Parašė udrius
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lidl plėtra Lietuvoje
Collapse
X
-
Paskutinis taisė John; 2013.09.19, 23:01.
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąO kas sake, kad ypatingo ar geresnio bus? Taigi tai pigiu/prastu prekiu tinklas, norfa kvadratu ar iki cento. Tiesiog naudinga del konkurencijos.
Siūlau padaryti labai paprastą eksperimentą: nusipirkti analogiško segmento prekių Lidl'e ir Maximoje. Tada palyginti kainą ir kokybę. Viskas pasidarys labai aišku.Paskutinis taisė John; 2013.09.19, 23:02.
Comment
-
Gator, supratau tavo "bajerį". Iš esmės yra gana neblogai atspindintis D.Britanijos realybę: Britanijoje Lidl'e (Aldi) apsipirkinėja dažniausiai skurdesni žmonės. Visų pirma "benefitininkai". Kita kategorija - lietuviai/lenkai, "babajai" ir, ko gero, apskritai dauguma visų užsieniečių, įskaitant vokiečius (nors jų čia nėra daug).
Bet tai, visų pirma, rodo Britų požiūrį į šopinimąsi (ar gyvenimą apskritai), nei ką nors pasako apie patį Lidl'ą t.y. snobišką ir neracionalų požiūrį į daugelį gyvenimo aspektų, kuriuo garsėja Britų visuomenė.
Kaip ten bebūtų, UK nėra svarbiausia Lidl rinka. Tokia yra Vokietija. O Vokietijoje be Lidl, Aldi ir Netto t.y. "discount" supermarketų, kitokių nelabai ir yra. Ten apsipirkinėja ne kokios nors atskiros socialinės/etninės/kultūrinės klasės, bet praktiškai visi. O pats, kaip suprantu, Lidl'e/Aldi buvęs nesi? O jei esi, būtų įdomu išgirsti kažkokių konkretesnių argumentų (jei galima, su pavyzdžiais) ar pastebėjimų dėl kokybės, kainų ar kitų niuansų, nes, kaip suprantu, lyg ir teigi, kad prekės ten yra prastesnės, nei kitur? Tiesiog smalsu, nes visai gali būti, kad aš kažko nežinau ar tiesiog nepastebėjau.Paskutinis taisė John; 2013.09.22, 01:57.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKaip ten bebūtų, UK nėra svarbiausia Lidl rinka. Tokia yra Vokietija. O Vokietijoje be Lidl, Aldi ir Netto t.y. "discount" supermarketų, kitokių nelabai ir yra. Ten apsipirkinėja ne kokios nors atskiros socialinės/etninės/kultūrinės klasės, bet praktiškai visi. O pats, kaip suprantu, Lidl'e/Aldi buvęs nesi? O jei esi, būtų įdomu išgirsti kažkokių konkretesnių argumentų (jei galima, su pavyzdžiais) ar pastebėjimų dėl kokybės, kainų ar kitų niuansų, nes, kaip suprantu, lyg ir teigi, kad prekės ten yra prastesnės, nei kitur? Tiesiog smalsu, nes visai gali būti, kad aš kažko nežinau ar tiesiog nepastebėjau.
Comment
-
Parašė kaunaz Rodyti pranešimąLidl tai neblogas, bet Aldi tai tragedija. Aš dažniausiai apsiperku Edekoj ir Lidle, kartais Penny arba Rewe, o Aldi paskutinėj vietoj. Net atmosfera nemaloni, atrodo kad laikas ten sustojo prieš 30-40 metų.
Comment
-
Parduotuvių skaičius:
Vokietija 3,300
Prancūzija 1,500
JK 580
Italija 550
Lenkija 525
(...)
http://en.wikipedia.org/wiki/Lidl
Comment
-
/\
Tokie skaičiai tikrai neturėtų stebinti, kadangi, kaip jau John minėjo, "lidl" dažnai veikia principu, taupyk kur įmanoma. Pabuvojus ne vienoj "lidl" parduotuvėje pakankamai aiškiai atsiskleidžia, kad ten pinigai nešvaistomi veltui. Palyginus lietuvišką "maximą" ir "lidl" vaizdas toks: "Maximoje" galima rasti ir kaimo trobas ir vienetines dekoruotas lentynas, visur kabo plakatai, šiaip visokie niekai, muzika groja kiaurą parą, tuo tarpu "lidl" parduotuvėje apart vieno pjedestalo ant kurio po stiklu gulėjo pigi elektronika nieko daugiau ir nebuvo. Parduotuvių eksterjerai irgi skyriasi, "Maxima" niekad sau neleis statyti naujos parduotuvės be plokščio stogo, o "lidl" padarys kuo pigiau. Tad ir parduotuvių skaičiai kur kas didesni, nes parduotuvč pastatyt kainuoja dvigubai ar trigubai pigiau.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą/\
Tokie skaičiai tikrai neturėtų stebinti, kadangi, kaip jau John minėjo, "lidl" dažnai veikia principu, taupyk kur įmanoma. Pabuvojus ne vienoj "lidl" parduotuvėje pakankamai aiškiai atsiskleidžia, kad ten pinigai nešvaistomi veltui. Palyginus lietuvišką "maximą" ir "lidl" vaizdas toks: "Maximoje" galima rasti ir kaimo trobas ir vienetines dekoruotas lentynas, visur kabo plakatai, šiaip visokie niekai, muzika groja kiaurą parą, tuo tarpu "lidl" parduotuvėje apart vieno pjedestalo ant kurio po stiklu gulėjo pigi elektronika nieko daugiau ir nebuvo. Parduotuvių eksterjerai irgi skyriasi, "Maxima" niekad sau neleis statyti naujos parduotuvės be plokščio stogo, o "lidl" padarys kuo pigiau. Tad ir parduotuvių skaičiai kur kas didesni, nes parduotuvč pastatyt kainuoja dvigubai ar trigubai pigiau.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąĮdomu, kiek parduotuvių planuoja Lietuvoje atidaryti.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis...ietuvoje/64826
Lietuvoje investicijas planuojantis vienas didžiausių Europoje žemų kainų parduotuvių tinklų sieks įsitvirtinti ne tik didmiesčiuose – „Lidl“ parduotuvių planuojama atidaryti kiekviename per 20 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje.
