^^ Amerikoje per tiek prigaminta BVP , kad ne vienai pasaulio valstybei tiek nesisapnavo.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Būsto kainų burbulas (sprogs ar ne?)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė sauls Rodyti pranešimąTiesa sakant nemanau kad investuotojai apskritai i tokius dalykus labai demesi kreipia. Cia agenturos taip reklamuojasi, kad svarbios atrodytu . Investuotojam svarbi perkamoji galia, mokesciu dydis, pelno mokestis, mazi biurokratiniai suvarzymai, salies politinis stabilumas. Siaip jau jei yra gamybiniai investuotojai (o tokie Lietuvai labai naudingi, nes skatina eksporta) tai jiems prasta gyventoju padetis kartais net ir geresne nei prekybiniams, kurie noretu cia atvezti parduoti daugiau prekiu.
Comment
-
Parašė vaidaslt Rodyti pranešimą^^ Amerikoje per tiek prigaminta BVP , kad ne vienai pasaulio valstybei tiek nesisapnavo.
Deja, klysti. ES BVP didesnis. Neuzilgo ir Kinija JAV aplenks pagal si rodikli:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._GDP_%28PPP%29
Comment
-
as nesakau kad siais ar praeitais metais didesnis ar mazesnis BVP, o aplamai per pvz 100 metu kapitalizmo Amerikoje kiek sukurta pridetines vertes ir palygink su Kinijos tuo paciu laikotarpiu. Sukurtas BVP ar pridetine verte niekur nedingsta po metu, o islieka pastatu, irengimu, prekiu, patentu, brando pavidalu.
Comment
-
Parašė sauls Rodyti pranešimąTipiskas amerikoniskas straipsnis - viskas vyksta Amerikoj ir ji yra uzdaras indas, neveikiamas pasaulio ekonomikos. O kas jeigu Amerika viena diena nesugebes grazinti uzsienio skolu? Arba niekas nebenores imti jos doleriu (Kinija jau kiek trilijonu ju turi prikaupusi?) Pasaulio rinkas uzplus zmoniu kaupti doleriai (o panika gali sukilti greitai, panasiai kaip ir su banku krizemis). Kils dolerio kurso korekcija, devalvacija.
Comment
-
žinoma, čia gi atsilikėliai estai
Estijos centrinis bankas: NT bumas baigėsi
VZ.LT 2007.06.20 12:35
Skaityti komentarus(1)
Pirmą šių metų ketvirtį Estijoje pirmą kartą sumažėjo nekilnojamojo turto sandorių skaičius bei sulėtėjo NT kainų augimas.
Susiję rašiniai vz.lt
Kaimynai vis mažiau perka nekilnojamojo turto
Lėtėjant pardavimams, NT projektų vystytojai gali nebesitikėti greito pelno, Estijos centrinio banko prognozę skelbiantį dienraštį "Äripäev" cituoja "Baltic Business News".
"Jei ekonomikos augimas staigiai sulėtės, mažės NT paklausa bei greitai kris kainos", - dėsto Andresas Suttas (Andres Sutt), Estijos centrinio banko viceprezidentas. Banko duomenimis, per 2 pastaruosius metus Taline dvigubai padaugėjo tuščių butų.
"Metų pabaigoje turėtų atpigti tolesnėse nuo centro vietose esantis NT. Bendrovės dabar laukia, kuri pirma sumažins NT kainas, tačiau dėl merdinčios rinkos išlošti turėtų būtent pirmoji tai padariusi", - savo ruožtu prognozuoja Estijos NT ekspertas Hanesas Kiulbekas (Hannes Kuhlback). Visgi patraukliose vietose esančio bei prestižinio NT kainų kritimo jis nesitiki.Statybos Technikumo Technikumas
Comment
-
Na, kad lėti tai tikrai. Nes CB sugėbėjo padaryti išvadą po beveik metų, nes Estijoj jau praeitų metų pradžioje tapo aišku, kad rinkos sparčios plėtros etapas baigėsi, artėja ramybė. Tuo tarpu komerciniai bankai šitą išvadą sau pasidarę jau seniai. Tada nurimom mes ir latviai.Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Lietuva iki 2025 m. neteks 370 tūkstančių žmonių 2007.06.21 | 10:01
Pasaulio banko atliktame Rytų Europos šalių demografijos ir darbo išteklių tyrime prognozuojama, kad Lietuvos gyventojų skaičius iki 2025 m. sumažės 11 proc. – 371 tūkst. žmonių.
