Panevėžys kartu su didžiaisiais Lietuvos miestais jau antrą kartą kartu vyksta į tarptautinę nekilnojamojo turto parodą MIPIM, kuri vyks šių metų kovo 14–17 dienomis Prancūzijoje, Kanų mieste. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys ir Elektrėnai užsienio šalių investuotojams pristatys ekonominį ir urbanistinį Lietuvos potencialą, supažindins su nekilnojamojo turto rinkos plėtra, investiciniais projektais, kuriems stengsis pritraukti lėšų.
Panevėžys pristatys 6 investicinius projektus: Kultūros ir poilsio parke numatomą sporto ir pramogų centrą, siaurąjį geležinkelį, Panevėžio logistikos ir industrinį parką, „Babilono“ komplekso II etapą, Panevėžio mokslo ir technologijų parką, laisvalaikio ir pramogų centrą (buvusio konservų fabriko teritorijoje Kranto gatvėje).
„Parodos stende pirmąsyk pristatysime Panevėžio miesto maketą, kuriame bus puikiai matomi visi investiciniai projektai. Kartu ypač daug dėmesio skirsime potencialių, turinčių patirties logistikos centro investuotojų paieškai“, - sakė Panevėžio miesto meras Vitas Matuzas.
Šiais metais Lietuva akcentuoja pasirengimą priimti investicijas į kultūros, sporto ir rekreacijos objektus. Tokią strateginę kryptį lėmė būsimi svarbūs tarptautiniai įvykiai – 2009-aisiais Vilnius taps Europos kultūros sostine, 2011-aisiais Lietuvos miestai sutiks Europos krepšinio čempionato dalyvius.
Bendras 160 kv. m ploto šalies stendas pakvies užsienio nekilnojamojo turto investuotojus į Lietuvą įkvėpti gaivaus oro. Specialiai parodai sukurtas filmas, parengtas informacinis katalogas, reklamos maketas spaudai. Miestų savivaldybės pristatys 36 investicinius projektus ir investuotojus kvies šūkiu „Refresh in Lithuania“. Ši idėja atspindi naują plėtros kryptį – rekreaciją. Lietuvos miestai pasirengę atsinaujinti, sukurti naujas erdves kultūrai, sportui ir poilsiui. Lietuva į Europą veržiasi su ambicingais, novatoriškais projektais, tad investuotojai kviečiami atvykti į mūsų šalį, įkvėpti gaivaus oro ir įgyvendinti naujus projektus.
Investuotojams bus pristatyti ir kitų nekilnojamojo turto rinkos sektorių – verslo ir prekybos centrų, pramonės, logistikos ir infrastruktūros objektų, gyvenamųjų namų statybos – investicinės galimybės.
MIPIM – viena svarbiausių Europos nekilnojamojo turto parodų. Čia susitinka viso pasaulio miestai, stambiausios nekilnojamojo turto bendrovės, investuotojai ir aukščiausio lygio profesionalai. Šių metų MIPIM parodoje laukiama 18 tūkst. lankytojų iš 74 pasaulio šalių. Parodos plotas – 18 251 kv. m.
TAUchix, manau kad informacija geriau kai čia randasi, o nevien tik nuoroda, nes jau nekartą buvo kad nuorodos nevisada veikia (kaikada ir visai nebeveikia), arba pakeičia vietą, tiksliau pakeičia adresą (pvz: padėta į archivą)
Šių metų kovo 14-17 dienomis Kanuose (Prancūzija) vyks kasmetinė nekilnojamojo turto paroda MIPIM 2006.
Lietuvos stende Panevėžys šiais metais pristatys 6 pagrindinius investicinius projektus:
1. Panevėžio sporto ir pramogų centras (pagrindinis projektas).
2. Siaurojo geležinkelio pritaikymo turizmui galimybių identifikavimas.
3. Panevėžio logistikos centras.
4. Babilono projekto II etapas.
5. Panevėžio mokslo ir technologijų parkas.
6. Laisvalaikio ir pramogų centras.
Pagrindiniai Panevėžio investiciniai projektai
Sporto ir pramogų centras
Projekto tikslai: Sukurti naują traukos centrą Panevėžio regione, užtikrinant aukštos kokybės pramogų ir turizmo produktus bei paslaugas. Darbų etapas: Parengta centro idėja, detalusis planas, Sporto arenos techninis projektas.
