Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Michailas Gorbačiovas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Michailas Gorbačiovas




    Michailas Gorbačiovas, žmogus, kuris 1985- 1991 m. valdė SSRS. Gorbačiovas gimė 1931 03 02 Privolnoje kaime, Stavropolio regione, Pietų Rusijoje. Jo vaikystė sutapo su Josifo Stalino, vieno kruviniausių tironų istorijoje, diktatūros periodu. Jis puikiai mokėsi mokykloje, penkiolikos metų įstojo į komjaunimą (jaunųjų komunistų sąjungą), po to ketverius metus dirbo kombainininku. 1950 m. įstojo į Maskvos valstybinį universitetą, Teisės fakultetą ir baigė jį 1955 m. Ten 1952 m. jis tapo komunistų partijos nariu ir sutiko savo būsimą žmoną Raisą Maksimovną Totorenko. Jie susituokė netrukus po universiteto baigimo ir susilaukė vieno vaiko, Irinos.
    Gavęs teisininko laipsnį, Gorbačiovas grįžo į Stavropolį ir ėmė kopti karjeros laiptais. Nuo 1955 m. dirbo komjaunimo darbuotoju Stavropolyje, 1966-68 m. SSKP Stavropolio miesto komiteto I sekretoriumi. 1968-70 m. SSKP Stavropolio krašto komiteto II sekretoriumi, nuo 1970 m. jis tapo Stavropolio krašto partijos komiteto I sekretoriumi, o kitais metais buvo paskirtas komunistų partijos Centro komiteto nariu. 1978 m. jis buvo ypač paaukštintas – persikėlė į Maskvą ir užėmė Centro komiteto Žemės ūkio departamento sekretoriaus postą. 1979 m. Gorbačiovas tapo kandidatu į Politbiurą (kuris tiesiogiai valdė Tarybų Sąjungą), o 1980 m. tapo jo nariu.1985 m. gegužės 11 d. mirus K. Černenkai, Gorbačiovas jau kitą dieną buvo paskirtas pakeisti jį kaip Generalinis Sekretorius. 1988-90 m. SSRS AT prezidiumo pirmininkas (oficialus valstybės vadovas).
    Gorbačiovas pradėjo glasnost (atvirumo), uskorenije (greitinimo) ir perestroika (pertvarkos) politiką, kuria, didinant ūkio efektyvumą, viešumą, demokratizuojant valdžios sistemą ir gerinant santykius su Vakarais, oficialiai buvo siekiama atnaujinti ir sustiprinti socializmą bei SSRS.
    1989 m. įvyko rinkimai į SSRS Liaudies deputatų suvažiavimą ir 1990 03 šio suvažiavimo M. Gorbačiovas išrinktas SSRS prezidentu. Nepaisant pastangų, ekonominių priemonių, SSRS ūkis ir žmonių gyvenimo lygis vis smuko.
    1990 m. panaikintas SSRS konstitucijos straipsnis dėl SSKP vadovaujančio vaidmens valstybėje. Politinės sistemos demokratizavimas (paleisti politiniai kaliniai, mažiau cenzūruojama žiniasklaida, leidimai organizuoti mitingus ir demonstracijas) panaikino Komunistų partijos dominuojantį vaidmenį ir išryškino iki tol slopintus kai kurių respublikų nepriklausomybės siekius. 1990 m. prasidėjo SSRS politinė dezintegracija (Lietuvos 1990m., kitų Baltijos šalių 1991 atkurtos nepriklausomybės, tačiau Gorbačiovas jų nepripažino iki 1991 09).
    Pertvarka leido Lietuvoje nuo 1988 m. atvirai pasireikšti judėjimui dėl nepriklausomybės (susikūrė Sąjūdis). 1990 01 M. Gorbačiovas lankėsi Vilniuje, tačiau susitikime jam nepavyko susilpninti nepriklausomybės siekio. 1990 03 11paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, Gorbačiovas atsisakė ją pripažinti ir stengėsi įvairiom priemonėm priversti atšaukti sprendimą. Tačiau per 1991 01 13 įvykius nesiryžo plačiu mastu naudoti karinę jėgą.
    Užsienio politikoje Gorbačiovui pavyko pagerinti santykius su Vakarų šalimis, sumažinti tarpusavio įtampą (1989 m. išvesta SSRS kariuomenė iš Afganistano), 1989 11 atidaryta Berlyno siena ir pradėtas Vokietijos susivienijimas, 1990 m. pasirašyta NATO ir Varšuvos sutarties valstybių įprastinės ginkluotės Europoje sumažinimo sutartis, 1991 m. JAV ir SSRS pasirašė strateginės ginkluotės sumažinimo sutartį START 1. Šie įvykiai reiškė Šaltojo karo pasaulyje pabaigą.
    1991 08 19-21 d. Maskvoje žlugus pučui, SSRS irimo procesas tapo nesulaikomas. 1991 12 08 pasirašytas Belovežo susitarimas dėl NVS įkūrimo panaikino SSRS.
    1991 08 24 M. Gorbačiovas atsistatydino iš SSKP CK generalinio sekretoriaus pareigų, 1991 12 25 iš jau nebeegzistuojančios SSRS prezidento pareigų. Gorbačiovo vadovavimo SSKP ir SSRS pasekmė buvo sovietinės supervalstybės žlugimas. Nuo 1992 m. Gorbačiovas vadovauja Tarptautiniam ekonominių, socialinių ir politologinių studijų fondui (Gorbačiovo fondas).
    1996 m. nesėkmingai kandidatavo į Rusijos prezidento postą.

