dyzelių". Kad su dyzeliniais traukiniais dabar padėtis vargana, matyti bent Kaune: į Kybartus, Marijampolę, Šeštokus važinėja vien D1, atskiri jie - "surinkti iš dalių". Trijų vagonų sąstate vagonai skirtingi, vienas (kaip taisyklė) - "medinukas"...

                      Comment


                        #12
                        Užsiraukė dyzeliukai. Visą savaitę į Šeštokus TEP'as su keleiviniai vagonais skraidė. Nuo pirmadienio įsigaliojus tvarkaraščio pakeitimams, sumažės poreikis ir į Šeštokus vėl dyzeliuką leis.

                        Comment


                          #13
                          Parašė specialistas Rodyti pranešimą
                          Užsiraukė dyzeliukai. Visą savaitę į Šeštokus TEP'as su keleiviniai vagonais skraidė. Nuo pirmadienio įsigaliojus tvarkaraščio pakeitimams, sumažės poreikis ir į Šeštokus vėl dyzeliuką leis.
                          Va būtent tai ir sužinojau iš TEPo mašinisto.

                          Comment


                            #14
                            Ar įmanoma traukiniu nusigauti iš Lietuvos iki Gdansko (persėdant kažkur pakeliui į Varšuvą).
                            DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                            Comment


                              #15
                              Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                              Ar įmanoma traukiniu nusigauti iš Lietuvos iki Gdansko (persėdant kažkur pakeliui į Varšuvą).
                              www.pkp.pl

                              Iš Balstogės (Bialystok) yra traukinys į Gdanską. Iki jos tektų važiuoti per Šeštokus.
                              Paskutinis taisė Vytautas_LT; 2009.03.23, 00:06.

                              Comment


                                #16
                                Ačiū
                                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                Comment


                                  #17
                                  Dyzelinis traukinys ar lokomotyvas su keleiviniais vagonais?

                                  Dar iš vaikystės prisimenu keleivinius traukinius, sudarytus iš garvežio ir siauralangių vagonų. Bet tokius regėjau neilgai – juos pakeitė dyzeliniai traukiniai D1 (o gal ir D).
                                  Kartą su tėvų nusivežtas į Druskininkus, labai prašiausi nuvedamas į geležinkelio stotį. Pirmas reginys buvo pačiame geležinkelio gale (jau netoli Druskinio ežero) stovėjęs žalias garvežys. Ant mašinisto kabinos buvo užrašas ”Бел.ЖД” (kad „ПБЛТ ЖД” reiškė Pabaltijo geležinkelį, žinojau dar neidamas į mokyklą). Antrame Druskininkų geležinkelio stoties kelyje stovėjo žalios spalvos keleiviniai (jau ne tai siauralangiai). Ant kiekvieno šonų trafaretai rodė maršrutą Gardinas-Druskininkai. Pasirodo, toks keleivinis traukinys Druskininkų stotyje tada stovėdavo (ir garvežys kūrendavosi) nuo ~10 iki ~15 h. Tada bespoksodamas į Baltarusijos traukinį tolumoje pamačiau kitą atidūmijantį garvežį – į pirmą kelią atvažiavo keleivinis iš Vilniaus. Apžiūrinėjęs žalių vagonų (vėl ne siauralangių) sąstatą, pamačiau prikabintų iš Maskvos ir Leningrado.
                                  Tą dieną bevaikštinėdamas po Druskininkų kurorto parkus, užsigalvojau, ar kada tokio tipo keleivinis traukinys kada nors nepasirodys maršrute Vilnius-Kaunas-Alytus. Geležinkelį stebėjau reguliariai, bet kaskart važiuodavo D1 ( ar D ?).