Geografinė padėtis: Sporto ir pramogų centras bus išsidėstęs Panevėžio kultūros ir poilsio parke (47 ha), 2 km nuo miesto centro, apytikriai 3 km nuo Via Baltica magistralės, 140 km iki Vilniaus ir Rygos oro uostų.
Investicinė aplinka: Panevėžio Sporto ir Pramogų arena susidės iš universalios sporto arenos (5 000 vietų, 250 VIP vietų, planuojama apie 9 sporto, muzikos, prekybos renginių ir 300 000 lankytojų per metus), sveikatingumo centro su 25 m ilgio baseinu, ledo arenos ir maniežo (galima žaisti futbolą). Įrengtas 250 metrų ilgio dviračių trekas bus vienas išskirtinių komplekso elementų Panevėžio Sporto ir Pramogų centrą, kaip universalų sporto kompleksą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė pripažino nacionalinės svarbos objektu. Panevėžio miesto Savivaldybė planuoja 25-30 metų suteikti koncesijas planavimui, statyboms, valdymui, sveikatingumo centro, ledo arenos bei maniežo naudojimui ir priežiūrai. Dėl sveikatingumo centro projekto koncesijų sutartis jau pasirašyta su privačiu investuotoju ir operatoriumi.
Arenos statybai planuojama pritraukti 20 mln. eurų ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšų.
Arenos operatoriui bus skelbiamas konkursas.
Infrastruktūra: Infrastruktūra bus plėtojama. Šalia esančios gatvės bus praplatintos, įėjimai į Sporto ir Pramogų centrą bus sutvarkyti.
Teritorijos plotas: 47 ha.
Investicijos: Arena - apie 20 mln. eurų, sveikatingumo centras – apie 4 mln. eurų. Galimos koncesijos maniežui – apie 3 mln. eurų, ledo arenai - apie 2 mln. eurų.
Statybos laikotarpis: 2006 m. - 2007 m.
Siaurukas
Projekto tikslai: Vystyti turizmo infrastruktūrą šalia istorinio siaurojo geležinkelio Panevėžys – Rubikiai. Projektu siekiama ir ekonominių, ir socialinių tikslų: padidinti siaurojo geležinkelio patrauklumą, išsaugant visas siaurojo geležinkelio ruože esančias nekilnojamas kultūros vertybes, pritraukti didesnius turistų srautus, padidinti pajamas ir pasiekiamumą visuomenei.
Siaurojo geležinkelio komplekso rekonstrukcija, Kultūros, poilsio ir pramogų parko įsteigimas šalia geležinkelio. Statybos etapas: Parengta galimybių studija. Studija parodė, kad finansinės-ekonominės analizės rezultatai leidžia projektą vertinti kaip finansiškai gyvybingą ir parodo didelę projekto naudą visai regiono ir šalies ekonomikai.
Geografinė padėtis: Siaurasis geležinkelis driekiasi nuo Panevėžio iki Anykščių raj. (Rubikių ežero).
Investicinė aplinka: Lietuvos siaurasis geležinkelis yra ilgiausias veikiantis tokios rūšies geležinkelis Europoje. Jūs galite keliauti 68 km 75 mm pločio bėgiais. Senesnis negu 106 m. Siaurojo geležinkelio kompleksas susideda iš geležinkelio bėgių, tiltų, statinių, aikščių, vandens bokštų, vandens pompų ir traukimo įrangos.
Infrastruktūra: Geras susisiekimas keliais ir siauruoju geleležinkeliu iš Panevėžio į Anykščius su galutine stotele prie Rubikių ežero. Komunikacijų sistemą reikia vystyti.
Paraiška ES (ERPF) paramai gauti, siekiant parengti techninę dokumentaciją, šiuo metu yra baigiama rengti.
