http://www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=20800 Vandens valymo konkurse - drumstas finalas
Va taip ir gyvenam, vadinasi.....teisybes 50/50, bet reali situacija gerai nusakyta....nors siaip tai uzsakytas straipsnis ir geriau pasiknisus butu galima pasakyt kieno.....
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=4799318 Japonai nori investuoti Kauno regione
Vieno išraiškingiausių sostinės pastatų statybas stabdo biurokratai.
Dėl biurokratinių kliūčių koncernas SBA negali pradėti biuro statybų prie Vilniaus pedagoginio universiteto, kadangi Kultūros vertybių apsaugos departamento Vilniaus teritorinis padalinys nederina teritorijos detaliojo plano.
„Jei SBA koncernui pavyktų įgyvendinti šį projektą, jis taptų viso miesto pasididžiavimu ir pavyzdžiu kitiems.
Pastatas – unikalus ir stebinantis aukšto lygio technologijų bei architektūros deriniu“, – beveik prieš metus vertindami Danijos architektų studijos „PLH arkitekter“ suprojektuotą SBA koncerno biurų pastatą Vilniuje, pasakojo miesto architektūros ekspertai.
Ant Neries kranto šalia Pedagoginio universiteto danų architektai pasiūlė statyti dvylikos aukštų stiklo statinį, kurio konstrukcijos – tarytum pakabintos ant DNR molekulės struktūrą primenančio plieninio karkaso.
Prireikė net dviejų architektūros konkurso turų, kad būtų rastas geriausias sprendimas, kokio aukščio bei išraiškos statinys gali būti statomas tokioje išskirtinėje miesto vietoje – Neries upės vingyje.
Valdininkai ieško sprendimo
Kultūros vertybių apsaugos departamento bei savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovų susitikime, kuris buvo surengtas pirmadienį, pagaliau buvo sutarta dėl biurokratinių kliūčių nevilkinti šio vieno įdomiausių miesto projektų įgyvendinimo.
Į ištuštėjusią SBA koncerno biurų pastato statybvietę Vilniuje šalia Pedagoginio universiteto netrukus vėl turėtų sugrįžti statybininkai.
„Esame tarytum užburtame rate. Detalusis planas nederinamas, kadangi, anot paminklosaugininkų, prieštarauja Vilniaus miesto bendrajam planui, neatitinka kultūros vertybių apsaugos reikalavimų“, – sutrikęs kalbėjo sklypo detalųjį planą rengiančios bendrovės „Vilniaus archprojektas“ direktorius architektas Gintas Blažiūnas.
Jo tvirtinimu, viskas ir daroma tam, kad būtų pakeistos bendrojo plano nuostatos, pagal kurias šis sklypas yra bendro naudojimo teritorija.
Tuo tarpu aukcione jis buvo parduotas komerciniam pastatui statyti.
„Juk tam buvo surengtas ir architektūrinis konkursas, surasta nauja sklypo užstatymo koncepcija, kurią dabar norima įteisinti sklypo detaliajame plane bei miesto bendrajame plane.
O dabar tam paminklosaugininkai prieštarauja“, – stebėjosi architektas.
Apetitas sumažėjo
Dabar galiojančiame teritorijos sklypo reglamente šioje vietoje nenumatyta statyti aukštų pastatų. Teritoriją sudaro du sklypai, kurių viename leidžiama statyti septynių aukštų pastatus, o kitam jokie reikalavimai nenustatyti.
Architektūrinis konkursas turėjo atsakyti, ar šioje vietoje gali būti statomi dangoraižiai ir kokios formos statiniai būtų tinkamiausi – derėtų prie miesto aplinkos.
Iš pradžių SBA koncernas beveik hektaro ploto sklype, už kurį aukcione sumokėjo 1,3 milijono litų, planavo statyti 26-30 tūkst. kvadratinių metrų ploto biurų pastatų kvartalą. Buvo kalbama net apie 25-27 aukštų pastatus.
