Labiau įsigilinus į darbus pastebėtumėte, kad bent pusėje jų siūlomos terasos i marias - ir daug humaniškesnės. Žinoma, galima pasvajoti, kad kada nors turistų Nidoje bus, tarkim, keliasdešimt kartų daugiau (tam, kad ant stogo butu galima vienu metu pamatyti bent keliolika atkaklių, neturinčių kur eiti žmonių), bet labai abejoju, kad tai kada nors atsitiks. Ir ar tai siektina? Ar verta dirbtinai kurti konkurentą šalia stūgsančioms kopoms?
Nepastebėjau kad kiti projektai siūlytų tokį terasos variantą, arba galima sakyti kad būtent mano minėtas projektas daugiausiai išnaudoja šią idėją.
Nesutinku su komentaru kad tai 'nehumaniška' ar kad reikia daugiau turistų terasos efektyvumui. Visų pirma toks pritaikymas veikia (Swedbank Vilniuje pvz.) ir tai tinka Lietuvos architektūrai. O ir erdvės geresnis išnaudojimas reikalingas, didžiausias kiekis žmonių yra prie Maximos, ten ir kavos ar giros galima nusipirkti, o tada dažnai eina link marių prie nesutvarkytų molų sėst ar ant suoliukų kurie vienas į kitus žiūri..
Tai nebūtų konkurentas kopoms, jos žiūri į Baltiją už kelių km, o ši terasa į prieplauką ir šiaip sukuria bendrą erdvę.
Kiti projektai bando įkomponuoti vėtrungės elementus į didelį pastatą ir tai tikrai neveikia.
Bet kol nėra išrinkto varianto, karštai diskutuoti neverta.
Swedbank pavyzdys Nidoje netinka, nes, vėlgi, visai kiti žmonių skaičiai. Nereikia iš Nidos daryti Vilniaus. Iš Maximos išėjęs su giros buteliu žymiai mieliau prisėsčiau naujoje aikštėje ant suoliuko pavėsyje po medeliu, negu kopčiau i pliką dirbtinį šlaitą, nebent norėčiau kaip reikiant pasimankštinti. Pati idėja tikrai faina, bet, mano nuomone, neprofesionalu pritempinėti kažkur matytų idėjų (pvz. Oslo operos rūmuose) prie tokio jautraus ir absoliučiai tam netinkamo konteksto.
P.S. Nesutvarkyta krantinė? Tai, pasak Jūsų, pastatas stovėtų tik tol, kol krantinė būtų "nesutvarkyta"?
P.P.S. Kaip suprantu iš užsispyrimo užsistoti būtent šį projektą, tai reklamuojate arba Savo arba Savo pažįstamų darbą. Atleiskite, jei įžeidžiau.
Neturiu jokių pražystamų asmenų susijusių su nors vienu projektu. Sakiau kad nesutvarkytas yra molas t.y. nėra kur atsisėst ir apdergta paukščių, krantinė žinoma yra sutvarkyta.
Kol yra apie dvidešimt variantų, detalių diskutuot nereikia, bet aš vertinu 'kopos' idėją ir nematau prie ko čia Vilniaus darymas dėtas.
Mano nuomone, tai vienas stipriausių darbų konkurse. Itin konceptualus, zenkliškas ir išskirtinis (ko trūksta ankstesniame variante. Bet vėlgi kliūna dėl panašių dalykų kaip pirmasis. Jame galima įžiūrėti daug miglos. Jei teisingai itariu, koks kolektyvas darė šį darbą, tai jau nebe pirmas kartas, kai konkurse sąmoningai slepiami kai kurie "mazgai" Betkokiu atveju, manau, projektas turėtų patekti tarp prizininkų už aiškią idėją, gerą ženkliškumą ir tinkamą nuotaiką.
Mano nuomone, tai vienas stipriausių darbų konkurse. Itin konceptualus, zenkliškas ir išskirtinis (ko trūksta ankstesniame variante. Bet vėlgi kliūna dėl panašių dalykų kaip pirmasis. Jame galima įžiūrėti daug miglos. Jei teisingai itariu, koks kolektyvas darė šį darbą, tai jau nebe pirmas kartas, kai konkurse sąmoningai slepiami kai kurie "mazgai" Betkokiu atveju, manau, projektas turėtų patekti tarp prizininkų už aiškią idėją, gerą ženkliškumą ir tinkamą nuotaiką.
Sutinku, dėl projekto! Vadinasi mūsų nuomonės nedaug ir skiriasi.
Skaitant Taimio ir Kauniečio diskusiją matosi nelygiavertis ginčas tarp mėgėjo ir profesionalo. Be abejo, mastelio, o ne įspūdžio kūrimo klausimai yra svarbiausi tokioje trapioje aplinkoje, kaip Nida.