    M. Gorbačiovo nuopelnai:
    Jam vadovaujant, SSRS buvo atliktos ekonominės reformos. Gorbačiovas suvadino svarbų vaidmenį, išlaisvinant Rytų Europą. Svarbi jo įtaka ir ginklavimosi apribojimai bei šaltojo karo pabaigimui. Dar daugiau nusipelnė dėl politinių pasikeitimų, kuriuos jis sukėlė pačioje Tarybų Sąjungoje. Komunistų partijos valdžios silpnėjimas, vykdomos pertvarkos politikos augimas, spaudos ir žodžio laisvės pažanga, bendras šalies demokratizavimas: jei ne Gorbačiovas, nė vienas šių reiškinių nebūtų taip pasistūmėjęs į priekį. Pertvarkos politika buvo Gorbačiovo idėja, kurią jis rėmė, nepaisant didelės opozicijos. O sakoma, kad svarbiausi Gorbačiovo veiksmų rezultatai ( kaip Vokietijos susijungimas, Tarybų Sąjungos iširimas ir komunizmo žlugimas) niekada nebuvo jo numatyti. Nors tai galbūt tiesa, Gorbačiovo svarba nesumažėja. Politinio lyderio (ar kieno kito) įtaką lemia jo veiksmai, o ne ketinimai.
    Kai 1985 m. Gorbačiovas paėmė valdžią, niekas nesitikėjo, kad komunistinės imperijos žlugimas jau taip arti. O jis niekada neketino išardyti Tarybų Sąjungos ir nuo pat jos susikūrimo ją valdžiusios komunistų partijos, jo vykdyta politika lėmė būtent tai. Nepaisant jo ketinimų, jis visiškai pakeitė pasaulį.
    1990 m spalio 15 d. Michailui Gorbačiovui įteikta Nobelio taikos premija už tai, kad leido satelitinėms valstybėms ištrūkti iš Sovietų Sąjungos įtakos zonos, ir sąjunginėms iš SSRS sudėties be karo, už Šaltojo karo pasaulyje pabaigą.


    Ka manot apie si zmogu ir jis dabar priklauso kokej rusujos partijiai ?

    #2
    Parašė simas Rodyti pranešimą
    Ka manot apie si zmogu?
    Nieko nemanau.

    Comment


      #3
      Manau, kad jis turi būti suimtas ir kalėti už nusikaltimus žmonijai.