Bendrovės „Lidl“ plėtros vadovas Marius Kybartas interviu „Verslo žinioms“ sakė, kad „Lidl“ ketina statyti ir atidaryti maisto prekių parduotuvių visoje Lietuvoje. Jo teigimu, kito tinklo bendrovė įsigyti neplanuoja.
„Plėtra numatyta visuose didesniuosiuose nei 20 tūkstančių gyventojų turinčiuose Lietuvos miestuose. Bent keletas parduotuvių turėtų būti atidarytos tuo pačiu metu tam, kad būtų galima užtikrinti prekių tiekimą per savo logistikos centrą. Plėtrą mažesniuose miesteliuose riboja mažėjantis gyventojų skaičius ir vis dar silpna gyventojų perkamoji galia“, – sakė M. Kybartas.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Naujeina poros metų senumo, bet jei jų planai nepasikeitė, tai reikštų didelį smūgį jau įsitvirtinusiems prekybininkams (visų pirma, Maximai). Taip pat gali iškilti grėsmė "dėl pasaulinių rinkų" kylančioms maisto kainoms bei "didėjančiam maisto suvartojimui besivystančiose šalyse".
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąO jei esi, būtų įdomu išgirsti kažkokių konkretesnių argumentų (jei galima, su pavyzdžiais) ar pastebėjimų dėl kokybės, kainų ar kitų niuansų, nes, kaip suprantu, lyg ir teigi, kad prekės ten yra prastesnės, nei kitur? Tiesiog smalsu, nes visai gali būti, kad aš kažko nežinau ar tiesiog nepastebėjau.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Naujeina poros metų senumo, bet jei jų planai nepasikeitė, tai reikštų didelį smūgį jau įsitvirtinusiems prekybininkams (visų pirma, Maximai). Taip pat gali iškilti grėsmė "dėl pasaulinių rinkų" kylančioms maisto kainoms bei "didėjančiam maisto suvartojimui besivystančiose šalyse".
Comment
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąParduotuvių eksterjerai irgi skyriasi, "Maxima" niekad sau neleis statyti naujos parduotuvės be plokščio stogo, o "lidl" padarys kuo pigiau. Tad ir parduotuvių skaičiai kur kas didesni, nes parduotuvč pastatyt kainuoja dvigubai ar trigubai pigiau.
Maxima tai jau tikrai ant nieko netaupo, pats tas tinklas kur viskas pigu bei pastovios nuolaidos. Suprasčiau jei apie IKI kalbi, bet ten kitas segmentas.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKodėl turėtų būti smūgis Maximai? Jei atidarys kelias mažas parduotuves, tai su didelėmis Maximomis konkuruoti bus sunku. Kitas reikalas, kad ir pati rinka dar turi daug potencialo ir plėtra galima nebūtinai konkurentų sąskaita.
Man ir pačiam įdomu, kaip reaguos Lietuvos pirkėjai. Kaip yra UK, daugmaž aptarėme. Kaip Vokietijoje (kur viskas yra praktiškai 180 laipsnių priešingai, nei UK), taip pat. Lietuva su savo prekinimosi įpročiais, kaip suprantu, yra kažkur per vidurį. Galbūt panašiai kaip ir Lenkija? Nors pastaroji yra bent 5 metais priekyje šiuo požiūriu.
Beje, įdomu, kad UK rinkoje pastaraisiais metais Lidl ir Aldi apturi labai stiprų augimą - atitinkamai 15% ir 32% (2013 Birželį-Rugpjūtį lyginant su pernai), kas yra gana žiaurus augimas išsivysčiusioje rinkoje, kur viskas seniai nusistovėję ir jau eilę metų rinka yra praktiškai persotinta. Dar ypač turint omeny konservatyvų daugumos D.Britanijos žmonių požiūrį į apsipirkinėjimą ir elementarų buką snobiškumą. Lietuvoje šia prasme Lidl'ui turėtų sektis kur kas geriau, nes žmonės Lietuvoje, kaip bebūtų, į maisto ir kitų kasdieninių daiktų pirkimą, mano supratimu, žiūri kur kas racionaliau.