Bet, atsižvelgę į urbanistikos specialistų pastabas, verslininkai planuojamo statyti biurų pastato plotą sumažino iki 8 tūkstančių kvadratinių metrų, o aukštį – iki 12 aukštų.
Ekspertai projektui pritarė
Konkursą laimėjusį danų projektą įvertino ir geriausi kultūros paveldo specialistai.
Anot G.Blažiūno, profesoriaus habilituoto daktaro Algimanto Miškinio vadovaujama architektūros ir urbanistikos taryba prie Kultūros vertybių apsaugos departamento projektui pritarė.
Specialistų nuomone, planuojamas statyti biurų pastatas paminklosauginiu požiūriu neigiamos įtakos nedarys nei Senamiesčio, nei Žvėryno panoramai.
Buvo atlikta ir teritorijos paminklosauginė urbanistinė ekspertizė.
Jos autoriai architektai Evaldas Zilinskas ir Vytautas Spudas taip pat patvirtino, jog nei projektas, nei detalusis planas ekspertizei neprieštarauja.
Trūko tik kelių dokumentų
Tačiau visi šie argumentai neįtikino Vilniaus teritorinio padalinio paveldo specialistų, ir ledai pajudėjo tik įsikišus Kultūros vertybių apsaugos departamento direktorei Dianai Varnaitei ir susitikimą inicijavusiai Vilniaus mero padėjėjai Daliai Bardauskienei.
„Nesutarimų nebeliko. Visos problemos buvo kilusios dėl procedūrinių derinimo klausimų.
Trūko paaiškinimo, jog rengiamu detaliuoju planu bus pakeisti miesto bendrojo plano ir Žvėryno detaliojo plano sprendiniai“, – detaliojo projekto nederinimo priežastį paaiškino D.Bardauskienė.
Mero patarėjos teigimu, formaliai valdininkai yra teisūs, bet viską galima išspręsti paprasčiau.
„Jei mieste įgyvendinami dideli, solidūs projektai, kurių kokybe niekas neabejoja, galima pakelti telefono ragelį ir sutvarkyti visus procedūrinius dalykus.
Ne paslaptis, jog ryšiai tarp savivaldybės Miesto plėtros departamento ir paveldo specialistų niekada nebuvo idealūs, tačiau dabar turime bendradarbiauti glaudžiau, kad investuotojams dėl biurokratinių kliūčių nereikėtų mėnesius delsti“, – sakė D.Bardauskienė.
Kultūros vertybių apsaugos departamento atstovė spaudai Laura Kulvinskaitė irgi patvirtino, jog problemų kilo dėl biurokratinių dalykų – trūko kai kurių dokumentų, kuriuos pristačius sklypo detalusis planas bus suderintas.
Į dešimtmetį merdėjusią sta-tybvietę Konstitucijos prospekte sugrįžo statybininkai.
Bendrovė „Forumas" ryžosi atnaujinti dar 1989 metais pradėtas grandiozines jaunimo turizmo viešbučio „Sputnik" statybas.
Dabar Konstitucijos prospekte dunkso betoniniai keturių aukštų pastato griaučiai.
Tačiau statybininkai jau tveria tvoras.
Maždaug po metų čia duris turėtų atverti šiuolaikiškas dešimties aukštų parodų ir konferencijų centras su viešbučiu.
Senoji keturių aukštų pastato dalis nebus griaunama. Ją ketinama integruoti į naująjį pastatą.
Tyrimai parodė, jog monolitinės konstrukcijos netgi ir dešimt metų merkiamos lietaus ir sniego išsilaikė gerai, o pastato pamatai gali išlaikyti dar 5-6 aukštus.
Vyks parodos ir konferencijos
„Ketiname užimti laisvą nišą rinkoje ir miesto centre pastatyti universalų centrą įvairaus lygio konferencijoms bei parodoms.
Čia galės vykti ir tarptautiniai renginiai, ir verslo seminarai, darbuotojų mokymai bei pristatymai.
