ir ką gi jie pirks? butus? komercinis NT ne toks brangus kaip gyvenamasis
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Būsto kainų burbulas (sprogs ar ne?)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė tagamorezapenerifaketris Rodyti pranešimąir ką gi jie pirks? butus? komercinis NT ne toks brangus kaip gyvenamasis
Sukelus krize Baltijos salyse, dideliu fondu skolinimosi salygos turbut nepabloges ir ju kapitalo kastai, lyginant su vietiniu rinku dalyviais bus mazesni bei perkamoji galia didesne, todel be vargo gales apsipirkti ir tada, net kai vietines imones negales gauti kreditu ir rinkoje neliks rimtu pirkeju.
Comment
-
As esu isitikines, kad NT pervertintas. NT kainos ir pajamu santykis yra absurdiskas. Dauguma manau tai supranta ir zino.
Klausimas toks: o ka daryti kad butu kitaip? kaip visgi isivaizduoti realistine situacija, kad butai pinga iki "normalaus" pajamu ir kainu santykio, t.y. maziausiai dvigubai? Blogiausia yra tai, kad ir man nepatinka tokios dideles kainos isaugusios iki absurdo aukstumu, bet kol bus kas perka, tol jos ir bus tokios. Jei bankai stabdys paskolas, man is to, kad kaina nukris - nebus jokios naudos. Vistiek tada arba bus didesnes palukanos ir uz mazesne buto kaina mokesiu tokia pacia imoka, arba bankas pareikalaus tokio pinigu kiekio, kokio as nesutaupysiu ilgai...
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąButas ne duona. Jo neperki kasdien.
Tarkim turi pakankamai pinigų ir ketini įsigyt vidutinį butą.
1. Jeigu tu manai, kad rinka stabili tuomet iešai sau priimtiniausio buto neskubėdamas, kol surandi ir tada įsigyji.
2. Jeigu tu manai, kad kainos kyla ir kils stipriai, na sakykim 20 - 30 proc. per metus ir neaišku kiek ilgai dar tai tęsis. Tuomet supanikuoji ir kuo skubiau išsirenki butą iš siūlomų rinkoje.
3. Jeigu tu manai, kad kainuos kris. Lauki. O ko nepalaukus pusė metų jeigu dėl to sutaupysi 20 ar 30 tūkstančių? O priklausomai nuo to kiek tu išlauksi panikuot pradeda pardavėjai.
Taigi, ir jei taip elgiasi dauguma potencialių pirkėjų tuomet lūkesčiai valdo rinką.
Is kitos puses, NT pelno buferiai lietuvoje siuo metu tokie dideli, kad developeriai turetu galet ramiai luktelt kol "netikro burbulo" sukeltos bangos pasirodys buvusios tusciom snekom.
Comment
-
Parašė dado1945 Rodyti pranešimąNa kodėl liūdnos? Kol kas BVP augimas didesnis už infliaciją. Kas lyg ir gerai.
Va tik du dalykai neramina:
1. Iš ko tas BVP susideda.
2. Mes nesame uždaroje erdvėje.
Jei as savo zmonai sumokesiu 100lt uz tai, kad ji musu sode pasodino rozes, tai dar nereiskia, kad musu seima tapo 100lt turtingesne. Greiciau atvirksciai - didele dalis is tu 100lt atiteks geliu parduotuvei.
Bet mineti 100lt zinoma pozityviai prisides prie musu "seimos bvp" augimo
Zodziu jei jau ziuret i fundamentus, tai visu pirma i eksporta. Kuris nors ir dideja, bet gerokai leciau uz importa (kuris ir taip ji virsija). Kitaip tariant, isleidziam daugiau nei uzdirbam ir deficitas tolydzio dideja.
Viskas zinoma IMHO ir nepamirstant, kad mano profesija nera ekonomistas todel labai laisvai galiu ir nusisneket.
Comment
-
Parašė mindakas Rodyti pranešimąKlausimas toks: o ka daryti kad butu kitaip?
Vistiek manau, kad požiūris "pigz arba branks" yra per lėkštas, ir nepagauna viso vaizdo gylio. Tiesiog rinkai ateina laikas apsivalyti nuo šiukšlių, t.y. statybininkus ir jų darbo rezultatus vertinti be rožinių-burbulinių akinių.
Comment
-
Šalies bankai vienu balsu teigia atsargiau teikiantys kreditus žemės ūkio paskirties žemei įsigyti. Bankų pozicija keičiasi dėl krentančios žemės kainos ir permainų nekilnojamojo turto rinkoje. Tai turėtų mažinti ir žemės kainą, ketvirtadienį rašo "Verslo žinios".
