Parašė Arunasx
Rodyti pranešimą
Mano asmenine nuomone, jie turi detalius analizės instrumentus. Ir per tą dešimtmetį susirinko ten, kur bus rinka, plotus. 10 metų yra daug. Paaiškinu kas tie analizės instrumentai - galimybė suvesti duomenis ir daryti pjūvius. Pagal amžių, pajamas, įsipareigojimus, atstumą nuo parduotuvės iki 1000 gyventojų - nu ką nori. Ir išsiskaičiuoti rinką. Pavyzdžiui, ar žinote, 10-15 proc. pirkėjų į kainą nežiūri? Jis nori smidrų ir jis eis kur jų yra. Jei geria Rokiškio Naminis pieną, jokio Piemenėlio ar Lidl jis neperka. Tas analizės instrumentas turi atmesti tokius. Kur jų daugiausia nėra prasmės parduotuvei.
Ir jei Pilaitė labai patraukli, o ten pajamos žmonių geros, jei būtų analizės instrumentas išskaičiavęs, būtų atidarę su pirmąja banga. Prisma, labai fainas tinklas, atidarė antrąją parduotuvę Vilniuje būtent link Pilaitės. Bet tai buvo Rimi ar net aukštesnio lygio tinklas.
Mano hipotezė būtų, kad Lidl nepaskaičiavo tokio dalyko, kad jų analizės įrankis, atidirbtas Vokietijoje, Anglijoje, kur dar ten, nevertina tokio faktoriaus kaip parduotuvės išvaizda (Vokietijoje ar Lenkijoje tai tvartai, Lietuvoje jos dailios), parduotuvės patogumas (4 ar 5 rūšių vežimėliai (Norfa žino vieną), WC visada veikiantis, didelė ir šilta butelių zona - palauk lauke prie jūrinio konteinerio šalia Maksimos kai atveža tūlas pilietis du maišus plastiko, kuris susitraukęs nuo šalčio balkone ir kiekvieną atmeta Tomra, reikia atsukti ir vėl kišti). Ir kai Lidl atsidarė, ten buvo pilna žmonių, kurie su savo santykiniu pajamų lygiu nei UK, nei Vokietijoje nėra Lidl klientai. Buvo euforija, ir Turniškėse galėjo Lidl atidaryti - būtų klientų. Deja, su aukstų kainų politika jie išbatstė šitą per metus. Patys ištikimiausi tie, kur interneto neturi.
Comment