Kad sostinei trūksta tokio konferencijų centro, akivaizdžiai įrodė Vilniuje vykusi NATO konferencija - tuomet konferencijų centru buvo tapęs visas Vilnius", - tvirtino bendrovės „Forumas" valdybos pirmininkas Rimvydas Aniulis.
Pasak jo, sostinėje nėra salių, tinkamų nedidelėms specializuotoms parodoms, kurioms nereikia tokių didelių plotų kaip „Litexpo" rūmuose.
„Tokių parodų kaip knygų mugės ar įvairių mados kolekcijų pristatymų poreikius visiškai patenkintų mūsų 1500 kvadratinių metrų ploto salė, kuri dar gali būti padalyta į dvi mažesnes.
Neabejoju, jog visas šis paslaugų kompleksas kartu su viešbučiu turės paklausą", - tikisi R.Aniulis.
Viešbutis - antstate
Dešimties aukštų, maždaug 17 tūkstančių kvadratinių metrų ploto statinyje bus parodoms ir konferencijoms skirta 1000 vietų salė bei dar 34 įvairaus dydžio - vidutiniškai po 100 kvadratinių metrų ploto - konferencijų salės.Viršutinėje pastato dalyje nuo 5 iki 10 aukšto įsikurs 190 kambarių viešbutis. Toks antstatas iškils virš senųjų konstrukcijų.
Naujas vieno aukšto priestatas atsiras Lvovo gatvės pusėje. Jame bus įrengta didžioji konferencijų salė.
Dalį rūsio Konstitucijos prospekto pusėje planuojama paskirti viešbučio reikmėms - čia bus viešbučio priimamasis ir restoranas.
Lvovo gatvės pusėje bus automobilių stovėjimo aikštelė.
Didele, maždaug 300 vietų aikštele, pasak R.Aniulio, galės naudotis ne tiktai konferencijų centro ar viešbučio svečiai, bet ir miestiečiai.
Apželdins stogą
Pastato rekonstrukcijos projektą su kolegomis Tomu Eidukevičiumi bei Donatu Malinausku rengęs architektas Audrius Ambrasas sakė, jog esama pastato konstrukcija šiek tiek varžė jų kūrybą, tačiau iš esmės senasis erdvių suplanavimas tiko naujajai pastato funkcijai.
„Norėjome, kad pastatas butų griežtų ir aiškių formų - reprezentacinės gatvės reprezentacinis statinys. Jo visuomeniškumą ir atvirumą pabrėžėme toli j gatvę atsikišusiu stogu", - sakė architektas. Šis didžiulis, pastatą tarsi pusiau dalijantis stogas bus apželdintas medžiais ir statiniui suteiks išskirtinumo.
Suka galvą dėl pavadinimo
Pasak R.Aniulio, naujasis viešbutis bus trijų žvaigždučių ir ori-entuosis į verslo klientus bei turistus.
Viešbučio operatorius bus bendrovė „Liturimeks viešbučiai", dabar jau valdanti viešbutį „Regina" Druskininkuose. Ši bendrovė priklauso kelionių agentūrai „Liturimeks". Ši agentūra - viena būsimojo pastato savininkų.
Kol kas dar neapsispręsta, ar naujasis parodų ir konferencijų centras su viešbučiu vadinsis „Forumu".
„Pavadinimas tikrai gražus, tačiau visai šalia jau yra sporto, pramogų ir verslo centras „Forum Palace". Todėl dėl pavadinimo dar diskutuojame", - sakė R.Aniulis.
Į naujojo parodų ir konferencijų centro Konstitucijos prospekte statybą ketinama investuoti apie 30 milijonų litų.
As tai nepritariu, nmes bus vystomas ateityje oro turizmas ir turistams pakilusiems i ora besigrozintiems grazia traku ir kernaves apylinkiu panorama slykstus siukslynas su ten besirausenciais bomzais.
Comment