Žemės ūkio paskirties sklypų kreditavimas bankams pastaruoju metu gresia vis didesne rizika. Paskolą žemės ūkio paskirties sklypui be detaliojo plano dabar galima įsigyti tik užstačius kitą nekilnojamąjį turtą (NT) ir deklaravus atitinkamas pajamas. Be to, bankai reikalauja nemenko pradinio įnašo.
"Pirmasis barjeras - ne bankų, atsargesnę politiką lemia NT rinka ir žemės kaina. Šiuo metu akivaizdu, kad sumažėjo spekuliatyviniai lūkesčiai – menkesnė tikimybė už mažesnę kainą nusipirktą sklypą parduoti brangiau", – teigia Darius Jasinskis, "Sampo" banko Produktų valdymo departamento direktorius.
Deimantė Bareikienė, SEB Vilniaus banko Verslo plėtros departamento vadovė, taip pat užsimena, kad griežtesnį bankų požiūrį teikti kreditus žemės ūkio paskirties žemei pirkti padiktavo spekuliantų veikla.
kaip šitame kontekste reikėtų vertinti SEB rekomendacijas pirkti akcijas estų bendrovės, kuri turi prisipirkus daug sklypų ir tai yra vienintelis jos "privalumas?"
Comment
-
Parašė neko Rodyti pranešimąhttp://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID...c-a6290f2273d2
kaip šitame kontekste reikėtų vertinti SEB rekomendacijas pirkti akcijas estų bendrovės, kuri turi prisipirkus daug sklypų ir tai yra vienintelis jos "privalumas?"
Panasiai ir su spauda. NT tema (tame tarpe ir paciu vystytoju pastangomis) paskutinius keleta metu yra gerokai "ikaitinta", todel nenuostabu, kad zurnalistai nepraleidzia progos ka nors parasyti. Netgi visai tikiu, kad be "specialaus atlyginimo", ipac jei tai "kaitinancios krauja" naujienos apie "katastrofas". Publika megsta katastrofas.
Dar geriau, jei tai primins vystytojams, kad jau atejo laikas sekanciam pozityviam straipsniui, idant "islaikyti nuomoniu pusiausvyra"
Comment
-
2007 rugpjūčio mėn. 27 d.
Būsto kainos Klaipėdoje šauna į kosmosą
Klaipėdiečiai perka brangius butus, nes pigaus būsto mieste siūloma nepakankamai. Todėl Klaipėdos potencialas tebelieka neišmatuotas, nes kainas ir sąlygas čia ir toliau diktuoja nekilnojamojo turto plėtotojai.
Kai kuriuose didmiesčiuose nauji butai jau nebevilioja pirkėjų
YIT Kausta būstas“ atstovai pastebi, kad nuo šios vasaros pradžios būsto paklausa Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sumažėjo per pusę.Pirkėjams tampa vis sunkiau įsiūlyti prestižinio būsto kategorijai priskiriamus butus. Tai pastaruoju metu pastebima Klaipėdoje.
atrodo, kad vos per 4 dienas, ir klaipėdiečių noras pirkti NT sumažėjo dvigubai, o kai kuriems ir visai pradingo
Comment
-
Įdomus jų požiūris. Lygina Lietuvoje ir ES pastatomų butų vidurkį 1000 gyventojų, bet nelygina imigracijos. Jei straipsnis būna objektyvus, tuomet turėtų būti įvertinamas butų poreikis, t.y. kiek į šalį per metus atvyksta gyventojų, koks yra gyventojų prieaugis.
O pagal straipsnį gaunasi, kad, matai, Vilniuje optimalus butų skaičius yra 8000 per metus. Tai tipo Vilniuje daugėja gyventojų tokiais mąstais? Vistiek, manau, jei Kauno mieste gyventojų mažėja, tai vienas gyventojas ateityje negyvens trijuose butuose.
Comment
-
Parašė somis Rodyti pranešimąTai tipo Vilniuje daugėja gyventojų tokiais mąstais?
Comment
-
Parašė tagamorezapenerifaketris Rodyti pranešimąJei per metus nuo šios dienos kainos Vilniuje nekris 20-30 proc, pasikavosiu po pernykščiais lapais.
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąNe tai kad daugėja gyventojų, bet ir vilniečių šeimos perka NT savo atžaloms (arba pačios atžalos perkasi). Bent jau man toks įspūdis susidaro paveizėjus į pažįstamus.
Parašė Valiukas Rodyti pranešimąTik primenu, kad šitą pažadą vis dar atsimenu. Sportinis interesas Liko nepilni 10 mėnesių
Comment
-
Parašė tadux Rodyti pranešimąnu tai beabejo kad perka, bet juk mirusiu zmoniu butai tusti irgi nelieka.
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąTai negi Vilniuje po kokius 4000 sielų kasmet atiduoda kvapą? Be to, ar tie butai palikimo būdu kam nors neatitenka? Aišku aš čia joks ekspertas, gal kas operuojat statistika, tai pasidalinkit žiniomis.
Comment
Comment