      Comment


        #4
        O gal reiktų džiaugtis, kad prie jo suiro tarybų sajunga? Pasidomėk istorija iš pradžių...

        Comment


          #5
          Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
          O gal reiktų džiaugtis, kad prie jo suiro tarybų sajunga? Pasidomėk istorija iš pradžių...
          Siap kiti jo ir delto nekenčia is dalies ir as

          Comment


            #6
            Ar gerai supratau, iš dalies jo nemėgsti, nes sugriuvo sąjunga? Tada darau išvadą, kad tau apie +50 metų, o prie rusų gyvenai geriau, nes turėjai gerą darbą, kur klestėjo korupcija Nors visur ji klestėjo...

            p.s. ne tau 17m. tada nežinau, dėl ko...

            Comment


              #7
              Aišku dėl ko - tėvų įtaka.
              ______________
              The Division Bell

              Comment


                #8
                Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                Ar gerai supratau, iš dalies jo nemėgsti, nes sugriuvo sąjunga? Tada darau išvadą, kad tau apie +50 metų, o prie rusų gyvenai geriau, nes turėjai gerą darbą, kur klestėjo korupcija Nors visur ji klestėjo...

                p.s. ne tau 17m. tada nežinau, dėl ko...
                Maziau bet korupcija klestejo ir ji dabar klesti ir klestes tik tais laikas buvo gal ir mazesne is vienos puses ir nieko zmogus o is kitos tai tyliu geras del to kad siek tiek ivede demokratijos o blogas kad per daug ivede ir nebesugebejo sustabdyti ir man nepatinka kaip zmones niokoja viska pvz visokias karines bazes ir t.t. tai gal imkim ir padarykim muziejus
                P.s man ne 17 biski daugiau

                Comment


                  #9
                  Na ne dėl Gorbačiovo kaltės viską išgrobstė, čia jau daugiau Jelcino darbas, kalbant apie rusiją. Visos didžiosios įmonės buvo privatizuotos su jo žinia ir palaiminimu. Lietuvoj su mūsiškių. O kad viską nuniokojo.. Hmm, čia iš vis labai daug aplinkybių...

                  Comment


                    #10
                    O niokoja stipriai ir nebuvo tiek visokiu iškrypimu visom prasmėm kaip dabar o dabar pazek per tv tai kaskas kaska nuzude avarijos narkotikai ir .t.t

                    Comment


                      #11
                      Aiškinu Simui.
                      1. korupcija buvo iki apsiši...
                      a) valdžia vogė stambiai
                      b) iš kolūkių kas galėjo tempė smulkiai
                      c) visokios pardavėjos buvo šventos karvės. Jau nekalbant apie įvairių parduotuvių valdžią
                      d) tam tikras prekes laisvai gaudavo ne visi, kad ir tuos pačius pomidorus, marinuotus agurkus ir t.t.

                      2. buvo bomžizmas - tu matei parduotuves? Palygint su dabartine maxima pasirinkimas išaugo gal 10 000 procentų (jei ne daugiau). Dabar daugiau mažiau viskas visiems prieinama. Automobiliai, kompai etc. etc. Gali eiti kur nori (klubai, restoranai etc. etc.). Gerti gali ką nori, kiek nori. Valgyt gali ką nori. Apsirengt gali kuom nori.

                      3. Nebeliko bukų nesąmonių a la šeštadieninės talkos, marksizmas/leninizmas, spaliukai, komjaunuoliai, eilėraščiai apie sukerpėjusius dėdes. Gali nešiot ilgus plaukus (jeigu auga). Gali laisvai pasirinkt darbo vietą. Kas dar, gali klausyt kokios nori muzikos. Vat gali laisvai klausyt My Chemical Romance, ir vaikščiot a la emo. O kaip tau patiktų jei koks dėdė pasakytų - emo, tai buržuazinis blogis, emo gaudytų gatvėj ir kirptų plaukus, o už MCR platinimą grėstų nemalonumai (pvz. kalėjimas)

                      4. atsirado normali ekonomika, o ne kažkokie penkmečiai. Uždirbi tiek, kiek esi vertas, o ne 120 rb.