Investicijos: 1 etapas -apytiksliai 5,3 mln.EUR;
2 etapas -apytiksliai 7,7 mln.EUR.
Planavimo laikotarpis: 2006-2008 (projekto techninių dokumentų įvairiems rekreaciniams objektams parengimas).
Statybos laikotarpis: 2007-2009.
Panevėžio logistikos ir industrinis parkas
Projekto tikslas: Panevėžio regiono patrauklumas investuotojams gali būti padidintas vystant pramonės ir logistikos parką su pilna infrastruktūra ir komunikacine sistema. Projektas siekia pagerinti verslo aplinką gerindamas infrastruktūrą plyno lauko investicijoms. Ypatingas dėmesys skiriamas padidinti Panevėžio kaip svarbaus transporto centro vaidmenį; palengvinti krovinių pervežimą naudojantis įvairiais transportavimo būdais; įsteigti ir vystyti komercinius ryšius tarp Panevėžio ir kitų Baltijos regiono logistikos centrų.
Geografinė vieta: Pusiaukelė tarp dviejų Pabaltijo sostinių - Vilniaus ir Rigos, pirmas tarptautinis transporto koridorius; prieiga prie IX B transporto koridoriaus; galimybė naudotis Rail Baltica (2014); 140 km nuo Vilniaus ir Rigos oro uostų, 101 km nuo Kauno oro uosto. Neužšąlantis Klaipėdos uostas yra už 225 km.
Investicinė aplinka: Panevėžys –apskrities centras, įsikūręs 50 kvadratinių kilometrų plote. Pagal gyventojų skaičių- penktas didžiausias Lietuvos miestas, turintis laisvos darbo jėgos. Palankios sąlygos steigti pramonės kompanijas, paskirstymo centrus bei sandėlius, aptarnaujančius Baltijos valstybes bei Rusijos rinką.
Teritorijos plotas: 55 ha.
Investicijos: apie 180 mln. EUR.
Planavimo periodas: 2006.
Statybų periodas: 2007-2009.
BABILONAS. Miestas mieste
Projekto tikslai: II etapas – vykdomos statybos. 1,9 ha sklype šalia prekybos centro Babilonas I bus 3000 kv.m Kesko Agro žemės ūkio technikos prekybos ir serviso centras. Autoverslo aikštės I dalis. Atidarymas planuojamas 2006 m. spalio mėn. Pradėtos gyvenamųjų namų rajono I dalies statybos. Statybų pabaiga planuojama 2009 m.
Geografinė padėtis: Teritorija yra Lietuvos šiaurės rytuose, pusiaukelėje tarp dviejų Baltijos sostinių, Vilniaus ir Rygos, 2 km iki tarptautinio Via Baltica greitkelio, 4 km iki miesto centro.
Teritorijos plotas: 53 ha.
Statybų laikotarpis: 2004 – 2009 m.
Panevėžio mokslo ir technologijų parkas
Projekto tikslas: Panevėžio mokslo ir technologijų parko (MTP) įsteigimas. Tai paskatins naujų smulkaus ir vidutinio verslo aukštų technologijų kompanijų steigimąsi.
Įgyvendinimo etapai:
I etapas- (planavimas): galimybių studija ir techninio projekto parengimas; II etapas- dabartiniai pastatai bus perorganizuoti į Verslo inkubatorių (2000 kv.m) ir Mokslo ir tyrimų centrą (1100 kv.m);III etapas- Bus pastatytas Eksperimentinis gamybinis centras (1500 kv.m) ir išplėsti jau esantys MTP padaliniai (apie 2000 kv.m).
Investicinė aplinka: Pramonės įmonės investavo į „know-how“ vystymą ir personalo kvalifikacijos kėlimą. Projektas pratęstų jau esantį bendradarbiavimą tarp pramonės, mokslo ir švietimo institucijų ir pakeltų jį į naujos kokybės lygmenį. Egzistuoja didelė galimybė vystyti taikomuosius tyrimus ne tik Panevėžio regione. Taip pat yra palanki aplinka mechatronikos klasteriui dėl stipraus mokslinio ir techninio Kauno technikos universiteto (KTU) Panevėžio instituto potencialo ir stiprių elektronikos (AB „Ekranas“), mašinų ir metalo apdirbimo kompanijų mieste.
