Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Pokalbiai apie gyvenimo privalumus bei trūkumus Šiauliuose ir Panevėžyje
Collapse
X
-
Prieš 20 metų atrodė, kad Panevėžys aplenks Šiaulius pagal gyventojų skaičių, nes buvo veikiantis ir tuo metu klestintis „Ekranas“, PST statė pusę Vilniaus ir Lietuvos, kelius tiesė visokie Panevėžio keliai ir kt. Kultūriškai Panevėžys triuškino Šiaulius su savo teatrais (dramos, muzikiniu, vaikų, lėlių vežimo, kultūros centru ir kt.), dailės ir muzikos mokyklos vienos geriausių buvo Lietuvoje, o Balčikonio gimnazija buvo berods 5 Lietuvoje pagal gerumą. Pamenu net su KALKULIATORIUMI esu skaičiavęs dėl įdomumo procentus, kaip kito gyventojų skaičius ir daręs projekcijas kuriuo metu Panevėžys lenks Šiaulius, nes tuo metu vis mažėjo skirtumas, kuris jei 8 dešimtmetyje siekė kokius 30 tūkst., vėliau mažėjo iki 20 tūkst., galiausiai buvo likę gal 12 tūkst. Tuo metu buvo kątik pastatytas „Babilonas“ ir planuota dviguba jo plėtra su 20 aukštų dangoraižiu ir gretimais neogotikine bažnyčia. Buvo vizualizacijos 15-20 tūkst. stadiono, kuris turėjo tapti geriausiu Lietuvoje, nes Panevėžyje buvo geriausia tuo metu futbolo komanda ir sportas klestėjo (ypač dviračių sportas). Tuo metu teko lankytis netgi roko koncertuose Panevėžyje, kelis kartus naktiniuose klubuose trintis (vienas veikė prie stadiono kaip tik, kitas jau nepamenu kur buvo, kažkur centre) ir kt.
Viskas staiga pasikeitė kokiais 2006-2008, nes Šiauliai gavo „Akropolį“ su McDonald's, prisistatė visokių „Tilžių“, „Saulės miestų“ su naujausia stotimi tuo metu Lietuvoje ir netgi amerikoniško vaizdo „Brukliną“ su ofisiniu mini-dangoraižiu kokių 9 aukštų, o Panevėžį ištiko fatališka nesėkmė – žlugo didžiausia gamykla su gal 5000 darbuotojų. Po to Panevėžys visiškai žlugo, pavyzdžiui, nugriovė visokius Semos mėlių fabrikus, mėsos fabrikus, nes norėjo kažką statyti, bet nieko doro neiškilo... Sužlugdė cukraus fabriką ir paliko griuvėsius. Tada nugriovė centre tą raudonų plytų Montvilos spirito fabriką, kuriame galėjo būti pats kiečiausias loftas Lietuvoje, o projektas naujo kvartalo, kuris galėjo būti kaip Tartu ar bent Pernu centras visiškai sužlugo. Užsidarinėjo visokios kultūros įstaigos arba degradavo, futbolas mirė, uždarė ledo areną „Babilone-Ryo“ ir kt.
Praėjus 15 m. Šiauliai netgi atsiplėšė pagal gyventojus nuo Panevėžio ir apskritai greičiau plėtojasi. Šiauliai per fuksą išsilaikė 100 tūkstančių zonoje ir paaugo iki berods 107 tūkst., o Panevėžys nusirito iki Alytaus lygio 2000 metais - jame dabar gyvena vos 80 tūkstančių... Tam gal kažkiek padeda NATO bazė, kuri paėmė visą viešbutį, tą sovietinį mini-dangoraižį Šiauliuose, o Panevėžyje analogiškas viešbutis apleistas: tinkas supuvo ir atrodo kaip buvęs taboras Kirtimuose apkabinėtas kažkokiais plakatais. Netgi degradavusiame Daugpilyje toks viešbutis veikia... Netgi Marijampolėje panašus viešbutis klesti. Vienintelė viltis Panevėžiui kažkaip atgimti yra Rail Baltica, kuri sukurs rimtesnį geležinkelių mazgą su depais, dirbtuvėmis. Gal dar kažkiek grįžtantys emigrantai, imigrantai iš Ukrainos su šeimomis. Eidrigevičiaus centras kažkiek galbūt turizmo srautą sukurs, iš lietuvių ir latvių. Šiaip kol kas matau mažai šansų Panevėžiui: jei mieste nesugeba Konservų fabriko 20 metų sutvarkyt, o pusė pastatų centre tušti, tai nematau jokių prošvaisčių...