Kitas klausimas, kokius žmonių elgesius koduoja pats pastatas? Kokią funkcinę atrakciją jis siūlo? Ar reikia šioje vietoje dirbtinų kalnų atrakcijos, kurios būdingos smarkiai urbanizuotoms ar smarkiai komercializuotoms vietoms? Ar kils noras nueiti ir užlipti ant Didžiosios kopos, jei tą atrakciją mes siūlysime, čia "neatsitraukiant nuo kasos"? Ar pastatas turi pakeisti norą nueiti prie krantinės pažiūrėti į marias? Ar "Agilos" konkursas, tai konkursas, kas pasiūlys daugiau atrakcijų, nes Nidoje mes mirštame iš nuobodulio?
Kultūros centro "Agila" Nidoje architektūrinio konkurso darbai
Penktadienį vėlai vakare pasibaigus uždaram vertinimo komisijos posėdžiui, paaiškėjo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos projekto konkurso favoritai.
Pagal komisijos narių vertinimus sudaryta preliminari projektų eilė. Pirmuoju numeriu joje įrašytas pasiūlymas, kurio devizo Nr. 419749. Šis projektas komisijos buvo įvertintas geriausiai – surinko 2,11 balo. Posėdžio protokole fiksuota komisijos nuomonė, jog „darbo 419749 privalumas yra architektūros ir viešos erdvės jautrus santykis, organiškas ryšys su aplinka”. Į pirmąjį preliminarios eilės šešetą pateko projektai - 093121 (2,78), 477364 (3,47), 010000 (3,72), 222147 (4,08), 030906 (4,75).
Pagal Konkurso sąlygas projektas-nugalėtojas oficialiai bus paskelbtas tik po 3-iojo vertinimo komisijos posėdžio. Prieš jį įvyksiančiame antrajame vertintojų susirinkime bus atplėšti vokai su informacija apie konkurso dalyvių kvalifikaciją. Patikrinus dokumentus ir jų atitikimą Konkurso sąlygoms, preliminari projektų eilė dar gali būti koreguojama. Viešųjų pirkimų įstatymas ir po antrojo etapo numato galimus apskundimo terminus. Tik jiems pasibaigus, bus rengiamas finalinis vertinimo komisijos posėdis, kuriame jau bus paskelbti galutiniai konkurso rezultatai - nugalėtojai, taip pat - 2 ir 3-iąją vietas bei paskatinamąją premiją pelnę darbai ir jų autoriai.
Konkursą Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos geriausiam projektui išrinkti inicijavo Neringos miesto savivaldybė, organizuoja – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyrius. Konkursui pateikti 28 projektai, pirmame posėdyje komisija vertino tik 24-is, keturi projektai, komisijos balsų dauguma, buvo atmesti dėl pažeistos dalyvių anonimiškumo sąlygos.
Konkurso koordinatorius, LAS Klaipėdos skyriaus valdybos narys Gintaras Čičiurka po pirmojo vertinimo komisijos posėdžio pasidžiaugė sklandžia Konkurso eiga. „Komisijos nariai ilgai diskutavo ir atsakingai vertino darbus. Neabejoju, jog Konkurse bus išrinktas geriausias, profesionaliausias darbas, papuošiantis Kuršių nerijos aplinką, atspindėsiantis neringiškių lūkesčius“,- sakė G. Čičiurka.
1. 419749 (2,11 balo)
Bet tų medžių ten nėra.. be jų viskas gana plika..
Aš dalyvavau konkurse su kolegom.
Nelaimėjom.
Apskritai iš visų darbų mano favoritas buvo "vėtrungė" 019690. Antras eilėj pagal mano simpatijas buvo darbas, užėmęs 3 vietą.
Mano nuomone, laimėjo tikrai ne stipriausias darbas.
Na, aišku, labai įdomūs, konceptualūs darbai yra "užpūstytas kaimas" ir "kopa" (770000), bet gal kiek per drąsūs galvojant apie realizaciją... Ypatingai silpnos jų vietos - likę 3 fasadai ir apskritai santykis su urbanistiniu ir gamtiniu kontekstu. O santykis su kontekstu - vienas iš svarbių vertinimo kriterijų...
Paskutinis taisė LBP; 2012.03.13, 15:51.
Priežastis: Gramatinės klaidos
Paaiškėjo rekonstrukcijos projekto konkurso nugalėtojai
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos architektūrinės koncepcijos projekto konkursą organizavęs LAS Klaipėdos apskrities skyrius skelbia galutinius konkurso rezultatus.
Konkurso nugalėtoju ir pirmosios premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino iš trijų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos - architektų suburtą kūrybinį kolektyvą - Marių Morkūną ir bendraautorius Vytenį Ūsą, Andrių Uogintą, Aistę Tarutytę, Liną Gronskytę, Vytautą Lelį, Mantą Gipą, Povilą Kiškionį.
Comment