bet tikrai geriau, nei skirtingi, dažniausiai apleisti, balkonai
O man kaip tik atvirkščiai atrodo. Toki sovietiniai daugiabučiai ir taip yra nuobodūs ir keliantys slogias emocijas. Skirtingi balkonai, atspindi, kad čia gyvena įvairūs žmonės su skirtingais skoniais ir požiūriais. Pavyzdžiui:
pasakysiu taip - foto prastos ir nesąmoningu kampo fotografuotos, ir šiaip tai jau skonio reikalas
Viskas ganėtinai gerai matosi. Tokios renovacijos prilygsta seno lauko tualeto perdažymui, svarbiausia, kad būtų pastelinės spalvos ir namas primintų vėlykinį margutį. Čia nebent nukvakusioms pensininkėms gali patikt tokios "renovacijos".
/\ ar kolega suprantat, kad ne spalvose esmė renovuojant namą? ir šiaip man asmeniškai DAŽNIAUSIAI naujas, kad ir ne super kokybiškas daiktas, atrodo geriau už seną nutręšusį sovietinį palikimą
/\ ar kolega suprantat, kad ne spalvose esmė renovuojant namą? ir šiaip man asmeniškai DAŽNIAUSIAI naujas, kad ir ne super kokybiškas daiktas, atrodo geriau už seną nutręšusį sovietinį palikimą
Suprantu, kad žmonės renovuoja savo daugiabučius, tam, kad būtų šilčiau gyvent. Bet ar gerbiamas daktaras supranta, kad pagrindinė problema slypi žmonių beskoniškume?
Šie daugiabučiai nėra nauji, o tik su atnaujinta išore. O tam, kad atnaujinti namą, tai nėra būtina iš jo padaryti iškamšą.
VIskas atsiremia į pinigus. Kiek turi (gauna) pinigų, tokius sprendimus ir daro. Viskas.
Norit įdomių sprendimų - mokėkit didesnius pinigus, namo gyventojai. Iš kur - jūsų reikalas.
O atnaujinimas (modernizavimas) - teoriškai plati sąvoka, tik mūsuose įstatymų ir kitų reglamentų labai sukonkretintas dalykas. Suvaržytos įvairesnių veiksmų galimybės, žaidžiant pinigų įrankiu.
Aš asmeniškai už tuos, kuriuose sugebėjo šlaitinius stogus padaryti. Kai kurie, pvz., Utenos, tai kažkas iš fantastikos zonos. Šaunuoliai. Po to tas dviejų aukštų su raudonu stogu, kaip diena ir naktis nuo seno skiriasi.
VIskas atsiremia į pinigus. Kiek turi (gauna) pinigų, tokius sprendimus ir daro. Viskas.
Čia jau nesutinku. Vieni žmonės gali visai padoriai atnaujinti namą, o kiti, su tomis pačiomis lėšomis, savo daugiabutį gali prie gėlių darželio priderinti.
Dariaus ir Girėno g. 58
Vaizdas nuo "Iki" prekybos centro:
Daugiabučio šonas:
Vaizdas iš kiemo pusės:
Informacinis stendas:
M. Valančiaus g. 2
Vaizdas nuo gatvės pusės:
Vaizdas nuo gatvės sankirtos su Kauno g.:
Daugiabučio šono vaizdas nuo Kauno g.:
Vaizdas iš kiemo pusės:
Informacinis stendas:
Dariaus ir Girėno g. 62
Vaizdas nuo gatvės pusės:
Kiek teko girdėti tai Dariaus ir Girėno g. 58 daugiabutis yra ne tik apšiltinamas, bet ir tvarkoma šildymo sistema, bei santechnika. Tas lygtais daroma ir 62 name. Teko girdėti, kad vidutiniškai vienam butui 58 name teko mokėti po 6000 litų (80% lygtais finansavo Europos Sąjunga, tai bendra kaina būtų apie 30000 litų). M. Valančiaus g. 2 daugiabutis yra ko gero tik apšiltinamas (spėju iš užrašo ant stendo "renovacija"). Taip, pat buvo norėta renovuoti ar modernizuoti Kauno g. 21 ar tai 23 namą, bet ten kaina būtų buvusi truputį didesnė ir prieštaravo daug namo gyventojų. Gal visą šitą kvartalą buvo ketinta renovuoti.
P.S. čia ką parašiau tai šiaip tik teko girdėti žmones kalbant, nepriimkit to kaip už gryną tiesą
V. Lukoševičius siūlė įvesti tris pridėtinės vertės mokesčio tarifus už šildymą. Pirmas šilumos kiekis būtų apmokestinamas 5 proc. tarifu, paskesnis – 9 proc. tarifu, toliau už šilumą būtų mokamas standartinis 21 proc. tarifas. Tokiu būdu didžiausius mokesčius mokėtų didelių butų savininkai, taip pat tie, kurie jų nerenovuoja.
„Tai skatintų taupyti. Juk jei daug energijos vartoji, ar esi turtingas – tai kam valstybė turi tave remti?“, - sakė V. Lukoševičius. Šiuo metu visai šilumai yra taikomas lengvatinis 9 proc. tarifas.
Comment