Per miestą nėjo. Jis tuo metu buvo pakraštyje. Dabar lygtais yra Kauno g. Bėgiai ėjo šalia kelio. Kai kur išlikęs pylimas. Atvaizdas
Raudona linija - siauruko bėgiai. Atvaizdas
Labai dėkui, Vismantai. Pagal tuos žemėlapius susiradau per www.maps.lt, kad pati Ukmergės siaurojo geležinkelio stotis (pagrindinis pastatas) yra Kauno g. 37B
Pasidžiaugti pagerėjusiu oru ištrūkau į Marcinkonis. Dviračiu įveikiau apie 10km buvusio siauriojo geležinkelio. Pylimas aiškiai matomas bene visose vietose, kiek sunkiau tik dubliuojantis su miško keliuku. Važiuojant gylyn link Čepkelių gali pasijausti tarsi pats važiuotum traukinuku - dviratis šokinėja per žemėje paliktus ir sąmanomis bei smėliu apėjusius medinius pabėgius. Keletas foto kadrų:
Iki 1974m. (?) veikęs siaurukas netoli Marcinkonių Čepkelių kryptimi, vietinių dar vadinamas "prancūzkeliu". Naudotas medienos pristatymui į plačiojo geležinkelio punktą Marcinkonyse pristatymui.
pabėgio liekana
matosi pabėgis
Šiandien www.grokiskis.lt radau straispnio ištrauką (deja, visas tik laikraštyje): Prie dvaro atkastas senasis medinis kelias arba geležinkelis. Spėliojama, ar Rokiškyje atrastas medinis kelias ar siauruko geležinkelio liekanos. Kažin, ar galėjo ten būti siaurukas? Gal kas žino daugiau? Yra pora nuotraukų.
O.Mackevicienes informacija: tai buvo I pasaulinio karo vokiečių
geležinkelis Rokiškis(Apusotas)-Vyzuona-i Latvija, kiek jo buvo nutiesta
nežinia,tie seni pabėgiai muziejuje.
O.Mackevicienes informacija: tai buvo I pasaulinio karo vokiečių
geležinkelis Rokiškis(Apusotas)-Vyzuona-i Latvija, kiek jo buvo nutiesta
nežinia,tie seni pabėgiai muziejuje.
Noriu pasitikslinti Ar turi omenyje, kad tai, ką dabar atrado prie Rokiškio dvaro, gali būti geležinkelio liekanos? Siaurasis geležinkelis turbūt galėjo eiti nuo Rokiškio gel. stoties (ji yra Rokiškio pietinėje dalyje - Apušote). Kokiame muziejuje yra tų minėtų senų pabėgių?
Comment