- 6 patinka
Comment
-
Žinoma, Panevėžio nuosmukis prasidėjo nuo to, kad negavo McDonaldo.
Šiaip tai pusė Panevėžio pastatų centre nėra apleisti. Apskritai mieste mažai apleistų pastatų. Tai, kad bankrutavo Ekranas, aišku, miestui yra tragedija, bet realiai tai paskutinėmis savo dienomis, kiek žinau, nelabai sugebėjo jis konkuruoti technologijomis. Net dabar likęs Šilelis yra gaminamas Rumunijoje kitų televizorių ar prietaisų pagrindu. Toje pačioje Ekrano teritorijoje yra tikrai daug veiklos. Kai kurios gal ir nelabai skaidrios, bet duoną kažkam uždirba.
Nebuvo čia jokios miestietiškos kultūros iki Ekrano, nėra jos čia yra ir dabar. Beveik visi gyventojai - antra-trečia karta iš aplinkinių kaimų ir miestelių. Ko reikia tipiniam panevėžiečiui - suvartot kebabą, nusiplaut 530tds ir apsipirkt maximoj. Šitų taškų mieste ant kiekvieno kampo. Jeigu net muzikos prekių parduotuvės jokios nėra, tai apie kokį užimtumą ar pramogas dar kalbėt
- 2 patinka
Comment
-
Nesu tyrinėjęs tų miestų daug, bet pirmas įspūdis Šiauliuose man buvo gerokai geresnis. Šiauliai turi daugiau kietos architektūros, rimtesnę centrinę gatvę ir tiesiog daugiau miesto jausmo, net (centriniuose) parkuose. Nenuvažiavęs į pietinį komiblokyną gali pagalvoti, kad visai normalus miestas. Panevėžys, tuo tarpu, man pasirodė labiau kaip gaivinamas lavonas. Yra pora gatvelių gal centre, bet su Šiauliais bendro vaizdo tikrai nelyginčiau.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
Šiaip tai pusė Panevėžio pastatų centre nėra apleisti. Apskritai mieste mažai apleistų pastatų.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Pusė gal ir ne, bet man irgi krito į akis apleistų arba labai blogos būklės pastatų kiekis Panevėžio centre ar šalia jo. Vyksta nemažai valdiškų renovacijos projektų, bet šiaip miesto vaizdas būtent pastatų prasme yra bene prasčiausias iš visų didesnių Lietuvos miestų.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąŠiauliai irgi daug prarado Taurą, Nuklona, Vairą ir pan. Kiek žmonių tada atsirado gatvėje.
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
Žiūrint ką vadiname centru ir ką laikome apleistu pastatu.
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąNesu tyrinėjęs tų miestų daug, bet pirmas įspūdis Šiauliuose man buvo gerokai geresnis. Šiauliai turi daugiau kietos architektūros, rimtesnę centrinę gatvę ir tiesiog daugiau miesto jausmo, net (centriniuose) parkuose. Nenuvažiavęs į pietinį komiblokyną gali pagalvoti, kad visai normalus miestas. Panevėžys, tuo tarpu, man pasirodė labiau kaip gaivinamas lavonas. Yra pora gatvelių gal centre, bet su Šiauliais bendro vaizdo tikrai nelyginčiau.Paskutinis taisė Lettered; 2023.04.12, 08:19.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
Šiaip tai pusė Panevėžio pastatų centre nėra apleisti. Apskritai mieste mažai apleistų pastatų.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Galime pradėti leistis į semantikos diskusijas, bet kam to reikia? Centru ir šalia jo laikome tai, kur galime nesunkiai iš centro nueiti per kelias-kelioliką minučių. Apleistu pastatu laikome tokį pastatą, kuris atrodo akivaizdžiai apleistas. Tiesiog Panevėžyje pagal tokius kriterijus mano įvertintų pastatų proporcija yra gerokai didesnė, nei bet kur kitur Lietuvoje, kur teko būti.