Ekspertų teigimu, tai atsitiks dėl natūralių priežasčių – mažo gimstamumo ir didėjančio mirtingumo. Į gyventojų mažėjimą dėl emigracijos tyrime neatsižvelgta.
Su dar didesniais sunkumais susidurs Latvija: Pasaulio banko prognozėmis jos laukia vienas didžiausių Rytų Europoje demografinių iššūkių. Prognozuojama, kad gyventojų skaičius Latvijoje iki 2025 m. dėl natūralių priežasčių sumažės net 13 proc., arba 314 tūkstančių.
Be to, Latvijoje jau iki 2015 m. daugiau nei 20 proc. gyventojų bus vyresni nei 65 m. amžiaus.
Estijoje prognozuojamas 9 proc. gyventojų skaičiaus mažėjimas (119 tūkst.).
Pasaulio banko teigimu Rytų Europa iki 2025 m. taps vienu iš labiausiai senstančių pasaulio regionų: jo gyventojų skaičius sumažės 24 milijonais.
Taip teigiama vakar paskelbtoje Pasaulio banko ataskaitoje, kurioje apžvelgiamos Rytų Europos ir buvusios Sovietų sąjungos šalių gyventojų senėjimo problemos.
Pasaulio banko ekspertų vertinimais Rytų Europos gyventojų skaičius po 18 metų sumažės 24 mln. Rusijoje gyventojų sumažės 17 mln. Tačiau labiausiai nukentės Gruzija – prognozuojama, kad ji neteks iki 20 proc. savo gyventojų. Bulgarijoje, Azerbaidžane ir kitose šalyse daugiau nei ketvirtadalis gyventojų bus vyresni nei 65 m. amžiaus. Vidutinis Slovėnijos gyventojų amžius bus 47 metai – ta vienas iš „seniausių“ rodiklių pasaulyje.
Pasaulio banko ekspertų teigimu su demografiniais iššūkiais darbo rinkoje susidūrusios Rytų Europos šalys turėtų bandyti kylančius ekonominius sunkumus spręsti didindamos darbo našumą. Anot jų, „senstančios“ šalys, norėdamos išlaikyti ekonominį augimą, turėtų atidėti išėjimo į pensiją laiką ir plėtoti lanksčias užimtumo darbo rinkoje formas, kad vyresniojo amžiaus žmonės galėtų dirbti jiems tinkamu režimu.Statybos Technikumo Technikumas
Comment
-
Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimąNa, kad lėti tai tikrai. Nes CB sugėbėjo padaryti išvadą po beveik metų, nes Estijoj jau praeitų metų pradžioje tapo aišku, kad rinkos sparčios plėtros etapas baigėsi, artėja ramybė. Tuo tarpu komerciniai bankai šitą išvadą sau pasidarę jau seniai. Tada nurimom mes ir latviai.
Plėtra, šiek tiek aukščiau apie Vengriją šnekėjom, jų ekonomiką pavadinai problematiška - mano nuomone, vienintelis rodiklis kainoms įvertinti turėtų būti algų lygis - o jis ten didesnis 40 proc. Beje, kuo labiau artėsim prie ES vidurkio, tuo tas artėjimas bus lėtesnis. Dabartinis augimas tik ir remiasi mūsų pigumu ES.
Geros dienos visiems!Statybos Technikumo Technikumas
Comment
-
Parašė tagamorezapenerifaketris Rodyti pranešimąJei per metus nuo šios dienos kainos Vilniuje nekris 20-30 proc, pasikavosiu po pernykščiais lapais.
Comment
-
Na, 20-30% nuo dabar esančios, tarkim, 6000 Lt/kv.m kainos būtų 1200-1800 Lt, tai po metų butų kainos naujos statybos namuose, tarkim, Žirmūnuose, Baltupiuose, ar Karoliniškėse turėtų kainuoti ne daugiau kaip 4500-5000 Lt/kv.m. Tinka? Čia netgi supaprastintos sąlygos šiek tiek
Arba reikia visuotinai sutarti kiek dabar kainuoja nekilnojamasis ten ir ten, numatyti, kad po metų ten pat bus pasiūla ir palyginti.