Infrastruktūros statusas: Pastatai (2200 kv.m) priklauso savivaldybei, nauji bus pastatyti (apie. 4400 kv.m). Aplink pastatus yra 1 ha žemės plotas, jis bus panaudotas Panevėžio MTP plėtimui ateityje. Geri ryšiai su miesto centru ir VIA BALTICA. Inžinieriniai tinklai ir mašinų stovėjimo vieta bus plėtojami.
Teritorijos plotas: Iki 10 000 kv.m.
Statybų periodas: 2006 rugsėjis- 2009.
Laisvalaikio ir pramogų centras
Projekto tikslas: kompleksas, teikiantis aukščiausios kokybės laisvalaikio ir pramogų paslaugas.
Investicinė aplinka: laisvalaikio ir pramogų centro kompleksas yra unikalus tuo, jog yra
pačiame Panevėžio miesto centre, gražiausioje vietoje - ant Senvagės šlaito.
Architektūriniu požiūriu - tai vienas iš seniausių pastatų Panevėžyje, statytas XVIII a. Jį sudaro trys aukštai ir vienas aukštas esantis po žeme. Per visus tris aukštus driekiasi įvairiausias pramogas ar laisvalaikio praleidimo būdus galinčios pasiūlyti kompanijos. Pradedant laisvalaikio leidimą muziejuose ar galerijose – pietaujant restoranuose, kurių yra kiekviename pastato aukšte, galimybė ilgesniam laikui apsistoti esančiame viešbutyje arba laiką leisti besigėrint nuostabia gamta, esančia čia pat komplekso kieme. Projekto unikalumo ir išskirtinės architektūros, sujungiančios senąją statybą ir naujausias technologijas bei koncepcijos dėka planuojama sudominti turistus iš visos Europos.
Infrastruktūros statusas: komplekso plėtojimas – planingas. Pastatas yra pačiame miesto centre, šalia srauniausių - eismo atžvilgiu gatvių.
Teritorijos plotas: 0,64 ha.
Investicijos: 8 mln. EUR.
Planavimo laikotarpis: 2005 – 2006.
Statybos laikotarpis: 2006 – 2007.
taip, neperseniausiai grįžau, dabar trumpai pakomentuosiu ką mačiau. Pristatymas neprilygo pernykščiui, nebuvo jokių maketų, planšetų su informacija. Padalino tik atšviestą medžiagą apie pristatomus projektus, dabar laukiu spalvotos prezentacijos (turėtų atsiųsti), tad išsamiau parašysiu kiek vėliau
Beje, galiu pabandyti pasharinti ta filmuka per eMule, kuri laikau ijungta daugmaz 24/7. Jeigu taip padarytu ir kiti, failas turetu greit paplisti. Tik reikia atitinkamai pavadinti faila (pvz "Lithuania MIPIM 2006" ) ar pan.
turiu atvira tik 80 porta webui. Visa kita uzbarrinta, kaip sakant
Kanų parodoje Kaunas šiais metais pristatys 9 projektus:
1. Pramogų ir sporto rūmai Nemuno saloje,
2. S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcija,
3. “Girstučio” kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcija,
4. Nemuno salos teminis pramogų parkas,
5. Visuomeninio pastato Muitinės g. Nr. 2 renovacija,
6. Kauno pilies restauracija,
7. Kauno regiono kempingas Lampėdžiuose,
8. “Domus Mea” gyvenamasis kvartalas su komerciniais pastatais,
9. Neries krantinės parkas.
Beje, galiu pabandyti pasharinti ta filmuka per eMule, kuri laikau ijungta daugmaz 24/7. Jeigu taip padarytu ir kiti, failas turetu greit paplisti. Tik reikia atitinkamai pavadinti faila (pvz "Lithuania MIPIM 2006" ) ar pan.
Šiaip mes neturime teisės to filmuko skleisti, jei ką (pats ką tik tai sužinojau)
Comment