Pavyzdžiu, viską šiame apskritime galima pasiekti per maždaug 15 minučių nuo savivaldybės, kas yra centrų centras. Bet tai, ką galima pasiekti tame apskritime, ne viskas Panevėžyje yra laikoma centru.
Comment
-
Prielaidas atmosferai sukuria senamiestis arba iki XX a. pradžios susiformavęs centras su bent keliomis gatvėmis su perimetriniu užststatymu. Telšiai, Šilutė, Ukmergė. Kavinėms su lauko terasomis, parduotuvėlėms, galerijoms ir pan. reikia senamiesčio gatvelių, reikia vaikščiojančių gatve. Tiesa, tai yra būtina, bet ne pakankama sąlyga, nes pavyzdžiui Ukmergė, turi atmosferai kurti visas prielaidas, bet, deja, deja.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Architektūros turi, bet bendra atmosfera labai slogi. Nemažai Lietuvos miestų teko apvažiuoti nuo covid pradžios, tai net mažesni ir neturistiniai kaip Rokiškis, Tauragė, Varėna, Šilalė, Telšiai atrodo gyvybingesni ir vakarietiškiesni. Tuo tarpu nuvažiavus į Šiaulius atmosfera panaši kaip nuvažiavus į kokį Daugpilį, kuris architektūros dar daugiau turi, bet atmosferos ne.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Vairas kyg sėkmingai veikia?If a lion could speak, we could not understand him.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą
Pavyzdžiui, Vasario 16-osios gatvė, kuri yra bene vienintelė vakarietiška miesto gatvė (nes komunistpalaikiai tarp 1960 ir 1980 nugriovė carinius-europietiškos architektūros/urbanistikos pastatus Laisvės aikštėje) yra arba apleisti ir apgriuvę pastatai, su byrančiomis plytomis, arba tušti, arba jei apačioje veikia kavinė, tai viršuje apmusiję langai, purvini - tose patalpose 10-20 metų yra tuščia, nieko nėra.
Pastatė savivininkas lyg vienus pastolius, uždėjo tinklą ir toliau sau N metų stovi "remontuojami".
"Mieste centre daug pastatų nusipirkęs verslininkas Vladimiras Karpenka, kuris netvarko jų. Mums jis tikra rakštis. Niekaip nepriverčiame sutvarkyti apleistų pastatų. Nekilnojamojo turto prisipirkęs daug, bet jų neprižiūri. Beje, jis gyvena sostinėje, todėl priversti susitvarkyti – sudėtinga"
Senamiesčio lūšnas įsuko teismų karuselė — sekunde.lt
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/...s-ir-kaimynai/
https://www.15min.lt/naujiena/aktual...aiko-56-999782
#Vladimiras KarpenkaPaskutinis taisė Panevezietis; 2023.04.12, 11:52.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąPrieš 20 metų atrodė, kad Panevėžys aplenks Šiaulius pagal gyventojų skaičių, nes buvo veikiantis ir tuo metu klestintis „Ekranas“, PST statė pusę Vilniaus ir Lietuvos, kelius tiesė visokie Panevėžio keliai ir kt. Kultūriškai Panevėžys triuškino Šiaulius su savo teatrais (dramos, muzikiniu, vaikų, lėlių vežimo, kultūros centru ir kt.), dailės ir muzikos mokyklos vienos geriausių buvo Lietuvoje, o Balčikonio gimnazija buvo berods 5 Lietuvoje pagal gerumą. Pamenu net su KALKULIATORIUMI esu skaičiavęs dėl įdomumo procentus, kaip kito gyventojų skaičius ir daręs projekcijas kuriuo metu Panevėžys lenks Šiaulius, nes tuo metu vis mažėjo skirtumas, kuris jei 8 dešimtmetyje siekė kokius 30 tūkst., vėliau mažėjo iki 20 tūkst., galiausiai buvo likę gal 12 tūkst. Tuo metu buvo kątik pastatytas „Babilonas“ ir planuota dviguba jo plėtra su 20 aukštų dangoraižiu ir gretimais neogotikine bažnyčia. Buvo vizualizacijos 15-20 tūkst. stadiono, kuris turėjo tapti geriausiu Lietuvoje, nes Panevėžyje buvo geriausia tuo metu futbolo komanda ir sportas klestėjo (ypač dviračių sportas). Tuo metu teko lankytis netgi roko koncertuose Panevėžyje, kelis kartus naktiniuose klubuose trintis (vienas veikė prie stadiono kaip tik, kitas jau nepamenu kur buvo, kažkur centre) ir kt.
