Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Reglamentavimas. SSVA. Aplinkos Ministerija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Reglamentavimas. SSVA. Aplinkos Ministerija

    Į skaitomą straipsnį nepateko įdomiausios dalys apie iškilusias teisines statybos problemas ir biurokratizmą.



    Klausantis, dar galimas arternatyvus pavadinimas: kaip Pakalnis iš tiesų vystė, darė, manė būdamas vyr. architektu, bet kažkodėl tiesiai pasakyti išdrįsta tiktai jau užbaigęs kadencijas, lyg būtų politikas.

    #2
    Kas tas SSVA?

    Comment


      #3
      Parašė Romas Rodyti pranešimą
      Kas tas SSVA?
      https://www.google.lt/search?q=SSVA

      Comment


        #4
        Parašė Romas Rodyti pranešimą
        Kas tas SSVA?
        Pirmoje pusėje minutės apsakoma.

        Comment


          #5
          Manęs visada nepaliauja stebinti tos dalies viešojo sektoriaus ir valdininkų požiūris, kur kai yra matomos tęstinės problemos ir landos, tai yra nutariama jų tiesiog nematyti ir tokiu būdu surasti/turėti mažiau problemų savo darbe; kai darbo tikslu patampa savo pozicijos išlaikymas... dar permetant tas problemas kitiems.

          Skundai Statybos inspekcijai – lyg į šulinį: neteko kantrybės ir pirštu rodo į didžiulį skaudulį
          https://www.delfi.lt/news/daily/lith...duli-120095339

          „Delfi“ išsiaiškino bent 6 atvejus, kai Vilniaus miesto savivaldybė į Statybos inspekciją kreipėsi ir pranešė apie galimai neteisėtas statybas, ir tik vienu atveju inspekcija ėmėsi tyrimo bei nubaudė pažeidėjus.

          „Tačiau dažnu atveju inspekcija atsisako nagrinėti pateiktus pranešimus, remdamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo 251 straipsnio 9 dalimi, kuri numato dvejų metų terminą skundams nagrinėti“, – teigė G. Grubinskas.

          „Delfi“ su klausimais kreipėsi ir į Statybos inspekciją. Kokiais atvejais VTPSI imtųsi veiksmų, net jei nuo statybų pradžios praėjo daugiau nei dveji metai? „VTPSI gali nagrinėti skundus šiais atvejais: kai pažeidimas yra tęstinis (statybos darbai vis dar vyksta); kai kyla pagrįstų įtarimų dėl viešojo intereso pažeidimo (Statybos įstatymo 52 (1) str.); kai teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą dėl statybos teisėtumo. [...]Tačiau svarbu pažymėti, kad jei nuo statybos darbų atlikimo praėjo daugiau nei 10 metų, skundas nėra nagrinėjamas jokiais atvejais“, – aiškino R. Gorbačiovas.

          Aplinkos ministerija pokyčių nežada

          „Šis terminas įsigaliojo 2022 m. gegužės 1 d. Seimui priėmus įstatymo pataisas. Nustatyti 2 metų terminą pasiūlė Vyriausybė teikdama išvadą Seimui dėl Seimo nario parengto Priežiūros įstatymo pakeitimo projekto. Iki tol Priežiūros įstatyme skundams dėl statybos teisėtumo pateikti buvo nustatytas 10 metų terminas“, – aiškino A. Rokickienė. „Manome, kad nurodyti apskundimo terminai yra pakankami viešajam interesui užtikrinti. [...T]erminas dera su Administracinių nusižengimų kodekse ir Statybos įstatyme numatytu dviejų metų nuobaudos skyrimo terminu, kuris skaičiuojamas nuo pažeidimo padarymo dienos. Galiausiai, tokia tvarka leidžia efektyviau paskirstyti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) žmogiškuosius ir finansinius išteklius, nukreipiant priežiūros veiklą į rizikingiausius objektus“, – teigė A. Rokickienė.

          Jos vertinimu, Priežiūros įstatyme nustačius ilgesnį pažeidimų apskundimo terminą, padaugėtų nagrinėtinų skundų ir reikėtų šiai veiklai daugiau išteklių, pailgėtų ginčų procesas. „Atitinkamai būtų skiriama mažiau išteklių kitoms VTPSI funkcijoms vykdyti, mažėtų VTPSI planinių patikrinimų, kuriuose tikrinami rizikingi objektai, kiltų didesnė grėsmė visuomenei ir viešajam interesui“, – aiškino A. Rokickienė. Taip pat ji aiškino, kad tokiais atvejais praėjus 2 metų terminui suinteresuoti asmenys turi teisę savo pažeistas teises ginti teisme.
          Paskutinis taisė bato_usai; 2025.04.16, 10:28.

          Comment

          Working...
          X