Taip kad bus labai labai įdomu žiūrėti, kaip elgsis kiti prekybininkai. Ar tik nematuosim defliacijos kitais metais?Paskutinis taisė John; 2013.09.22, 15:43.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąAbsoliuti dauguma prekių yra brand'inės, tad, kokybė turėtų būti ta pati.
Dabar paskubomis tingėjau ieškoti, bet ir vizualiai būnant parduotuvėje aišku, kad jų paties prekės ženklo produktai sudaro gerokai daugiau, kaip 50% ten parduodamų prekių. Gal kokius 80%. Bet kokybė, be abejo, dažniausiai yra nepriekaištinga.
Beje, dar kalbant apie savus prekės ženklus, Lidl'as naudoja visiškai skirtingą taktiką, nei visokie Tesco, Sainsburys ir t.t., kurie savo prekes (bent jau UK) vadina būtent savo prekės ženklu. Lidl'as Savo prekių niekada nevadina "Lidl", bet prikūrė begalę visokių įmantriai skambančių prekės ženklų pavadinimų (pvz., Vita D'or majonezas, Crusti Croc čipsai, Bellarom šalta kava, Knightsbridge arbata, Deliclassic sumuštiniai, Goldessa varškė ir t.t. ir pan. Kitaip tariant, kelios dešimtys visokiais įdomiais žodžiais pavadintų produktų su atitinkasmais logotipais). Ant tokių produktų pakuočių net nėra Lidl logotipo. Tik mažu šriftu kažkur "blogojoje" pakutės pusėje parašyta gamintojo informacija, kur paminimas Lidl. Šiaip, daugelis žmonių to net nesupranta ir galvoja, kad čia kažkokie nežinomi ir nematyti "užsienietiški brand'ai".Paskutinis taisė John; 2013.09.22, 16:03.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąNa aš labiau turėjau omeny mažesnius miestus ir miestelius. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, aišku viskas yra kitaip. Bet ir dideliuose miestuose didelė dalis pirkėjų tikriausiai pereis į Lidl. Ypač tie, kurie moka skaičiuoti. Visgi mažuose miestuose yra tikimybė, kad ten pereis labai didelė pirkėjų dalis daryti savo kasdieninio/kassavaitinio maisto apsipirkinėjimo. Bet kokiu atveju "tradiciniams" supermarketams gali kilti problemų ir kristi apyvartos.
Man ir pačiam įdomu, kaip reaguos Lietuvos pirkėjai. Kaip yra UK, daugmaž aptarėme. Kaip Vokietijoje (kur viskas yra praktiškai 180 laipsnių priešingai, nei UK), taip pat. Lietuva su savo prekinimosi įpročiais, kaip suprantu, yra kažkur per vidurį. Galbūt panašiai kaip ir Lenkija? Nors pastaroji yra bent 5 metais priekyje šiuo požiūriu.
Beje, įdomu, kad UK rinkoje pastaraisiais metais Lidl ir Aldi apturi labai stiprų augimą - atitinkamai 15% ir 32% (2013 Birželį-Rugpjūtį lyginant su pernai), kas yra gana žiaurus augimas išsivysčiusioje rinkoje, kur viskas seniai nusistovėję ir jau eilę metų rinka yra praktiškai persotinta. Dar ypač turint omeny konservatyvų daugumos D.Britanijos žmonių požiūrį į apsipirkinėjimą ir elementarų buką snobiškumą. Lietuvoje šia prasme Lidl'ui turėtų sektis kur kas geriau, nes žmonės Lietuvoje, kaip bebūtų, į maisto ir kitų kasdieninių daiktų pirkimą, mano supratimu, žiūri kur kas racionaliau.
Taip kad bus labai labai įdomu žiūrėti, kaip elgsis kiti prekybininkai. Ar tik nematuosim defliacijos kitais metais?
Lenkijos maisto rinka siekia daugiau kaip 200 mlrd. Lt, o Lietuvoje mes turime viso labo tik
12–13 mlrd. Lt.
Plačiau: http://laikrastis.verslozinios.lt/in...#ixzz2fctRsKgZ
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKaip suprasti brand'inės? Absoliuti dauguma Lidl'o "brand'ų" yra "own brand" t.y. paties Lidl'o sugalvoti prekių ženklai. Čia gi vienas iš esminių jų veiklos principų. Kai kiti tinklai tik atsargiai bando pateikti savo prekės ženklais ženklintą produkciją, Lidl'as be skrupulų lentynas užverčia beveik išskirtinai tik savo ženklo prekėmis. Ten yra tik kai kurie populiariausi brand'iniai produktai. Bet ir šalia tų visada guli perpus pigesnis Lidl'o analogas.
Dabar paskubomis tingėjau ieškoti, bet ir vizualiai būnant parduotuvėje aišku, kad jų paties prekės ženklo produktai sudaro gerokai daugiau, kaip 50% ten parduodamų. Gal kokius 80%. Bet kokybė, be abejo, dažniausiai yra nepriekaištinga.
Comment
Comment