Viskas staiga pasikeitė kokiais 2006-2008, nes Šiauliai gavo „Akropolį“ su McDonald's, prisistatė visokių „Tilžių“, „Saulės miestų“ su naujausia stotimi tuo metu Lietuvoje ir netgi amerikoniško vaizdo „Brukliną“ su ofisiniu mini-dangoraižiu kokių 9 aukštų, o Panevėžį ištiko fatališka nesėkmė – žlugo didžiausia gamykla su gal 5000 darbuotojų. Po to Panevėžys visiškai žlugo, pavyzdžiui, nugriovė visokius Semos mėlių fabrikus, mėsos fabrikus, nes norėjo kažką statyti, bet nieko doro neiškilo... Sužlugdė cukraus fabriką ir paliko griuvėsius. Tada nugriovė centre tą raudonų plytų Montvilos spirito fabriką, kuriame galėjo būti pats kiečiausias loftas Lietuvoje, o projektas naujo kvartalo, kuris galėjo būti kaip Tartu ar bent Pernu centras visiškai sužlugo. Užsidarinėjo visokios kultūros įstaigos arba degradavo, futbolas mirė, uždarė ledo areną „Babilone-Ryo“ ir kt.
Praėjus 15 m. Šiauliai netgi atsiplėšė pagal gyventojus nuo Panevėžio ir apskritai greičiau plėtojasi. Šiauliai per fuksą išsilaikė 100 tūkstančių zonoje ir paaugo iki berods 107 tūkst., o Panevėžys nusirito iki Alytaus lygio 2000 metais - jame dabar gyvena vos 80 tūkstančių... Tam gal kažkiek padeda NATO bazė, kuri paėmė visą viešbutį, tą sovietinį mini-dangoraižį Šiauliuose, o Panevėžyje analogiškas viešbutis apleistas: tinkas supuvo ir atrodo kaip buvęs taboras Kirtimuose apkabinėtas kažkokiais plakatais. Netgi degradavusiame Daugpilyje toks viešbutis veikia... Netgi Marijampolėje panašus viešbutis klesti. Vienintelė viltis Panevėžiui kažkaip atgimti yra Rail Baltica, kuri sukurs rimtesnį geležinkelių mazgą su depais, dirbtuvėmis. Gal dar kažkiek grįžtantys emigrantai, imigrantai iš Ukrainos su šeimomis. Eidrigevičiaus centras kažkiek galbūt turizmo srautą sukurs, iš lietuvių ir latvių. Šiaip kol kas matau mažai šansų Panevėžiui: jei mieste nesugeba Konservų fabriko 20 metų sutvarkyt, o pusė pastatų centre tušti, tai nematau jokių prošvaisčių...
- rugsėjo 1 (tada atrodo, lyg visai kitas miestas)
- miesto gimtadienio šventės metu
- gal dar kokio didesnio renginio/koncerto metu (cido arena Žalgiris-Lietkabelis).