                      5. gali važiuot kur nori.
                      Galima tęsti ir tęsti.

                      Aišku, kad mentai dabar šūdo vietoj, švietimas irgi.

                      Comment


                        #12
                        mano vaikystės politikas

                        Comment


                          #13
                          Parašė simas Rodyti pranešimą
                          O niokoja stipriai ir nebuvo tiek visokiu iškrypimu visom prasmėm kaip dabar o dabar pazek per tv tai kaskas kaska nuzude avarijos narkotikai ir .t.t
                          Taip taip. Avarijų nebūdavo, stichinių nelaimių nebūdavo, abortų nebūdavo. Visose srityse tarybinė liaudis lenkė buržuazinius nacionalistus. Narkotikų niekas nevartojo, niekas nerūkė, negėrė, prostitucijos nebuvo. Visa tai buržuazinių nacionalistų iš Vakarų išmįslas ir visapasaulinis sąmokslas prieš taikųjį komunizmą ir tautų draugystę.

                          Comment


                            #14
                            Nebeliko bukų nesąmonių a la šeštadieninės talkos, marksizmas/leninizmas, spaliukai, komjaunuoliai, eilėraščiai apie sukerpėjusius dėdes. Gali nešiot ilgus plaukus (jeigu auga). Gali laisvai pasirinkt darbo vietą. Kas dar, gali klausyt kokios nori muzikos

                            Talku tikrai reiktu pazek kaip kuriai kaimai ar miestu gatve daba atrodo spaliukai ir .t. buvo gerai sukerpėjusios dėdes uz tave žymiai protingesni

                            Comment


                              #15
                              Nereikia šiukšlint nereiks ir talkų. Gal tau labai faina, jei ateitų į darbą viršyniks ir sakytų Petras, Jonas ir Marytė šįmet dalyvaus tokiose ir tokiose eitynėse su raudonom vėlevėlėm. Kurie čia dėdės už mane protingesni, tie, kur lagerius sugalvojo, ar tie, kur važiavo į Maskvą pasiprašyt į sąjūzą?

                              Comment


                                #16
                                Protigesni tie ir tiei ne pagal poziuri o pagal viska siukslinti tapo šios dienos jaunimo mada o kuo tau nepatinka paradai ir budavo poziuris i visa valstybe o niekaip dabar tik vilnius klaipeda ir dar kaunas siek tiek kaimai apleisti ir kiti miestai is dalies merdi

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė simas Rodyti pranešimą
                                  Protigesni tie ir tiei ne pagal poziuri o pagal viska siukslinti tapo šios dienos jaunimo mada o kuo tau nepatinka paradai ir budavo poziuris i visa valstybe o niekaip dabar tik vilnius klaipeda ir dar kaunas siek tiek kaimai apleisti ir kiti miestai is dalies merdi
                                  Nematau prasmės su fanatikais ginčytis. Gali sau tada balsuot už Paleckiuką ir gyvenk laimingas.

                                  Comment


                                    #18
                                    Siap galiu pasakyti visi uz teisybe piksta ir nebutina cia žmoniu pavardes iškraipyti

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                                      O gal reiktų džiaugtis, kad prie jo suiro tarybų sajunga? Pasidomėk istorija iš pradžių...
                                      Čia man adresuota?

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė simas Rodyti pranešimą
                                        Protigesni tie ir tiei ne pagal poziuri o pagal viska siukslinti tapo šios dienos jaunimo mada o kuo tau nepatinka paradai ir budavo poziuris i visa valstybe o niekaip dabar tik vilnius klaipeda ir dar kaunas siek tiek kaimai apleisti ir kiti miestai is dalies merdi
                                        Čia šiaip "pafleiminti" nusprendei, ar iš tiesų - idėjinis ? Tuomet, kodėl blogai mokaisi ?

                                        Comment

                                        Working...
                                        X