Lietuvos Respublikos ūkio ministerija skyrė 766,8 tūkst. Lt finansavimą 2 turizmo projektams regionuose įgyvendinti. Projektai finansuojami iš 2007–2013 Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų. .........
......... 337 tūkst. Lt parama skirta Žagarės regioninio parko direkcijos projektui „Žagarės ozo pėsčiųjų pažintinio, mokomojo ir poilsio tako įrengimas“ įgyvendinti. Įgyvendinant projektą aplink Žvelgaičio ežerą, Švėtės upę, Žvelgaičio piliakalnį ir Žagarės ozą bus įrengtas 4,4 km ilgio pažintinis, mokomasis ir poilsio takas, nusidriekiantis per gamtines ir kultūrines parko vertybes. Poilsiautojų patogumui bus įrengti informaciniai stendai, poilsiavietės, persirengimo kabinos, lieptai ir laiptai, mažiesiems – vaikų žaidimų aikštelės. Šiuo projektu siekiama skatinti atvykstamąjį ir vietinį turizmą, supažindinti su Žagarės krašto gamtos ir kultūros vertybėmis.
Projektai įgyvendami pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“ ir „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“, kuriomis siekiama skatinti atvykstamąjį ir vietos turizmą, tam tinkamai naudoti gamtos išteklius, kultūros paveldą ir sukurti palankesnes aktyvaus poilsio sąlygas. 2007–2013 m. laikotarpiu projektams įgyvendinti pagal šias priemones numatyta skirti 70 ir 156 mln. Lt.
1795 - 1822 m. Joniškio dvaras priklausė rusų grafui Platonui Zubovui (1767 - 1822). Nuo 1814 m. iki mirties prastos reputacijos iš jo nepasitraukė (nuo 1804 m. jis valdė ir Jurbarko dvarą). Mirė labai turtingas: paliko 20 mln. rublių ir ... 30 tūkstančių baudžiauninkų. Po 1 mln. rublių teko ir beveik dešimčiai jo nesantuokinių vaikų.
Pateikiu keletą Platono Zubovo portretų:
1.Austrų portretisto J. Lampi 1793 m. darbas (privati kolekcija)
2.Nežinomo dailininko 1795 m. darbas (privati kolekcija).
Tikiuosi gauti sutikimą patalpinti dar vieno kūrinio (jis yra privačioje kolekcijoje) - rusų skulptoriaus F. Šubino 1796 m. sukurtą marmuro biustą "Platonas Zubovas" - nuotrauką.
Dvarininko Dmitrijaus Naryškino žmona buvo anglė, todėl žirgyną ir jam priskiriamus pastatus statė pagal žmonos gimtinėje paplitusias architektūros madas. Tuo pačiu principu sutvarkė ir parką.
Dvarininko Dmitrijaus Naryškino žmona buvo anglė, todėl žirgyną ir jam priskiriamus pastatus statė pagal žmonos gimtinėje paplitusias architektūros madas. Tuo pačiu principu sutvarkė ir parką.
Tai, va ir sakau, kad arklininko namai yra grynai tipiškos angliškos statybos. Bet ir pats dvaras sakykit ką norit, bet lietuvišku dvaru netrenkia. Lietuviai tokių grakščių formų statyt nemokėjo, kiek dvarų pas mus tai maždaug tapatus išplanavimas.
Man dėl tų užriestų į vidų fligelių rodosi, kad ir jam įtakos turėjo vakarų architektai, šiek tiek Paladijaus metodus primena ir angliškumo arba bent jau prancuziškumu trenkia.
,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
- Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."
Daugėlį dvarų statė architektai svetimšaliai. Nieko čia nuostabaus.
Ir apskritai dvaras yra nelietuviškas darinys.
Na jau nelietuviškas... Lietuviškas; dvarai atsirado formuojantis Lietuvos valstybei, natūraliai radosi lietuvių visuomenės raidoje ir tapo svarbiais krašto valdymo ir administracijos centrais, ūkiniais vienetais. Iš lietuviško paveldo dvarus išstūmė XIX a. pab. tautinis judėjimas: svetimi "tapo" bajorai, taigi svetimi ir dvarai. O pvz., kad ir Senosios Žagarės dvaras buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaras.
Daugėlį dvarų statė architektai svetimšaliai. Nieko čia nuostabaus.
Ir apskritai dvaras yra nelietuviškas darinys.
Aš irgi nepritariu, kad dvaras nelietuviškas, dvarai arba dvarininkai egzistuoja jau nuo Viduramžių laikų apie tai galima skaityti Jogailos potvarkiuose skirtuose dvarininkų bei dvarų ekonomikai kelti. Be to dvaras formuojasi kartu su Didziojo kunigaikscio rezidencija ir pan...
Tai tavo manymu kas lietuviska? Suplekusios zemines, va cia lietuviska?
Tai aišku, kad darus statė daugiausiai užseniečiai, tačiau daugelis dvarų turi panašius išplanavimus, panašias formas, o šitas ne, be to daugelyje dvarų būdavo populiaru statyti oficinas ir pan... o šitam kaip matau išimtis.
,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
- Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."
kazkaip man cia nesirisa su dvaru. cia panasiau i maluna (ta vieta prie "bliudo", tik glumina tiltuko vieta, nes dabar, man atrodo, kad jis gerokai kairiau yra. nors gal cia koks kampas kitas paimtas.
P.S. ne į temÄ: dingo lietuviÅ¡kas Å¡riftas? Ä ÄÄÄįšųūââž. meta neaiÅ¡kius kodus.
Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai
Žagarė - miestelis Joniškio rajone, prie pat Latvijos sienos.
Kaip vietiniai teigia Žagarė garsėja trimis Ž:
Žagarvyšėmis, Žvelgaičio piliakalniu ir žirgais.
Šiuo metu Žagrėje gyvena apie 2 tūkstančius gyventojų. Per miestelį teka Švėtės upelis, kuris dalina gyvenvietę į dvi dalis: Senąją ir Naująją Žagarę.
Vienas iš Žagarės simbolių - Naryškinų dvaras:
Kaip buvo minėta miestelis garsėja žirgais. Žirgyno pastatai:
Prie dvaro yra nuostabus parkas, vienas iš įdomesnių medžių:
Paskutinis taisė Romas; 2011.04.03, 19:55.
Priežastis: Kopija iš temos "Žagarė'
Comment