Sportas
Krepšinio, futbolo komanda - top3.
Arena universali, futbolo stadionas N metų buvo didžiausias Lietuvoje.
Statomas naujas baseinas.
Maniežas suremontuotas.
Situacija nebloga/gerėjanti.
Gal labiau marketingas, kainodara (biednumas) ir kt. trukdo surinkti pilnesnes sales.
Darbas
Nedarbo lygis turbūt nėra didelis, bet geriau apmokamų darbo vietų - galėtų būti daugiau, ypač moterims.
Nori bandyti uždirbti, turi išvažiuoti.
Atsidaro naujos gamyklos ir kt. Darbas prie linijų, konvejerių už sąlyginai nedidelius pinigus.
Gal turėtų ministerijos, įstaigos keltis į mažesnius miestus? Tik ar eis iš paskos kolektyvai.
Parduotuvės, NT
Didieji tinklai neatidaro didesnių parduotuvių. Turbūt nesidėlioja niekaip excelis.
Kam statyti čia Akropolį ar kokį didesnį NT projektą, jei gali jį pastatyti Vilniuje, Kaune.
Konservų fabrikas parduodamas - neperka niekas N metų.
Unikalus Investicinis Projektas Prie Senvagės. - Skelbiu.lt
Sema - užšaldyta N metų.
Panevėžio cukrus nupirktas Amilinos (priklauso koncernui Roquette), norėjo jo vietoje statyti žirnių perdirbimo fabriką, bet nugalėjo Kanada, ten pastatė didžiausią pasaulyje tos srities gamyklą.
Būtų buvę stripru.
Canada Pea Protein Plant Grand Opening: Plant for the Future | Roquette
Spirito gamyklos projektas suprojektuotas nugriautos Lytagros vietoje (Janonio g.), bet sustabdytas panašu kad visiems laikams.
Gali dalį "Ekrano" ir dabar nusipirkti:
Parduodamas buvusios "Ekranas" gamyklos - Skelbiu.lt
Universitetai, kolegijos
Situacija manau nepagerėjo.
Panevėžio kolegijos ateitis pakibo ant plauko — sekunde.lt
Proveržis yra tam tikrose infrastruktūros srityse, neaišku tik kiek kokybiškas/ilgaamžis.
Rail baltika
Ar sulauks bent pusė dabartinių panevėžiečių tos baltikos? Kada tie traukiniai atvažiuos?
Comment
-
Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
Parduotuvės, NT
Didieji tinklai neatidaro didesnių parduotuvių. Turbūt nesidėlioja niekaip excelis.
Kam statyti čia Akropolį ar kokį didesnį NT projektą, jei gali jį pastatyti Vilniuje, Kaune.100 minčių – miestai, transportas ir idėjos
Comment
-
Parašė taccido Rodyti pranešimą
Bet juk yra Babilonas su RYO? Beje, gal kas gali apšviest, kodėl tie du pastatai tarpusavyje nesujungti?
Pastatytos kelios naujos statybinių prekių.
Priklauso berods skirtingiems savininkams tie du centrai. Sujungti šaligatviu, daugiau ir nenorėkime.
Statant Ryo tiek piginosi užsakovas/rangovas, kad pastatė duobėje...pastato "nulį" mažino iki kiek beįmanoma buvo.
Gerai ir duobėje, negerai tik kad sulankstytas dideles ženklų atramas prie to PC nepasikeičia N metu. Ne jiems priklauso, bet vis tiek turėtų judinti.
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/...atomi-pavojai/
"Stukačinau žurnalistams", bet nelabai padėjo. Laukiam nelaimės ir tiek.
Prie didžiausios maximos panašus vaizdas, tik "apskardinta". Po skarda panašiai deformuota konstrukcija.
Nukrypom biški nuo temos, Šiauliuose gal sutvarko tuos dalykus greičiau.Paskutinis taisė Panevezietis; 2023.04.12, 12:53.
Comment
Comment