Dar vieną siaurąjį geležinkelį aptikau tarybiniame topografiniame žemėlapyje. Šilalės rajone šalia Plunkėnų ir Rindės kaimų. Tiksliau tai buvo dvi atskiros linijos skirtinguose Jūros krantuose. Geležinkelis buvo skirtas medienos išgabenimui su tolimesniu sielių plukdymu Jūra - linijos baigėsi prie upės. Šis žemėlapis 1960 m., 1967 m. žemėlapyje vaizdas tas pats. 1948 m. žemėlapyje geležinkelio dar nėra.
1915 m. nuo Lauksargių iki Skaudvilės nutiestas siaurasis geležinkelis, kuris vėliau pratestas iki Kelmės. 1915 m. pabaigoje - 1916 m. pradžioje liūtys paplovė siaurąjį geležinkelį Tauragėje ir ties Batakiais, jis nebuvo atstatytas, o 1916 m. iš Tauragės į Šiaulius, aplenkiant Skaudvilę ir Kelmę, nutiestas platusis geležinkelis.
Klausimai-atsakymai
Sveiki, kaip žinome, Ignalinoje atidarytas siaurukas.Ar galima su juo pavažinėti ir Ignalinos miesto svečiams? Kada jis veikia? Kokia kaina? Iš anksto ačiū už atsakymą.
2006-06-12
Kaip informavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka, svarstoma galimybė geležinkeliečių vaikų stovyklos teritorijoje priimti ir siauruku pavėžinti organizuotas grupes, iš anksto suderinus laiką.
Nežinau ar buvo šioje temoje (kiek žiūrėjau neradau).
Skaitydamas apie Turniškių HE statybas, Stasio Bilio knygoje "Hidroelektrinių miražai Lietuvoje 1909-2009", Vilnius: „Trys žvaigždutės“, 2010. radau informacijos apie Vilniaus siauruką, kuris sujungė prekių stotį su Turniškių HE statybviete. Šiame 1942 metų žemėlapyje http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=5748 galima matyti jo trasą.
Citata iš minėtos knygos: "Siaurasis 60 cm pločio, apie 15 km ilgio (5 km, nuo Antakalnio–Tuskulėnų tilto, pastatė
Turniškių hidroelektrinės statytojai) priklausė Susisiekimo Ministerijos Siaurųjų
Geležinkelių Direkcijai. Geležinkelis iš prekių stoties vingiavo Vingio parku,
Užvingio mediniu tiltu per Nerį, Saltoniškes, Šnipiškes, Kareiviškes, Antakalnio–
Tuskulėnų tiltu per Nerį, Antakalnį, Smėlynę iki Turniškių HE." Yra paminėtas ir šio siauruko aptarnaujančio personalo skaičius: "Yra du garvežių mašinistai, du padėjėjai ir du konduktoriai".
Knygą galima rasti čia: http://www.elektroklubas.lt/pdf/2012/Lankai_Mirazai.pdf
Nežinau ar buvo šioje temoje (kiek žiūrėjau neradau).
Skaitydamas apie Turniškių HE statybas, Stasio Bilio knygoje "Hidroelektrinių miražai Lietuvoje 1909-2009", Vilnius: „Trys žvaigždutės“, 2010. radau informacijos apie Vilniaus siauruką, kuris sujungė prekių stotį su Turniškių HE statybviete.
Gal apie dalį, kurią statė HES'o statytojai mažiau kalbėta, bet apie Vilniaus siauruką pakankamai diskutuota šioje bei temoje "Vilniaus miesto geležinkeliai" ir kt.
AČIŪ.
1925 metų lenkiškas žemėlapis Królewiec, Olsztyn, Białystok, Suwałki (M1:7,5 km)
Vokiečiai I pasaulinio karo metais planavo nutiesti geležinkelį Geldapė (Goldap) - Šeštokai
Žemėlapyje matosi ir vokiečių I pasaulinio karo metais nutiesti siaurieji geležinkeliai:
Vilkaviškis - Marijampolė
Gražiškiai - Vištytis - Pilupėnai (Pillupöhnen, Schloßbach (1938-1945), dab. Nevskoje)
Comment