                                  Siurprizas gavosi po daug metų – berods 1994 m. pačioje gegužės pradžioje. Marijampolės geležinkelio stotyje belaukiant traukinio Šeštokai-Vilnius, nuo Cukraus fabriko pusės pasirodė šilumvežio M62 siluetas. Kelionėje įprasta kažkiek skubėti, tai iš pradžių suėmė baimės krislas: nejaugi atvažiuoja prekinis, o keleivinis vėluos 20-30 minučių? (tiek užlaikytų pusiau-automatinė traukinių eismo blokuotė, o traukinio iš Šeštokų vėlavimų dar netrūko ir dabar pasitaiko dėl lenkų traukinio vėlavimų, tais laikais juos dar sukeldavo pasienio ir muitinės tarnybų veiksmai). Dar po akimirkos kilo mintis, gal M62 traukia sugedusį D1 (tokios sudėties keleivinių traukinių važinėjimas tuomet naujiena nebuvo). Bet įkandin M62 pamačiau keturis žalius keleivinius vagonus. Iš Marijampolės geležinkelio stoties tokio traukinio nebūta, ir visi perone buvę žmonės laukė siurprizų. Pirmas siurprizas – vagonų durys atsidarė ne automatiškai, o jas atidarę palydovai paprašė rodyti bilietus. Buvo šiltas pavasaris, rankos jau ne pirštinėtos, problemų nesusidarė, bet pasikrapštyti teko... Kitas nustebimas – vagonai „kupe“ tipo...
                                  Traukiniui pajudėjus, po vagoną vaikštinėjęs palydovas buvo šnekus. Klausinėjo, koks įspūdis tokio tipo traukinyje. Vienas pagyvenęs vyras atsakė, kad tokiais atstumais geriau dyzelinis. Palydovas pritarė, kad ir jam buvo smagiau važinėti į Piterį.

                                  Kuriais metais kokio tipo traukiniai važinėjo iš Vilniaus į Šeštokus, rašyti būtų galima daug. Dar neteko matyti RA2, nors per 2008m. birželio 16 d. vykusį jų pristatymą Vilniaus geležinkelio stotyje skelbta, kad važinės būtent į Šeštokus. Berods nuo 2006 m. sausio pradžios (nuo „Naktinės Klaipėdos“ panaikinimo) važinėjo TEP-ai su trim (kartais keturiais) vagonais, 2008m. gegužės 25 d. juos pakeitė DR1A. Šiemet kelis kartus vėl buvo sugrįžęs TEP60. Tomis dienomis gaudavosi siurprizas, kai prieš lipant į vagoną palydovė paprašydavo parodyti bilietą. Važiuojant DR1A to nebūna: bilietą patikrinti konduktorius ateina traukiniui įsivažiavus, keleiviams atsipalaidavus, pasišilus ...

                                  Ir taip jau daug metų maršrute Vilnius-Šeštokai tarpusavyje konkuruoja vienas kitą keisdami
                                  DR1A ir TEP60.

                                  Comment


                                    #18
                                    Vakar bevažiuojant į Marijampolę Vilnius-Šeštokai traukiniu pasitaikė proga patekti į galinę kabiną. Užfiksavau vaizdus, kurių iš keleivinio traukinio greitai nebeturėsime galimybės pamatyti. Kauno aplinkkelis Palemonas-Jiesia.



















                                    Comment


                                      #19
                                      kad tokia galimybe gali ir likti Neprisimenu kuris tiksliai, taciau budavo tarptautinis traukinys is Kaliningrado berods, kuris musu teritorijoje stodavo Kybartuose, o po to tik Vilniuje, Kauna taip ir aplenkdamas. Jeigu klystu, pataisykite, bet tikrai toki varianta prisimenu dar 2 metai atgal

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė statyba Rodyti pranešimą
                                        kad tokia galimybe gali ir likti Neprisimenu kuris tiksliai, taciau budavo tarptautinis traukinys is Kaliningrado berods, kuris musu teritorijoje stodavo Kybartuose, o po to tik Vilniuje, Kauna taip ir aplenkdamas. Jeigu klystu, pataisykite, bet tikrai toki varianta prisimenu dar 2 metai atgal
                                        Tai ir dabar visi tranzitiniai taip važiuoja.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X