O dėl užsikasimo po pernykščiais lapais taip pat sutinku, tarkim, pralaimėję laimėtojams alaus
Comment
-
Rekviem nepastatytam namui
http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=13579931
Greta spalvingo statybinių medžiagų trūkumo aprašymo, įsimintinas šitoks "Construktus" rinkodaros direktoriaus pasakymas apie kylančius statybininkų atlyginimus ir galimybes sutaupyti:
Tiek dėl itin išaugusių statybų apimčių, tiek dėl patyrusių specialistų migracijos, darbuotojų deficitas yra milžiniškas, todėl darbo jėgos kaina šovė aukštyn. Visa tai natūralu ir logiškai paaiškinama, jei ne viena “smulkmena”. Statybininkams mokami dideli pinigai neturi nieko bendra su jų atliekamų darbų kokybe. Mūsų įmonė atliko skaičiavimus ir konstatavo, kad jau šiandien labiau apsimoka samdyti statybos specialistus kur nors Suomijoje ir atsivežti juos dirbti į Lietuvą. Nors jiems tektų mokėti keliskart didesnius atlyginimus, apmokėti kelionę lėktuvu ir viešbutį, galų gale mes vis tiek sutaupytume - suomiai dirba triskart greičiau ir triskart kokybiškiau nei mūsiškiai darbininkai. Tai jau ne pavienio žmogaus, svajojančio apie nuosavą namą, o visos šalies problema, nes mokėti vis didesnius atlyginimus už vis prastesnę kokybę - mažų mažiausiai nelogiška”
Comment
-
Kalbėjau apie praeitą laiką. Dabar kainos iš tiesų vėl pavažiavo aukštyn pas mus. Naujos statybos. pvz.: net "šūdelkoj" jau butus nuo 4500 parduoda "Mabilta", mačiau šeštadienį "Lietuvos ryte". "Veikmė" Šiaurės miestelyje parduoda paskutinį korpusą: anksčiau kainos buvo nuo 5000, dabar nuo 7000 ir t.t ir t.t. Sena liko rami jau metus, todėl visumoje, galima sakyti, kainos stabilios dabar beveik.
O eksperimentas geras. Nors tamstos pasekėjai jau 4 metai laukia kainų kritimo. Per tą laiką nelaukę galėjo uždirbti pasakiškus pinigus, o ne pasmerkti save neįpirkimui, todėl jų agonija ir piktdžiugiškas kainų kritimas suprantama ir užjaučiama (aš beje irgi neįperku, iš esmės). Siūlau nusistatyti indeksą (nauja su daline ir pilna, sena, centre, prestižiniuose, miegamuosiuose, pagal svorius maždaug ir fiksuoti kainas šį birželį ir po metų. O pasikavojimo procedūrą prašyčiau padaryti viešą per LNK "Gyvas be brangaus buto po lapais".Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Apie Algas:
The Economist prieš mėnesį tokią situaciją aprašė kaip ekonomikos perkaitimo pavyzdį, kai norint įvykdyti įsipareigojimus reikia samdyti brangesnius užsieniečius. O vz.lt rašo apie tai, kad pastatoma vis daugiau ir leidimų taip pat išduota daugiau:
http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID...b-9c89b6e20d5c
Estai jau susiprotėjo:
http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID...d-cffacad21b3f
O kaip pas mus bus dar neaišku. Beje apie statybininkus tai kiek girdėjau juos sunku surasti, o net ir suradus ir mokant 3000 dar reikia žiūrėti, kad negertų ir dirbtų, o čia jau reikia gero darbų vadovo, kurių irgi trūksta.
Comment
-
Parašė tagamorezapenerifaketris Rodyti pranešimą
Plėtra, šiek tiek aukščiau apie Vengriją šnekėjom, jų ekonomiką pavadinai problematiška - mano nuomone, vienintelis rodiklis kainoms įvertinti turėtų būti algų lygis - o jis ten didesnis 40 proc. Beje, kuo labiau artėsim prie ES vidurkio, tuo tas artėjimas bus lėtesnis. Dabartinis augimas tik ir remiasi mūsų pigumu ES.
Geros dienos visiems!
Viskas galų gale susiveda i pasiūlą ir paklausą iš šių dalykų. Tik tai ir lemia kainų lygį.
Nesu Vengrijos ekspertas, bet manau būtų galima rasti daugybę dalykų, kurie įtakoją jų situacija. Kiek žinau, pas juos tikrai yra problemų, su ilgalaikiu nedarbu, stringančiom reformom, politiniu nestabilumu ir t.t. Taip algos didesnės, vidutinės, bet vėlgi, pas mus šėšėlinė ekonomika jei tiksliai įvertinti, manau gal net prašoktume vengrus, nes su oficialiai skelbiama vidutine alga Lietuvoje pragyventi dabar nesuvokiu kaip galima būtų maždaug pusei šalies dirbančiųjų. Pažiūrėjus į eiles parduotuvėse, tai tik dar daugiau klaustukų kyla.
Statistika - didžiausias melas iš visų.Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
Comment